Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Surface Phone – souhrn všech dostupných informací a spekulací (aktualizováno)

(30.11.): Údajně již probíhají první výrobní zkoušky.// V tomto průběžně aktualizovaném článku naleznete všechny dostupné informace a spekulace týkající se Surface Phonu.

Aktualizace:

(30.11.): Podle The Commercial Times of Taiwan společnost DM Pegatron, která vyrábí také iPhone a Surface Studio, zahájilo první výrobní zkoušky Surface Phonu.

(28.11.): Na internetu se objevily další informace z údajně důvěryhodných zdrojů, které jsou obeznámeny s aktuálním dění v zákulisí Microsoftu. Podle těchto zdrojů se veškerý současný vývoj soustředí kolem dvou prototypů. Oba jsou vybaveny procesorem Qualcomm Snapdragon 835 a 64bitovou verzí Windows 10 Mobile.

První z prototypů je osazen 6 GB RAM a umožňuje spouštět desktopové (x86) aplikace, ovšem pouze v režimu Continuum a nikoliv přímo na displeji telefonu. Druhý prototyp je vybaven 4 GB RAM a desktopové aplikace spouštět nedokáže.

Mimo samotných zařízení je testováno příslušenství jako například „notebookový dock“ apod. Microsoft tedy skutečně pracuje na myšlence 3v1. Tedy jedno zařízení, které nahradí telefon, počítač i tablet.

V současnou chvíle se však jedná o probíhající vývoj, který ani zdaleka není u svého konce. Než se tato zařízení skutečně dostanou do prodeje, může se toho ještě mnoho změnit.

 

Původní článek:

Pokud sledujete aktuální dění kolem mobilních zařízení s operačním systémem Windows 10 Mobile, asi vás nepřekvapí informace, že Lumie končí. Stačí se podívat na pulty obchodů (oficiálních distributorů), kde pomalu začíná být problém sehnat Lumii 950. Není se čemu divit, když Microsoft ukončil již před časem její výrobu. V případě zařízení ostatních výrobců není situace o moc lepší. Na našem trhu se v podstatě dá mluvit jen o Aceru Jade Primo a HP Elite x3 (ještě není v prodeji). Zraky všech se tak logicky upínají v poslední době často zmiňovaným Surface Phonům. Bohužel příliš konkrétních informací k dispozici není. 

V podstatě jediná potvrzená informace je, že Surface Phony jsou v přípravě. Vše ostatní je zatím v rovině spekulací pocházejících z více či méně důvěryhodných zdrojů. Obecně však platí, že cílem Microsoftu je korporátní sféra, čemuž bude odpovídat i zaměření a specifikace chystaných zařízení. Podobně jako u tabletů Surface se bude jednat o kvalitní, moderní a spíše referenční zařízení, která budou mít za cíl udávat určité trendy v daném oboru. Zřejmá je tedy snaha oslovit relativně úzkou skupinu uživatelů převážné ve firemním prostředí, nežli zařízení celosvětově masově prodávat. 

 

Dostupnost ve světě

Když se poprvé o Surface Phonu začalo mluvit, objevila se spekulace, že bychom se jej mohli dočkat na konci roku 2016 nebo na začátku 2017. Tato spekulace byla spíše logickou úvahou, které předpokládala, že Microsoft bude chtít cca rok od vydání Lumie 950 představit nástupce.

Později se ale tato spekulace (stejný zdroj) „mírně upřesnila“ na duben 2017, kdy by měla být zároveň představena i druhá verze aktualizace RedStone pro Windows 10.

V červenci obvykle dobře informovaná redaktora Mary Jo Foley upozornila na to, že podle jejich zdrojů nemusí Surface Phone přijít spolu s RedStone 2, ale může se výrazně opozdit. Tyto informace potvrdila i minulý měsíc ve svém článku zaměřeném na blízké hardwarové plány společnosti Microsoft.  

V současné doně se Mary Jo Foley domnívá, že Microsoft v roce 2016 žádný nový telefon určitě nepředstaví a Surface Phonů bychom se mohli reálně dočkat až v druhé polovině roku 2017, nebo dokonce až na začátku roku 2018.

