Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Velký přehled tipů a triků pro Nokii Lumii 920 (FAQ)

V tomto rozsáhlém článku naleznete nejdůležitější otázky a odpovědi týkající se Nokie Lumie 920 spolu s celou řadou tipů a triků pro její co nejefektivnější využívání. Objasníme si také důležité pojmy a poradíme, jak řešit nejběžnější problémy.

Dostupnost v ČR

Nokia Lumia 920 bude oficiálně dostupná na českém trhu během únor za orientační cenu 16 990 Kč. Již nyní je však možné zakoupit modely dovezené ze zahraničí – tzv. „šedivky“.

Má smysl nákup oficiální české distribuce?

Odpověď je velice jednoduchá – Nemá. Nokia totiž u všech svých modelů bez ohledu na jejich původ umožňuje záruční opravy v českých autorizovaných servisech. Telefony z tzv. šedého dovozu se nijak kvalitativně ani funkčně neliší a navíc se dají pořídit podstatně levněji. Doporučuji si však dávat velký pozor na samotné prodejce a nenakupovat z neprověřených internetových obchodů.

Aktuální cena Nokia Lumia 920 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Graf ceny produktu Nokia Lumia 920 poskytuje server Heureka.cz

Záruka (doklady)

Pro uznání záruční opravy stačí pouze kupní doklad z jakékoliv země EU. Není třeba potvrzený záruční list. Délka záruky je standardní (2 roky). Před reklamací však doporučuji zkontrolovat, zda verze firmwaru odpovídá hardwaru zařízení. Různí pochybní prodejci mají totiž tendenci např. do polských telefonů nahrávat český firmware. V takovémto případě by záruka nemusela být uznány a bylo by nutné reklamovat přístroj přímo u prodejce.

Nedostatečná ostrost snímků ve dne

Lumia 920 disponuje bezkonkurenčním fotoaparátem, který však v prvních verzích firmwaru pořizuje nedostatečně ostré snímky. Problém řeší aktualizace PR 1.1, která je distribuována spolu s první aktualizací operačního systému WP8 (Portico). Více informací naleznete zde: Co přináší první oficiální (PR 1.1., Portico) aktualizace Nokie Lumie 920?

Zvláštní zvuk při vibrování

Některé modely trpí problémy s vibracemi. Konkrétně se jedná o nepříjemné „chrčení“ během vibrování, které vypadá, jakoby bylo v přístroji něco uvolněno. V současné době není známa příčina, jedná se však o vadu, kterou je možno v autorizovaném servise reklamovat.

Samovolné restarty zařízení

Pokud jste na svém zařízení zpozorovali náhodné samovolné restarty, pomůže vám nainstalování nejnovější aktualizace Portico. Problém je totiž způsoben operačním systémem a poslední aktualizace jej řeší.

Odolnost displeje

Ačkoliv je Lumia 920 vybavena odolným displejem CORNING® GORILLA® GLASS druhé generace, je třeba při práci s přístrojem dbát zvýšené opatrnosti. Displej je sice odolnější proti pádům a výraznějším poškozením, ale odolnost vůči oděrkám a drobným škrábancům je minimální. Doporučuji proto zakoupit ochrannou fólii. Více informací o této problematice naleznete v článku věnovaném praktickým zkušenostem: Nokia Lumia 920 – Praktické zkušenosti (po měsíci používání).

Bezdrátové nabíjení + regulace jasu

Pokud používáte pro nabíjení bezdrátovou nabíječku a na displeji si necháváte zobrazit výchozí aplikaci (hodiny + počasí) aktivovanou přes NFC, můžete si ručně zvolit intenzitu podsvícení. Postup je velice jednoduchý. Stačí svislým směrem pohybovat prstem po displeji. Další informace týkající se bezdrátového nabíjení naleznete zde: Bezdrátové nabíjení Nokie Lumie 820 a 920 – Praktický test a recenzi bezdrátové nabíječky zde: Nokia Wireless Charging Stand DT-910 – Bezdrátová nabíječka pro Lumii 820 a 920.

Restart, SoftReset, HardReset, tovární nastavení

Na internetu se vyskytuje celá řada pojmů, které mnohdy znamenají totéž. Pokud tedy někdo radí restart (=SoftReset) přístroje, je možné jej provést jednoduše tak, že přístroj standardně tlačítkem vypnete a znovu zapnete. Pokud však z jakéhokoliv důvodu přístroj nereaguje (na displeji se neobjeví dotaz na vypnutí), je třeba provést SoftReset pomocí kombinace tlačítek – Stiskněte a držte tlačítka pro ztlumení hlasitosti (Volume Down) a zapínání (Power) po dobu 10s.

Druhou možností je tzv. HardReset (obnovení továrního nastavení), který vrátí přístroj do stavu, v jakém jste jej zakoupili (kompletně smaže všechna uživatelská data). Nejjednodušší je provést HardReset přímo z menu (Nastavení > O systému > Obnovit tovární nastavení telefonu). Opět ale existuje také alternativní metoda spočívající ve stisku správné kombinace tlačítek. V tomto případě je nutné stisknout a držet tlačítko pro ztlumení hlasitosti (Volume Down), tlačítko napájení (Power) a tlačítko fotoaparátu (Camera) dokud telefon nezavibruje, následně uvolnit tlačítko napájení (Power) a držte hlasitost (Power Down) a spoušť fotoaparátu (Camera) po dobu dalších 5 sekund.

Aktualizace firmwaru/systému

Aktualizace systému/firmwaru jsou nabízeny automaticky a pro jejich instalaci není třeba připojovat zařízení k PC. Existuje však ještě další (neoficiální) možnost, která spočívá v ruční aktualizaci přes interní nástroje Nokie. Více naleznete v samostatném článku: Nokia Lumia - Jak přehrát ROM (firmware) - aktualizace, unbrand.

Nokia Lumia 920 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Nedostupnost některých aplikací

Pokud ve Storu nemůžete najít některé aplikace, zkuste změnit region: Změna regionu ve Windows Phone 8 – Získejte nové aplikace a funkce systému.

Rozebrání telefonu

Podrobný návod na rozebrání a složení přístroje vč. výměny displeje naleznete v tomto článku: Jak rozebrat a složit Nokii Lumii 920 (+ výměna displeje).

Recenze + praktické zkušenosti

Exkluzivní recenze: Nokia Lumia 920 – Královna přichází
Nokia Lumia 920 – Praktické zkušenosti (po měsíci používání)

Detailní srovnání fotoaparátů: Nokia Lumia 920 vs. Apple iPhone 5
Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X (1.díl): Srovnání fotoaparátů (noční snímky)
Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X (2.díl): Srovnání fotoaparátů (denní světlo)
Nokia Lumia 920 vs. HTC 8X (3.díl): Srovnání fotoaparátů (umělé osvětlení)

Jak fotí Nokia Lumia 920 – Nejlepší fotomobil současnosti?

Prach pod displejem (čočkou přední kamery)

U některých modelů se bohužel může objevit i další nepříjemná vlastnost způsobená nedokonalým výrobním procesem. Jedná se o zachytávání prachových částic pod displejem. Nejčastěji se tak stává v horní části přístroje, kam vniká kvůli netěsnostem prach skrze sluchátko. Jako první se zanese čočka přední kamery a v některých případech také senzor přiblížení (umístěny hned vedle). Tento problém je možné řešit standardní reklamací v autorizovaném servise.

Spořič displeje

Bezdrátové nabíjení nabízí zcela nové možnosti pro využití přístroje v nečinnosti. Především pro zobrazení různých informací (hodiny, počasí apod.). Je však třeba míti na paměti, jaké důsledky může tento způsob využívání přinést. Lumia 920 je „bohužel“ vybavena IPS displejem, který se postupem času (a dlouhodobým provozem) „opotřebovává“. Prakticky se toto opotřebení projevuje poklesem celkového jasu. Časový interval, po kterém si změny všimnete, je však poměrně dlouhý (cca. 0,5-1 rok při intenzivnějším využívání displeje).

Zahřívání

Zahřívání především v horní části přístroje je standardní a není třeba se jím nijak znepokojovat.

Problémy s BlueTooth

Pokud váš přístroj nepříliš spolehlivě pracuje s Bluetooth, pomůže instalace nejnovější aktualizace systému.

WiFi během režimu spánku

Poslední aktualizace systému přináší také možnost ponechávat aktivní WiFi i během režimu spánku. Více se o nových funkcích dočtete zde: Co přináší první oficiální (PR 1.1., Portico) aktualizace Nokie Lumie 920?

Zálohování fotografií a videa na Skydrive

Windows Phone 8 nabízí možnost automatické zálohy fotografií a videí přímo na Skydrive. Z neznámého důvodu však v případě využívání české lokalizace systému přístroj nabídne jen několik velmi omezených možností. Tento problém je však možné řešit změnou regionu: Změna regionu ve Windows Phone 8 – Získejte nové aplikace a funkce systému.

Výdrž na baterii

Lumia 920 má poměrně dobře zvládnutý powermanagment a spolu s větší kapacitou baterie nabízí poměrně slušné výsledky týkající se výdrže. V praxi to znamená (na jedno nabití) bezproblémové zvládnutí náročného pracovního dne, nebo dva dny běžného používání. V samotném systému je také k dispozici celá řada dalších možností, které umožní výdrž ještě zvýšit. Kompletní přehled zde: Tipy a triky: Zvýšení výdrže baterie nejen na Windows Phone 8.

Snímek displeje

Snímek displeje vytvoříte jednoduše současným stisknutím tlačítka pro zapínání a tlačítka s logem Windows.

Všechny články věnované Lumii 920

Všechny články, které se tohoto modelu týkají, naleznete pod štítkem "Lumia 920".


Komentáře (20)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

05 | 01 | 14 15:44
Projdi si vlákno patřící k odkazovanému článku, sem dotaz nepatří. Díky 0

malyjohn

05 | 01 | 14 15:11
Jak nainstalovat App Folder na L920?Je to aplikace ne pro Nokie,ale pro WP8. Návod zde: http://wmmania.cz/clanky/zaciname/jak-nainstalovat-exkluzivni-oem-aplikace-vsech-vyrobcu/ Pouzil jsem vse dle navodu ,ale se zapnutou proxy se telefon do Storu neprihlasi.Co stim prosim? 0

Jindřich Lukeš

05 | 01 | 14 14:12
Jak nainstalovat App Folder na L920?Je to aplikace ne pro Nokie,ale pro WP8. Návod zde: http://wmmania.cz/clanky/zaciname/jak-nainstalovat-exkluzivni-oem-aplikace-vsech-vyrobcu/ 0

htcjirka

01 | 01 | 14 18:48
Je to aplikace pro Samsung,takze spravne na nokii nepatri. 0

malyjohn

31 | 12 | 13 21:10
Jak nainstalovat App Folder na L920?Je to aplikace ne pro Nokie,ale pro WP8. 0

Jindřich Lukeš

28 | 12 | 13 16:57
Půjde L920 bezdrátově nabíjet pokud je v silikonovém pouzdře? Rád bych si pořídíl polštářek,ale pouzdro z telefonu nechci při každém nabíjení sundávat.Časem by se vytahalo a už by tak těsně jako teď na něm nesedělo. Ano, silikonové pouzdro není problém 0

szigeti

28 | 12 | 13 14:28
Půjde L920 bezdrátově nabíjet pokud je v silikonovém pouzdře? Rád bych si pořídíl polštářek,ale pouzdro z telefonu nechci při každém nabíjení sundávat.Časem by se vytahalo a už by tak těsně jako teď na něm nesedělo. Funguje, ja mám permanentne nasadený cp-600 a funguje bez problémov. Nabíjačku mám Fatboy. 0

malyjohn

28 | 12 | 13 09:18
Půjde L920 bezdrátově nabíjet pokud je v silikonovém pouzdře? Rád bych si pořídíl polštářek,ale pouzdro z telefonu nechci při každém nabíjení sundávat.Časem by se vytahalo a už by tak těsně jako teď na něm nesedělo. 0

