Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Windows Phone 8.1 (Blue) – Velký přehled novinek a vylepšení

Aktualizace (15. 4.): Kompletní revize článku s doplněním všech aktuálních informací pocházejících z vývojářské verze. V tomto článku naleznete kompletní a pravidelně aktualizované informace spojené s Windows Phone 8.1 (Blue). Vše na jednom místě: nové funkce, data, screeny, zajímavosti.

Aktualizace: Všechny funkce byly seřezeny podle důležitosti vč. aktualizace popisů a screenů z vývojářské verze systému.

V tomto článku naleznete pravidelně aktualizovaný přehled všech dostupných informací spojených s novou verzí operačního systému Windows Phone, která je označována jako 8.1(Blue).


Videa s ukázkou některých nových funkcí.

 

Nové funkce a vylepšení:

Windows Phone 8.1. na všech současných zařízeních

Windows Phone 8.1 bude dostupný pro všechny současné modely s Windows Phone 8, a to bez omezení. Tedy vč. modelů s 512 MB RAM apod.


Notifikační centrum

Jednou z hlavních novinek je notifikační centrum skládající se z rychlého nastavení v horní části displeje a upozornění aplikací ve zbylé ploše. Rychlé nastavení umožní jednoduché přepínání vámi vybraných funkcí jako je např. WiFi nebo Bluetooth. Dostupné bude také při krátkém přejetí z horní části obrazovky dolů. Delší přejetí naproti tomu bude značit plný přístup k notifikacím. Co se týče notifikací u aplikací jako jsou zprávy, e-maily, volání apod., každá z těchto notifikací má samostatné nastavení umožňující vypnutí zvuků, grafickýchupozornění či nastavení vlastního vyzvánění.

Jakákoliv aplikace může zobrazit své notifikace v tomto centru. Je však třeba, aby jejích vývojář tuto funkci povolil a nastavil. K dispozici je pro každou aplikaci až 20 upozornění v rozsahu až 7 dní. Tyto notifikace je také možné různě odstraňovat (po jedné, po skupinách, všechny najednou apod.). Objevuje se zde také pojem "Ghost toast", což by měla být notifikace nízkého významu, které se pouze tiše zobrazí v notifikačním centru a jinak dále nebudou upozorňovat.

WP8.1 WP8.1


Cortana – hlasový asistent (nedostupné v ČR)

Microsoft ve Windows Phone 8.1 představil Cortanu, svou obdobu Siri (iPhone), resp. Google Now. V podstatě se jedná o propracovaný hlasový asistent, který se umí učit a nabídne odpovědi v různém kontextu. Cortana v podstatě nahrazuje výchozí vyhledávač Bing. Má také funkce pro shromažďování informací (geolokační data, chování, osobní údaje, upomínky,kontakty a mnoho dalšího) a následné "učení". K dispozici bude v budoucnu celkem 15 jazyků, čeština ale zatím není zamýšlena. Z počátku bude Cortana ve verzi betadostupná oficiálně pouze v USA a druhé polovině roku 2014 se rozšíří jako finální verze také do Velké Británie a Číny. Pokud chcete vyzkoušet Cortanu i u nás, zde je jednoduchýnávod: Jak aktivovat hlasovou asistentku Cortanu na Windows Phone 8.1.

WP8.1

 

Vlastní pozadí dlaždic

Výraznou designovou novinkou je možnost nastavit vlastní pozadí dlaždic. Blíže jsme se tomuto tématu věnovali v samostatném článku: Originálně řešené pozadí dlaždic veWindows Phone 8.1 – podrobné informace.

WP8.1 WP8.1 WP8.1

 

Oddělené nastavení hlasitosti

Při stisku tlačítka hlasitosti se aktivuje nový ovladač. Ten bude vždy závislý na pozici (část systému, aplikace), kde jej aktivujete. Na domácí obrazovce se tak zobrazí ovladač prohlasitost vyzvánění, ve videopřehrávači hlasitost multimédií. Pomocí šipky vpravo bude možné zobrazit také druhý ovladač umožňující nastavit hlasitost pro jinou skupinu zvuků. Vespodní části se pak nachází také velmi užitečný vypínač vibrací.

 

Word Flow klávesnice (Swype) (nedostupné v ČR)

Klávesnice, kde se píše pomocí tahu prstem, nikoliv klasické "tapání". Swype zadávání není k dispozici přímo na klasické klávesnici, ale je třeba ji tahem prstu přepnout. Bohuželtato funkce nebude v ČR dostupná viz: viz: Jakých novinek a funkcí Windows Phone 8.1 se v ČR nedočkáme?

 

Lock Screen Themes - témata uzamčené obrazovky (nedostupné ve vývojářské verzi)

Velice efektní novinkou jsou témata zamykací obrazovky. V podstatě bude možné pomocí různých témat libovolně modifikovat zamykací obrazovku a vytvářet různé zajímavéanimace. Více informací v samostatném článku: Unikátní animovaná zamykací obrazovka ve Windows Phone 8.1.

 

Zobrazení 3 sloupců dlaždic bez omezení úhlopříčky displeje

Oficiálně bylo potvrzeno a prakticky vyzkoušeno, že současná funkce zobrazení tří sloupců dlaždic na úvodní obrazovce, kterou v současné době disponují pouze Lumie 1520 a1320, tedy zařízení s uhlopříčkou větší než 5,5", je dostupná pro všechny modely. Velikost displeje tedy již není rozhodujícím parametrem. V nabídce nastavení pozadí lze zdvousloupcového na třísloupcové zobrazení jednoduše přepnout pomocí tlačítka "Zobrazit více dlaždic".

WP8.1

 

Ovládací tlačítka na displeji

Potvrdila se také dřívější informace o přítomnosti ovládacích tlačítek přímo na displeji. Ta se však umí automaticky schovávat a aktivují se svislým tahem od spodního okraje displeje.Změnit půjde také barva. Tlačítka budou dostupná na všech modelech, které výrobce nevybaví klasickými sensorovými pod displejem.

WP8.1 WP8.1

 

Vylepšený kalendář - týdenní pohled a další

Výrazných změn se dočkal i výchozí kalendář, který nyní obsahuje týdení náhled a výrazně přepracované prostředí. Objevuje se také nový pohled na aktuální den, namísto dřívepoužívané "nekonečné" agendy. U jednotlivých dnů jsou také k dispozici údaje o počasí.

WP8.1 WP8.1 WP8.1 WP8.1

 

Instalace aplikací na paměťovou kartu

Nově je dostupná také možnost instalace aplikací přímo na paměťovou kartu, což potěší především uživatele méně vybavených přístrojů, kteří jsou volným místem nejvíce limitováni.Aplikace na paměťové kartě budou speciálně šifrovány tak, aby bylo omezeno pirátství. Instalace na kartu nebude řešena pro každou aplikaci zvlášť, ale centrálně pro všechnyaplikace (v nastavení > inteligentní úložiště).

WP8.1

 

Internet Explorer 11

Microsoft si je vědom nedokonalosti současného internetového prohlížeče ve Windows Phone 8 a nové verzi zapracoval na nápravě. Nový Internet Explorer 11 nabídne celou řadunovinek a vylepšení umožňující snadné a hlavně moderní prohlížení webu.

 • Vylepšení WebGL a dalších funkcí
 • Plná podpora HTML5 videa
 • Možnost nahrávání souborů skrze okno prohlížeče
 • Možnost stahovat téměř libovolné soubory do samostatných složek (např. mp3 se uloží přímo do složky hudba apod., ostatní "neznámé soubory" se uloží do složky"downloads").
 • Správce hesel
 • InPrivate - soukromé prohlížení bez ukládání dat do telefonu
 • Možnost otevření více než 6 otevřených záložek najednou
 • Synchronizace záložek s Windows 8
 • Možnost otevření souboru před jeho stažením
 • Podpora gest - vodorovným tahem prstu bude možné nahradit tlačítko zpět a vpřed.

 

WP8.1 WP8.1 WP8.1 WP8.1

 

Nové prostředí fotoaparátu

Vylepšení se dočkala také výchozí aplikace pro focení:

 • Rychlé zobrazení nejčastějších nastavení (vyvážení bílé, rozlišení, přepínání kamery, atd.)
 • Možnost umístit na displej v pravé části zástupce libovolných funkcí
 • Ruční výběr různých scén (noční, portrét, atd.)
 • Nová ikona pro filtry
 • Rychlá změna kvality videa a fotografií
 • Sériové snímání, které umí vytvořit serií snímků vhodnou především pro zachyceních akčních záběrů. Z pořízené série je následně možno vybrat pouze ty snímky, kterése vám líbí. K dispozici je také možnost nastavit automatické mazání snímků z neuložených sérií v různých časových intervalech tak, aby nedocházelo ke zbytečnémuplýtvání místem ve vašem přístroji.

WP8.1 WP8.1

 

Lepší optimalizace pro větší displeje

Po představení Lumie 1320 a 1520 byla poměrně kritizována nedostatečná optimalizace systému na větší úhlopříčky. Tento stav se s příchodem WP8.1 výrazně změnil a v podstatěvše bylo upraveno (od nadpisů a menu až po klávesnici a nastavení)

WP8.1

 

Lepší podpora Gmailu a dalších služeb Googlu

Ve Windows Phone 8.1 lze opět plnohodnotně využívat služby Gmailu vč. sysnchronizace kontaktů a více kalendářů  push notifikací apod. U všech e-mailových schránek (nejenGmailu) bude možné nastavit, aby se stahovaly rovnou celé e-mailové zprávy vč. obrázků. Půjde také změnit tón upozornění.

WP8.1

 

Data Sense + WiFi Sense

Aplikace Data Sense je již k dispozici v současné verzi systému. Její účel je kontrolovat spotřebu dat, upozorňovat na dosažení FUP limitů a v případě potřeby i šetřit data. Nováverze ve Windows Phone 8.1 přinesla funkci „vysoké úspory“, která umožňuje kompresi obrázků při prohlížení webu.

WP8.1 WP8.1

Uživatelé také mohou vypnout Wi-Fi připojení na předem definovanou dobu (1 hodina, 4 hodiny, 1 den nebo ručně). Po uplynutí této doby bude Wi-Fi automaticky aktivováno. Totonastavení je užitečné ve chvílích, kdy je třeba uspořit baterii a kdy uživatel ví, že připojení k internetu nebude potřebovat. Zajímavá je také funkce WiFi Sense, která umí např.automatické připojení k bezplatným veřejným hotspotům, nastavit přátelům možnost nemuset opětovně zadávat heslo k vaší domací WiFi síti apod.

WP8.1 WP8.1

 

Storage Sense + Battery Saver

Storage Sense je integrovaný správce paměti, který zobrazí detailní informace o volném místě a umožní nastavit výchozí umístění pro multimediální knihovnu apod. (obdobná aleméně propracovaná funkce je již i ve WP8). Battery Saver neboli Spořič baterie je také již v současné době známá funkce, ve WP8.1 je však vylepšena. V podstatě detailněmonitoruje spotřebu vašeho přistroje vč. všech nainstalovaných aplikací. Velmi jednoduše lze zobrazit přehled s informacemi o tom, které aplikace jsou největšími "žrouty". Původnífunkce spořiče baterie zůstala také zachována, navíc však s možností nastavení (např. výjimky (aplikace) na které se nebude vztahovat).

WP8.1 WP8.1 WP8.1

 

Samostatné aplikace: Hudba, Video, FM rádio a Kalendář s možností aktualizace ze Storu

Část hlavních systémových aplikaci byla osamostatněna a je tak možná stejně jako v případě Windows 8 jejich aktualizace ze Storu. Díky této možnosti tak bude možné důležitéfunkce a vylepšení doplňovat do aplikací průběžně bez zdlouhavého čekání na celkovou aktualizaci systému. V rámci těchto změn byla rozdělena aplikace Hudba a Video na dvěsamostatné a v menu se objevilo i FM Radio. V případě videopřehrávače potěší podpora titulků.

WP8.1 WP8.1 WP8.1 WP8.1

 

Nový Store

Výrazných vylepšení se dočkal i obchod s aplikacemi. Nově je upravena nejen grafika, ale také funkce, které by měly zajistit podstatně lepší orientaci, relevantnější výsledkyvyhledávání apod.

Grafické změny:

 • První záložka - Doporučené aplikace
 • Druhá záložka - Rychlé odkazy (sekce) - doporučené, nejlepší zdarma, nejlepší placené, nové+populární
 • Třetí záložka - Kategorie - zábava, hudba, nástroje atd.
 • Čtvrtá záložka - Osobní - aplikace, které by vás mohly zajímat (určené dle zájmů, historie stahování apod.)

Detail aplikace:

 • Nový layout (rozložení) - záložky: přehled, recenze, informace, související
 • Menu: položky: domovská stránka, sdílení aplikací, moje aplikace, nastavení a stažení
 • Screeny budou sloučeny s popisem aplikace (již nebude samostatná záložka)
 • Hodnocení - graf hvězdiček (hodnocení), třídění hodnocení (užitečné, nejlépe hodnocené, nejhůře hodnocené, nejnovější), možnost označit jako užitečné/neužitečné
 • Detaily aplikace - samostatná záložka - verze, jazyk, poslední aktualizace apod.

 

Nové funkce pro volání a SMS

Několik spíše drobných změn nalezneme také v těch podstatě nejdůležitějších systémových aplikacích pro volání a SMS. V případě volání byla mírně upravena grafika obrazovkyzobrazené během hovoru, kde je možné si všimnout např. tlačítka skype, které okamžitě přepne do Skypu a realizuje videohovor. Další novinky se nachází v historii volání, kde bylaodstraněna ikona s telefonem pro okamžité volání a místo ní lze hovor vytočit přímým kliknutím na jméno. Do detailu kontaktu se dostanete novou ikonkou vpravo. Historie nyní takénabízí další podrobné údaje jako např. velmi praktickou délku trvání hovoru. Další užitečnou funkcí je Speed Dial (rychlá volba), která umožňuje "vytáhnout" nejčastěji volaná čísla amít k nim tak rychlý přístup.

WP8.1 WP8.1

V případě SMS aplikace byla doplněna funkce po vyhledávání. To nyní probíhá napříč všemi doručenými zprávami.

WP8.1

 

File picker

Sběrač souborů - obdoba (zjednodušený) průzkumníku souborů (pro lokální použití), který lze implementovat do jednotlivých aplikací. Na videu je možné vidět reálnou ukázkunasazení tohoto doplňku do vestavěného Internet Exploreru. Z aplikace je tedy možné nahrávat na internet soubory ze složek, ke kterým má „sběrač“ přístup – video, hudba,dokumenty, vyzváněcí tóny, downloads a paměťová karta. Obdobě to funguje i při stahování, kdy jsou soubory automaticky tříděny (dle koncovky) do složek a nezařazené směřoványdo downloads.

 

Quiet Hours ("nerušit") + VIP kontakty (nedostupné v ČR)

Funkce Quiet Hours v překladu "klidné hodiny" umožní nastavit časový interval, kdy vás přístroj nebude rušit žádnými notifikacemi (ideální například v noci, obchodních jednáníchapod.). Bude však také existovat "VIP list" čítající až 40 kontaktů, na které se Quiet Hours nebude vztahovat. Tuto funkci bude možné využít například o víkendu, když nebudete chtítbýt rušeni cizými lidmi (např. zákazníky), ale přesto budete potřebovat komunikovat s rodinou apod. Tato funkce je přímo vázána na Cortanu a v ČR není oficiálně dostupná. Pokud sivšak Cortanu aktivujete pomocí nastavení angličtiny, objeví se i tato funkce.


Vyhledávání až po dvojité stisknutí tlačítka ve fullscreen

Pokud máte přes celý displej otevřeny fotografie, video, hry apod. je nuté na tlačítko pro vyhledávání kliknout 2x, aby se otevřel Bing. Touto metodou by se mělo zabránit nechtěnémuvypnutí aktuální aplikace omylem při stisknutí tlačítka vyhledávání.

WP8.1

 

Editace videa

Windows Phone 8.1 má zcela nové multimediální rozhraní (API), které umožní vývojářům vytvořit aplikace pro editaci videa. Nepůjde však jen tak o ledajaké základní aplikace, ale oskutečně všestranné nástroje. Kromě samotného střihu videa budou k dispozici také možnosti nelineárních editací, náhledy, změny pozadí, zvukové stopy, přidávání statickýchsnímků, vkládání filtrů videa a mnoho dalšího. Tyto funkce budou podporovány pouze pro nové aplikace postavené na JS8.1 a XAML.

 

Nové možnosti internetového audia a videa (YouTube apod.)

V rámci změn v internetovém prohlížeči se programátoři Microsoftu zaměřili také na možnosti přehrávání internetového audia a videa (HTML5). Nyní je možné pohodlně přehrávatvidea (např. z YouTube) bez nutnosti zobrazení přes celý displej. Video tak může běžet v původním okně, zatímco vy budete věnovat svou pozornost zbývajícímu obsahu stránky.Běžící video v internetovém prohlížeči je také možné ovládat pomocí klasických prvků doposud používaných v hudebním přehrávači. Pokud se přístroj automaticky zamkne, zvukovástopa se nepřeruší. Pokud však aplikaci minimalizujete, hrát již přestane.

WP8.1 WP8.1

 

Lepší optimalizace pro zařízení s 512 MB RAM

Nejen že Microsoft hardwarově nejslabší zařízení od nové verze systému „neodstříhl“, ale dokonce ji přizpůsobil tak, aby všechny nové funkce plnohodnotně fungovaly. Jednou znovinek pro majitele zařízení s 512 MB RAM je nový správce paměti, který hlídá běžící/uspané aplikace a umožňuje jejich rychlejší obnovení.

WP8.1

 

Synchronizace mezi Windows Phone 8.1 (telefon) a Windows 8.1  (tablet, PC)

Microsoft se v nové verzi také snaží lépe propojit svůj ekosystém a hlouběji provázat telefony s počítači a tablety. V praxi je propojeno např. nastavení barevného tématu. Pokud jejzměníte na telefonu, změní se i na tabletu a v PC. Propojená je i např. databáze hesel k WiFi sítím apod. Výrazně se také sbližuje vývoj aplikací. Objevují se nové "Univerzálníaplikace", která sdílí velkou část kódu v obou systémech. V budoucnu (další verzi systému) se tak dočkáme úplného sloučení. V současné době bude ale stále třeba vytvářetaplikace pro Windows Phone a Windows zvlášť. Uvažuje se však, že tyto moderní aplikace bude možné zakoupit jen na jednom systému a licence se bude vztahovat i pro tendruhý.

