Využijte svůj přístroj naplno aneb vychytávky 21. století (1)

V tomto seriálu si postupně představíme užitečné aplikace, které přinášejí do vašeho zařízení zajímavé a užitečné funkce moderní doby.

Mobilní telefon již dlouhou dobu neslouží jen k volání a posílání zpráv. S příchodem chytrých zařízení a velkých barevných displejů je již samozřejmostí internetové připojení, kalendář synchronizující se mezi více zařízeními, propracované hry ke zkrácení volné chvíle a další užitečné aplikace.

 

V tomto seriálu se zaměříme právě na aplikace, které pravděpodobně nebudete využívat denně a nebudete je nutně potřebovat, ale rozhodně se hodí mít o nich přehled. Jsou to takové vychytávky moderní doby přinášející zajímavé a užitečné funkce.

Dopravní situace

Jako první si představíme aplikaci Dopravní situace, jejíž účel je zřejmý. Cílem je přinášet aktuální informace o stavu dopravy po celé České republice. Po spuštění aplikace se zobrazí mapa s automatickým zobrazením intenzity dopravy a s ikonami označujícími určité dopravní omezení (uzavírky a omezení, nehody, práce na silnici, sjízdnost vozovky a počasí, ostatní dopravní události). Kromě toho je možné si nechat ukázat i naplánované budoucí události.

Pokud chcete o konkrétním omezení zjistit více informací, stačí jej rozkliknout. Zobrazené info lze následně i sdílet prostřednictvím SMS, e-mailem či sociálními sítěmi. Aplikace je ke stažení na Storu zdarma.

Dopravní situace

Cena: Zdarma

 

Shazam

Shazam je perfektní aplikace, která dokáže rozpoznat právě hrající skladbu. Je to tedy skvělý pomocník při poslechu rádia, na diskotéce atd. Po spuštění aplikace se zobrazí domovská stránka, v jejíž dolní části se nachází nejčastěji vyhledávaná hudba. Pro rozpoznávání skladby klikněte na logo v horní části obrazovky. U nalezené písničky se zobrazí její název, interpret, obrázek, videa a dokonce i text.  V dalších záložkách jsou dříve vyhledané skladby a žebříčky, které můžete brát jako dobrou inspiraci pro váš playlist. Aplikace je ke stažení na Storu zdarma.   

Shazam

Cena: Zdarma

 

Bouřky

Snad každého zajímá, jestli zmokne po cestě do práce, nebo ne. Bohužel předpovědi počasí jsou často nepřesné a nedá se podle nich spolehlivě řídit. Lepší je sledovat přímo radarové snímky zobrazující aktuální rozložení srážek nad daným územím. Díky animaci několika po sobě jdoucích snímků je navíc poměrně snadné určit, jak se srážky budou v následujících hodinách chovat a kde bude pravděpodobně pršet.

Samotné snímky ČHMÚ lze zvětšovat či si u něj zobrazit svou GPS polohu. Aplikace nabízí též živou dlaždici, kterou si můžete podrobněji uzpůsobit svým potřebám. Na Storu jsou Bouřky ke stažení zdarma.

Bouřky

Cena: Zdarma

Komentáře (2)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

prcoff

08 | 04 | 16 21:07
zdravím mám problém so Shazamom, nefunguje správne na Lumii 950 v insider fast máte niekto podobný problém? 0

puppy2016

08 | 04 | 16 17:22
Omluva za ot. dari se vam ve W10 ne insider po posledni aktualizaci Outlook Mail aplikace odeslat email na adresu .cz ? Je to divne, ale vrati to chybu ze je spatna adresa. Jde .com a .net. Dela to i pres IMAP. Divny. Diky. 0

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

MeteoStation – osobní meteorologická stanice pro Windows 10 od autorů Meteoservisu (aktualizováno)

(17.2.): Nová verze s řadou novinek. // Autoři velmi populární české aplikace pro předpověď počasí Meteoservis vydali svou další aplikaci, která je zaměřená na zobrazení aktuální meteorologických veličin ze stanic NetAtmo.

Jindřich Lukeš | software 17 | 02 | 17

Garmin Connect Mobile – plná podpora pro chytré hodinky a fitness náramky od Garminu konečně i na Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(17.2.): Nová verze s řadou důležitých vylepšení. // V dnešním článku si představíme nově vydanou aplikaci Garmin Connect Mobile, která slouží k propojení chytrého náramku/hodinek od Garminu s vaším Windows 10 zařízením (PC i telefonem).

Tereza Kratochvílová | software 17 | 02 | 17

Chyba ve W10M umožňuje vstup do galerie i když je displej zabezpečen PINem

Jindřich Lukeš | články 14 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím