Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Windows (Phone) 10 – Velký přehled novinek a vylepšení (průběžně aktualizováno)

Aktualizace (30.3.): Doplněny informace o nové aplikaci Lidé, Kalendář, internetovém prohlížeči, platbách přes NFC, notifikačním centru apod. V tomto článku naleznete průběžně aktualizovaný přehled všech novinek a vylepšení, které budou obsaženy v mobilní verzi Windows 10.

V tomto článku naleznete veškeré informace o novinkách a vylepšeních ve Windows 10 pro telefony. Vzhledem k tomu, že systém zatím nebyl oficiálně vydán a i během představení bylo jasně řečeno, že se finální podoba a funkce mohou změnit, je tento článek spíše takovým soupisem vše aktuálního, co lze u Windows 10 očekávat. Všechny novinky jsou řazeny chronologicky a nikoliv podle svého významu. Pokud se tedy na internetu objeví jakákoliv i zatím nepodložená informace, najdete ji v tomto článku. Ve chvíli, kdy bude oficiálně potvrzena, označíme ji jako potvrzenou i v článku. Vše je tedy průběžně kontrolováno a aktualizováno. K dispozici jsou navíc samostatně články s přehledy novinek v jednotlivých testovacích verzích, viz níže. Pokud zde budou jakékoliv informace chybět, prosím, napište je do fóra na konci článku.

Aktualizace:

(30.3.): Doplněny informace o nové aplikaci Lidé, Kalendář, internetovém prohlížeči, platbách přes NFC, notifikačním centru apod.
(22.1.):
Doplněny podrobnosti o notifikacích

(22.1.):
Doplněny další informace týkající se integrace Skypu, Cortany a nové aplikace pro volání a zprávy.
(21.1.): Článek doplněn o všechny informace z tiskové konference, kde byl systém oficiálně představen.

Přehled novinek v testovacích verzích systému:

Popis nových funkcí:

Aktualizace (29.3.)

Systémová aplikace Lidé

Nejzajímavější novinkou je kombinace klasických záložek (pivotů) a hamburgerového menu (tlačítko se třemi čárkami v levém horním rohu). Při prohlížení kontaktu zde máte tři sekce – profil, co je nového a historie. Na počítači jsou tyto tři sekce zobrazeny vedle sebe, oproti tomu na telefonech jsou sekce vytvořeny jako jednotlivé záložky, mezi nimiž můžete klasicky listovat. Hamburgerové menu obsahuje nastavení a další položky jako například vstup do seznamu všech kontaktů.

Ve spodní části obrazovky se navíc nachází lišta, která obsahuje ikony pro různé akce, jako je například připnutí na úvodní obrazovku, nebo editace. K dispozici je i známe tlačítko tří teček pro zobrazení více funkcí. V podstatě se tak jedná o stejnou nabídku, jako u současné verze systému, jen visuálně pozměněnou.

Funkce aplikace jsou obdobné jako nyní, co je zde navíc, je možnost zvolit si výchozí aplikaci pro psaní zpráv a volání u každého kontaktu zvlášť.

Profilové obrázky mají tvar kruhu a ne čtverce, jako tomu bylo u předchozích verzí systému Windows.

 

 

Systémová aplikace Kalendář

Kalendář ve Windows 10 bude pravděpodobně kombinovaný s emailovou aplikací – minimálně ve verzi pro desktop. V této verzi se v levém rohu nachází možnost přepnutí právě mezi kalendářní a emailovou částí aplikace. Microsoft tak možná chce vytvořit určitou jednodušší verzi Outlooku. V uživatelském prostředí pro telefony však není vidět nic, co by naznačovalo, že by emailová funkce byla také integrována – vypadá to, že tedy budou existovat dvě oddělené aplikace.