majo1

27 | 12 | 13 10:52
Práve som to testoval na Windows 8.1 x64 a nefunguje to (vypíš mi: Systém windows nenašiel softvér ovládača pre toto zariadenie) mám presne ten popísaný problém skúšal som aj toto http://www.nokia.com/us-en/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA140430 konkretne tá druhá možnosť mi funguje, ale keď sa ovládač nainštaluje tak v správca zariadení ho síce rozpoznáva ale v prieskumníkovi sa naďalej nezobrazuje - takže, v podstate sa nič nezmení a do mobilu sa stále nemôžem dostať. Ešte dodám, že taktiež som to testoval na dvoch Win 7 x64 kde to fungovalo bezchybne. Edit: tak nakoniec pomohlo doinstalovanie http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40744 inspiroval som sa tu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2493734 0

htcjirka

02 | 02 | 13 21:49
Nerozpoznaný HW "RM-821/Nokia Lumia 920" ve správci zařízení Par lidi si zde stezovalo,ze po pripojeni Lumie 920 vidi ve spravci zarizeni na Win XP,Win 7,Win 8 apod nerozpoznany HW a to RM-821/Nokia Lumia 920. Rešili to i ti co jim nefungoval korektně sw Nokia Software Updater fo retail apod. Zde je řešení/doplnění chybějících ovladačů. Na 32bit plně funkční,na 64bit nemohu v současnosti otestovat.Bude stejne i pro Lumia 820 i jina Windows Phone 8 zarizeni(HTC,Samsung Ativ S apod) 1. Vyextrahujte si složku s ovladači ze .zip adresáře třeba na plochu např. pomocí Winzip,WinRar apod. 2. Ve Správci zařízení u nerozpoznaného HW klikněte na Aktualizovat software ovladače - Vyhledat ovladač v počítači,potom zvolte daný adresař na ploše a klepněte na tlačítko Další. 3. A "RM-821 | Nokia Lumia 920" se Vám konečně rozpozná jako "Windows Phone WinUSB" Odkaz na chybějící ovladače jsem Vám uložil zde.. http://uloz.to/xgFdhfM/windows-phone-winusb-device-zip Heslo : WP8 0

Jindřich Lukeš

29 | 01 | 13 09:14
takovýto problém nemám, nebo ho alespoň nepozoruji. 0

Marty666

28 | 01 | 13 12:44
Díky za odpověď... Vy podobný problém nemáte? Ta aplikace, co doporučujete, nesychronizuje bohužel s přesným internetovým časem 0

Jindřich Lukeš

28 | 01 | 13 12:27
Tohle vypadá na hlubší problém, možná by to stálo i za reklamaci. Aplikace na synchronizaci např. zde: http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/time-sync/addaab07-a074-424b-90ec-609abfe221da 0

Marty666

28 | 01 | 13 09:39
Ono jde u toho času totiž o to, že se mi ten telefon denně zpožďuje cca o 8 sekund, takže za týden je to už minuta a alespoň jednou týdně to tedy musím ručně opravovat Není nějaká aplikace, která by se o synchronizaci postarala? Bohužel jsem hledal zatím marně... Nebo nevíte nějakou jinou radu, jak toto vyřešit? Díky moc... 0

Jindřich Lukeš

25 | 01 | 13 16:02
Já mam takový pocit, že to v Porticu také nemám. 0

Marty666

25 | 01 | 13 12:03
Ahoj, nemůžu za žádnou cenu nastavit automatické nastavení času (chybí tam pro to i jakékoliv políčko). Mám telefon původně od polského operátora Orange a momentálně nainstalovanou belgickou verzi firmware (Portiko). Můžu poprosit o radu, jak na telefonu zprovoznit automatické nastavení času? Díky. 0

Jindřich Lukeš

22 | 01 | 13 21:49
Díky 0

htcjirka

22 | 01 | 13 21:18
Moc pekne jsi to sepsal Jindro.Velice sikovne. 0

ZEDZED

22 | 01 | 13 20:45
Parada, diky za tvuj cas s pripravou, myslim ze to hodne lidem pomuze. 0

Jindřich Lukeš

22 | 01 | 13 00:55
V tomto rozsáhlém článku naleznete nejdůležitější otázky a odpovědi týkající se Nokie Lumie 920 spolu s celou řadou tipů a triků pro její co nejefektivnější využívání. Objasníme si také důležité pojmy a poradíme, jak řešit nejběžnější problémy. http://wmmania.cz/clanky/upravy/velky-prehled-tipu-a-triku-pro-nokii-lumii-920-faq/ 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17