Pravděpodobným důvodem zpoždění oproti původním spekulacím můžou být problémy Intelu v oblasti vývoje mobilních procesorů, které před několika měsíci vyústily v jeho úplné ukončení. Microsoft tedy v současné době nemá dostatečně výkonný procesor, se kterým pravděpodobně do Surface Phonů počítal. Logickou snahou totiž je spouštění klasický počítačových aplikací i na mobilním telefonu a celkově tyto dva světy lépe propojit (rozšíření funkce Continuum apod.). Drobnou záplatou pro letošní podzim je tak pouze zahájení prodeje špičkově vybaveného HP Elie x3, který v podstatě jako referenční zařízení reprezentuje potenciál Windows 10 Mobile.

 

Dostupnost v ČR

Jak jistě víte, zařízení se značkou Surface se u nás oficiálně neprodávají. Některé české e-shopy je sice nabízí, ale nejedná se o oficiální distribuci pro ČR. Bohužel stejné situace čeká i na telefony, které by měly být nabízeny na stejných trzích jako tablety. Dle našeho zdroje v distribuční síti se bohužel v tomto směru žádná změna neplánuje. Je tak velmi pravděpodobné, že Surface Phony bude nutné např. jako MS Band objednat ze zahraničních e-shopů Microsoftu nebo vyčkat, dokud je někdo neoficiálně nezačne prodávat také u nás.

Hardwarová specifikace

První spekulace hovoří o třech hardwarových variantách, které by se měly lišit velikostní operační paměti a vnitřního úložiště. Ostatní parametry by měly zůstat stejné, tedy 5,7“ displej a procesor Qualcomm Snapdragon 830.

  • 3 GB RAM + 32 GB úložiště
  • 6 GB RAM + 128 GB úložiště
  • 8 GB RAM + 500 GB úložiště
 

Komentáře (49)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

nean

01 | 12 | 16 13:44
Dnes jsem se přihlásil, tak chci jen zkusit jestli to funguje. Jinak díky za wm manii? 0

petre

15 | 10 | 16 12:45
Surface by byl opravdu fajn. Jedu na windowsech už od Lumie 800 a jsem spokojen. Mám na to navázáno vše, email, kalendář, kontakty, onedrive. Poblém je že není opravdu co koupit. Nyní jsem koupil po 830, která odešla L650DS (taky už jich moce není v CZ distribuci). Kdyby byl 5" surface DS tak by to bylo super. Jinak děkuji provozovateli těchto stránek na které chodím opravdu pravidelně a doufám že vydrží déle než Lumie. Petr 1

stegy

13 | 10 | 16 12:16
MICROSOFT je jedna z mála tak dobrých korporací, ze kterých jen tak nějaké informace o vývoji a produktech neunikají :) I když novinky v ´malování´ jsou již venku ... 1

karlzeiss

12 | 10 | 16 14:26
@melipa Ale byly. Dohledej si na sec.gov, čerpali z toho pak Windows central atd..jsou tam počty Lumií a i "other phones". Ve čtvrtletních reportech jsou pak jen čísla za "phones". A akciový trh na výsledky za 4Q v červnu reagoval růstem, protože výsledky mobilní divize se promítly již od dubna do akcií. 20.10. je 2017 First Quarter Earnings Conference Call -Satya N...třeba něco se dozvíme:) A co vlastně tvůj Surf..sung Phone, stále maximálně spokojen ;)? 0

melipa

12 | 10 | 16 09:46
@karlzeiss Obávám se, že žádné výsledky finanční čistě za divizi Lumia zveřejněny nebyly a nebudou, jediné, co je veřejné je informace o odpisu investice do této divize, jinak akcionáři nic neví, maximálně zveřejnili prodeje za měsíc, ale zastoupení na trhu a další údaje taky ne, to zveřejnila jiná agentura, prostě klasika. Nápadně mi to připomíná konec symbianu, všichni si to pamatujeme, ne každý si to přinzá ;) "Podpora pro Symbian bude nejméně do roku 2016!" (Článek z 28. 5. 2011) 0

karlzeiss

11 | 10 | 16 23:18
Mýlíš se, naopak vše sleduji bedlivě. Akcionáři už dávno vědí, jak si vedly Lumie s prodejem a finanční výsledky, ty byly známé i předem, to nepřekvapilo nikoho. MS asi opravdu nevydá žádné prohlášení, jak už léta vidím jejich propagaci a komunikaci, to máte pravdu:) Myslím, že časem nahradí 950ky nástupcem, kdy to ale bude ví jen MS. A ano všiml jsem si, že některé shopy mají jen bílé varianty..ale může to být i velkými slevami a právě touhle panikou..v us ms storech stále černou variantu mají. Bude zajímavé, zda MS zveřejní počty prodejů těchto Lumií za toto období. A i kdyby skutečně skončili s výrobou, což se děje u všech značek mobilů, tak podpora bude dalších x let. Uvidíme, zda MS něco prozradí ze své strategie toho 26.10- to klejna - www.microsoft.com/en-us/octoberevent 0

dkdesign

11 | 10 | 16 20:51
Pane redaktore, omlouvám se, za to, že jsem to zde napsal,jak to vidím JÁ. Takový jako je Karlzeiss potřebuje fakta a to co se děje kolem něho, to ho prostě nezajímá. Jak už zde bylo psáno, MS nemůže vydat záporné stanovisko. To by akcionáři opravdu nechtěli. A kdy dalo MS apoň nějaké stanovisko, pro nás ostatní, jak to vidí, že bude mnoho změn k dobrému, že se MS o nás s windousphone postará?? To už je nějaký ten měsíc a dokonce i u vás na webu o surface toho moc nevíte,protože nejpíš není nic ofiko. A to prý se má po letošních vánocích prodávat. :-)) Surface bude asi pěkné zařízená, firemní zákazníci asi budou jásat, ale co ti ostatní????? Mluvím o surface a jelikož informací moc není, tak se ptám? 1

jklejna

11 | 10 | 16 17:32
hanss7575-ale no tak, náhodou já si to tu čtu rád 0

hanss7575

11 | 10 | 16 16:59
Tak koukám jak to tu ten Lukeš čistí,nechce slyšet nic jiného než samou chválu.Tento web je stejně na hovno.Čus 1

Jindřich Lukeš

11 | 10 | 16 15:20
@jklejna: Neodkazuj prosím na jiné weby...k tomu komentáře skutečně nejsou určeny. Opakuji, že zde již bude jen diskuze k danému tématu. 2

melipa

11 | 10 | 16 14:30
Pokud si někdo myslím, že MS udělá oficiální prohlášení, tak je blázen. Znamenalo by to propad akcií, naštvání zákazníků a v neposlední řadě uznání porážky, proto jsou volena opatrná slova a jsou to neoficiální informace odněkud z firmy. Pokud ale člověk slyší a vidí, je mu to jasné, v jaké situaci je celá platforma, nástupce představen není a nebude, mluví se o zaměření na jinou cílovou skupinu, případně na to, až bude potřebný hw a příležitost :-) To prostě nezní jako "jdeme do toho naplno, tady máte nové smartphony". 1

jklejna

11 | 10 | 16 14:10
karlzeiss-ono se někde psalo o 26.10, co bude 26.10? Díky "HP Elitě x3 míří do MS Storů vč. propagačního videa" 0

Jindřich Lukeš

11 | 10 | 16 13:49
Zde ale není na co čekat. Oficiální vyjádření nikdy v tomto smyslu nepřijde, ale stačí se podívat na skladovou dostupnost L950. V podstatě žádný oficiální distributor už je nemá a na MS Storu už je jen bílá varianta. 0

karlzeiss

11 | 10 | 16 13:47
Mimochodem, aby to bylo přínosné - používáte někdo Cortanu (eng) na starším mobilu? Vím o xenaprincess, ten jí má na 640XL a pochvaloval si to. Mě se neobjeví, region i řeč přepnuta na GB, Lumia 1020 W10M, 14393.221, nevíte někdo proč? Zprávy a notifikace z mobilu se přenáší do PC v pořádku. HW reset dělat nechci, vše mi jinak běhá jak má. Cortanu už mám na Xboxu One, PC i na notebooku a už jsem si docela zvyknul:) 0

karlzeiss

11 | 10 | 16 13:33
Já pořád nikde nevidím skutečnou oficiální zprávu o konci MS mobilů a ani Lumií, neberu zprávy na Windows Central a podobné, a i nějaká plácnutí zaměstnanců MS, tweety atd..na oficiální webu MS nic takového není. Na MS-Store v USA i jinde stále je a není nikde napsáno "doprodej" nebo "již se nevyrábí". Pokud máte někdo link na oficiální vyjádření MS, sem s ním, rád si to přečtu. Prosím také ten oficiální link o konci Band 2 a že jiný nebude, já to nenašel, jen tu hlášku nějaké osoby z MS na zdnet.. přijde mi, že jsou to opět spekulace. Možná se potvrdí, možná ne..ale je sranda, jak to někomu dělá velkou radost už teď:) Stejně tak z marketingu MS (podle mě špatném) jakoby plyne, že se zaměří více na firemní zákazníky, ale opět nikde oficiálně nepotvrdili, že zařízení pro střední, či nižší sféru nebudou. Nechal bych se překvapit a jak píše J.Lukeš., sem bych dával opravdu alespoň "velmi pravděpodobné" zprávy a úvahy. Na toho 26.10. jsem zvědav. 0

lha

11 | 10 | 16 09:30
Vypadá fakt slušně. Škoda jen, že vynechali střední třídu. Na mne už to začíná být docela velké. Nicméně nechápu co je to ta korporátní sféra? Manažeři? Podle mne je to pro ně velké pádlo, aby na tom spustili jen nějakou prezentaci. Vývojáři? Ti podle mne spíš uvítají menší modely, mají počítače. Systémáci? Tam zas chybí aplikační background pro správu serverů. Minimálně musí přidat tu virtualizaci aplikací z Windows. 1

Jindřich Lukeš

11 | 10 | 16 09:07
@melipa: Na toto téma souhrnný článek také připravuji, ale vydám ho tehdy, až budou k dispozici nějaká fakta. Což se sice již stalo v posledních týdnech (ještě jsem na to neměl ale prostor), ale ne v dubnu. Vždy jsme se snažili, aby články zde uveřejněné měly nějakou informační hodnotu a čtenářům přinášely něco navíc. Mezi tyto články rozhodně nepatří spekulace a různé senzacechtivé nepodložené novinky o tom, jak někdo někde s něčím končí apod. Snažíme se přinášet kvalitní obsah a ne jít slepě za návštěvností a zveřejňovat každou nepodloženou spekulaci jen kvůli tomu,a by to lidi klikli jako u konkurence. Pokud tu nenajdeš, co hledáš, nikdo tě nenutí WMManii navštěvovat. P.S.: Pokud se podíváš do historie, tak takového "konce" nejsou pro MS a WM nic nového. Dalo by se říci, že už je to spíš takový standard. 3

jklejna

11 | 10 | 16 06:06
melipa-dík 0

melipa

11 | 10 | 16 00:14
Upřímě, já nemám proč orodovat za jiný systém, spíš mě ale překvapuje, že autor tohoto webu nepíše nic o WP, Lumiích či SP ve smyslu toho, že MS prostě odříznul nekorporátní sféru a ČR, respektive o tom čtu teprve te'd, přitom na jiných serverech se o tom mluví několik měsíců. Chápu to, že WP jdou zde srdcová záležitost, také to pro mě byla, přesto vidět věciu tak jak jsou, psát informace, které se mi třeba do k¨rámu nehodí či se mi nelibí prostě k novinbařině patří, to tady doteď nebylo. Ať už to dopadne jakkoliv, na základě informací, které i oficiálně MS sdělil si lze udělat jasný obrázek, jak to (ne)půjde dále, pokud bych měl investovat do akcií s tímto systémem, tak to neudělám, pokud bych měl investovat do telefonu s tímto systémem, tak to taky neudělám a to už prosímpěkně v dubnu, ne v říjnu. I když toto smažete, tak si doufám aspoň odnesete něco z té podstaty :-) 2

Jindřich Lukeš

10 | 10 | 16 23:03
Pánové, ty vaše věčné nic nepřinášející "diskuze" už tu dlouho tolerovat nebudu. Je na každém, který systém používá, ale nemá sebemenší smysl chodit na web věnovaný Windows a stále dokola tu jen tlachat o Androidu. Diskuze pod článkem jsou určeny k tomu, aby se tam věcně diskutovalo o tématu daného článku a ne o tom, který systém je v čem lepší a horší. Od teď tedy všechny komentáře, které nebudou k tématu automaticky mažu. 4