WP8.1 WP8.1

Nově je k dispozici také ukázka sdílený záložek v Internet Exploreru.

WP8.1

 

Vylepšené zálohování a obnova dat

Další novinkou, po které uživatelé intenzivně volali, je vylepšení zálohování a obnovy dat v telefonu. Doposud bylo možné zálohovat pouze některá nastavení, fotografie a seznamaplikací. Největším problémem byla nemožnost obnovit rozložení domácí obrazovky a dat aplikací. WP 8.1 tyto problémy řeší a přináší:

 • Možnost zálohovat kompletní rozložení plochy vč. dlaždic. Funkčnost bude podobná Windows 8, tedy při obnově bude navráceno původní rozložení a dlaždice doposudnenainstalovaných aplikací zůstanou zašedlé, dokud se neprovede jejich obnova.
 • Zálohování a obnova uživatelských dat aplikací – zálohování prováděno 1x za den, max. velikost zálohovaných dat je 100KB, data záloh se ukládají do uživatelskynepřístupné paměti Onedrive („neubírají“ volné místo).
 • Aplikace využívající Silverlight 8.0, XNA, Enterprise s Sideloaded nebudou obnoveny.
 • Zálohování aplikace musí povolit její vývojář

 

Zobrazení obsahu displeje na monitoru, TV a projektoru (nedostupné ve vývojářské verzi)

Nezapomnělo se ani na možnosti prezentace připojením na různá zařízení. Tato možnost by však měla být kromě Lumie 1520 dostupná pouze na nových zařízeních viz: Jakýchnovinek a funkcí Windows Phone 8.1 se v ČR nedočkáme?

WP8.1 WP8.1

 

Vývojáři mohou reagovat na hodnocení ve Storu

Nový Store umožní vývojářům komentovat hodnocení uživatelů svých aplikací. Bude tak možné jednoduše obhájit své postupy, poradit v případě komplikací či jakkoliv jinak reagovatna někdy dosti nevybíravé a nesmyslné komentáře.

WP8.1

 

Fotogalerie

Novinky nalezneme také v integrované fotogalerii, která je nyní o něco lépe organizovaná. Fotografie lze v první kartě seskupovat dle data pořízení. Dále byla přepracována alba, kdese nyní přímo nezobrazuje obsah Facebooku a OneDrive, ale jsou zde připraveni zástupci, kteří do těchto „úložišť“ přesměrují. Fotografie ale naštěstí stále půjdou pohodlně prohlížetv rámci galerie.

WP8.1 WP8.1 WP8.1

 

Skype pro WP8.1

S novou verzí systému přichází i nový Skype, který je do systému plně integrován. V telefonní aplikaci lze plynule přepínat mezi klasickým a Skype hovorem. Spolupracovat by měltaké s Cortanou.

WP8.1

 

Hub Lidé, e-mail a účty

O aplikaci Lidé se dříve hodně hovořilo ve spojitosti se zrušením integrace Facebooku. To se však naštěstí nekoná a své oblíbené příspěvky zde také naleznete. Pouze je třebanejdříve nainstalovat oficiální Facebook aplikaci, která s aplikací Lidé bude sdílet data. Zachována zůstala také podpora Twitteru, ale na jednotlivé příspěvky již nelze z aplikace přímoreagovat. V budoucnu bychom se mohli dočkat také napojení dalších sociálních aplikací.

Kromě současné možnosti vypnout zobrazení kontaktů z některých služeb v aplikaci "Lidé" je k dispozici také možnost skrýt kontakty bez telefoního čísla, což je velmi praktické,protože většina uživatelů nepotřebuje mít kontakty ze sociálních sítí v telefonu, když u nich není uloženo číslo.

WP8.1 WP8.1 WP8.1

 

Ztlumení libovolné konverzace

Pokud vám často ochodí od určitých osob hodně "otravujících" SMS zpráv, ale vy dané osoby nechcete standardně blokovat, nabízí WP8.1 jednu užitečnou funkci. U jakéhokolivkontaktu či skupiny kontaktů lze vybrat z menu funkci "ztlumit", která zajistí, že nové SMS standardně přijdou, ale nebudou již nijak signalizovány.

 

Podpora nového hardwaru

Podobně jako u GDR3 bude i na WP8.1 podporován nový hardware.

