Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Synchronizace více Google kalendářů ve Windows Phone 7

V dnešním návodu si ukážeme, jak používat více Google kalendářů ve Windows Phone 7.

Aktualizace (27.1.2012): Google dnes pro Windows Phone zpříztupnil stejné funkce (pro synchronizaci kalendáře), jako nabízí pro iOS. Nyní je tedy možné zapnout podporu více (až 25) Google kalendářů přímo v telefonu. Postup je velice jednoduchý.

 1. Spustíme internetový prohlížeč (v zařízení) a v nastavení zkontrolujeme, zda máme nastavenu preferovanou verzi webu na "Mobilní verze".
 2. Nasledně přejdeme na adresu "http://m.google.com/sync"
 3. Zde klikneme na "Sign in with your Google Account" a přihlásíme se k našemu Google účtu. Pokud se místo přihlášení zobrazí chyba "Zařízení není podporováno", stačí pomocí tlačítka "Změnit jazyk" přepnout například na angličtinu.
 4. Následně se zobrazí seznam synchronizovaných zařízení, kde stačí vybrat to, se kterým chcete více kalendářů synchronizovat.
 5. V nabídce poté stačí "zaškrtat" požadované kalendáře a změny uložit tlačítkem "Save".
 6. Nyní je vše nastaveno, pokud již máte svůj google účet nastaven ve svém zařízení, doporučuji ho odebrat a nasledně znovu přidat. Po restartu přístroje budou již k dispozici všechny kalendáře.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud přiřadíte svůj Google účet do systému, proběhne naprosto bezproblémová synchronizace e-mailů, kontaktů a kalendáře. Ovšem pokud používáte více kalendářů (např. osobní, pracovní, apod.) na jednom účtu, systém Vám dokáže standardně synchronizovat pouze ten hlavní. V případě kalendáře synchronizovaného s výchozím LIVE účtem tento problém nenastává, a v telefonu se zobrazí všechny kalendáře, které zaškrtnete. Systém tedy synchronizaci kalendářů z jednoho zdroje podporuje. Problém je pouze ve výchozím nastavení Google synchronizace (tedy na straně Googlu), který nabídne pouze hlavní kalendář, ačkoliv u ostatních platforem, jako např. iOS je možnost zvolit kalendářů více. Jaký k tomu má Google důvod skutečně netuším. Každopádně existují 2 řešení, jak tento problém "obejít".

 

1. Aplikace SuperG

Na Marketplace je možné zakoupit aplikaci s názvem SuperG, která slouží ke zobrazení všech Google kalendářů. Nevýhoda je v tom, že se kalendáře zobrazují pouze v této aplikaci a nejsou propojeny dále do systému (do výchozí aplikace pro kalendář). Více o aplikace SuperG se dočtete v samostatném článku.

 

2. Zapnutí více kalendářů pomocí Applu

Jelikož synchronizace více kalendářů Googlu je na iOS naprosto bezproblémová, lze této vlastnosti využít i pro Windows Phone 7. V podstatě budete potřebovat buď nějaké zařízení od Applu, nebo internetový prohlížeč Safari, který je možno úplně standardně nainstalovat do PC s Windows. Je možno využít i jiné prohlížeče, které dokáží "simulovat" prohlížení internetu ze zařízení od Applu. V tomto článku se zaměříme na druhou metodu (s prohlížečem Safari). Celý princip spočívá v tom, že Google má výběr více kalendářů pro Windows Phone zařízení ošetřen pouze JavaScriptem, který je možno v prohlížeči dočasně vypnout a vybrat tak více kalendářů.

 1. Google účet si nejdříve synchronizujeme s Windows Phone 7 telefonem.
 2. Stáhneme a nainstalujeme internetový prohlížeč Safari pro Windows.
 3. Safari v PC spustíme a klikneme na ikonku s ozubeným kolečkem (po pravé straně) a z nabídky vybereme položku "Preferences"
  Google calendar sync WP7
 4. Zde vybereme kartu "Advanced" a zaškrtneme políčko "Show Develop menu in menu bar"
 5. Okno s nastavením zavřeme a v horní liště by se mělo zobrazit nové menu "Develop". (Pokud vůbec nevidíte panel s jednotlivými menu, stačí kliknout opět na ikonku s ozubeným kolečkem a vybrat položku "Show Menu Bar".)
 6. Otevřeme menu "Develop" v horní liště a vybereme položku "User Agent", kde zvolíme jakékoliv iOS zařízení (iPhone, iPad, iPod).
  Google calendar sync WP7
 7. Nyní v prohlížeči klasicky přejdeme na web google.com, kde se přihlásíme ke svému Google účtu.
 8. Pokud jsme přihlášeni, přejdeme na stránku "http://m.google.com/sync", kde uvidíme přehled zařízení synchronizovaných s naším Google účtem. Pokud se místo přehledu zařízeni zobrazí jen chybová hláška, že zařízení není podporováno, stačí jednoduše přepnout jazyk volbou nacházející se přímo pod textem.
  Google calendar sync WP7
 9. Pokud se nám úspěšně zobrazil přehled zařízení, přejdeme opět do menu předvoleb (ikonka s ozubeným kolečkem), kde se přepneme na kartu "Security" a zakážeme (odškrtneme) volbu "JavaScript".
  Google calendar sync WP7
 10. Nastavení opět zavřeme a z přehledu zařízení vybereme to s Windows Phone 7. Pokud jich uvidíte více, stačí se řídit časem poslední synchronizace.
 11. Nyní již stačí jen zaškrtat všechny kalendáře, které chcete s Windows Phone 7 synchronizovat.
  Google calendar sync WP7
 12. Pokud máme na webu vše nastaveno, v zařízení doporučuji Google účet odebrat a opětovně přidat. V nastavení kalendáře následně uvidíte možnost zobrazení všech kalendářů, vč. možnosti přiřazení libovolných barev.
  Google calendar sync WP7

 

Zdroj: http://wonderreader.tumblr.com/

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

tracid

28 | 01 | 12 16:01
Funguje to parádně. Velice užitečná věc, která mi v WP7 chyběla. Díky za návod. 0

oversx

10 | 10 | 11 14:07
Super, to mě minule zajímalo, když jsem přešel z Live na Google synchro. Dík 0

Jindřich Lukeš

10 | 10 | 11 01:10
V dnešním návodu si ukážeme, jak používat více Google kalendářů ve Windows Phone 7. http://wmmania.cz/clanky/navody/synchronizace-vice-google-kalendaru-ve-windows-phone-7/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17