dkdesign

10 | 10 | 16 21:33
raďo,drž pec. Co tě žere, tohle je fórum k diskuzi, ale ty rozhodně diskutovat nechceš, tak to nekomentuj. Jinak, máš pravdu v tom, že bych si měl koupit Android. Ale který? Když jsi tak chytrý, třeba poradíš, nebo budeš zase jen prudit. Chtěl bych kvalitní foťák, nejlépe s xenonem, glance screen, do 5palců, baterie aspoň na 3dny,amoled nebo super amoled, paměťovou kartu, bezdrátové nabíjení, FM rádio, Transmiter, jako N8, nebo 808 a teď se ukaž? 0

radek_03

10 | 10 | 16 21:27
dkdesign: Ty jsi hotová vědma. Když jsi takový génius, kup si nějaký android a neopruzuj tady. Jo? 0

dkdesign

10 | 10 | 16 20:26
A kdepak jsou ti CHYTRÁCI, co říkali, že L950 se nepřestala vyrábět. Když jsem to říkal před 3týdny, tak jsem byl za blbce. Já to říkám pořád, nejdřív Nokia, potom Lumia, na řadu přijde WP8.1 a potom? A potom W10M. Ano je to tak, jen co MS vydá svůj Surface Phone, změní W10M k tomu, aby to podporoval pouze Surface a dopadne to stejně jako s WP7, 7,5 a WP8.1. Slibovali, že bude po Symbianu Belle, Carla, Dona. To sice slibovala Nokia, ale už byla pod taktovkou MS. Prostě se jim to nehodí do krámku. A že to nechají na ostatních firmách???? To je k smíchu, kdo se do W10M cpe? Kolik jiných výrobců prodává tel. s W10M, to spočítám na prstech jedné ruky, takhle se podpora nedělá. A to jsem měl L1020 a teď L950. 0

jklejna

10 | 10 | 16 19:52
kubesp-??? 0

jklejna

10 | 10 | 16 19:51
Rumlik-ne, nemusí může být jiný, to ať si každý zvolí sám-já do microsoftu nedám ani korunu-nemá to cenu 0

kubesp

10 | 10 | 16 19:50
Timotej: na L640 LTE vše funguje korektně včetně FB messenger. Napadá mě jiný důvod pádu aplikací, možná by to chtělo čistou instalaci. sestavení 14936.1000 naprostá špička! 0

jklejna

10 | 10 | 16 19:49
Timotej Čisár-to je úplně přesně, pozoruji to samé-je potřeba srovnání a neutápět se v nesmyslech, tímto doufám , že moje příspěvky nebudou mazány, neboť je třeba o problémech mluvit otevřeně 0

jklejna

10 | 10 | 16 19:40
mahtiel-celková odladěnost systému a aplikací-v porovnání 550 x J1-2016 baterie drží a netopí, ani při nabijení, ani při vybíjení. Myslím že volíte správně, na surface nemá cenu čekat. Po mých zkušenostech s J1 si myslím že nikdo ze současných výrobců HW do win mobile nepůjde neboť to nemá význam. Pa 0

jklejna

10 | 10 | 16 19:32
Nicollass-dlouho jsem se vzpíral, ještě mám 3 lumie v šupleti, nemám odvahu je ani nabídnout k prodeji/550,640, 635/1GB/ Když porovnám Lumii 550 s Galaxy J1 2016 tak galaxy jasně vede. Přeji hodně štěstí ve vyšší třídě. Ale po této zkušenosti bych volil už dnes místo 950 S6 neboť to je svět "neomezených možností"/Android/ 0

Timotej Čisár

10 | 10 | 16 19:04
brejlovec640XLLTE chces povedat ze ti nič nechýba ? mal som kopec Lumii a zacinal som pri 820,925,2x930,1020,640,435 a teraz mam 650. Tak si spokojný s FB a Mesenegerom ? ved aplikácie padajú a niekedy mi mi mobil pori fb zamrzne a reštartuje celý mobil. Pokiaľ nebudu dobre spravené aplikácie ako FB meseenger a ostatne aplikácie tak Microsoft nebude predávat mobili. System je dobrý ale niektoré aplikácie hrôza. Pokial to nezmenia odchádzam od Microsoftu,len kvôli niektorým aplikáciam ktoré používam denne. 2

