Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

SuperG Calendar - Synchronizace více Google kalendářů na WP7

Řada uživatelů preferuje raději internetové služby Googlu, které jsou v našich končinách podstatně více rozšířeny, než konkurenční od Microsoftu. Využívání řady služeb je bezproblémové, ovšem problém nastává, pokud je třeba synchronizovat několik kalendářů z Vašeho Google účtu. V tomto případě Vám funkce systému nebudou stačit a bude nutné použít aplikaci SuperG Calendar.

Stažení Na Windows Phone 7 je možno využívat celou řadu internetových služeb konkurenčního Googlu, které jsou v mnoha směrech podstatně kvalitnější, než ty, které nabízí Microsoft. Ve WP7 je možno standardně synchronizovat kontakty, e-maily (vč. push notifikací) a hlavní kalendář. Pomocí doinstalovaných aplikací je možno používat také Google mapy, dokumenty apod. U kalendáře se však ještě chvíli zastavíme. Jednou z nejzajímavějších funkcí, kterou využívá celá řada uživatelů, je možnost používat najednou několik různých (pracovní, osobní atd.) kalendářů na jednom Google účtu. Pokud budete chtít všechny tyto účty průběžně používat a synchronizovat, narazíte u většiny současných operačních systémů na problém, který spočívá v nemožnosti synchronizace více než jednoho kalendáře. Pamatuji dobu, kdy ani samotný Google Android tuto funkci neumožňoval.

Nyní se tedy dostáváme k problému, jak synchronizovat více kalendářů z jednoho Google účtu ve WP7? V současnosti je k dispozici jediné a to ještě ne zcela plnohodnotné řešení. Konkrétně se jedná o placenou aplikaci s názvem SuperG Calendar, která zvládne z více kalendáři pracovat.

Po zadání přihlašovacích údajů ke Google účtu a výběru kalendářů, které budete chtít synchronizovat, se dostanete do prostředí samotné aplikace. K dispozici jsou klasické funkce jako denní a měsíční pohled a také možnost přidání nových položek do kalendáře. U těchto několika málo funkcí však výčet bohužel končí. Velkou nevýhodou této aplikace je nemožnost nastavit jakákoliv upozornění. Do kalendáře tak můžete pouze přidávat, editovat a prohlížet události bez možnosti zobrazení informací na úvodní obrazovce a jejich upozornění. Další nevýhodou, která vyplývá z předchozích skutečnosti je fakt, že nedochází k propojení záznamů v google kalendáři, resp. v SuperG Kalendáři s tím vestavěným. Pokud tedy budete chtít své události prohlížet, je třeba vždy spustit aplikaci.

SuperG Calendar SuperG Calendar SuperG Calendar SuperG Calendar

Doufám, že vývoj této aplikace bude pokračovat a dočkáme se plnohodnotné integrace do systému, popř. alespoň možnost upozorňovat na události a zobrazovat na dlaždici na domácí obrazovce.

I přes zmiňované nevýhody je tato aplikace z mého pohledu nepostradatelná, jelikož několik kalendářů na Google účtu používám a alespoň možnost náhledu a přidání záznamů je nutná. Pokud potřebuji na konkrétní událost upozornit, zadám ji do hlavního kalendáře, který jde standardně synchronizovat přes výchozí aplikaci ve WP7.

Aplikace je k dispozici na Marketplace za cenu 1,99 USD. Jelikož v ČR zatím není možné oficiálně nakupovat aplikace, podívejte se do našeho podrobného návodu, jak tyto aplikace velice jednoduše získat.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

07 | 06 | 11 01:41
Řada uživatelů preferuje raději internetové služby Googlu, které jsou v našich končinách podstatně více rozšířeny, než konkurenční od Microsoftu. Využívání řady služeb je bezproblémové, ovšem problém nastává, pokud je třeba synchronizovat několik kalendářů z Vašeho Google účtu. V tomto případě Vám funkce systému nebudou stačit a bude nutné použít aplikaci SuperG Calendar. http://wmmania.cz/software/wp7/superg-calendar-synchronizace-vice-google-kalendaru/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17