Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Výrazné jarní slevy Windows Phone přístrojů

Jarní období je plné slev, které se nevyhnuly ani oblasti Windows Phone přístrojů. V současné době tak lze velice výhodně zakoupit hned několik zajímavých modelů.

Trh zařízení s Windows Phone je poměrně klidný, alespoň co se počtu nových zařízení týče. Nokia sice slíbila uvedení svého elitního modelu Lumia 900 (pro Evropu), ale nakonec jej o nějaký čas odkládá. Nová zařízení od HTC a Samsungu se objeví až na konci roku a LG s WP prozatím nepočítá. Jediné co se v poslední době mění, je cena současných zařízení. Většina elitních modelů si sice stále drží své (vysoké) ceny, ale v oblasti levnějších zařízení je to podstatně zajímavější. V podstatě každý výrobce svůj v současnosti nejnižší model s Windows Phone výrazně zlevnil a ceny se tak dostávají na velice slušnou úroveň. Nejpozitivnější na celé této situaci je fakt, že díky promyšlenému operačnímu systému (resp. strategii Microsoftu) i ta nejlevnější zařízení s Windows Phone skvěle fungují a dokáží výborně plnit svůj účel. Příčinou jsou zejména přísné hardwarové požadavky, které Microsoft pro svůj operační systém předepisuje. Pokud si tedy zakoupíte zařízení za 5 000 – 6 000 Kč můžete od něj očekávat téměř totéž co od zařízení za 12 000 - 13 000 Kč. Dražší zařízení se liší zejména větší uhlopříčkou displeje (rozlišení je stejné), větší vnitřní pamětí, designem apod. V podstatě se ale ve většině případu nejedná o nic zásadního, co by levnější zařízení výrazně znevýhodňovalo.

V současnosti se na českém trhu vyplatí zaměřit na tyto modely

 

HTC Radar

HTC Radar lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Prvním modelem, který si jistě zaslouží pozornost je HTC Radar. Jedná se o sympatický (nenápadný) přístroj, který díky své kovové konstrukci vydrží i náročnější zacházení. Mezi jeho přednosti patří také poměrně kvalitní fotoaparát a slušná výdrž na baterie. Tento model je tedy vhodný zejména pro práci a uspokojí majitele, kteří nemusejí být středem pozornosti.

Recenze: HTC Radar - Nenápadný pomocník

Graf ceny produktu HTC Radar poskytuje server Heureka.cz

 

Nokia Lumia 710

Nokia Lumia 710 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Nokia Lumia 710 je zaměřena na zcela jinou cílovou skupinu než dříve zmiňovaný HTC Radar. Konkrétně se jedná o skupinu mladých, kteří si potrpí na designu a díky výměnným barevným krytům můžou být středem pozornosti. Důležitým parametrem pří výběru nového zařízení mohou být také aplikace. Nokia pro svá zařízení řady Lumia nabízí v tomto směru nadstandardní možnosti. Konkrétně se jedná o plnohodnotnou automobilovou offline navigaci Nokia Drive, mapovou aplikaci Nokia Maps, Creative studio, Nokia Transport apod. Z negativních vlastnosti je však třeba zmínit hůře ovladatelná tlačítka pod displejem a horší kvalitu samotného displeje.

Recenze: Nokia Lumia 710

Graf ceny produktu Nokia Lumia 710 8GB poskytuje server Heureka.cz

 

ZTE Tania

ZTE Tania lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

ZTE Tania se v této kategorii jako jediný přístroj pyšní displejem o uhlopříčce 4,3“. Velikost bohužel není vše a kvalita displeje není příliš vysoká, jelikož se jedná o poměrně starou technologii TFT LCD, která se vyznačuje zejména nízkou intenzitou barev. Ostatní hardwarové parametry přístroje jsou však standardní a nijak výrazně se neliší od konkurence.

Graf ceny produktu ZTE Tania poskytuje server Heureka.cz

 

Samsung Omnia W

 

SAMSUNG i8350 Omnia W lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Do tohoto krátkého přehledu jsem zařadil také Omnii W, která z pohledu hardwarových parametrů rozhodně do nižší třídy nepatří, ovšem cena je velice příjemná a příliš se od předchozích modelů neliší. U tohoto modelu můžete očekávat kvalitní displej a výborný výkon. Doporučuji tedy zvážit, zdali se o málo větší investice do tohoto modelu nevyplatí.

Recenze: Samsung Omnia W

Graf ceny produktu SAMSUNG i8350 Omnia W poskytuje server Heureka.cz

 

Ačkoliv se na první pohled zdá, že trh s Windows Phone přístroji je poněkud chudý a nudný, v cenové relaci od 5000 do 6000 Kč tomu tak skutečně není. V této kategorii si vybere snad každý méně náročný uživatel. Pro pracovní nasazení se hodí nejlépe HTC Radar, z pohledu designu a image zase Nokia Lumia 710. S cenou o málo vyšší lze pak jednoznačně doporučit Samsung Omnia W, který nabídne vše potřebné.

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

04 | 05 | 12 18:57
jj díky, byl to překlep, opraveno. 0

Liuni

04 | 05 | 12 18:09
Samsung Omnia W má pouze 8gb vnitřní pamět 0

htcjirka

04 | 05 | 12 16:09
Slevy tenkrat pamatuju i vyprodavani prvni generace,ted nastava neco podobneho.. 0

Jindřich Lukeš

04 | 05 | 12 12:32
Jarní období je plné slev, které se nevyhnuly ani oblasti Windows Phone přístrojů. V současné době tak lze velice výhodně zakoupit hned několik zajímavých modelů. http://wmmania.cz/clanky/obecne/vyrazne-jarni-slevy-windows-phone-pristroju/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Neinstalujte omylem uvolněné sestavení 16212 pro Insidery (PC i telefony)

Jindřich Lukeš | články 02 | 06 | 17