Rumlik

10 | 10 | 16 18:50
A musíš snad mít Mixrosoft telefon? bude Acer, Lenovo, Alcatel, HP, ... Výběr bude stále i telefon za 5000kc 0

brejlovec640XLLTE

10 | 10 | 16 17:27
Nějak nechápu proč vyvíjej dal system když nebude co kupovat. Mě staci mobil za 5000 kc a to pochybuju ze koupim nějakej Surface. Az mi jednou odejde ma 640XL LTE co pak koupim. Apikace mi nechybí, jen mam strach ze nebude co koupit. 1

mahtiel

10 | 10 | 16 16:51
Se Surfacem si dokážu představit třeba svého manžela, který telefon používá především jako pracovní nástroj, ale i jeho irituje nefunkčnost nebo absence některých základních aplikací. Osobně momentálně přecházím na Xiaomi s LTE, mám mobil jako multimédiium a na androidu je multimediálních aplikací daleko více. Funguje kvalitně messenger a Facebook, ne že by tohle byla chyba MS, to FB Inc. pustil sračky, ale i tak. 1

Nicollass

10 | 10 | 16 15:28
PO vsetko co Microsoft ohladom wp posledny rok predviedol, sa asi coskoro s WP rozlucim. Proste chyba mi kopec apps, system aj napriek aktualizaciam nefunguje tak ako ma. A to cakanie, ze zajtra bude lepsie je uz skor na smiech. Moj dalsi telefon bude Samsung s8edge. 1

jklejna

10 | 10 | 16 15:06
Surface Phone držím palce. Pa kluci. 0

jklejna

10 | 10 | 16 15:04
Galaxy J1 2016 zatím stačí 0

jklejna

15 | 06 | 16 18:53
AllView W1 S-tohle je povedený kousek 0

MK

01 | 06 | 16 22:35
Jsem na to zvedavy, ale obavam se, ze to bude bud moc velke nebo drahe, pravdepodobne oboji:) 0

Dave1988

01 | 06 | 16 15:23
Jestli to tak bude tak super ale obávám se ceny přece jenom surface není nijak moc levný 0

jklejna

01 | 06 | 16 12:50
Andrew 96, také by se mi hodil 4,5", třeba do práce, teď mám 635. Třeba se nějaký výrobce pochlapí, ale spíš počítám že surface pojede na Intelu a bude z toho minikomp vše v jednom a bude to mít 7" , to by pro začátek šlo. 0

puppy2016

01 | 06 | 16 09:17
Telefon za 12000 co nemá ani OLED displej ? Já tu výhodu stále nějak nechápu, za tu cenu už je dnes L950. 1

andrew96

01 | 06 | 16 09:09
to nemyslia snáď vážne, to nebudú vyrábať niečo menšie ako 5,7 ´´?? všetko sú to už televízory. ak je to tak, a nebude niečo menšie a nejaká stredná trieda, s windows mobile budúci rok končím. 0

Jiří Virt

01 | 06 | 16 08:53
predpokladam startovaci cenu 3GB/32GB - 999 USD ... a topka bude za nasich 30 tacu ... 0

jklejna

01 | 06 | 16 05:17
No a jinak 650, 850? 950 a surface tj.kompletní nabídka. Slušné, ne. Na mrtvou platformu je to až až. 0

jklejna

01 | 06 | 16 05:12
No a Apple bude střední třída pro nás co jim stačí obyčejný telefon SE za 12000 Kč a je to 0

puppy2016

31 | 05 | 16 23:41
Uvidíme jak dostupnost, Surface se tu prakticky neprodává, a zda bude i dual SIM verze. Jinak to přesně to co bych chtěl, pokud to má rozlišení displeje alespoň jak L950 a je OLED. Ještě by to mohlo vypadat méně jak telefon (štěrbina reproduktoru) a více jak tablet :-) Konečně něco opravdu zajímavého, tak snad to něčím nepohnojí. 1

brejlovec640XLLTE

31 | 05 | 16 19:19
By mě zajímalo kolik to tak bude sťat. Aby se taky dělalo něco v cenový kategorii 6000 Kč a telefony s Windowsem nebyli drahý jak Jabka. Do střední třídy se nikdo nehrne. 3

Jaroslav Hronek

31 | 05 | 16 18:52
Souhlas, ten prostřední bych si koupil ještě dneska, kdyby to šlo 0

quigon21

31 | 05 | 16 18:33
Ne, že bych se zlobil, kdyby to tak bylo. :D :D 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17