Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Windows Phone 7 Mango (beta) - Praktické zkušenosti

V tomto článku naleznete praktické zkušenosti z několikadenního intenzivního používání nejnovější betaverze systému Windows Phone 7 označovanou jako "Mango".

Systém Windows Phone 7 jde od svého vzniku vlastní cestou, která je řadou uživatelů často kritizována. Co však tomuto systému nelze vytknout, je originalita a hlavně obrovský potenciál, který s sebou nese nejen samotný systém od Microsoftu, ale také významní partneři, jakými se v nedávné době stala např. Nokia. (Zajímavé je sledovat ceny přístrojů, které mají totožný hardware, ale stojí polovinu toho, co zařízení s Androidem.) Tato symbióza (nejen s Nokií) skýtá obrovské možnosti, které Microsoft hodlá naplno využít v boji s konkurenčními platformami. Windows Phone 7 by se v poměrně krátké době mohl stát plnohodnotným soupeřem Androidu a iOS. Veškerý současný vývoj však naznačuje to, že tento nový systém má vyplnit (a pomalu ale jistě vyplňuje) prostor mezi dříve zmiňovanými systémy. V podstatě se jedná o systém, který je více otevřený než iOS, ale naopak více uzavřený oproti Androidu. Současným a potencionálním zájemcům přináší od každého něco, navíc zabaleno ve velice líbivém kabátku. Obecně by se dalo říci, že jsou WP7 určeny uživatelům, kteří vyžadují určitý styl, spolehlivost a funkce, ale nechtějí využívat produktů Applu, které jsou sice kvalitní, ale přináší s sebou určitou image. V tuto chvíli myšlenky automaticky přeskočí k Androidu, ten se však v poslední době "řítí" závratným tempem, které jen přispívá k výrazné roztříštěnosti a složitosti celé platformy, na kterou ve své podstatě doplatily i Windows Mobile. Konkrétně mám na mysli např. různá rozlišení, pochybný a nevýkonný hardware některých zařízení, minimální kontrola aplikací na Marketu, která jen podporuje vznik nekvalitního softwaru, který má nehorázné nároky na spotřebu apod.

Abych však pouze nehanil ostatní platformy, je třeba uznat, že Windows Phone 7 je stále na začátku své dlouhé cesty. A jako každý začátek, i tento je krušný. Jen si zkuste vzpomenout, jak "použitelné" byly první verze Androidu nebo iOS. Pozitivní je však směr, kterým se vývoj této platformy ubírá. První důležitou metou je právě aktualizace Mango, které je věnován tento článek. Již na úvod je třeba říci, že v současné době je k dispozici pouze betaverze určená primárně pro vývojáře. Skutečná podoba Manga, které by mělo vyjít na podzim se může ještě výrazně změnit.

Tato betaverze je však natolik kvalitní, že ji lze zcela plnohodnotně používat. Po téměř dvou týdnech intenzivního testování jsem neobjevil žádnou věc, která by nefungovala. Pokud tedy Mango v telefonu zatím nemáte, doporučuji co nejdříve nahrát. Podrobný postup naleznete v samostatném článku. V podstatě je vše velice jednoduché, pouze časově trochu náročné. Ve zmiňovaném článku také naleznete postup pro nahrání Manga a zároveň zachování odemčení přístroje pro instalaci neoficiálnách aplikací. U tohoto bodu se však ještě pozastavím. Jediným úskalím nové aktualizace je nemožnost používat neoficiální aplikace, které mají přístup k systémovým součástem. Jedná se například o Editor registrů, Advanced Configuration Tool, apod.

Různých (menších či větších) novinek jsou v betě Manga stovky a rozhodně zde nebudu popisovat všechny. Zaměřím se pouze na funkce a vylepšení, které mě zaujaly a stojí za to, se o nich zmínit. Pokud Vás zajímá kompletní přehled všech novinek vč. videoukázek jejich fungování, doporučuji pročíst podrobný článek na pocketnow.com, kde se Mangu velice detailně věnují.

 

Úvodní obrazovka, nabídka Start a přepínání aplikací

Úvodní obrazovka na první pohled nedoznala příliš změn. V podstatě se jedná pouze o drobnosti z pohledu grafiky. Výrazně se zvýšila kvalita fotek kontaktů a různých dalších obrázků, např. u dlaždice Pictures. Bylo přidáno také více drobných animací, které způsobily, že plocha vypadá živěji. Při výběru pozadí na Lockscreen (zámek displeje) je možno kromě klasické galerie použít také obrázky ze SkyDrive a Facebooku, popř. využít možnost zobrazení obrázku interpreta u právě přehrávané skladby (velice efektní). Při odemykání zařízení si můžete zvolit také bezpečnostní heslo a časový interval, kdy dojde k automatickému uzamčení na heslo.

WP7 Mango

Pokud otevřeme nabídku Start, změn nalezneme již podstatně více. Tou nejpodstatnější je řazení aplikací, které je shodné např. s hudbou. Aplikace jsou tedy roztříděny dle názvu a nad každou skupinou je písmeno abecedy. Pokud se na toto písmeno klikne, zobrazí se celá abeceda, kde je možné zvolit jinou kategorii. Tento způsob ovládání je velice rychlý a odpadá tak zdlouhavé posouvání "nekonečného" sloupce aplikací z dřívějších verzí. Po levé straně naleznete také malou ikonku s lupou, která zvládne najít požadovanou aplikaci v zařízení i na Marketplace.

WP7 mango WP7 mango

S aplikacemi je spojena ještě další užitečná funkce, a tou je jejich přepínání. Konkétně mám na mysli rychlé přepínání mezi naposledy spuštěnými aplikacemi, které je možné přidržením tlačítka s šipkou zpět. Na displeji se zobrazí náhledy aplikací a je možné mezi nimi jednoduše přepnout. Zatím se však nejedná o plnohodnotný multitasking, kde by mohly aplikace běžet na pozadí, pouze se daná aplikace "zmrazí" a vy se k ní můžete opět vrátit a pokračovat v činnosti.

 

 

 

Kontakty, SMS, E-mail a Facebook

Kontakty je nyní možno třídit do vlastních skupin. Po otevření libovolné skupiny se zobrazí seznam dlaždic s jednotlivými kontakty. K dispozici je také několik záložek, ve kterých se zobrazuje např. živý stream z Facebooku apod. Celé skupině je pak možné nastavit obrázek, popř. ji umístit jako dlaždici na úvodní obrazovku. Během práce se skupinami můžete také využít funkce hromadného odeslání e-mailu nebo SMS celé skupině.

WP7 mango WP7 mango

Změnil se také postup pro přidání nového konkatku, který je nyní trochu intuitivnější. Přes nastavení zařízení je možno u kontaktů také filtrovat, které kontakty se mají zobrazovat a jejich nasledné řazení. Hlavní změnou u SMS zpráv, resp. u menu Messaging, je možnost přímého využití Facebooku a Live Messengeru. V horní části přibyla záložka "online", kde po přihášení uvidíte klasický Facebook chat (popř. online uživatele z Messengeru). Propojení Facebooku je však třeba nejdříve zapnout v nastavení a také povolit, resp. umožnit načtení Facebook kontaktů v Live Messengeru. Tuto funkci je možné nastavit u svého účtu na live.com. Práce s Facebook chatem je velice užitečná. Pokud si s někým začnete psát, zobrazí se klasické rozhraní pro SMS a Vaše konverzece se přesune mezi klasické SMS (threads). Podporovány jsou také klasické notifikace. Příchozí zpráva z Facebooku se zobrazí jako klasická SMS. Pokud máte zapnutou funkci automatického čtení textu (v nastavení), přístroj se Vás zeptá, zda chcete zprávu přečíst (týká se taktéž SMS) a následně, zda chcete odpovědět. Pokud souhlasíte, dostanete možnost odpověď nadiktovat (zatím pouze v EN).

Hlavní novinkou u e-mailů je jejich řazení do konverzací. Řadí se však podle předmětu e-mailu, což nemusí být vždy ta nejvhodnější varianta. Obecně je ale práce s e-maily pohodlnější zejména díky drobným přesunům tlačítek apod. Jednotlivé e-mailové účty je možno seskupit do jedné "složky" (doručená pošta) a mít tak přehled o všech e-mailech najednou. Pro tuto skupinu je možno také umístit jednu dlaždici na plochu. Dalším užitečným vylepšením je možnost umístit na plochu jakoukoliv složku z vašeho inboxu. Tuto funkci zejména ocení uživatelé, kteří používají více složek a příchozí e-maily si do nich třídí. Do veřejné verze Mange je také plánována funkce automatických odpovědí.

 

 

Nastavení (Settings)

Pokud se podíváme do samotného nastavení zařízení, je možné najít také několik nových položek (zmiňuji pouze nabídky, které jsem ještě nepopisoval v rámci předcházejících kapitol). Například v nabídce Wi-Fi přibylo nové tlačítko "Advanced", které umožňuje správu přidaných Wi-Fi sítí. Položka Keyboard nyní konečně nabízí možnost zvolit také českou klávesnici. Novou položkou v nastavení je "Battery saver", kde se kromě aktuální kapacity baterie zobrazuje čas od posledního nabití a také odhad zbývajicího času provozu zařízení. Je zde též možnost aktivovat "úsporný" režim při nízkém stavu baterie. Tento "úsporný režim" vypne automatické přijímaní e-mailů a také aplikace běžící na pozadí (Facebook apod.). Tento režim funguje zcela automaticky a pokud zařízení připojíte k nabíječce, opět dojde k jeho automatické deaktivaci. Položka "speech" ukrývá možnosti automatického přečtení příchozí SMS v různých situacích (BT sluchátka apod...). Tato funkce ja ale zatím pouze v angličtině. V nastavení zvuků "Ringtones + sounds" zatím není možnost nastavit vlastní vyzvanění (kromě možnosti výběru z těch přednastavených). S tím se ale do klasického Manga počítá. Tato funkce bude dostupná v nové verzi Zune, kde bude možné u vybraných skladeb nastavit kategorii "ringtones" a tyto skladby poté bude možno použít jako vyzvánění. V nabídce zvuků pak jistě potěší možnost vypnutí zvuku spouště fotoaparátu.

Pokud se přepneme do záložky " Applications", uvidíme novinku hned na prvním místě. Jedná se o položku "Background task", což v překladu znamená úkoly na pozadí. Toto menu ja zatím prázdné. Ovšem jakmile se objeví první aplikace, které budou běh na pozadí podporovat, zobrazí se jejich název v této nabídce a bude možnost si zvolit, zda aplikaci běh na pozatí povolit, či nikoliv. V nabídce "Office" je možné nastavit přístupové údaje k SharePoint serveru.

 

Hudba a Video

Hudební přehrávač byl výrazně designově pozměněn a získal také mnoho výrazných vylepšení. Nebudu zde vše vypisovat, jelikož novinek je skutečně hodně. Po grafické stránce se jedná zejména o různé úpravy ovládání, které spočívají v trochu jiném rozmístění a zvětšení ovládacích prvků. Přibylo např. tlačítko pro rychlé přehrávání ve spodní části displeje. Zobrazení jednotlivých dlaždic v příslušných skupinách bylo také přepracováno. Přibyla též funkce Smart DJ, která umožňuje vytvářet různé mixy apod. Aplikace navíc zobrazuje v kartě "Related" další interprety, kteří by se Vám mohli líbit. Je to zajímavý způsob, jak objevovat novou hudbu.