 • Podpora pro Qualcomm Snapdragon 200 a čipsety řady 400 s podporou LTE (TDD / FDD), HSPA +, EVDO a TD-SCMA.
 • Podpora softwarových tlačítek pod displejem a dualSIM.
 • Možnost použít stejný hardware pro zařízení s Androidem i Windows Phone.
 • Windows Hardware Partner Portal - všichni OEM partneři budou mít přímý přístup k nástrojům umožnující zefektivnění procesu tvorby nových zařízenía obsah potřebné k vybudování a prodávat své telefonní zařízení Windows účinně a efektivně.
 • Přístup partnerů MS do programu Qualcomm Reference Design (QRD) - možnost využití tohoto programu (referenčních návrhů) ke zrychlení uvádění nových přístrojů na trh

 

Noví OEM partneři

Microsoft rozšiřuje základnu OEM patnerů, kteří mohou bez zbytečných restrikcí vyrábět zařízení s Windows Phone. Nové společnosti: Karbonn, LG, Foxconn, Gionee, JSR, Lenovo, Longcheer, Xolo.

WP8.1

 

Enterprise pack

Důležité funkce dostala také korporátní sféra, resp. IT oddělení, které získají větší kontrolu nad Windows Phone telefony. Jednou z nejdůležitějších funkcí je například podpora VPN.

 • S/MIME to sign and encrypt email
 • Access to corporate resources behind the firewall with app aware, auto-triggered VPN
 • Enterprise Wi-Fi support with EAP-TLS
 • Enhanced MDM policies to lock down functionality on the phone for more enterprise control, in addition to richer application management such as allowing or denying installation of certain apps
 • Certificate management to enroll, update, and revoke certificates for user authentication

WP8.1 WP8.1 WP8.1

 

NFC platby

WP8.1

 

Podpora DualSIM

Windows Phone 8.1 podporuje 2 SIMkarty zároveň, což je funkcí velmi oblíbenou na rozvojových trzích a v Číně. Tomuto využití je uzpůsobeno i uživatelské rozhraní. Každá SIM má svou dlaždici pro volání a SMS. Je však možné je také spojit.

WP8.1

 

Aplikace na podcasty

WP8.1

 

Podpora Bluetooth 4.0 LE (nedostupné ve vývojářské verzi)

Automatické aktualizace pro aplikace

Komentáře (41)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

26 | 08 | 14 14:41
obnov tovární nastavení 0

prekschl

25 | 08 | 14 13:39
Po aktualizaci na 8.1 mi z telefonu zmizel systémový kalendář, nedovedete poradit jak ho obnovit? 0

fyluta

18 | 05 | 14 10:16
telefon se po měsící od Blue aktualizuje na 8.10.12382.878. .. nikde jsem nenasel oc by melo jit... 0

Stanislav Forejt

10 | 05 | 14 11:52
Třeba pomůže nová aktualizace aplikace viz: http://wmmania.cz/software/aktuality-software/vyrazne-zlepseni-hudebni-aplikace-jiz-pristi-tyden/ 0

Petraang3

09 | 05 | 14 18:45
Prosím, když kliknu na ikomńu hudby tak se ta ikona oběví na celé obrazovice a pak mě to vrátí do startu. Díky za odpověď. 0

Jindřich Lukeš

20 | 04 | 14 17:54
Restart přístroje nebo tahle app: http://wmmania.cz/software/ostatni/stop-the-music/ 0

svobrada

20 | 04 | 14 17:18
jak se zbavím ovládací lišty pro přehrávání hudby (která vyskočí po zmáčknutí hlasitosti)? omylem jsem neco pustil a ted se nemůžu dostat na ovládání hlasitosti ... 0

Jindřich Lukeš

05 | 04 | 14 19:35
Ano, už je to oficiálně potvrzeno. Všechny uhlopříčky dostanou tři sloupce. 0

AdamJ

05 | 04 | 14 17:48
Můžu potvrdit, že ve Windows phone 8.1 verzi pro emulátory jde zapnout tři dlaždice pro 4 palcový displej. S největší pravděpodobností to tedy bude pro všechny úhlopříčk displeje 0

Jindřich Lukeš

04 | 04 | 14 22:15
Ano, v současné chvíli se zdá, že to bude řešeno přepínačem v nastavení pro všechny uhlopříčky. Počkáme ale na dev. verzi pro potvrzení. 0

Vlčák.

04 | 04 | 14 21:06
Jestli jsem dobře slyšel tak ve druhém videu říká, že se to stalo velmi populární a že se to rozhodli udělat pro všechny velikosti displeje takže??? 0

Jindřich Lukeš

28 | 03 | 14 23:13
obávám se že ne 0

Vlčák.

