Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Jak přehrát ROM na Samsungu Omnia 7

V tomto návodu si ukážeme, jak jednoduše nahrát ROM do zařízení Samsung Omnia 7. Tento návod využijete zejména při nahrávání původní ROM bez aktualizací, kterou je možné odblokovat pro instalaci neoficiálních aplikací.

Tento návod zde již v podstatě máme. Jedná se o postup, jak debrandovat Samsung Omnia 7. Pro lepší přehlednost jsem ho však přepracoval a vydávám ještě jednou.

Tento návod v převážné většině případů použijete zejména při nahrávání prvotních ROM s Windows Phone 7 (verze 7004), kterou je možno odblokovat pro instalaci neoficiálních aplikací. Předem je také řící, že při takovémto "ručním" přehrávání vždy přicházíte o všechna data uložená v paměti zařízení.

WMM Servis

Pokud nemáte čas či chuť návod studovat, můžete využít náš WMM Servis, kde Vám zařízení upravíme dle vašich představ.

 

 1. Nejdříve je třeba zjistit, zda je možné na Vašem zařízení zapnout "Download mod", přes který je možno do zařízení nahrát ROM - Vypneme telefon a vyděláme na 10s baterii. Pak jí vrátíme (telefon je pořád vypnutý) a zmáčkneme najednou kombinaci tlačítek Zapínání (Power) + Zvýšení hlasitosti (Volume Up) + Fotoaparát (Camera). Jakmile se telefon zapne (vibrace), tak pustíme tlačítko Power. Pokud se na displeji zobrazí obrázek přiložený níže, máte Download mod přístupný a nic vám nebrání v následném nahrání ROM. 
  Omnia download mode
  Pokud se do Download modu nedostanete, bude třeba využít tzv. USB JIG. Jedná se o microusb konektor s rezistorem 301K, který má za úkol zkratovat 4. a 5. pin microUSB. USB JIG si můžete vyrobit sami nebo koupit na ebay. Ještě dodám, že se používá na oživení dalších Samsung.
 2. Zařízení opět vypneme a provedeme Hard Reset současným stisknutím tlačítek Zapínání (Power) + Ztlumení hlasitosti (Volume DOWN) + Fotoaparát (Camera). Na displeji by se měla zobrazit nabídka, zda chceme provést HardReset. Nyní stačí pouze stisknout tlačítko Start (s logem Windows). Po provedení akce se telefon restartuje.
 3. Telefon opět vypneme a na chvíli odložíme. Do PC si stáhneme všechen potřebný software. Tedy nebrandovanou ROM 8700XXJK1 ## 2010 November CSC_Cetus_Europe_I8700XENJK1 (s WP7 verze 7004), Samsung Mobile USB Drivers v5.2 a také Samsung WP7 Downloader 7.03.
 4. Pokud máme telefon připojený k PC, odpojíme jej. Rozbalíme archiv s ROM do jakékolik složky a nainstalujeme Samsung Mobile USB Drivers v5.2.
 5. Telefon přepneme do Download modu a připojíme k PC.
 6. Nainstalujeme a spustíme Samsung WP7 Downloader. (pokud se zobrazí hláška o chybném MD5, odkliněte ji - není důležitá). Ve spodní části okna nalezneme položku s označením "Port" u které by mělo svítit zelené políčko s nápisem "COM(číslice)" a něj "Ready - Detect COM(číslice) Port". Jestli se tak nestane, zkuste jiný USB port či restartovat PC.
  Omnia ROM
 7. Nyní přidáme všechny 4 soubory z rozbaleného archivu do aplikace. Stačí jednoduše použít tlačítka umístěná na pravé straně okna u jednotlivých řádek. (Například kliknete na nabídku "Phone" a vyberete soubor ze složky, pak kliknete na "PDA...")
  Omnia ROM
 8. Jakmile budeme mít všechny soubory přidané do programu klikneme na tlačítko "Start", címž spustíme celý proces, který by mel trvat 10-15 minut. Proces flashování v žádném případě nepřerušujte!
  omnia7 rom update omnia7 rom update
 9. Po skončení procesu se zařízení opět samo spustí, tentokrát již s novou ROM.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

MareX

12 | 09 | 11 06:46
V tomto návodu si ukážeme, jak jednoduše nahrát ROM do zařízení Samsung Omnia 7. Tento návod využijete zejména při nahrávání původní ROM bez aktualizací, kterou je možné odblokovat pro instalaci neoficiálních aplikací. http://wmmania.cz/clanky/navody/samsung-omnia-7-jak-prehrat-rom/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17