 

 

Fotoaparát a Obrázky

Menu Pictures také prošlo řadou změn. Nyní je možné jednoduše měnit obrázky na pozadí (ze složky oblíbené), které již nejsou pouze statické, ale dají se vodorovně posouvat. Zobrazují se také nahodné dlaždice oblíbených obrázků. V menu při prohlížení jednotlivých obrázků se objevuje nová položka "auto fix", která umožňuje drobné automatické změny expozice. Tato možnost funguje až překvapivě jednoduše a dobře, ačkoliv bych uvítal také nějakou manuální možnost. Drobnými změnami prošla i aplikace ovládající fotoaparát, konečně je možné nastavit a uložit výchozí hodnoty a také ostřit na libovolný bod přidržením prstu na displeji.

 

 

Internet Explorer

Právě nový mobilní Internet Explorer byl funkcí, na kterou jsem se v této aktualizaci těšil nejvíce. Stará verze postavená na základu desktopové verze IE7 byla velice obtížně použitelná. Zobrazení velké části webu bylo problémové, nefungovaly moderní webové specifikace typu HTML 5, AJAX a podobně. Problémem byl také adresní řádek, který byl zobrazen pouze v klasickém režimu na výšku. Pokud se zařízení otočilo, nedala se zadat adresa. Nová verze internetového prohlížeče, která je použita v Mangu, je postavena na základě desktopové verze Internet Exploreru 9, tedy toho nejmodernějšího, co má Microsoft k dispozici. Prohlížeč je tedy v podstatě uplně nový. Adresní řádek se posunul uplně dolů ke spodnímu okraji displeje, což jsem po několika dnech posoudil jako extrémě praktické. Problém již není ani při zadávání adresy v režimu "naležato". Škoda jen, že se adresní řádek po nějaké době automaticky neschová a zůstává stále zobrazen. Pokud bychom porovnali rychlost tohoto prohlížeče s konkurencí, např. při práci s HTML5, zjistíme že konkurenci hravě převálcuje, jelikož podporuje plnou hardwarovou akceleraci pomocí GPU. Ovšem s ergonomií a možnostmi nastavení to již tak jednoznačné není, řekl bych spíše naopak. Přepínání mezi jednotlivými otevřenými záložkami je přístupné až na druhé kliknutí (nejdříve je třeba vyrolovat spodní nabídku a poté vybrat "tabs"). Prohlížeč si také zatím neumí pamatovat hesla, což je celkem nepříjemné. Poslední výtku mám na absenci podpory flashe. Každopadně je mobilní IE9 kvalitním prohlížečem, který se může stát také základem pro další "nadstavbové" aplikace (např. SurfCube apod.).

 

 

Kalendář a úkoly

Microsoft konečně vytvořil i samostatnou sekci pro úkoly, které se navíc zvládnou synchronizovat s exchange i Live účtem, což u mobilních platforem zatím stále není ani zdaleka standardem. Řadu novinek nalezneme i v kalendáři. Zde je konečně možno synchronizovat libovolné množství kalendářu na Vašem Live účtu (v případě Google účtu je třeba využít malou fintu, o které si povíme v samostatném článku). V kalendáři se také samostaně zobrazuje seznam událostí z Facebooku, u kterých jsou vidět i uživatele, kteří se dané akce zůčastní a může se na událost reagovat.

 

 

Office

V Office HUBu nezůstal kámen na kameni. Vše bylo přeorganizováno do přehlednější formy. Byla doplněna také kompletní integrace SkyDrive. Jednotlivé poznámky z OneNote je možné umisťovat na úvodní stránku, a to vč. možnosti vytvořit novou poznámku, což je velice užitečné. K dispozici je též možnost využívání SharePointu a Office 365. Novinek je tu skutečně hodně, doporučuji nejlépe vyzkoušet.

 

 

Bing a další pokročilé funkce

Za zmínku stojí také nově přepracovaný vyhledávač Bing, která je dostupný po stisknutí klasického tlačítka (pod displejem) s lupou. Kromě samotného vyhledávače je možné používat aplikace pro rozpoznávání hrajících skladeb, QR čtečku a hlasové vyhledávání. Vice podrobností se dočtete v samostatném článku.

WP7 mango

Výrazné změny doznaly také Bing mapy, které podporují klasickou hlasovou navigaci, Games HUB a také Marketplace, který je nyní podstatně přehlednější a lépe roztříděný. Drobných změn je ještě celá řada, nebudu zde všechny popisovat, pouze doporučím si Mango update vyzkoušet na vlastní kůži. Rozhodně není co zkazit a novinky, které Vám to přinese, jsou "k nezaplacení".

 

Finální podoba Manga by měla oficiálně vyjít na podzim. Plánována je ještě celá řada nových funkcí a vylepšení. Namátkou vzpomenu např. plnou integraci Twitteru a možná i Foursquare, automatické odpovědi pro e-maily a mnoho dalšího. Funkce, které jsou v současné době rozpracovány, budou dokončeny a nějaké další ještě rozhodně přibudou. Je skutečně na co se těšit.

 

Zdroj: Obrázy a videa pocházejí z webu pocketnow.com, kde doporučuji pročíst komplexní článek věnovaný Mangu.

Komentáře (48)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 16:56
Pokud máš vývojářskou betu v telefonu, update na oficiální Mango by neměl být problém 0

SamuelM4

30 | 08 | 11 15:09
Mam taku otazku, ked mam v hd7 mango beta bude problem spravit aktualizaciu na ofcialne mango, teda bude stacit ak dam aktualizovat system ? 0

evzik

17 | 08 | 11 11:48
Děkuji Ti moc " mydyingbride ", vůbec jsem netušil, že úplně dole se na seznamu dá přepnout do klasického desktop módu. Tím je to vyřešeno. 0

Jindřich Lukeš

17 | 08 | 11 11:38
tohle se mi ale běžně stává i na Androidu, neřekl bych, že je to problém IE ale obecně webů, které mají i mobilní verzi 0

mydyingbride

17 | 08 | 11 11:33
To se mi taky stává, musím pokaždé dole kliknout na desktop version. A v nastavení mám samozřejmě desktop. 0

evzik

17 | 08 | 11 10:37
Jaké máte prosím zkušenosti v Mangu s IE9 ? nevím proč, ale i přes to, že mám nastaveno v prohlížeči desktop version, tak při vyhledávání na seznamu mi to píše, že vyhledává přes m.search. Když pak kliknu na vyhledaný odkaz tak se snaží připojit na stránky přes vmx.seznam. Což se mu většinou nepodaří. Snaží se nějak přizpůsobit stránky pro mobil. To samé dělá i google. U verze Nodo mi tohle nedělalo. Nevíte zda se dá něco někde zapnout či přepnout tak, aby se to chovalo jako opravdu desktop prohlížeč ? 0

Jindřich Lukeš

31 | 07 | 11 01:54
Myslíš 7712 ? Tu popisuji na předchozí straně http://wmmania.cz/forum/184/36003/?&start=30#p406076 0

junm

30 | 07 | 11 22:52
Ahoj, mam nainstalováno Mango (HTC Pro 7) a dnes se mi objevila k instalaci nová aktualizace. Je o ní něco známo? Nerad bys si zkomplikoval život neuváženou instalací pokud by mi způsobila opětovné zamčení zařízení, či něco podobného Děkuji Miloš 0

ToPaS

28 | 07 | 11 00:37
jasne....je dost mozne ze som nemal nainstalovany prave najnovsi samsung tools(v tom threade na XDA je trosku bordel...)...tazko povedat...skusim to cele natiahnut na novo a uvidime kde je problem. edit: inac pri nahadzovani manga mi to ponuklo uz rovno 7712 edit2: tak nahral som to na novo a vsetko ide ako ma..zariadenie je odomknute 0

Jindřich Lukeš

28 | 07 | 11 00:35
ten návod zde (článek i forum) psal právě premikkoci, tak si myslím, že ano. Jinak mě HD7 zustala odemčená bez jakýchkoli uprav. 0

ToPaS

27 | 07 | 11 23:27
premikkoci 1. verziu manga si nahodil podla navodu na tomto webe? resp. riesil si unlock cez Samsung tools? 0

premikkoci

27 | 07 | 11 22:26
Docela mě potěšilo, že mi nabídl aktualizaci i Windows phone connector for mac. To, že zařízení nezůstane zamčené mě nijak nevadí, ale už to vidím. Já teď udělám update, zařízení zablokuji a druhý den někdo příjde, jak ponechat omnii odemčenou EDIT. Máte verzi, co vyšla dnes? Jestli ano, tak mě zůstalo zařízení odemčené... nevím, co jste dělali. 0

ToPaS

27 | 07 | 11 22:19
jop detto "Samsung Tools has been revoked by microsoft. Please uninstall it." 0

Herbik

27 | 07 | 11 22:10
Po updatu mám Omnii7 zamknutou. 0

TonnyS

27 | 07 | 11 21:51
Máš jich otestováno více? V čem je tato "lepší" ? Takže výdrž baterie,funguje marketplace a xboxlive,odemčeno pro aplik. a hry...Prostě je to zkratka teď asi nastejno když se rozjíždělo Nodo.Ale už se to dá používat.A zdá se mi že G-senzor je kalibrován správně hrál jsem Rise of Glory a funguje skvěle Zkoušel jsem 2 verze a tahle je 3 nejlepší 0

Jindřich Lukeš

27 | 07 | 11 21:09
Novinky v aktualizaci 7712: http://wmpoweruser.com/wp-content/uploads/2011/07/image85.png 1) Plná podpora Twitteru vč. živých dlaždic. 2) Možnost přidání a provázání s LinkedIn účetem 3) Nový Visual Voicemail (v ČR operátory nepodporovaný) 4) Funkčnost některých aplikací třetích stran, které předtím špatně fungovaly 5) Nové logo při spouštění 6) Další možnosti pro vývojáře (vylepšený Emulátor, uzamčené API apod.) Jinak zařízení zůstává i po aktualizaci odemceno 0

Jindřich Lukeš

27 | 07 | 11 20:55
Tak teď asi tak nejlepší ROM WP7 MANGO beta (HTC HD2) Tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1180857 Máš jich otestováno více? V čem je tato "lepší" ? 0

Jindřich Lukeš

27 | 07 | 11 20:42
tedka mi zune ohlasil ze je nova aktualizace mango beta 7712 uz to nekdo aktualizoval? zustava odemcene zarizeni ? Novinky by měly být hlavně pro vývojáře. Zatím se nejedná o finální RTM verzi, ale číselně je to již velice blízko. Odemčení by mělo být zachováno (stejný trik jako u předchozí aktualizace) 0

TonnyS

27 | 07 | 11 20:34
Tak teď asi tak nejlepší ROM WP7 MANGO beta (HTC HD2) Tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1180857 0

ToPaS

27 | 07 | 11 20:31
evzik & premikkoci diky moc...presne toto som hladal 0

bedarose1

27 | 07 | 11 19:54
tedka mi zune ohlasil ze je nova aktualizace mango beta 7712 uz to nekdo aktualizoval? zustava odemcene zarizeni ? 0

evzik

27 | 07 | 11 14:36
To je super, ale akorát pro Ty co mají Samsung. Na HTC tahle utilita nefunguje. http://codejoker.com/2011/01/05/connection_manager/ edit JL: Příspěvky sloučeny 0

Jindřich Lukeš

27 | 07 | 11 14:33
máš link? 0

premikkoci

27 | 07 | 11 14:18
používám connection manager a ten funguje.... 0

mydyingbride

27 | 07 | 11 14:00
Ty aplikace pro rychlou volbu přes livetiles na Mangu nefungují, i když je odemčené. Ale taky se divím, že s tím někdo nepřišel. Hlavně by to bylo nejlepší oficiálně v systému. Taky mě nebaví se pořád proklikávat přes settings. Denně zapínám/vypínám Location, WIFI a na noc Airplane mode.. 0

evzik

27 | 07 | 11 13:40
Jsi si jist, že tyhle aplikace fungují v odemčeném Mangu ? Řekl bych, že přistupují k systémovým prostředkům a na to odemčení nepomůže. viz. registry editor atd. 0