 

Internetový prohlížeč Spartan

Zcela nahrazen bude internetový prohlížeč. Místo původního Internet Exploreru se uživatelé dočkají zbrusu nového prohlížeče Spartan. Ten nabídne nový vzhled i funkce. Bohužel na první pohled zklame pozice adresního řádku, který se přestěhoval do horní části, což není zdaleka tak praktické jako u spodního okraje, kde nyní naleznete pouze kontextovou nabídku. Zde je možnost přepínat mezi záložkami, umisťovat stránky do Hubu a sdílet. Po zobrazení celé nabídky je k dispozici vyhledávání, nastavení a možnost uležení k pozdějšímu přečtení. Tento seznam by měl být spolu se záložkami a historií synchronizován mezi všemi zařízeními.

Poznámka: Finální podoba aplikací se ještě může změnit, např. prohlížeč Spartan byl na jedné konferenci spatřen i s adresním řádkem u spodního okraje displeje.

 

Další rozšíření notifikačního centra

Již dříve jsme vás informovali o novinkách v notifikačním centru, kde bude nově možné zobrazit podstatně více rychlých voleb a na notifikace bude možné přímo reagovat nebo je po jedné odstraňovat. Tyto funkce je možné si již reálně vyzkoušet v testovací verzi systému. V té finální by však měla ještě přibýt možnost nastavit si jako rychlou volbu rozsvícení diody či napsání poznámky. Teoreticky by tak molo být možné přidat i funkce aplikací třetích stran.

Na obrázku je také možné si všimnout nových kulatých avatarů u kontaktů a trochu jiné grafiky celé nabídky.

Uživatelé se dočkají také velmi žádané funkce, která bude dostupná u přepínače pro Wi-Fi. Když na něj klátce kliknete, dojde k vypnutí/zapnutí. Když jej ale přidržíte, budete přesměrováni do nastavení Wi-Fi. Toto je velmi praktické, protože v současné době byl uživatel vždy přesměrován do nastavení, což bylo velmi otravné.

 

 

Podpora USB příslušenství

Konečně bude možné k telefonům a malým tabletům připojit USB příslušenství jako např. klávesnici, myš, flash disk apod.

 

Platby pomocí NFC

V současné verzi systému je integrována aplikace peněženka, která umožňuje realizovat platby přes NFC. Bohužel v současné době není možné s ní oficiálně platit. Kartu je možné do systému přidat, ale ta již musí být dříve použita v zařízení např. s Androidem, a navíc musí tyto služby podporovat také operátor. Vše je tak poměrně komplikované a navíc ne zcela oficiální. S příchodem Windows 10 by se mělo vše změnit a kartu bude možné „přímo nahrát“ do telefonu bez nutnosti využívat služby operátora. Tento způsob už posvětili i karetní společnosti Visa a MasterCard.

Metro vs. Univerzální vs. Windows aplikace

Microsoft své produkty rád přejmenovává, a proto s příchodem Windows 10 získají nový název také metro (pro Windows 8.1) univerzální aplikace (Windows i Windows Phone). Nově budou všechny aplikace univerzální a bude se jim říkat Windows aplikace. Klasické aplikace na plochu ponesou označení Windows Desktop aplikace. Nové ale nebude jen jméno, ale také funkce. Nově bude možné aplikace rozšiřovat či jinak využívat. V praxi to znamená, že by aplikace měly umět komunikovat mezi sebou a navíc i mezi aplikacemi na ploše. Snadnější bude také přístup k notifikačnímu centru, mapovým podkladům, či SMS (možnost přijímaní a odesílání).

 

Podpora SMS pro aplikace třetích stran a nová SMS Aplikace

Microsoft potvrdil přítomnost nového API pro SMS. V praxi to znamená, že aplikace třetích stran budou mít k této funkci přístup a budou tak moci odesílat a přijímat textové zprávy. Bude tam možno vytvořit zcela nové alternativy SMS aplikací a integrovat funkce SMS do jednotlivých aplikací jako například odesílání SMS jízdenek apod.

 

 

Podpora dotykového pera

Mobilní Windows 10 se dočkají také podpory pro různá dotyková pera. K tomuto účelu Microsoft vytvořil samostatnou DirectInk platformu, která nabídne systém pro zachycení a převod ručně psaného textu a poznámek. Vše bude mít hardwarovou podporu, což zajistí dostatečnou rychlost. Podporováno bude také rozpoznávání tlaku, přítomnost dlaně, odlišování pera a prstu apod.

 

Blokování a filtrování hovorů

Nová systémová nabídka umožňující podrobně nastavit blokování a filtrování hovorů.

 

Podpora dalších sensorů

Operační systém bude schopen automaticky počítat vaše kroky, rozpoznávat chůzi, běhu, či jízdu na kole. Nově bude k dispozici také podpora dalších sensorů.

 

  • Barometr
  • Proximity s dlouhým dosahem (detekce vzdálenějších objektů)
  • Environmental – teplota, vlhkost, CO2, UV, apod.
  • Biometrické - srdeční frekvence, plyn
  • Sledování činnosti / detekce - chůze, běh, jízda, apod.
  • Výškoměr
  • Krokomě

 

 

Aktualizace (22.1.)

Přehled funkcí na oficiálním videu

Vylepšení domácí obrazovky

Na pozadí nové domácí obrazovky si nyní můžete umístit vlastní fotografie (podobně jajako u Windows 8.1), což je odlišné od stávajícího stavu, kdy si pozadí umisťujete pouze pod průhledné dlaždice. Z dostupných informací se zdá, že průhlednost dlaždic bude možné nastavit. Uživatel si tak bude moci vybrat, zdali chce jednobarevné neprůhledné dlaždice, nebo dlaždice s částečnou průhledností.

Drobně bylo upraveno také menu s aplikacemi. Pokud jej otevřete, pozadí zešedne a zobrazí se známý seznam aplikací s několika vylepšeními. (viz obrázek).

Notifikace a notifikační centrum

Notifikační centrum se bude pyšnit jak nově upravenou grafikou, tak možností vysunout a rozšířit lištu s tlačítky tak, aby nabídla až tři řady ikon.

Notifikační centrum bude přítomno také ve stolních Windows a bude synchronizováno s tím ve vašem mobilním zařízením. Pokud si tedy něco přečtete v telefonu, budete to mít přečtené také v PC.

Na notifikace bude možné přímo z centra odpovídat, což urychlí veškerou komunikaci, protože nebude třeba spouštět příslušné aplikace.

Vylepšení se dočkali také klasické notifikace zobrazované u horního okraje obrazovky. Nově budou aktivní, což znamená, že skrze ně budete moci na příchozí oznámení/zprávy rovnou reagovat bez nutnosti otevírat příslušné aplikace.

 

Volání (dialer) a zprávy

Ve Windows 10 bude od systému oddělena aplikace pro volání a zprávy, podobně jako je tomu dnes u hudebního přehrávače apod. Tato aplikace bude navíc univerzální (půjde ji tedy použít i na tabletech a počítačích) a se zcela novou grafikou. Hlavní novinkou je integrace Skypu. Pokud si vzpomenete na starší verze systému, velké oblibě se těšil integrovaný Facebook chat. Bohužel později byl odstraněn ze zcela zištných důvodů. Pokaždé, když Facebook udělal ve své chatovací službě nějakou změnu, bylo třeba jí přizpůsobit i aplikaci ve WP a jelikož byla pevnou součástí systému, musela by být vydána kompletní aktualizace systému, což samozřejmě nebylo možné. Oddělením aplikace zpráv od systému má Microsoft možnost pružně reagovat a vzhledem k tomu, že i sám vyvíjí Skype, mělo by vše bez komplikací fungovat.

V nové aplikaci bude možné mezi zprávami a Skypem pohodlně přepínat a v seznamu doručených budou barevně odděleny. Dočkáme se také aktivních oznámení, na která bude možné reagovat přímo v liště upozornění u horního okraje displeje.

Prozatím nebyla zmíněna možnost integrace další aplikaci jako je třeba WA nebo Facebook. Zdá se ale, že nebude možná a Microsoft bude preferovat pouze svůj Skype.

Klávesnice

Při psaní bude nově možné přesouvat klávesnici nahoru a dolů po obrazovce a také ji zmenšovat a umisťovat ke kraji (čímž bude možné psát pohodlněji jednou rukou). K přesunu poslouží malá modrá tečka umístěna v levém horním rohu. Pokud přidržíte na tomto bodě prst, budete moci klávesnici přesunout.

Nastavení

Současné často kritizované nastavení bylo nahrazeno novým, které má jasnou strukturu a přehlednou grafiku.

Nové systémové aplikace

Microsoft inovoval většinu systémových aplikací, aby byly použitelné jak ve verzích pro PC, tak i pro mobilní zařízení a to bez větších zásahů do grafiky a struktury.

 

Office

Ve svém Windows Phone budete moci nově využít Word, Excel a Powerpoint. Tyto aplikace nabídnou všechny důležité funkce, které známe ze stolní verze. Graficky budou ale samozřejmě upraveny pro mobilní zařízení. Ze všech aplikací budete mít přístup k naposledy upravovaným dokumentů, které budou navíc synchronizovány mezi všemi zařízeními.

Outlook mail

Představena byla také nová aplikace Outlook, která nabídne možnost formátování textu u nově psaných zpráv (stejně jako např. ve Wordu). Pro jednodušší a rychlejší použití můžete též využít nová gesta v přehledu doručených zpráv – tažením prstu zprava doleva konkrétní email smažete, kdežto opačným pohybem jej označíte vlaječkou jako důležitý.

Kalendář

Kalendář bude také propracovanější a graficky trochu odlišný od stávající verze (viz fotografie).

Galerie

Účelem nové fotoaplikace je mít všechny fotografie stále u sebe, ať už byly vyfoceny telefonem nebo foťákem. Pokud je nahrajete na OneDrive, nová aplikace si je stáhne, eliminuje duplikáty a správně zatřídí. Při jejich prohlížení fotky také automaticky vylepší (např. upraví červené oči, jas). Alba se budou vytvářet automaticky (podle konkrétních míst, osob atd.).

Hudební přehrávač

Obdobně jako u fotografií, v případě uložení hudby na OneDrive bude vaše sbírka dostupná prostřednictvím "stramovaných" alb v aplikaci Hudba ve všech zařízeních.

Aplikace Lidé (kontakty)

Mapy

Prohlížeč

Prohlížeč se dočkal tří nových funkcí. Pokud naleznete zajímavý článek, o který byste se chtěli podělit s ostatními např. na Facebooku, můžete jej navíc upravit (zakroužkovat nadpis, přidat šipky, smajlíky) či dodat poznámky s vlastními myšlenkami. Takto vytvořenou stránku poté můžete sdílet nebo uložit.

Druhou novinkou je mód čtení – po jeho přepnutí bude zobrazen pouze text bez všech ostatních komponentů na stránce (reklamy, hravička, menu). Články bude možné také ukládat a číst si je později (podobně jako Pocket). Poslední novinkou je integrace Cortany.

Všechny výše zmíněné novinky nebudou dostupné najednou, ale budou se objevovat postupně během několika měsíců.

Cortana

Microsoft si také hodně slibuje od Cortana. Kromě její plné a hlavně velice pokročilé integrace do stolní verze Windows 10 bude vylepšena i na mobilních telefonech.

 

Dostupnost

Pro počítače a tablety bude zkušební verze dostupná již příští týden (program Insider) a pro telefony v průběhu února. Windows 10 budou po uvedení první rok zcela zdarma pro Windows 7, Windows 8.1 a Windows Phone 8.1.

 

 

Komentáře (22)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

tom

03 | 04 | 15 23:11
Doufejme, že letos na podzim. 0

bedatr

02 | 04 | 15 13:34
Kdy ma oficialne vyjit windows 10 pro mobilni telefony?Diky. 0

novodd

30 | 03 | 15 18:21
Dúfam, že sa zbavia tých hnusný okrúhlych ikoniek u kontakov a vrátia sa ku štvorcovým 0

sareth

30 | 03 | 15 15:45
K umiestnenniu adresného riadka v prehliadači Spartan. Najlepšie by bolo ak by si mohol používateľ zvoliť umiestnenie jednoducho v nastaveniach - buď hore alebo dolu, podľa toho komu čo vyhovuje. 0

prcoff

26 | 01 | 15 15:16
Zdravím mám otázku. Myslíte si, že bude možnosť vybrať si podobu domácej obrazovky? Osobne ma zatiaľ tapeta pod domácou obrazovkou a zoznamom aplikácií veľmi nenadchla, skôr sa mi páči aktuálny stav. A ešte jedna myslíte si, že by bola možnosť aby sa Microsoft vrátil ku "game hub"? 0

Jindřich Lukeš

25 | 01 | 15 19:11
O té jsme zde již psali. zatím není aktivní a nedá se tam přihlásit ani po registraci do Insider programu 0

Mirdyn

25 | 01 | 15 11:38
Po troše bádání jsem objevil aplikaci "Windows Phone Insider" , ale není pro náš region dostupná (pravděpodobně jen US). Do programu se lze zaregistrovat na stránkách Microsoftu. 0

Mirdyn

25 | 01 | 15 11:27
Ahoj všem. Tak jsem včera nainstaloval Win10 Pro TP. U osmiček se to stáhlo jako aktualizace systému a zachovalo veškerý soft i nastavení. Veškerý původní soft funguje bezchybně, systém má většinou rychlejší odezvu než 8.1 a zatím jsem nenarazil na nějakou chybku. Taky je o dost menší zátěž procesoru. 0

mizlerek007

23 | 01 | 15 20:14
tak na insider programu je k dispozici Windows 10 TP a ve 22 jazycích mezi nimi i CZ, už stahuju, tak uvidíme jaká bude míra překladu, jinak pro Windows (phone) 10 vypisuje oficiální termív u únoru, tak doufejme, že bude taky v CZ http://img16.rajce.idnes.cz/d1602/2/2881/2881237_84d4142adb118c17668d3a9b37893f40/images/w10.jpg 0

Chujo

23 | 01 | 15 14:29
Dobrý den, myslíte si, že Windows 10 vyjde i na Htc 8s. Jak jste někdy psali, že na Htc 8s nevyjde Windows phone 8.1 update 1, tak nakonec vyšel. Spolu s ním i ostatní aktualizace. HTC nikdy nevydalo, a ani nevydá WP8.1 pro HTC 8S. Telefon je ve výběhu, nic už se pro něj nepřipravuje. Takže WP10 určitě ne. 0

Jindřich Lukeš

22 | 01 | 15 17:06
U telefonů bych to vůbec neřešil, hlavně tam si dle mého MS aktualizaci do roka sám vynutí, třeba kvůli bezpečnosti apod. 0

mizlerek007

22 | 01 | 15 16:52
u mobilu to samozřejmě naplatí ... ty budou zdarma napořád 0

Jindřich Lukeš

22 | 01 | 15 16:51
Nejedná se o lhůtu zdarma, ale o lhůtu kdy lze zdarma upgradovat. Tzn. od uvedení na trh bude mít každý uživatel W7,W8 a WP8.1 updete na W10 zdarma. Po updatu se již zadný čas neměří, bude to stejně jako doposud. 0

tomsebe

22 | 01 | 15 16:31
Dobry den, mel bych malou otazku. Co se stane po roce s Windows 10, kdy vyprsi lhuta zdarma? Jedna se mi o mobilni telefon. System se opet degraduje na 8.1? Nebo jakou to bude mit vyhodu, ze jeden rok budou W10 zdarma. Dekuji 0

mizlerek007

21 | 01 | 15 21:16
každé zařízení by mělo dostat update na W10 otázkou je akorát v jaké podobě, řekl bych že o některé funkce budou ošizeny...nicméně mají být pro všechny 0

Ondřej Arnold

21 | 01 | 15 21:09
Zmiňovali se na konferenci Microsoftu, jestli aktualizace Win 10 bude dostupná i na HTC 8s alespoň v insider? Podle obrázků vypadá hezky. 512MB RAM asi vadit nebude. Některé z nových lumiích to mají také a ty z velkou pravděpodobností o aktualizaci nepříjdou. Předem děkuji za vaši odpověď. 0

Ondřej Arnold

20 | 01 | 15 16:47
Děkuji. 0

Jindřich Lukeš

20 | 01 | 15 16:30
Zítra bude vše oficiálně oznámeno, stačí tak den vydržet 0

Ondřej Arnold

20 | 01 | 15 16:10
Děkuji za váše vysvětlení. Uvidím jestli to přes Phone Insider aktualizuju zatím se tam nemohu přihlásit, ale to jste psali ve vašem článku, že to nejde. Přes e-mail mi přišlo, že něco 21.ledna se stane a bylo tam několik odstavců Text: Check out new and helpful info about the Windows Insider Program. -------------------------------------------------------------------------------- Windows Insider Program | Before you install | How-to | Windows Feedback app | Forum -------------------------------------------------------------------------------- Hello, Windows Insider – It's Gabe again from here in the Operating Systems Group (OSG), with more Windows 10 updates. As I mentioned in my blog last month, we have over 1.5 million registered Windows Insiders – and it's a very hands-on group. In fact, Windows Insiders are using Windows 10 preview builds more actively than with any prior beta release of Windows. With new features and events just around the corner, being an Insider is sure to get even more exciting. Here's a quick summary of what you need to know: Windows 10: The next chapter (9:00 a.m. PST, January 21, 2015) Our Windows 10 event is quickly approaching! Satya Nadella, Chief Executive Officer, and other senior Microsoft executives will be sharing more on the Windows vision, including news of a major, new Windows 10 build. Visit here for instructions on how to view the webcast. Click here for an invitation you can add to your calendar. The Insider Hub app The new Insider Hub app (included in build 9879) is up and running with exclusive updates and missions (where you can try out new features and send us your feedback). Open the Hub at least once to get notifications from the app on important news and announcements. Just search for "Insider Hub" and pin it to your Start screen for easy access. Info for IT pros If you haven't already checked out these blog posts and webcasts on Windows 10 and Windows 10 app, have a look now. They are loaded with details about new UI, security, and identity features, as well as new management and deployment capabilities. Windows 10: A Store That's Ready for Business Windows 10: Manageability Choices Windows 10: Making Deployment Easier Windows 10: Security and Identity Protection for the Modern World Microsoft Virtual Academy – Windows 10 Technical Preview Fundamentals for IT Pros Info for developers As you already know, Windows 10 represents a big step forward around unifying the Windows development platform, tools, and Store to maximize the audiences available to developers. At the same time, Windows 10 minimizes the work to deliver optimized application and game experiences across multiple device types. We're targeting a public Windows 10 SDK in the near future. In the meantime, the best way to prepare for Windows 10 is to build Windows XAML apps targeting Windows 8.1. Check out the free Microsoft Virtual Academy training to get started. If you are a current Windows Phone Silverlight developer, check out our comprehensive instructional content on how to bring your skills and code over to Windows RT XAML. Updated Program Terms of Use coming soon We'll post the updated terms here. Be sure check back after January 21 to review. Your continued participation in the Program once the terms are live constitutes your acceptance. For more on Windows 10, you can check out my regular blog posts that I post every month, and you can also follow me on Twitter. In the meantime, we look forward to having you join us at the January 21 event. Thanks! g P.S. If you haven't already installed Windows 10 Technical Preview, you can do it here. (If you are an IT pro, Windows 10 Technical Preview for Enterprise is here.) This is pre-release software, so check out Before you install to be sure it is right for you 0

Jindřich Lukeš

20 | 01 | 15 11:53
Na tuto otázku asi nikdo nedokáže odpovědět. Uvidíme, do WP10 je zatím daleko. 0

Ondřej Arnold

20 | 01 | 15 09:59
Dobrý den, myslíte si, že Windows 10 vyjde i na Htc 8s. Jak jste někdy psali, že na Htc 8s nevyjde Windows phone 8.1 update 1, tak nakonec vyšel. Spolu s ním i ostatní aktualizace. 0

Jindřich Lukeš

05 | 01 | 15 01:32
V tomto článku naleznete první informace z různorodých zdrojů týkající se připravovaných novinek a vylepšení v nové verzi (10) Windows pro mobilní telefony. http://wmmania.cz/clanky/obecne/windows-phone-10-prvni-informace/ 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17