28 | 03 | 14 23:10
Myslíte ze asi není nějaká šance ze by ty tři dlaždice šly i na menších displejích? Třeba na 4,3"? 0

alois17

04 | 03 | 14 21:26
Když jsem zkoušel, tak jsem nic nenašel, teď už nemám na čem zkoušet, někde jsem napsal, že WP má ještě tři roky k plnohodnotnému systému, teď se zdá, že by to mohlo být kratší... 0

Jindřich Lukeš

04 | 03 | 14 21:10
To se zatím nevím...každopádně na Storu máš MoliPlayer, který to umí 0

alois17

04 | 03 | 14 21:07
Po delší době od prodeje lumie 920, kterou jsem zkoušel asi 3 měsíce, jsem zavítal na tento web. První překvapení bylo, že se mi zobrazil kompletní (nexus 7), což se mi na lumii přes stejné rozlišení nikdy nestalo. A k nové aktualizaci mám jeden dotaz - už to umí přehrát titulky? 0

Sectoid

20 | 02 | 14 09:36
Spousta videi natocenych pres SDK emulator http://www.youtube.com/channel/UCCXnLGMpG6E44pjK_mMxaFQ 0

Jindřich Lukeš

16 | 02 | 14 11:59
Zdravim ještě bych přidal (pokud jsem to nepřehlédl) podporu pozadí a témat pro Start screen viz. http://www.wpcentral.com/windows-phone-81-backgrounds-start-screen a Live Lock screen. Pokud by chtěl někdo ještě víc infa, doporučuji tuto FB stránku https://www.facebook.com/wplvrs?fref=ts Ta informace schválně nezazněla, protože to není vůbec důvěryhodna spekulace 0

Sectoid

16 | 02 | 14 11:55
Zdravim ještě bych přidal (pokud jsem to nepřehlédl) podporu pozadí a témat pro Start screen viz. http://www.wpcentral.com/windows-phone-81-backgrounds-start-screen a Live Lock screen. Pokud by chtěl někdo ještě víc infa, doporučuji tuto FB stránku https://www.facebook.com/wplvrs?fref=ts 0

Nyny

31 | 01 | 14 23:08
Vždyť všude píšou, že možnost instalovat apky na kartu bude jedna z novinek WP8.1, u mé L920 je mi to celkem jedno, ale u L520 by to celkem bodlo. Co nechápu, je tvá odpověď, že to vítáš, nějak nechápu proč? 0

htcjirka

31 | 01 | 14 21:55
Diky bezpecnosti ani nepujdou,proto tato funkce neni planovana a i to vitam. 0

Nyny

31 | 01 | 14 21:23
Když bude možnost instalovat apky na SD kartu, což vítám, jak to bude se stávajícími? Půjdou nějak přesunout, nemáte někdo nějaký info? 0

Sectoid

27 | 01 | 14 15:05
http://youtu.be/QML1BVi_C8A 0

Sectoid

27 | 01 | 14 14:58
Zde je videt jeste jiny design Cortany a samotne video je celkove delsi http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded 0

murder

21 | 12 | 13 12:32
Třeba to nahradí gestem... 0

Refael

17 | 12 | 13 03:08
Také nechápu odebrání tlačítka Zpět, vždy se po stisknutí tohoto tlačítka dostane o jednu stránku zpátky, po stisknutí Start hned opustí danou aplikaci na úvodní obrazovku a to je sakra rozdíl. Co tedy mačkat, aby se člověk dostal jen o stránku níže? 0

htcjirka

11 | 10 | 13 18:47
Jeste to neni jiste,jestli se tlacitko zpet vubec vypusti. 0

Roman CF

11 | 10 | 13 13:09
No, trochu nechápu to vypuštění tlačítka zpět. Vždyť každému uživateli je přece jasné k čemu je. Chápu že američané mohou (nepatří k nejbystřejším) trohu bojovat s tímto tlačítkem, přece jenom ukazuje doleva. To se z té šipky stane mrtvé tlačítko respektive nefunkční svítící šipka. Pokud ano tak to klobou dolu. 0

ITKUBA

10 | 10 | 13 18:44
Novinky vypadají zajímavě ale mohla by obsahovat nějaký ten správce souborů a další takové paktické věci. Ale čeho se hrozím je, že by zmizelo tlačítko zpět. No já osobně jej používám při přepínání mezi app. No uvidíme s čím MS přijde 0

kecup

09 | 10 | 13 21:32
Genialni, uzasne, skvele ... a jeste predtim nam GDR3 umozni "Glance screen obsahovat ještě dvě funkce. První je možnost vybrat z 20 různých barev hodin a notifikací a druhou je možnost vypnout hodiny po připojení zařízení do nabíječky" ... sedam si z toho na zadek. A ano, v WBlue nam vemte tlacitko Zpet. Pratele, jsem zarity fanda WP, na Win mobilnich platformach jedu od roku 2003, ale tyhle zpravy mi pripadaji jako vysmech koncovym uzivatelum. Opravdu uzasne skvele dechberouci improvementy. A vrcholem budiz ze jako stastny uzivatel CZ O2 brandovane L920ky stale jeste nemam ofiko GDR2 uvolnenou nekdy v cervnu. Snad se mi v mobilu objevi pred uvedenim GDR3 ... ne pratele, Microsoft na nas dost tezce sere. 0

Náhodnýkolemjdoucí

18 | 09 | 13 21:55
Já mám názor stejný . Jak si např. třídíte fotky (pracovní/soukromé), když si je nerozdělím do adresářů ? Na bezpečnostní důvody jim serebílejtesák, stejně už byla spuštěna lavina prolomením zabezpečení WP8. Jestli první řešení bude přes neoficiální appku, jdu do ní. P.S. Mám naistalováno cca 12 aplikací včetně her a u 1GB hry mi to psalo nedostatek místa . (Měl jsem 64GB kartu, teď 32GB a přemýšlím o dalším downgrade ... ) 0

marek1

18 | 09 | 13 07:48
A jaky nazor, mas ? 0

Jindřich Lukeš

17 | 09 | 13 16:58
Mám trochu jiný názor, ale uvidíme, třeba nás MS mile překvapí 0

marek1

17 | 09 | 13 16:50
Pro menšinu nikdo nic v této fázi vyvíjet nebude. Základem je uspokojit většinu a ani to se zatím nedaří dostatečně. WP nemají přístupný filesystém (z bezpečnostních důvodů), tudíž není možné volit různé složky. V této logice je celý downloadmanager k ničemu - vše se ukládá do výchozích složek a automaticky zatřiďuje do příslušných hubů. Neříkám, že je to takto správně, jen se snažím říci, že tvé požadavky jsou v tuto chvíli (a dlouho do budoucna) na WP nereálné. Kdyz se podivas do nejpozadovanejsich funkci pro WP na MS strance, tak jako 3 nebo 4 je file manager a ukladani na kartu po ktere komunita WP vola. To by melo rozhejbat i zkonstnatelej MS, doufejme, ze prvnich 10 vyresi v Blue akutalizaci a dalsi budou nasledovat. 0

Jindřich Lukeš

17 | 09 | 13 13:01
Pro menšinu nikdo nic v této fázi vyvíjet nebude. Základem je uspokojit většinu a ani to se zatím nedaří dostatečně. WP nemají přístupný filesystém (z bezpečnostních důvodů), tudíž není možné volit různé složky. V této logice je celý downloadmanager k ničemu - vše se ukládá do výchozích složek a automaticky zatřiďuje do příslušných hubů. Neříkám, že je to takto správně, jen se snažím říci, že tvé požadavky jsou v tuto chvíli (a dlouho do budoucna) na WP nereálné. 0

marek1

17 | 09 | 13 12:44
VPN je plánováno, manuální nastavení IP na WiFi je pro většinu uživatelů zbytečnost, ukládání na kartu odporuje současné logice systému (absence pruzkumníku souborů) No, pro vetsinu ano, ale je tu mensina, ktera to chce. Nic by se nestalo, kdyby to tam dali, zadna bezpecnost se tim neporusi. Ukladani na kartu by take nemel byt problem, proc bych si PDF nebo neco jineho nemohl ulozit na kartu kdyz to PDF si muzu take ulozit pres MDT na kartu, je jedno jestli si to stahnou z PC na SD nebo primo z mobilu na SD. Rozdil je v pohodlnosti pro uzivatele, ze nepotrebuje PC. IE rozhodne potrebuje Download manager, kde bych videl co a kam jsem si stahnul + vymaz. Jsou tu bezne veci, ktere se pouzivaji a nemeli by vliv na piratstvi atd. 0

Jindřich Lukeš

17 | 09 | 13 08:42
Zatím to vypadá, že spousta screenů je falešných. Uvidíme, jak to nakonec celé bude. 0

mydyingbride

17 | 09 | 13 08:24
Já doufám, že screeny nejsou už hotovou verzí, po grafické stránce je to hrůza. 0

Jindřich Lukeš

17 | 09 | 13 08:22
VPN je plánováno, manuální nastavení IP na WiFi je pro většinu uživatelů zbytečnost, ukládání na kartu odporuje současné logice systému (absence pruzkumníku souborů) 0

marek1

17 | 09 | 13 08:18
Doufam, ze se dockame podpory VPN, manualniho nastaveni IP na wifi, download manager v IE ukladani souboru na SDkartu/Storage. 0

Jindřich Lukeš

08 | 06 | 13 16:51
Na internet unikly screeny z vývojové verze Windows Phone 8, která obsahuje celou řadu novinek – notifikační centrum, týdenní kalendář, NFC peněženku, filtr pro volání a SMS a mnoho dalšího. http://wmmania.cz/software/ostatni/windows-phone-blue-prehled-novinek/ 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17