premikkoci

27 | 07 | 11 12:53
Na fóru je postup, jak mít mango odemčené... 0

evzik

27 | 07 | 11 12:36
Ahojky, předpokládám, že v Mango aktualizaci nefunguje ten prográmek Wifi a Data Connection, které se dají dát na plochu a zpřístupní tak rychlou volbou zapínání a vypínání Wifi či datového přenosu či změny GSM na UMTS síť. Nevíte náhodou zda už někdo nepracuje nějak oficiální cestou na tom, aby něco stejného fungovalo oficiálně ? Je to docela otravující procházet celé menu přes settings. 0

Jindřich Lukeš

27 | 07 | 11 11:12
Toho flashe je škoda, na druhou stranu se dnes přechází na HTML5 a tam je mobilní IE9 nedostižitelný. S WiFi o d začátku nemám žádný problém. 0

premikkoci

27 | 07 | 11 08:55
Trošku se pousmívám, nad tím co si teď napsal. To jako, aby byl WP7 použitelný, tak stačí, aby uměl flash a neměl problémy s Wifi? Bohužel pro tebe budou pouze na půl. Flash nebude, alespoň ne u internet explorer. S wifi žádné problémy nemám. Mám ještě takový dotaz. Jak používáš flash na mobilu? Já osobně jsem se díval někdy, když jsem nemohl usnout na online seriály, to bylo tak jediné využití. 0

marek2580

27 | 07 | 11 08:40
ahoj chtěl bych se zeptat jestli už je to trochu použitelny systém. Jestli jde už flashplayer přímo v prohližeči, nebo jestli wifi už se připoji napoprve atd. dík za odpověď 0

ToPaS

26 | 07 | 11 17:46
Neviem ci tu uz bol nejaky navod ako si nastavit vlastne zvonenie na mango tak to sem prasknem. Ako zvonenie sa da pouzit akykolvek subor MP3 alebo WMA format ktory ma max. 39 sekund a je mensi ako 1mb.Na pracu s audiom odporucam jeden freeware softik s nazvom AUDACITY. http://audacity.sourceforge.net Subor importujeme do Zune a prepiseme zaner (Genre) na Ringtone. Nasledne len presunieme subor do zariadenia pricom sa automaticky objavy v ponuke zvoneni. http://windowsteamblog.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer-Blogs-Components-WeblogFiles/00-00-00-53-71-metablogapi/5635.Zune_2D00_CustomRingtone_5F00_4E45DCCB.pnghttp://windowsteamblog.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer-Blogs-Components-WeblogFiles/00-00-00-53-71-metablogapi/3225.wp_2D00_customRingtone_5F00_thumb_5F00_6ECD1C7D.png good luck 0

mydyingbride

26 | 07 | 11 11:59
Musím vyzdvihnout novou funkci fotoaparátu. A to Auto-fix. Opravdu skvěle zlepší barvy a celou fotografii. Taky odstraní růžový nádech, kterým trpí už několik generací HTC přístrojů. Ale chybí mi to, co bylo na videích o Mangu, takže doufám, že se to objeví v hotové verzi, nastavení jasu, kontrastu a tak podobně. Teď je to holé a nic nastavit nejde. A taky doufám, že se vrátí zpátky možnost upravit fotku rovnou z options u obrázku. V NoDo se tak dalo dostat rovnou k programům, které upravovali fotky. Teď je jen ten auto-fix (asi aby na něj upozornili) a ostatní mi chybí.. 0

Jindřich Lukeš

25 | 07 | 11 22:28
ANo na výšku s tou řádkou to není příliš praktické. Propojení Facebooku musíš nejdříve povolit na internetu v nastavení svého Live účtu. 0

Tomin.Alin

25 | 07 | 11 22:20
Jestli se tu může rozvířit diskuze, jde spíše o klávesnici v landscape módu. Třeba v komunikátoru FIM je díky tomu zbytečnýmu proužku s tlačítkem na paste? prakticky nepoužitelná, zabere 3/4 displaye, a zbytek je název kontaktu, není vidět ani textbox, co vlastně píšu ... Btw, má tu někdo propojenou integraci Facebook chatu do zpráv? Popřípadě, jak to provést? Když jej povolím v nastavení zpráv, tak naskočí hlavní stránka Facebooku a nic co dál ... 0

Jindřich Lukeš

25 | 07 | 11 21:38
Příspěvky přesunuty Jinak žádné sekání nepozoruji, ba naopak vše je plynulejší. S barvami také problém nemám v mango by mělo obsahovat fix na 32bit, nehledě na to, že všechny obrázky na úvodní straně jsou podstatně kvalitnější než kdy dřív. Co se týče klávesnice, je to otázka vkusu, mě například klavesnice na WP7 vyhovuje jako žádná jiná, píše se mi na ní podstatně pohodlněji i přesto že nevyužívá celou šířku displeje. 0

bedarose1

25 | 07 | 11 16:43
Aktualizoval jsem uspesne Mango ale ted se mi vetsina aplikaci zobrazuje v 16 bit barvach a ted kdyz nejdou upravy registru v mangu tak nvm co stim ( kdyz prohlizim obrazky tak to vypada ze barvy jsou v poradku ale treba htc hub nebo to nove sede schema xbox games jdou silne videt prechody barev na prvni pohled) 0

Jindřich Lukeš

25 | 07 | 11 16:10
S prehráváním videí absolutně nemám problém a MP4 je formát do kterého si Zune automaticky vše převádí, tzn v telefonu ani jiný formát v podstatě být nemůže. 0

kenyto

25 | 07 | 11 14:50
Po instalaci manga mám problém s přehráváním MP4 souborů a stahováním příloh z mailů. MP4 soubory nejdou přehrávat vůbec i když to předtím šlo a přílohy mailů nejdou z 90% případů stáhnout. Nemá někdo podobnou zkušenost? 0

Tomin.Alin

24 | 07 | 11 22:39
Já jsem doteď jel na 7004, tak třeba proto. Btw, né každému se může zamlouvat a někdy je lepší mít po ruce jiný návod, když se ti něco nebude zdát. 0

nooba

24 | 07 | 11 21:50
Já jsem žádné sekání nepozoroval, spíše mi to přišlo plynulejší než nodo. Mimochodem tady je také návod na instalaci a je dost jednoduchý a navíc česky 0

Tomin.Alin

24 | 07 | 11 21:35
Dneska jsem se konečně dokopal k aktualizaci na Mango. Vypadá to super, až na tu klávesnici, hlavně naležato je příšernost, ale k tomu by se snad i hodil jinej topic... Mimochodem, jsem sám, komu přijde, že se trochu seká scrollování po home screenu a seznamu aplikací? Postupoval jsem podle tohoto návodu na xda. Doufám, že se tu zde na něj může linkovat, protože je to prakticky dokonalý návod, ve kterém je popsáno každé kliknutí. Mohu jen doporučit, autorovi patří mnohonásobný dík. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101344 0

Jindřich Lukeš

21 | 07 | 11 09:16
na HD7 bez problémů 0

ferry156

20 | 07 | 11 21:29
že mi po aktualizaci nejde to je vše 0

premikkoci

20 | 07 | 11 21:28
a co tím chce básník říct? 0

ferry156

20 | 07 | 11 21:00
nejde mi blesk na mozartu 0

mydyingbride

20 | 07 | 11 10:16
Skvěle popsáno, ve všem souhlasím. A opět opakuju, kdo si nezkusí WP7 aspoň na týden, vůbec nemůže vědět, jak je to rychlý, přehledný a návykový systém.. 0

Jindřich Lukeš

20 | 07 | 11 09:34
V tomto článku naleznete praktické zkušenosti z několikadenního intenzivního používání nejnovější betaverze systému Windows Phone 7 označovanou jako "Mango". http://wmmania.cz/clanky/obecne/windows-phone-7-mango-prakticke-zkusenosti/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17