TimeMe – Zobrazení hodin a dalších informací na dlaždici

Aktualizace (24.4.): K dispozici je nová verze s podporou WP8.1 a minutovým obnovením dlaždic. TimeMe jako jediná aplikace umožňuje zobrazit aktuální čas, datum a počasí na klasické dlaždici. K dispozici je navíc poměrné rozsáhlé nastavení, kde je možné si dlaždici detailně přizpůsobit (velikost, font, barva, pozadí, zobrazované informace apod.). Aplikace toho však nabízí ještě více.

Stažení

Aktualizace:

(24.4.): Byla vydána nová aktulizace s podporou Windows Phone 8.1, což prakticky znamená možnost aktualizace dlaždice v reálném čase (každou minutu). Funkce z předchozích verzí zůstaly zachovány (zobrazení počasí, stav baterie, rozsáhlá nastavení apod.) a TimeMe se tak stává podstatně lepší, než konkurenční Clock Hub, který kromě hodin neumí zobrazit další informace.

 

Popis aplikace (starší verze):

Základním prvkem, kterým se snaží jednotlivý výrobci odlišit svá zařízení s Windows Phone, jsou exkluzivní aplikace. Králem v tomto směru je samozřejmě Nokia, která nabízí majitelům Lumií desítky takovýchto aplikací. V podstatě jedinou zajímavou aplikací, kterou nabízí konkurence (HTC), je HTC Hub. Pokud jste zařízení od HTC nikdy v ruce neměli, jedná se o povedenou aplikaci doplněnou o interaktivní dlaždici ukazující aktuální datum, čas, počasí a další informace.

Ačkoliv HTC Hub nabízí celou řadu funkcí, tou nejdůležitější je zobrazení hodin na velké dlaždici. Řadě uživatelů totiž nevyhovují výchozí titěrné hodiny v horním horu displeje. I přestože se jedná o zcela jednoduchý koncept, na Storu existuje v podstatě jediná aplikace od nezávislého vývojáře, která nabídne uživatelům ostatních výrobců podobné funkce. Důvodem je především fakt, že operační systém umožňuje aktualizovat dlaždici pouze jednou za 30 minut, což je pro zobrazení aktuálního času nepoužitelný interval. (Pozn.: Verze pro Windows Phone 8.1 umožňuje pravidelnou aktualizaci dlaždic každou minutu).

 

Arnold Vink (autor aplikace TimeMe) však přišel na relativně jednoduchý způsob, jak toto omezení obejít. Trik spočívá v tom, že aplikaci nebudete instalovat standardně ze Storu, ale její modifikovanou verzi nainstalujete ručně jako neoficiální aplikaci do odemčeného telefonu. Postupy odemčení a instalace neoficiálních aplikací jsou velice jednoduché a naleznete je v těchto článcích: Jak odemknout jakékoliv zařízení s Windows Phone 8 (developer unlock), Jak instalovat neoficiální aplikace do zařízení s Windows Phone 8. Díky této instalaci získá aplikace vyšší práva a její pravidelná aktualizace nebude problém.

 

TimeMe

Vývojářskou verzi aplikace můžete stáhnout z tohoto odkazu.Další informace naleznete na webu autora.

Nyní se již pustíme do popisu samotné aplikace TimeMe, která toho nabízí skutečně hodně. Po spuštění se zobrazí hlavní nabídka s jednoduchou metro grafikou. Jednotlivé karty obsahují aktuální počasí, stopky, odpočet a nastavení.

U nastavení se na chvíli zastavíme, protože je skutečně obsáhlé. Nastavit lze, velikost dlaždice, font, pozadí, barva, detaily počasí a mnoho dalšího. Finální vzhled dlaždice a její chování je tedy možno si výrazně přizpůsobit.

Pokud je vše nastaveno, stačí si uložit provedené změny tlačítkem „Save the TimeMe settings“ a připnout dlaždici na plochu (v záložce „Tile“ tlačítko „Pin the TimeMe Live Tile“).

Kromě hlavní funkce, kterou je dlaždice na plochu, aplikace nabízí také Sleepscreen a podporu zamykací obrazovky. SleepScreen je obdoba Glance (rychlý přehled) u Nokií. Nejedná se sice o tak propracovanou aplikací s hlubší integrací do systému, ale pro zařízení ostatních výrobců je to zajímavou volbou.

Podpora zamykací obrazovky v praxi znamená, že TimeMe můžete zvolit jako jednu z aplikací, která zobrazí své informace ve spodním notifikační oblasti. Těmito informacemi je aktuální událost z kalendáře a počasí. Zde není k dispozici žádné další nastavení.

Komentáře (5)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

vojta66

16 | 04 | 14 11:01
by mě zajímalo jestli to nedrtí baterku......zatím tedy 1520 pověst nepotvrzuje (Battery life) 0

kejspr

16 | 04 | 14 10:07
na webu autora je aktualizovana verze 0

Jindřich Lukeš

07 | 11 | 13 12:49
pravda, vubec jsem si toho nevšiml. 0

armos

07 | 11 | 13 12:46
Aplikace je to dobra, jen posune cely obraz na uvodni obrazovce o jeden centimetr niz... 0

Jindřich Lukeš

05 | 11 | 13 15:24
TimeMe jako jediná aplikace umožňuje zobrazit aktuální čas, datum a počasí na klasické dlaždici. K dispozici je navíc poměrné rozsáhlé nastavení, kde je možné si dlaždici detailně přizpůsobit (velikost, font, barva, pozadí, zobrazované informace apod.). Aplikace toho však nabízí ještě více. http://wmmania.cz/software/ostatni/timeme-zobrazeni-hodin-a-dalsich-informaci-na-dlazdici/ 0

Mohlo by vás zajímat

Fotky pro Windows 10 Mobile (IP) - detailní pohled (aktualizováno)

(6.10.): Nová verze pro Insidery s řadou grafických změn a funkcí pro PC. // Detailní pohled na další systémovou aplikaci ve Windows 10 Mobile. Tentokrát se jedná o výchozí galerii neboli aplikaci Fotky.

Jindřich Lukeš | software včera v 12:59

Windows 10 (Mobile) Insider Preview v. 14951: Nové Insider sestavení pro PC a telefony

Nové Fast Insider sestavení pro počítače i telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články včera v 10:38

Acer Jade Primo za neuvěřitelných 7 990 Kč v oficiální distribuci

Přemýšlíte o kvalitním zařízení za bezkonkurenční cenu? Acer Jade Primo se sníženou cenou by vám rozhodně neměl uniknout.

Jindřich Lukeš | články 19 | 10 | 16

Seznam.cz – Povedený internetový prohlížeč pro Windows 10 Mobile

Seznam.cz představil svůj vlastní (velice povedený) internetový prohlížeč pro Windows 10 Mobile, který potěší nejen uživatele Seznamu, ale i všechny ostatní.

Jindřich Lukeš | software 18 | 10 | 16

Mapy.cz – skvělá aplikace s podporou offline map celé Evropy (aktualizováno)

Aktualizace (18.10.): Nová funkce Panorana a aktivní objekty.// Mapy.cz jsou jednou z nejpovedenějších aplikací pro Windows Phone v oblasti mapových aplikací a nabízí v podstatě vše co webová verze.

Tereza Kratochvílová | software 18 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím