Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

WMM Jízdní řády 4.1 - Jízdní řády (IDOS) pro Windows Phone v nové verzi

Aktualizace (4.11.): Vydána nová verze 4.1 přinášející nové funkce: Odjezdy, výchozí obrazovka, další drobná vylepšení.// WMM Jízdní řády nabízí pokročilé a propracované vyhledávání dopravních spojení (autobus, vlak, letadlo, MHD) v České republice a na Slovensku s využitím zdrojových dat z IDOS.cz

Aplikace WMM Jízdní řády slouží k vyhledávání dopravních spojení v ČR a SR. K dispozici je autobus, vlak, letadlo a také městská hromadná doprava. Zdrojová data (jízdní řády) pochází od společnosti CHAPS, která stojí za tvorbou populární webové služby IDOS. Díky tomuto zdroji mohou být data stále aktuální. Kromě klasického vyhledávání je aplikace vybavena moderními funkcemi, které vaše každodenní cestování MHD značně usnadní.

 

Aktualizace (v4.1)

Včera jsme na Store odeslali novou verzi WMM Jízdních řádů s pořadovým číslem 4.1. Podobně jako u předchozích větších aktualizací se můžete těšit na hned několik významných novinek. Verze 4.1 je také s největší pravděpodobností poslední aktualizací před vydáním univerzální aplikace, na které nyní začínáme pracovat.
 

Odjezdy

Tou nejdůležitější novinkou, po které se naši uživatelé často ptají, jsou odjezdy. Tedy funkce adekvátní odjezdům na webovém IDOSu. V podstatě se jedná o zjednodušené vyhledávání spojů, kde se pouze vyplní výchozí zastávka a aplikace automaticky vyhledá všechny spoje, které touto zastávkou projíždí ve všech směrech. Pohledem na cílovou stanici a číslo spoje je možné jednoduše určit, zdali se jedná o spoj, na který čekáte. Tento pravděpodobně nejrychlejší způsob vyhledávání použijete především u často využívaných tras a na známých zastávkách, kde máte přehled o projíždějících spojích a znáte konečné stanice.

Funkci odjezdů můžete přepnout/aktivovat pomocí tlačítka na spodní liště přímo v záložce pro vyhledávání.

S využitím funkce „moje poloha“ tak v podstatě na jediné kliknutí zobrazíte odjezdy spojů ze všech zastávek v blízkosti. Můžete se tak velmi rychle a pohodlně rozhodnout, jestli má smysl pospíchat nebo zda se například nevyplatí dojít až na vzdálenější stanici, kde jedou sice jiné spoje ovšem stejným směrem.

Odjezdy je také možné přidávat do oblíbených či připínat jako dlaždice na plochu. Kombinace připnuté dlaždice s odjezdem z „mojí polohy“ vám tak kdykoliv a kdekoliv na jediné kliknutí vyhledá všechny spoje, které potřebujete. Rychlejší způsob, jak se dostat k požadovaným datům tak již asi není.

Jelikož jsme chtěli tuto funkci obohatit ještě o další přidanou hodnotu, rozhodli jsme se nabídnout dva způsoby zobrazení/řazení výsledků (odjezdů). Mezi jednotlivými typy řazení přepnete pomocí tlačítka pod výsledky. Na výběr je možnost seskupování odjezdů dle času (obdoba funkce IDOSu) a poté také dle zastávky, která nabízí trochu odlišný způsob orientace. Je tedy na každém, aby si zvolil, který způsob mu více vyhovuje.

 

Výchozí obrazovka

V návaznosti na nových funkcí také průběžně rozšiřujeme nastavení aplikace. Poslední novinkou je možnost si zvolit výchozí obrazovku. Na výběr máte ze Spojení, Odjezdů a Oblíbených. Aplikace se tak může vždy spouštět na obrazovku, kterou si vyberete, bez nutnosti následného přepínání.

 

Přesunutí tlačítka „moje poloha“

Jelikož ve spodní nástrojové liště přibylo tlačítko pro přepínání mezi Spojeními a Odjezdy, rozhodli jsme se „Mojí polohu“ přesunout na řádku k výchozí stanici. Podstatě více se sem hodí a nově kromě aktivace samotné funkce také aktivně zobrazuje aktuální stav (úspěšné vyhledání polohy, přesnost, probíhající hledání apod.)

 

Označení stanice na znamení v přehledu výsledků

V přehledu výsledků vyhledávání je nyní u stanic na znamení zobrazen typický křížek. Nyní již tedy nemusíte rozklikávat detail spoje, abyste se přesvědčili, že zadanou stanici omylem neprojedete bez možnosti vystoupení.

 

-------------------------------------------------------

Klíčové vlastnosti

 • Aktuální jízdní řády pro ČR a SR
 • Přehledné grafické rozhraní
 • Pokročilé možnosti vyhledávání vč. kombinovaného (autobus + vlak + MHD)
 • Automatický našeptávač zastávek vč. podpory GPS
 • Výběr/zobrazení výchozí a cílové zastávky na mapě
 • Oblíbené trasy pro rychlejší vyhledávání
 • Možnosti upozornění na libovolné spoje
 • Zobrazení dráhy spoje vč. mapy
 • SMS Jízdenka
 • Unikátní způsob zadávání času
 • Široký výběr dlaždic na plochu
 • Informace o zpoždění
 • Podpora Windows Phone 7.8 / 8 / 8.1 a Windows 10 Mobile

 

Základní přehled funkcí

V tomto jednoduchém tutoriálu si představíme základní funkce aplikace. Doporučujeme kliknout na první obrázek a v plném náhledu si postupně projít jednotlivé screeny. Totožný tutoriál naleznete i přímo v aplikaci. Od verze 3.0 se můžete těšit na zcela přepracovanou grafiku zaměřenou především na snadné a pohodlné ovládání a celou řadu nových funkcí.


 

Podrobný popis aplikace + ovládání

V tomto detailním popisu aplikace sloužícím i jako návod k použití se již nebudeme zaměřovat na základní funkce, které byly představeny v předchozí kapitole, ale zaměříme se pokročilejší možnosti, jenž si zaslouží více pozornosti.


 

Výběr dopravy

Základem každého vyhledávání je výběr konkrétního typu dopravy. K dispozici jsou jízdní řády v podstatě pro všechny dopravní prostředky (vlak, bus, letadlo, MHD) a také vzájemné kombinace (vlak + bus, vlak + bus + MHD). V případě výběru vlaku, busu a letadla je celá specifikace hledaného spoje velmi jednoduchá a nevyžaduje bližší popis. Totéž ovšem neplatí pro MHD, kde je k dispozici celá řada další doplňků a vylepšení, jenž mají za úkol výrazně ulehčit každodenní práci s touto nejvyužívanější funkcí.


 

MHD

Pokud ve výběru dopravy zvolíte MHD, otevře se nový seznam s abecedním výpisem všech měst, které MHD disponují. Pokud MHD nevyužíváte příliš často, můžete standardně vybrat ze seznamu požadované město, nebo využít funkce „moje poloha“, která dle aktuální polohy zařízení zařadí nejbližší město na první pozici seznamu. Pokud však MHD používáte častěji a případně ještě v kombinaci s více městy, mohla by vás zajímat funkce oblíbených. U každého města v seznamu je umístěna šedá hvězdička. Pokud na ni kliknete, město se označí jako oblíbené a přesune se na začátek seznamu. Počet oblíbených měst není nijak omezen. Odebrání oblíbeného je možné opětovným kliknutím na hvězdičku


 

Zadání času

V případě této kapitoly si možná říkáte, že není třeba žádný podrobnější popis, protože zadat čas je naprosto jednoduchá záležitost. My bychom však chtěli upozornit na unikátní způsob zadávání času, který je podstatně rychlejší a efektivnější než standardní s zdlouhavé zadání výběrem číslic na otočném ciferníku. Principem tohoto řešení je zobrazení klasického numerického bloku, který poslouží k postupnému zadání číslic. Pokud tedy chcete napsat čas 14:35, na klávesnici postupně stiskněte tlačítka 1, 4, 3, 5. Tímto ovšem možnosti zadání zdaleka nekončí.

Při našem zkoumání způsobu zadávání času jsme přišli na to, že uživatelé v drtivé většině případů nevyhledávají spojení v časech specifikovaných přesně na minutu, ale vše zaokrouhlují. Z tohoto důvodu jsou na displeji k dispozici také tlačítka +-1h a 15, 30, 45 a 00. Jak jistě tušíte, pomocí +-1h můžete k výchozímu času přidat/ubrat hodinu a pomocí tlačítek 15, 30, 45 a 00 bleskurychle nastavit minuty. Pokud tak např. při současném čase 15:37 potřebujete vyhledat spoj v 16:30, jednoduše kliknete na tlačítko +1h a 30. Na dvě kliknutí tak nastavíte vše, co potřebujete.

 

Výběr výchozí a cílové stanice

Základem úspěšného vyhledání spoje je samozřejmě zadání výchozí a cílové stanice. K tomuto účelu jsme připravili hned několik možností, které tento krok výrazně usnadní.

 • Ruční zadání s využitím našeptávače
  V první řadě se jedná o klasické textové zadání. Pokud kliknete na pozici výchozí/cílové stanice, otevře se okno, kde do horního řádku můžete vyplnit název stanice, kterou požadujete. Při psaní aplikace automaticky filtruje (prví dva znaky z lokální historie a další znaky z internetové databáze) nevhodnější stanici. Pokud tedy nechcete vypisovat celý název ručně, stačí si vybrat z nabízeného seznamu.

 • Výběr z lokální historie
  Všechny ručně zadané stanice jsou u ukládány do historie, která se zobrazuje pod řádkou pro zadání textu. Pokud jste tedy již zvolenou stanici někdy hledali, stačí ji vybrat ze seznamu.

 • Výběr pomocí polohy (GPS našeptávač)
  Další možností výběru stanice (tentokrát již pouze výchozí) je využití GPS (polohy zařízení). K tomuto účelu sloučí ikonka s terčíkem nacházející se hned vedle textového pole. Po jejím stisku se automaticky načtou nejbližší zastávky v okolí vč. zobrazení jejich vzdálenosti.

 • Výběr z mapy
  V neznámém prostředí nejlépe poslouží funkce výběru výchozí stanice z mapy, která je ukryta pod ikonkou s mapou ČR nacházející se v pravé části prvního řádku. Po jejím stisku se zobrazí mapa, na které jsou vyznačeny nejbližší stanice. Kliknutím na libovolnou stanici na mapě se provede její výběr.

 • Automatické zadání dle polohy, funkce „moje poloha“ (pouze pro MHD)
  Poslední, avšak nejpokročilejší možností zadání polohy, je ta automatická. Tedy bez nutnosti jakéhokoliv zásahu uživatele. Pro tuto funkci je využívána GPS poloha většiny MHD stanic (v databázi jízdních řádů však nejsou obsaženy úplně všechny, a proto může být v některých městech tato funkce mírně omezena). Z našeho pohledu vývojářů byla tato funkce na přípravu vůbec nejsložitější, protože jsme se i přes její komplikovanost obzvláště snažili, aby byla pro uživatele co nejvíce přínosná a jednoduchá na ovládání. I přesto je třeba k jejímu pohodlnému používání znalost několika základních principů.

  Tím úplně základním principem fungování je vyhledání polohy zařízení a na jejím základě vybrání těch nejbližších stanic v okolí. U této funkce jsme ve však rozhodli automaticky nevyplňovat konkrétní nejbližší zastávku ale zvolit univerzální v aplikaci označovanou jako „moje poloha“. Největší výhodou tohoto řešení je maximální flexibilita. V první řadě pokud je zvolena „moje poloha“ aplikace vyhledá spojení z několika nejbližší stanic, což umožní objektivnější rozhodování při výběru konkrétního spoje. Další výhodou je možností univerzálního použití např. u oblíbených tras (viz dále), které tak nejsou vázány na jedinou výchozí stanici, ale vždy si jí zaktualizují dle současné polohy.

  Jak ale jistě tušíte, práce s GPS může být v různých situacích trochu komplikovanější (např. metro, kde není signál). Z tohoto důvodu jsme se rozhodli do aplikace doplnit notifikační ikonku, která informuje uživatele o aktuálním stavu vyhledávání polohy a umožňuje tak předejít různým zbytečným prodlevám při zadávání. Ikonka má tři barvy. Pokud svítí zeleně, vše je v pořádku, poloha je úspěšně určena a nic nebrání úspěšnému vyhledání požadovaného spoje. Pokud svítí oranžově, právě probíhá vyhledávání GPS polohy a je třeba chvíli počkat na jeho dokončení (v tuto chvíli je praktické si např. vyplnit cílovou stanici). Poslední barvou je červená, která značí neúspěšné vyhledání. V tomto případě je možné vyhledání polohy opakovat stisknutí tlačítka s terčíkem ve spodní liště, či zadat stanici ručně.


 

Tlačítko s terčíkem umístěné ve spodní liště můžete využít nejen k opakovanému vyhledání (aktualizaci) polohy, ale také k přepnutí z ručního výběru stanice zpět do toho automatického dle GPS.

 

Záměna výchozí a cílové stanice

Samostatný odstavec si zaslouží i velmi často používaná funkce záměny výchozí a cílové stanice. K tomuto účelu nově slouží tlačítko v podobě šipky umístěné vlevo od názvu stanic. Pokud na něj kliknete, dojde k okamžitému prohození.

 

Přidání přestupních a průjezdných míst

Pro detailnější specifikaci trasy je možné zvolit průjezdná a přestupní místa, kterých je celkem možno nastavit až pět a efektivně s nimi pracovat.


 

Detailní zadání

Poslední položkou na kartě „hledat“ je nová možnost detailního zadání. V této nabídce si můžete detailně specifikovat parametry požadovaného spoje. Nebudeme zde vypisovat všechny položky, protože jich je skutečně hodně, ale upozorníme především na filtr dopravních prostředků. Ten umožňuje deaktivovat dílčí dopravní prostředky či dokonce i celé skupiny. Tuto funkci tak např. využijete, pokud budete chtít určitou dopravu z jakéhokoliv důvodu vyloučit z vašeho vyhledávání (např. neradi jezdíte tramvají, aktuálně nejede metro apod.).

 

Výsledky vyhledávání

Po kliknutí na velké tlačítko lupy v záložce „hledat“ dojde k automatickému přesunu na záložku „výsledky“, kde naleznete seznam vyhledaných spojů. U každého spoje jsou uvedeny všechny potřebné údaje (časy, linky, pěší přesuny, zpoždění apod.). Další/předchozí spojení je možno načíst po kliknutí na příslušná tlačítka další/předchozí spojení. V nastavení aplikace je také možno zvolit automatické načítaní dalších výsledků. Pokud potřebujete o konkrétním spoji zjistit více informací, stačí na něj kliknout.

 

Podrobné informace o spoji

Po kliknutí na vybraný spoj se zobrazí jeho detailní náhled rozdělený do několika záložek obsahujících celou řadu užitečných funkcí.
 

Dráha a aktuální poloha spoje

První záložkou je „Dráha spoje“, kde je graficky znázorněna celá dráha zvoleného spoje vč. všech časů a zastávek, kterými zvolený spoj projíždí. Pokud vyhledání spojení zahrnuje použití více dopravních prostředků či linek, jsou zde zobrazeny všechny (postupně pod sebou). Standardně je zobrazena pouze zkrácená dráha, která je ohraničena zadanými stanicemi. Pokud však potřebujete zobrazit dráhu celou, stačí na tu zkrácenou pouze kliknout. Následně dojde k automatickému načtení a zobrazení všech zastávek dané linky.

Užitečnou funkcí, kterou využijete především v neznámem prostření, je aktuální poloha spoje. Ta se nezobrazuje na mapě, ale přímo v dráze spoje jako malá kruhová ikona. U této funkce je však třeba upozornit na to, že se nejedná o reálnou pozici spoje, ale o jeho předpokládanou pozici určenou na základě aktuálního času vč. započítání zpoždění. Jedná se tedy o orientační, ale za standardních podmínek relativně přesnou informaci, která pomůže v případech, kdy dopravní prostředek nedisponuje informační tabulí o aktuálních stanicích apod.


 

Pokročilý systém zobrazení zpoždění

Tuto funkci ocení nejvíce uživatelé, kteří často cestují vlaky, protože mohou začít používat unikátní systém informací o zpožděních. Tento systém vychází z detailních informacích o zpoždění, které jsou dostupné v poslední verzi webového IDOSu, a ještě je dále rozšiřuje a zpřehledňuje.

Prvním místem, kde informace o zpožděních naleznete, je přehled výsledků vyhledávání. Každý spoj, pro který je zpoždění k dispozici, je označen v levé části příslušnou barvou a časovým údajem.

Mnohem více se však dozvíte na záložce „dráha spoje“ po jeho otevření. Zde naleznete zcela novou lištu, která obsahuje hned několik podrobných údajů. V první řadě se jedná o „zpoždění“, udávající aktuální reálné zpoždění v podobě časového údaje, který je doplněn o stanici, kde byl zaznamenán, a to dokonce vč. informace, zdali se jedná příjezd vlaku do stanice či jeho odjezd. Z těchto informací je tak možné si udělat přesný obrázek o tom, kdy vlak skutečně dorazí.

U některých spojů navíc naleznete také informaci o předpokládaném příjezdu, která zohledňuje celou řadu dalších proměnlivých faktorů a parametrů, na jejichž základě se odhaduje příjezd do cílové stanice. V praxi je tak možné, že i přesto, že má vlak reálně zpoždění („zpoždění: 2minuty“), může např. díky vyšší rychlosti, kratším zastávkám apod. dorazit včas („předpokládaný příjezd: včas“).

Pokud máte v aplikaci otevřenou dráhu spoje, dochází k automatické aktualizaci informací o zpoždění každou minutu. Aktualizace se provede také při opětovném otevření dráhy spoje nebo po návratu do (uspané) aplikace z plochy. K dispozici je také tlačítko pro ruční aktualizaci.

Pokud po vyhledání u některých spojů informaci o zpoždění nevidíte, znamená to, že spoj ještě nevyjel z výchozí stanice a prozatím pro něj žádné informace nejsou k dispozici, jinými slovy lze říci, že se nepředpokládá žádné zpoždění.

 

Detail spoje

Druhá záložka obsahuje podrobné informace o konkrétním spoji.

Pozornost si také zaslouží spodní lišta, která obsahuje několik tlačítek. Pomocí nich můžete spoj připnout jako dlaždici na plochu, přidat do oblíbených, zobrazit dráhu na mapě, sdílet či nastavit upomínku.

Mapa a navigace

U zobrazení trasy na mapě se ještě na chvíli pozastavímr. Pokud totiž máte v systému staženy Offline mapy, budou automaticky načteny i v rámci aplikace. Kromě zobrazení samotné trasy je k dispozici také jednoduchá pěší navigace ke zvolené výchozí stanici. Pokud tedy zobrazíte u vyhledaného spoje mapu a kliknete na tlačítko „navigovat pešky“, aplikace vám zobrazí nejkratší trasu vč. údajů o vzdálenosti a předpokládaném čase (levý horní roh).


 

Oblíbené trasy

Třetí a zároveň poslední hlavní záložkou aplikace jsou Oblíbené. Sem si můžete uložit všechny vaše oblíbené trasy, které často používáte. Tyto trasy se automaticky rozdělí do skupin dle dopravního prostředku a u každé trasy se zobrazí v pravé části dvě ikonky. Práce s oblíbenými je velice jednoduchá. Pokud kliknete do oblasti ikony či názvu stanic, provede se hledání z požadovaných stanic v aktuálním čase. Pokud je třeba čas změnit, poslouží k tomu první z dvojíce ikon znázorňující hodiny. Druhá ikona slouží k vyhledání v opačném směru.

Přidávat nové trasy mezi oblíbené je možno pomocí tlačítka s hvězdičkou umístěného ve výchozí záložce "hledat" nebo v detailu jakéhokoliv spoje.

SMS Jízdenka

Pro Windows Phone existuje několik aplikací, které slouží k odesílání SMS jízdenek ve vybraných městech. Kvalita těchto aplikací je však velice proměnlivá a ve většině případů kromě samotných jízdenek nic dalšího nepřináší. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli SMS jízdenky integrovat přímo do WMM Jízdních řádů. Nyní již tedy stačí jediná aplikace na kompletní „správu“ hromadné dopravy z vašeho telefonu.

Při vytváření této nové funkce jsme se nezaměřili na pouhou možnost odeslání SMS v příslušném tvaru, ale také na další rozšiřující funkce.
 

Základní ovládání

Samotné rozhraní pro odeslání SMS jízdenky je dostupné po kliknutí na tlačítko SMS jízdenky ve spodní liště hlavní karty "hledat" nebo totožné tlačítko u konkrétního vyhledaného spoje.

Po otevření se zobrazí několik záložek s názvy jednotlivých měst. Přístroj automaticky určí vaši polohu a zobrazí příslušnou záložku města. Nemusíte tak zdlouhavě listovat a hledat město, kde se právě nacházíte. Každá záložka obsahuje seznam všech dostupných SMS jízdenek. Po výběru (kliknutí) konkrétní jízdenky se automaticky vytvoří SMS zpráva v požadovaném tvaru, kterou již stačí jen odeslat. Jednotlivé jízdenky je také možné připnout jako dlaždice na plochu pro snadnější dostupnost.

WMM Jízdní řády WMM Jízdní řády WMM Jízdní řády
 

Upomínky

Operační systém Windows Phone bohužel neumožňuje (z bezpečnostních důvodů) odeslat SMS přímo z aplikace (bez potvrzení) ani detekovat příchozí SMS jízdenku, což lehce komplikuje využití další funkce, kterou jsou upomínky. Ačkoliv jsou upomínky součástí aplikace téměř od jejího počátku, doposud sloužily pouze jako upozornění pro jednotlivé spoje. Nyní byly rozšířeny i o SMS jízdenky. Pokud tedy jízdenku odešlete a vrátíte se zpět do aplikace, objeví se dotaz, zdali chcete upomínku nastavit. Čas upomínky se automaticky odpočítává od času odeslání SMS, nikoliv od času skutečného doručení jízdenky, tudíž je třeba brát tento údaj s drobnou rezervou (cca. 5 minut).

WMM Jízdní řády

 

Další užitečné funkce

Dlaždice

Jedna z funkcí, kterou jsme již v průběhu popisování jednotlivých částí aplikace několikrát zmínili, jsou dlažadice. Naší snahou je nabídnout uživateli možnost rychlého přístupu k dílčím funkcím aplikace přímo z plochy. Dlaždice jsou proto k dispozici ve všech třech velikostech a hlavně pro většinu funkcí:

 • Hlavní dlaždice aplikace
 • Libovolný spoj
 • Oblíbená trasa
 • SMS Jízdenka

WMM Jízdní řády WMM Jízdní řády WMM Jízdní řády
 

Časové upomínky

U každého spoje je možno nastavit také standardní upozornění před jeho odjezdem. Toto nastavení je možno provést v detailu spoje po kliknutí na ikonku budíku. Následně budete vyzváni k výběru časového předstihu, ve kterém se upozornění zobrazí. Na výběr je 5, 10, 15 a 30 minut, případně pak 1 hodina a 1 den.

WMM Jízdní řády

Kompletní správce upomínek se pak nachází ve spodním menu (tři tečky) pod položkou "upomínky".

 

V poslední verzi jsme rozšířili funkčnost časových upomínek o možnost vkládání vlastních (zejména dlouhodobých) upomínek vhodných především pro správu různých časových jízdenek. Nyní tak již nikdy nezapomenete na nákup nového kupónu či prodloužení platnosti OpenCard.


 

Přidání spoje do kalendáře

Další užitečnou drobností je možnost přidat spoj do kalendáře jako klasickou událost. K tomuto účelu sloučí stejné tlačítko jako pro upomínku nacházející se v detailu zvoleného spoje. Nyní si ale můžete vybrat, zdali zvolit klasickou upomínku, která se v nastaveném čase zobrazí, nebo spoj standardně uložíte do kalendáře.


 

Sdílení

Poslední novinkou je možnost sdílení do široké nabídky aplikací.


 

Zálohování a obnova

Aplikace také nově umožňuje zálohu/obnovu v rámci kompletní systémové zálohy/obnovy. Pokud tedy na novém zařízení povolíte obnovu ze zálohy, WMM Jízdní řády se vám komplětně obnoví vč. dlaždic a nastavení.

 

Nastavení

WMM Jízdní řády obsahují také drobné možnosti nastavení. Vstup do nastavení je skryt v menu (tři tečky) na výchozí kartě aplikace (hledat). Najdete zde několik položek týkajících se grafického prostředí, které jsme přidali na žádost uživatelů. Nově je tak možné vypnout obrázek v pozadí celé aplikace a změnit barvu pozadí v detailu spoje. Změnit můžete také hlavní dlaždici aplikace, pokud vám nevyhovuje klasická "metro" s průhledným pozadím. Z pohledu funkcí je možné zapnout automatické načítání výsledků (doporučujeme však ponechat ruční) a vrátit do aplikace staré neefektivní zadávání času.

Zajímavou možností je také změna barvy motivu aplikace. Nemusíte se tak řídit systémovým motivem, ale vybrat si svou barvu aplikace, která vám vyhovuje.


 

Tipy a triky

Automatické načítání stanic dle GPS (pouze pro MHD)
Pro rychlejší práci s aplikací doporučujeme zapnout automatický režim, neboli „moje poloha“, pomocí tlačítka s terčíkem ve spodní liště. Aplikace následně automaticky vyhledá nejbližší zastávky, ze kterých je možné zahájit cestu. O průběhu vyhledávání budete informování pomocí barevné ikonky s terčíkem.

Proč je místo výchozí zastávky zobrazena „moje poloha“
Aplikace v automatickém režimu místo konkrétního názvu zastávek vyplňuje univerzální označení „moje poloha“. Toto označení je zvoleno záměrně, protože aplikace nevyhledá spoj pouze z jedné zastávky, ale z několika nejbližších.

Vyhledání spojů z více výchozích stanic
Pokud máte ve své blízkosti více stanic a rozhodujete se, ke které vyrazit, abyste do cíle dorazili co nejdříve. Doporučujeme jako výchozí stanici používat „moje poloha“, která je dostupná v automatickém režimu s využitím GPS (viz předchozí odstavec).

Nečekejte na automatické vyhledání zastávky
Určení polohy přístroje pomocí funkce „moje poloha“ může v závislosti na síle signálu i několik vteřin trvat. Během tohoto čekání si však můžete pohodlně zadat cílovou sanici. Obvykle tak ve chvíli, kdy zadání dokončíte, je výchozí stanice již nalezena.

Jak vypnout automatický režim („moje poloha“)
Automatický režim vyhledání zastávek dle GPS je možné jednoduše vypnout ručním zvolením výchozí stanice. Opětovnou aktivaci provedete kliknutím na tlačítko s terčíkem ve spodní liště.

Oblíbené trasy a „moje poloha“
Pokud často využíváte určité trasy, je možné si je přidat do oblíbených a v budoucnu tak již nemuset zbytečně vyplňovat výchozí a cílovou stanici. Zajímavou novinkou je možnost přidat „mojí polohu“ jako výchozí stanici. Z klasické oblíbené trasy se následně stane univerzální, kdy aplikace vyhledá vždy spoje z aktuálního místa do zadané cílové stanice. Jako cílovou stanici je tak ideální si nastavit např. domov či zaměstnání.

Rychlé zobrazení oblíbených spojů
Oblíbené trasy nejrychleji zobrazíte tak, že po spuštění aplikace přepnete na kartu Oblíbené (tahem prstu zleva doprava). Ještě rychlejší je pak připnutí jednotlivých oblíbených tras na plochu ve formě dlaždice (v záložce Oblíbené přidržte na konkrétním spoji prst).

Nepodařilo se vyhledat polohu (červený terčík)
Pokud aplikace nemůže vyhledat aktuální polohu, zobrazí se u názvu výchozí stanice červený terčík. V tomto případě je možné vyhledání polohy opakovat kliknutí na tlačítko s terčíkem ve spodní liště, nebo zadat zastávku ručně.

Nepřesná poloha (zelený terčík s údajem o přesnosti)
Pokud se vedle zeleného terčíku indikujícího úspěšné nalezení polohy objeví informace o přesnosti, doporučujeme vyhledání polohy opakovat kliknutí na tlačítko s terčíkem ve spodní liště, nebo zadat zastávku ručně.

Záměna výchozí a cílové stanice
Rychlou záměnu výchozí a cílové stanice je možné provést pomocí ikonky s šipkou, která se nachází vlevo od výchozí a cílové stanice.

Celá dráha spoje
V detailu spoje se zobrazuje zkrácená dráha spoje specifikovaná vámi zadanou výchozí a cílovou stanicí. Pokud však potřebujete zjistit, do jakých zastávek spoj pokračuje, případně odkud přijíždí, je možné na dráhu spoje kliknout, což vyvolá její kompletní zobrazení.

Filtrování dopravních prostředků
Jsou situace, kdy je třeba se vyhnout určitému dopravnímu prostředku např. kvůli dočasné výluce apod. K tomuto účelu poslouží detailní zadání, kde je možné filtrovat nejen konkrétní dopravní prostředky, ale také celé skupiny.

 

Ostatní

Podpora Windows Phone 7.8 / 8 / 8.1

WMM Jízdní řády jsou dostupné pro všechny verze operačního systému Windows Phone, tedy od nejstarší 7.8 až po nejnovější Windows 10 Mobile. Verzi pro Windows Phone 7.8 však již aktivně nevyvíjíme a její posledním číselným oznčením je 3.3.
 

Autoři

WMM Jízdní řády vznikají pod hlavičkou našeho webu již téměř dva roky a podílí se na ní (ve svém volném čase) několika členný tým. Programování samotné aplikace je v režii našeho vývojáře MikyhoWoW, který stojí za řadou oblíbených aplikací pro Windows Mobile. Grafickou podobu aplikace vytvořil náš grafik známý pod nickem "mydyingbride".

Velkou pomocí a inspirací jsou i naši čtenáři a uživatelé aplikace, kterým tímto děkujeme za výbornou zpětnou vazbu.


 

Zdrojová data

Díky spolupráci se společností CHAPS, která je provozovatelem a autorem populární webové služby IDOS, můžeme uživatelům naší aplikace nabídnout ty nejaktuálnější a nejpřesnější data, která jsou pro ČR k dispozici.
 

Budoucí plány a aktualizace

V zásobě máme ještě širokou nabídku funkcí, které plánujeme doplnit. První na řadu by měly přijít zastávkové jízdní řády (odjezdy).
 

Podílejte se na vývoji

Tímto bychom chtěli také požádat všechny uživatele aplikace, aby ve fóru vyjádřili, jak se jim nová verze líbí a co změnit v následujících aktualizacích. Děkujeme
 

Stažení a cena

Aplikaci je možno standardně stáhnout z Windows Phone Storu. K dispozici je zkušební verze zdarma, která umožňuje vyhledat 10 spojů. Plná (neomezená) verze stojí 50 Kč.

 

Komentáře (303)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

cobot

18 | 09 | 17 13:00
Jak MS to stáhlo? To smazali tvůrci ne? Tohle už je dost vážné. Je to jedna z nejdůležitějších aplikací. Jak to bude s aplikací dál? I když už není vývoj budoe dál podávat relevantní jízdní řády nebo ne? 0

pkimler

09 | 09 | 17 10:26
Dobráci z MS to ze Storu stáhli. Žel, W10 na mobilech je vskutku mrtvý. Zůstanu u něj, než se mi fyzicky rozpadne moje Lumia a potom se asi vrátím hloupému tlačítkáči. 20tis za iOS nedám, i když bych si na něj zvykl a vlezlý Androidy nenávidím. Jiná volba není ! 0

newwes

08 | 09 | 17 23:27
Konec jř, konec platformy. Sbohem a šáteček 0

christophlan

31 | 08 | 16 05:30
Dobrý den, při výměně Lumie jsem nainstaloval verzi 4.2.0.7 a ve výsledcích vyhledáváni spojení chybí nahoře nad výsledky pruh s volbou "Předchozí spojení" a dole pak "Následující spojení", celkem podstatná záležitost. Je to vlastnost tohoto sestavení nebo mám někde něco chybně nastaveno? Děkuji. 0

Jindřich Lukeš

19 | 07 | 16 22:39
Dobrý den, plánujeme zcela přepracovanou univerzální aplikaci pro Windows 10. 0

David Hireš

10 | 07 | 16 10:55
Co dalšího v jízdních řádech plánujete dále?Prozradíte?David Hireš. 0

zitrarano

24 | 12 | 15 08:01
Po přechodu z androidu to byla první aplikace co jsem hleda.Našel sem a sem nadšený.Apk pro android se stouto nemůže rovnat.Děkuji za ni. 0

Jindřich Lukeš

23 | 12 | 15 01:56
Děkujeme za kladné hodnocení. Prozatím rozšiřování na další platformy neplánujeme. V pořadí je vytvoření univerzální aplikace pro W10. 0

tomas02

21 | 12 | 15 14:10
Aplikace je naprosto úžasná, zvlášť když srovnávám se zoufalým IDOSem na iOS nebo Androidu. Moc dobře se mi s ní pracuje, kompaktní a přehledné zobrazení, žádné reklamy. Nechtěli byste tuto aplikaci transmogrifikovat :) i pro iOS? 0

Jindřich Lukeš

06 | 12 | 15 16:51
Tuto volbu nalezneš v detailním nastavení vyhledávání 0

christophlan

22 | 11 | 15 17:48
nebylo by možné doplnit nastavení času na přestup u Pražské integrované dopravy? např. na Můstku nevybere aplikace přípoj při přestupu z linky B na linku A, který jede za 3 minuty, ale až následující a je pak nutné trasu rozdělit a hledat jednotlivé přípoje zvlášť. 0

Jindřich Lukeš

04 | 11 | 15 14:38
@Daf: Ono to v podstatě spoj není, ale celá linky projíždějící danou stanicí. Ledaže bychom zkusili zobrazit celou linku 0

Daf

04 | 11 | 15 12:49
Škoda že nejde v tabulce odjezdů rozkliknout detail spoje. 0

Jindřich Lukeš

04 | 11 | 15 12:27
Původně jsme o tom přemýšlely, ale vzhledem ke skutečnosti, že se aplikace umí zálohovat v rámci systému, při obnově se uživatelská data opět nahrají. Je ale pravda, že při čistě instalaci bez obnovy dat je to problém. Ještě to promyslíme. 0

k.ats

02 | 11 | 15 09:12
Ahoj, nevím jestli už se to někdy neřešilo, pokud ano, tak se omlouvám. Není možné přidat funkci na zálohu oblíbených stanic. Celkem často obnovuji tovární stav telefonu, když zkouším např. nový build W10, apod. Bylo by fajn, kdyby si to např. s cloudu (OneDrive) stáhlo uložené oblíbené trasy. Děkuji 0

Jindřich Lukeš

12 | 08 | 15 22:33
Obecně platí, že za jednu aplikaci nelze 2x strhnout peníze. Pokud se tak stane, stačí to reklamovat a peníze budou vráceny. Kontakty na podporu zde: https://support.microsoft.com/cs-cz/contactus 0

Tomas Janal

08 | 08 | 15 11:01
Stejny problem, po zakoupeni apka jela jako vino, po aktualizaci OS si ji musim opet zakoupit. Chapu ze to asi neni vas problem, ale minimalne nam pomozte navest nas kde zacit spamovat email na Store, kdyz jim to nefunguje. Cert vem ty penize, tady jde o princip, kdy si clovek neco zakoupi a pak to nemuze pouzivat. Neni nikde v podminkach storu ze to lze jen jednou, Toto neexistuje ani na AppStoru ani u Androidu. Nicmene me to u MS nijak neprekvapuje, jen o to vic nasira :-) Dekuji moc 0

milennium

28 | 07 | 15 17:48
Dobře. A kde mám řešit tu podporu ? Můžete mne navést ? Děkuji. 0

Jindřich Lukeš

28 | 07 | 15 17:32
To vypadá na problém, který by zasloužil řešit přímo s MS (podporou Storu). Bohužel nový Store, zatím neumí aplikace instalovat přímo do telefonu, čímž prozatím jediná možnost řešení problému s chybným převodem licence padá. 0

milennium

28 | 07 | 15 17:19
Tak to je fakt k naštvání... Aplikaci nemůžu stáhnout, protože na Lumii mi píše "kod chyby: 80004005 Chtěl jsem to vyřešit podle návodu zde uveřejněném, ale na PC mi to ve Store píše, že "Tuto aplikaci můžete získat ze Storu na vašem telefonu." Odkaz ke stažení - vyzkoušení chybí... Takže co teď ? V minulosti jsem apku koupil a teď mám peška ??? 0

Biosek

26 | 06 | 15 16:49
cus, super appka. Objevil jsem ale bug s dlazdicema. Kdyz si pinnu spoj na start a zmensim tak vse ok. kdyz locknu unlocknu tak ok. kdyz ale resnu phone tak na tehlech zkratkovejch dlazdicich nic neni jsou uplne prazdny. funkcionalita je ale nenarusena. jen vizualni stranka nejde. edit: Tak to asi nebude bug appky ale buildu Win10 Mobile. 0

Jindřich Lukeš

02 | 06 | 15 21:12
To bude chybka na naší straně, v příští verzi opravíme. Díky za zpětnou vazbu 0

m64

02 | 06 | 15 21:09
Dobrý den, když hledám zastávku, využivám mapu v jízdním řádu.Mám, problém, že když mám v telefonu systémově nastaveno světlé pozadí tak v mapě pak nevidím popis zastávek je černé bubliny. Při tmavém pozadí je to ok. Díky za radu. 0

Jindřich Lukeš

01 | 06 | 15 19:44
stačí se mrknout o 6 příspěvků výše. Větší červený nadpis už sem udělat nezvládl 0

evzik

01 | 06 | 15 19:20
Nová aktualizace mi nejde nainstalovat. Píše to kód chyby 80004005. Netuším proč. Používal jsem telefon v Angličtině nastavený na Spojené státy kvůli Cortaně a propojení s MS Band. Zkoušel jsem to přepnout i do češtiny a stejně to hlásí to samé. Odinstaloval jsem původní verzi a pořád to samé. No teď už jsem bez aplikace. Netušíte někdo co s tím ? Hláška na telefonu Lumia 930 " Vypadá to, že jsme narazili na technické potíže. Chvilku prosím počkejte a pak to zkuste znova. Pokud potíže nezmizí, zkuste telefon restartovat. Pokud to chce někdo dál zkoumat, mohl by mu pomoct tento kód chyby: 80004005 " 0

SirTom

01 | 06 | 15 11:19
Žel bohu se to netýká jen aplikace stažené zdarma. Aplikaci jsem kdysi koupil (asi ještě na 7.x) a nyní to po mne chce prachy znova.. (Měl jsem chybu, takže jsem zkusil klasiku - odinstalovat a zkusit čistou instalaci...). Ne že by mne zabily ty dvy dolary, ale tak nějak principielně mě to štve... Také nás to štve, ale bohužel toto nedokážeme nijak ovlivnit. Doporučuji počkat na zítra, aplikaci dáme se slevou 50% Problém s převodem skutečně zaplacené verze tu byl již dříve ve většině případu se ale opětovné zaplacení znovu neúčtovalo, což bohužel u této chyby již neplatí. Jo, já to chápu a nezazlívám to vám, ale MS, že nejsou schopni to ošetřit... 0

Jindřich Lukeš

01 | 06 | 15 10:54
Já si tedy nejsem jist, jestli jsem ji kupoval - na tom store v historii nákupů vidím datum 24. 8. 2011 - a popisek ´koupit´ a vedle ´přeinstalovat´. Tak fakt nevim, tehdy to bylo zdarma a ani to koupit nešlo? Otázka pro pamětníky. Zpočátku byla aplikace zdarma, pak jsme ji museli na podmět IDOSu zpoplatnit a za licenci k datum začít platit. 0

Jindřich Lukeš

01 | 06 | 15 10:52
Žel bohu se to netýká jen aplikace stažené zdarma. Aplikaci jsem kdysi koupil (asi ještě na 7.x) a nyní to po mne chce prachy znova.. (Měl jsem chybu, takže jsem zkusil klasiku - odinstalovat a zkusit čistou instalaci...). Ne že by mne zabily ty dvy dolary, ale tak nějak principielně mě to štve... Také nás to štve, ale bohužel toto nedokážeme nijak ovlivnit. Doporučuji počkat na zítra, aplikaci dáme se slevou 50% Problém s převodem skutečně zaplacené verze tu byl již dříve ve většině případu se ale opětovné zaplacení znovu neúčtovalo, což bohužel u této chyby již neplatí. 0

BooZ

01 | 06 | 15 10:48
Já si tedy nejsem jist, jestli jsem ji kupoval - na tom store v historii nákupů vidím datum 24. 8. 2011 - a popisek ´koupit´ a vedle ´přeinstalovat´. Tak fakt nevim, tehdy to bylo zdarma a ani to koupit nešlo? Otázka pro pamětníky. 0

SirTom

01 | 06 | 15 10:39
Žel bohu se to netýká jen aplikace stažené zdarma. Aplikaci jsem kdysi koupil (asi ještě na 7.x) a nyní to po mne chce prachy znova.. (Měl jsem chybu, takže jsem zkusil klasiku - odinstalovat a zkusit čistou instalaci...). Ne že by mne zabily ty dvy dolary, ale tak nějak principielně mě to štve... 0

Jindřich Lukeš

01 | 06 | 15 09:30
Chyba c101a7d1 při aktualizaci a 80004005 při opětovné instalaci Pokud patříte stejně jako my mezi uživatele, kterým se při aktualizaci na poslední verzi aplikace zobrazila chyba c101a7d1 a při odinstalování a pokusu o opětovnou instalaci následně chyba 80004005, máme pro vás vysvětlení a návod na opravu. Příčina problému V první řadě je třeba říci, že problém není na straně vývojáře, ale na straně samotného Storu, který má problém s přenesením licence aplikace ze staré verze WP7.X, kde byla pořízena, na novou verzi WP8.1. Obvykle se to stává u uživatelů, kteří si aplikaci stáhli ještě v prvních verzích, kdy byla k dispozici zdarma. Nyní, když je placená, Store nedokáže tyto rozdílné stavy v rámci staré a nové verze systému spárovat. Tento problém se netýká pouze naší aplikace. Pokud tento kód chyby vyhledáte, naleznete stovky uživatelů jiných aplikací (myTube, Angry Birds apod.) se stejným problémem. Pokud vás toto téma zajímá, zde je k dispozici více informací: http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp8-wpapps/c101a7d1-when-updating-80004005-when-installing/47fdbb3f-b5c0-46a0-adad-9cdd4d8d78cb http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp8-wpapps/error-code-c101a7d1/51c2a5f6-b3a2-4a5c-850b-047d95b93e81 Řešení 1) Aplikaci v telefonu odinstalujte 2) Přihlašte se přes PC ke svému účtu na windowsphone.cz 3) Vyhledejte WMM Jízdní řády klasicky na webovém Stroru a klikněte na "vyzkoušet" nebo "zakoupit" Pokud chcete aplikaci plnohodnotně používat, je třeba ji zakoupit (pravděpodobně poprvé, protože předchozí verzi jste měli z období, kdy byla ještě zdarma). S novým nákupem ale doporučujeme ještě chvíli počkat, připravujeme pro vás slevovou akci, abychom případné problémy způsobené Microsoftem alespoň trochu kompenzovali. 0

Jindřich Lukeš

01 | 06 | 15 08:50
Ano přesně tak, v případě této chyby rozhodně neodinstalovávat aplikaci. 0

BooZ

01 | 06 | 15 08:43
Bohužel stejný problém, jiný kód chyby. Lumia 1020, CZ jazykové prostředí, w8.1 Denim update 2. Odinstalovat/nainstalovat jsem vzhledem k tomu, že aplikaci potřebuji používat nezkoušel, ale předpokládám, že bych dopadl stejně, jako uživatel výše. http://www.fotodisk.cz/di/6BI3/wp-ss-20150601-0001.jpg 0

Jindřich Lukeš

01 | 06 | 15 08:17
Dobrý den, na jednom z našich testovacích zařízení se stalo totéž a zatím se nám problém nepodařilo vyřešit. Jedná se o chybu na straně Microsoftu, nikoliv aplikace. 0

Jan Suchý

01 | 06 | 15 07:48
Dobrý den. Dnes mi systém nabídl aktualizaci aplikace. Nezdařila se. Tak jde ji odinstaloval a již se nepovedla nainstalovat. Hlásí chybu 80004005. Nevíte prosím co s tím? Mám Lumii 930 s WP 8.1. Děkuji za pomoc. 0

Jindřich Lukeš

30 | 04 | 15 14:16
Podle současného vývoje Microsoft absolutně netuší, jaké bude finální UI. To se totiž může do vydání W10 ještě výrazně změnit. My grafické změny rozhodně neplánujeme, protože by byly na úkor přehlednosti a ovladatelnosti aplikace. Samozřejmě budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu. Stále je co zlepšovat. 0

hejnas

30 | 04 | 15 13:13
Dobrý den, oceňuji vývoj na této aplikaci, avšak rád bych se zeptal, zda máte v plánu graficky předělávat UI na takové, jež MS představil na Build2015 0

Jindřich Lukeš

30 | 04 | 15 09:47
K dispozici je nová verze. Info jako obvykle v článku http://wmmania.cz/software/wp7/wmm-jizdni-rady-pro-windows-phone-7/ 0

Jindřich Lukeš

26 | 04 | 15 19:42
Dobrý den, v přespříští verzi bude tato funkce doplněna. V současné verzi, která je ještě zpětně kompatibilní s WP7.X přidal offline mapu nelze. 0

kafka

26 | 04 | 15 14:34
Dobrý den, když hledám zastávku, většinou neznám její název a proto využivám mapu v jízdním řádu. Bohužel se stahuje mapa on-line, tudíž je to dost dat. Nebylo by možno využívat off-line mapu telefonu ideálně od Seznamu, nebo Nokie, které většina uživatelů má stejně stažené v telefonu. Děkuji 0

Jindřich Lukeš

12 | 02 | 15 15:32
Popravdě řečeno, my také nevíme, kde přesně je problém. Z každé prodané licence aplikace odvádíme poskytovalety dat nemalé procentu, ale ten ani přesto nechce Offline data zpřístupnit. Věř mi, že už jsem proto udělal, co se dalo, ale bohužel bez výsledně. 0

skurakai

12 | 02 | 15 12:44
Domníval jsem se, že hlavním zádrhelem pro offline aplikaci je "bezpečnostní", tj. práce s externími daty na kartě. U nových WP 8.1 takový problém ale snad není? Data pochopitelně Chaps zadarmo nedá, však i v CG Transit jsou zpoplatněny (např. roční licence na jízdní řády v ČR za "směšných" 79,-). Aplikace je zadarmo, tak odhaduji, že z vydělaných peněz jde jistý podíl programátorům. WP je poslední rok hodně na vzestupu, hlavně s low end zařízeními. Navíc aplikaci neprogramuje Chaps, ten jen kasíruje. Tak nevím, kde je ve skutečnosti problém. 0

Jindřich Lukeš

10 | 02 | 15 11:28
Naše aplikace nabízí komplexní systém dopravy, navíc na chytrém telefonu, kde je přítomnost mobilního internetu samozřejmost. Každopádně rozumím požadavku na offline data, které nám však poskytovatel nechce (pravděpodobně kvůli tržnímu podílu WP) vůbec poskytnout. 0

skurakai

10 | 02 | 15 10:51
Bude někdy v budoucnu k dispozici offline aplikace podobně jako je na Androidu CG Transit? Offline jízdní řády jsou bohužel velká slabina Windows phone Místní provozovatelé městské hromadné dopravy na tento OS prostě kašlou a dělají své vlastní aplikace pouze pro Android či staré telefony podporující javu (viz. např. Dopravní podnik Ostrava a.s.). Komplexní řešení MHD, vlaků, autobusů taktéž chybí. 1

MikyWoW

31 | 01 | 15 16:43
Jedná se o chybu která se začala projevovat u některých zařízení po přechodu na nový datový systém. Lag tam je vždy při první komunikaci s serverem idosu. V další aktualizaci by již mělo být vše v pořádku i u pomalejších zařízeních (Testováno právě na L520). 0

Jindřich Lukeš

28 | 01 | 15 10:48
První dva znaky prohledávají lokální historii. Je to tedy čistě a jen na výkonu telefonu, jak zvládne rychle prohledat. Telefon zřejmě nezvládá po prvním spuštění. Doporučuji ještě zkusit aplikaci reinstalovat. 0

jara255

28 | 01 | 15 08:19
Zdravím, v poslední době (od které verze nevím, cca 2-3 měsíce na zpět, co to pozoruji), mi na Lumii 520 po spuštění aplikace na chvíli zamrzne okno během zadávání názvu zastávky (je jedno, jestli odjezd, příjezd nebo přestup) a to tak, že napíši jeden nebo dva první znaky, klávesnice stále reaguje, ale do okna se nic nevypisuje, až se zpožděním, cca 2 sekund se souhrnně vypíší znaky, které jsem během zatuhnutí zadal. Potom se již tento problém nevyskytuje. Problém nastává POUZE po spuštění aplikace při PRVNÍM zadání. Zjistil jsem, že při vypnutém našeptávači názvů zastávek, se problém nevyskytuje. Připojení WiFi nebo 3G nemá vliv. Před rokem (zima 2014), kdy jsem si Lumii pořídil, jsem tento problém nepozoroval. Je chyba v aplikaci, nebo v RAM 512? 0

Jindřich Lukeš

09 | 12 | 14 10:28
Dobrý den, uvažujeme už dlouho, bohužel IDOS, jako poskytovatel dat o této možnosti zatím nechce ani slyšet. 0

kafka

09 | 12 | 14 10:26
Dobrý den, uvažujete i o offline verzi. Ne všude je signál. Za malý peníz by si pak uživatel mohl stahovat každý rok nové databáze spojů. 1

Jindřich Lukeš

06 | 12 | 14 17:37
V novém systému má IDOS v databázi 2x Bratislavu, čehož jsme si při úpravách nevšimli. Ve staré verzi byla pouze jednou. 0

Marek Madaj

06 | 12 | 14 17:17
Gratulujem verzia 3.2.0.2 zatial drzi v com bol problem? 0

Jindřich Lukeš

06 | 12 | 14 16:37
V té aktuální verzi, která je teď na Storu jsou dvě chybky. Jedna se vyskytuje u uživatelů v Bratislavě a projevuje se pádem aplikace u tutoriálu (nebo chvíli po spuštění). Druhá, kdy spadne aplikace při stahování dat je způsobena nedostatečnou konektivitou k tomu, aby si data stáhla (slabý signál, vypnutý internet apod.). Pomůže třeba připojení na WiFi. Ve Storu se za chvíli objeví nová verze, kde bude chyba se stahováním lépe popsána a problém s Bratislavou odstraněn. 0

Marek Madaj

06 | 12 | 14 16:30
Když vypneš a zapneš aplikaci, problém přetrvá? Presne tak, drzi otvorena cca 2-3sec a padne pribudla hlaska na zaciatku o nekorektnom ukonceni. Manzelka ma 925 tej to padlo raz a uz bezi. Verzia je po update dnesnom 0

Jindřich Lukeš

06 | 12 | 14 16:23
Když vypneš a zapneš aplikaci, problém přetrvá? 0

moravan

06 | 12 | 14 16:21
Když jsem přeinstaloval na novou verzi, tak se mi v pravém horním rohu objevuje upozornění na Trial verzi. Už jednou jsem aktualizaci řešil, přesto, že byla licence řádně zakoupena, po aktualizaci to systém nepoznal. 0

Jindřich Lukeš

06 | 12 | 14 15:59
Chybu už jsme odhalili, týká se uživatelů z Bratislavy. Během dneška se na Storu objeví opravená verze. Díky za trpělivost. 0

Marek Madaj

05 | 12 | 14 23:22
zkoušel si instalaci z českého Storu, jak jsem psal předtím? Ano skusil som aj to a myslim ze som prisiel na to co sposobuje padanie. Podarilo sa mi app nainstalovat aj spustit, fungovala az do doby pokial som nezmenil jazyk aplikacie na SK. Po dalsom spusteni zacla zase padat. Dalsia reinstalacia to iste v cz prostredi app ok. Nastavenie systemu nemalo vplyv(lokalizcia, jazyk...) skusal som SK,ENG, CZ. Uvidim ci sa najde niekto dalsi. 0

Jindřich Lukeš

05 | 12 | 14 22:13
zkoušel si instalaci z českého Storu, jak jsem psal předtím? 0

Marek Madaj

05 | 12 | 14 20:26
Skusil som aj to, nepomohlo, prave teraz mi dosla aktualizacia 8.10.14219.341, neviem co je to zac uvidim po instalacii. Dam vediet Tak ani po aktualizacii nic, nikto nemate podobny problem? 0

Marek Madaj

05 | 12 | 14 19:22
Skusil som aj to, nepomohlo, prave teraz mi dosla aktualizacia 8.10.14219.341, neviem co je to zac uvidim po instalacii. Dam vediet 0

Jindřich Lukeš

05 | 12 | 14 14:17
Aplikacia po update na Nokia Lumia 920 nenabehne skonci pri "stahujem data pre hladanie" a obrazovka 1/8 ...nasledne spadne. Doplnam verziu systemu CV CZ-SK Sw variant WP 8.1 OS 8.10.14203.306. Skusal som odinstalaciu a instalaciu, restart... Systémový jazyk máš nastaven jako SK nebo CZ ? Systemovy jazyk je SK, ostant e som urobil ako som pisal vyssie, reinstal,odobrat-pridat ano tvarilo sa to ako ked ju opat kupujem...no nic. Teď tomu nerozumím, jakou má v tomto případě vliv "nakupování"? Je možné to blíže popsat? Nyní jsem si přepnul telefon do SK a aplikaci bez problémů nainstaloval. Můžeš ještě zkusit přepnout do CZ (jazyk i region) a nainstalovat z českého Storu? 0

Jindřich Lukeš

05 | 12 | 14 14:15
To je pravda, ovšem při této a předchozí aktualizaci by to bylo stejně k ničemu, protože nyní jsem přešli na nový systém, kde by původní dlaždice a oblíbené stejně nefungovaly. Zvolili jsme proto raději jejich vymazání, nežli pak poslouchat stížnosti, že něco nefunguje. V budoucích verzí ale se zálohováním samozřejmě počítáme. 0

TommyTS

05 | 12 | 14 13:50
Nebylo by vůbec špatné, kdyby si aplikace dokázala ukládat / zálohovat data. Po poslední aktualizaci si zase musím vytvářet znova oblíbené trasy. 0

Marek Madaj

05 | 12 | 14 13:44
Aplikacia po update na Nokia Lumia 920 nenabehne skonci pri "stahujem data pre hladanie" a obrazovka 1/8 ...nasledne spadne. Doplnam verziu systemu CV CZ-SK Sw variant WP 8.1 OS 8.10.14203.306. Skusal som odinstalaciu a instalaciu, restart... Systémový jazyk máš nastaven jako SK nebo CZ ? Systemovy jazyk je SK, ostant e som urobil ako som pisal vyssie, reinstal,odobrat-pridat ano tvarilo sa to ako ked ju opat kupujem...no nic. 0

Jindřich Lukeš

05 | 12 | 14 11:31
Aplikacia po update na Nokia Lumia 920 nenabehne skonci pri "stahujem data pre hladanie" a obrazovka 1/8 ...nasledne spadne. Doplnam verziu systemu CV CZ-SK Sw variant WP 8.1 OS 8.10.14203.306. Skusal som odinstalaciu a instalaciu, restart... Systémový jazyk máš nastaven jako SK nebo CZ ? 0

Jindřich Lukeš

05 | 12 | 14 11:30
jj to je v pořádku, takto se to chová, když jsme udělali registraci ručně. 0

Harkonnen

05 | 12 | 14 11:26
Aha, tak beru zpět. Hodí se tam trial verze, ale po znovuspuštění aplikace už je opět full verze. 0

Harkonnen

05 | 12 | 14 11:25
Aplikace opět vyžaduje znovu zaplacení - naběhne trial verze. Přitom už jsme to spolu řešili minule a fungovalo to. 0

Marek Madaj

05 | 12 | 14 11:17
Aplikacia po update na Nokia Lumia 920 nenabehne skonci pri "stahujem data pre hladanie" a obrazovka 1/8 ...nasledne spadne. Doplnam verziu systemu CV CZ-SK Sw variant WP 8.1 OS 8.10.14203.306. Skusal som odinstalaciu a instalaciu, restart... 0

Jindřich Lukeš

22 | 09 | 14 13:25
Problém je odstraněn. 0

Jindřich Lukeš

22 | 09 | 14 08:54
Dobrý den, chyba je na straně poskytovatele dat, během dneška by měla být odstraněna. Vyhledávání standardně funguje u všech řádů kromě kombinace vlak,bus,mhd 0

stepanenson

22 | 09 | 14 07:28
Dobrý den, už tak týden mi nejde vyhledávat a neustále mi to vyhazuje chybu. Chyba v připojení je hloubost, nefunguje jak při mobilních datech, tak ani při wi-fi. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuju 0

Jindřich Lukeš

15 | 09 | 14 13:40
Velká výtka k bezbarierovým spojům: Zkuste v brněnské MHD třeba spoj Gajdošova > Halasovo náměstí. Pokud je v rozšířeném hledání zapnuto bezbarierové spojení, aplikace vyhodí "Chybí Z nebo Do - zastávka není bezbarierová?" Bezbarierová je, ale stejnou hlášku vyhodí i Jízdní řády na Androidu, takže bych to viděl na chybu v IDOSu. Ale pokud zapnu nízkopodlažní spoje, tak aplikace zahlásí, že nízkopodlažní spoj nebyl nalezen. Naproti tomu Android aplikace spoje v pohodě vypíše a vzhledem k tomu že v 99% případů platí že nízkopodlažní=bezbarierový, je to fuk. Opravte to prosím, pro mne jako vozíčkáře je to velmi podstatný bug. Dobrý den, aplikace nízkopodlažní odlišuje, při vyhledání vaší trasy se problém neobjevil, bylo by možné to vyzkoušet ještě jednou? Děkuji 0

Nepp

30 | 07 | 14 10:24
Prosím o možnost uložení vyhledaného spoje do kalenáře. Tuto funkci používám na Androidu v aplikaci jizdní řády.idnes.cz. Je to velmi návykové a hlavě díky kalendáři synchronizované. 0

Jindřich Lukeš

22 | 07 | 14 00:51
Díky za připomínku, podíváme se na to 0

Pillowrecker

21 | 07 | 14 23:12
Velká výtka k bezbarierovým spojům: Zkuste v brněnské MHD třeba spoj Gajdošova > Halasovo náměstí. Pokud je v rozšířeném hledání zapnuto bezbarierové spojení, aplikace vyhodí "Chybí Z nebo Do - zastávka není bezbarierová?" Bezbarierová je, ale stejnou hlášku vyhodí i Jízdní řády na Androidu, takže bych to viděl na chybu v IDOSu. Ale pokud zapnu nízkopodlažní spoje, tak aplikace zahlásí, že nízkopodlažní spoj nebyl nalezen. Naproti tomu Android aplikace spoje v pohodě vypíše a vzhledem k tomu že v 99% případů platí že nízkopodlažní=bezbarierový, je to fuk. Opravte to prosím, pro mne jako vozíčkáře je to velmi podstatný bug. 0

Jindřich Lukeš

17 | 07 | 14 14:33
Výraznější ? Vždyť ve staré verzi bylo male dole na liště a v nové je přes čtvrtinu displeje (přeháním) Jakou barvu systémového tématu používáš? 0

Nechic

17 | 07 | 14 09:33
Ještě dva malé tipy k zamyšlení: Když dám vyhledat autobus třeba Prostějov - Olomouc, tak tam chybí o spoji informace, které v IDOS a CG Transitu jsou (hlavně, zda na spoji platí tarif IDS) Druhý maličký detail. Stojim za slunečného dne na zastávce, chci si najít spojení, vyťukám odkud kam a pak nemůžu najít tlačítko pro vyhledání, splynulo totálně s pozadím. Jen k zamyšlení jestli by nemělo být výraznější, ale třeba je to jen extrém 0

Nechic

14 | 07 | 14 17:46
Historie: - Ano posledních několik hledání. Velmi praktické, ale není to vysloveně nutnost, zas tam máte jiné fíčury. Takhle to má CG Transit: http://screenshotuploader.com/i/1407/1725m.png Dlaždice: - S tou jsem se trochu zamotal, never mind Hlavní je to připnutí jízdního řádu. Zobrazení MHD - Tady jsme se nepochopili. Myslel jsem oblíbenou MHD nebo poslední hledanou, ne všechny, Jde mi o to, že i když mám oblíbenou MHD, musím se k ní prokliknout. A skoro bych nahoru dal jen oblíbené a dole zbytek s tím, že by v oblíbených na začátku byl vlak a bus a kdo chce, tak by si to odznačil Mapy - aha, tak to je škoda, volba mapových podkladů v nastavení by asi byla náročná, že? 0

Jindřich Lukeš

14 | 07 | 14 15:03
Stejně jako u ostatních, napiš mi prosím SZ a vyřešíme to individuálně. 0

chlumik

14 | 07 | 14 14:59
Mám taky problém na wp 7,8 s odinstaloval jsem a teď to po mě chce znovu platbu. 0

Jindřich Lukeš

14 | 07 | 14 13:50
Mám stejný problem po aktualizaci mi app padala tak jsem ji reinstaloval znovu zakoupil a padá mi stale .4ili dvakrat zaplacena a k ničemu .to je tedy síla. Pošli mi SZ, aktivaci provedeme ručně, než to MS opraví. Jinak odinstalace, restart zařízení a instalace problém s pády opraví. Případně je nutné restart opakovat..viz. příspěvek výše. 0

Jindřich Lukeš

14 | 07 | 14 13:49
Díky za vyčerpávající shrnutí, zkusím se k němu vyjádřit z našeho pohledu možností a plánů. Pád aplikace - vyřeší reinstalace Odjezdy - Jedna z hlavních funkcí plánována do následující verze Historie - Ukládáme ručně zadané zastávky. Jak by sis představoval celé relace? jako speciální sekci, kde by jen byli předchozí hledání, nebo? Zkus to prosím trochu přiblížit vč. těch dlaždic. nejsem si jist, zdali tě správně chápu. Fitrovaní Regio a LEO - Doplníme v další verzi Zpoždění - ještě se na to podíváme, jestli nejde z dat dostat více informací Připnutí dopravního prostředku (jízdního řádu) - by neměl být problém v další verzi Zobrazení MHD v úvodním výběru - Bohužel by v tom byl zmatek, představ si kdyby v té jedné nabídce bylo najednou 70 měst. Asi by to šlo ale řešit dlaždicí. Mapy - Goole mapy používáme na tvrdo. WP7.8 nemá HERE maps ani žádné Offline mapy...musíme to mít univerzální 0

Suter

14 | 07 | 14 13:26
Mám stejný problem po aktualizaci mi app padala tak jsem ji reinstaloval znovu zakoupil a padá mi stale .4ili dvakrat zaplacena a k ničemu .to je tedy síla. 0

Nechic

14 | 07 | 14 13:03
moravan: CG Transit mi teda bez chyb nefunguje. Překrývání sekcí přes sebe je u mé L720 celkem běžný jev. Krom toho mi sami řekli, že WP pro ně není prioritou, takže od nich nemůžeme očekávat nějaký posun vpřed. Buďme rádi, že WMM se na poli jízdních řádů pro WP angažuje, protože jinak by to byla bída. Kdybych měl porovnat CG Transit a nové WMM, tak WMM jasně vedou. Jen pro motivaci shrnu výhody CG transitu oproti WMM, ale mohou být dané rozdílnou licencí: - Odjezdy ze zastávky (výborná věc, doufám, že ji WMM jednou dodá a nejlépe odjezdy ze zastávek blízké od mé polohy, inspiraci doporučuji v androidích jízdních řádech iDnes nebo Pubtranu) - třeba pokud chci "něco do centra" tedy nespecifikovaný cíl, tak odjezdy jsou ideální - Historie hledání (WMM si pamatuje poslední hledanou relaci v rámci jízdního řádu - velký posun oproti původní verzi, CG má kompletní historii). - Vyfiltrování Regiojetu a Leo Expresu (nebo naopak zaškrtnutí pouze zadaných) - Připnutí celé vyhledávané relace (nikoli jednoho spoje) na plochu offline v historii, zas obě aplikace umožňují přidání do oblíbených. To je řekl bych vše, co CG Transit nabízí navíc oproti WMM. Zas výhody WMM: + rychlejší hledání subjektivně + zobrazení stanice, odkud bylo hlášeno zpoždění vlaku (chybí však info o příjezdu a odjezdu a čas ohlášení, je rozdíl jestli poslední hlášení ze stanice bylo před hodinou a jen příjezd nebo před minutou, v tom prvním případě se vlak pravděpodobně zasekl ve stanici, ale tváří se jako "včas", toto neumí ani CG pro WP, překvapivě na Androidu to umí všechny aplikace) + mnohem větší možnosti připínání (až na tu relaci offline, ale z oblíbených jde, uvítal bych tedy tlačítko připnutí i po vyhledání spojení (tabulka výsledky hledání), nikoli jen z oblíbených) hlavně připnutí přímo MHD jízdního řádu (EDIT:// tak vidím, že se připne přímo relace už z úvodní obrazovky, to není špatné, ale chybí možnost připnout JEN JÍZDNÍ ŘÁD, tedy budu mít dlaždice např. VLAKY, MHD PRAHA, MHD LIBEREC, VLAKY+AUTOBUSY + všechny druhy upomínek a poznámek + otočení zastávek v oblíbených + oblíbené MHD (uvítal bych ale zobrazení hned v úvodní nabídce a ne ještě o obrazovku dál v MHD CZ + detekce MHD podle polohy a rozšířenější funkce s polohou + průjezdní místo (a funguje dobře, dokonce tam ty vlaky i zastavují, IDOS mi často nabízel kraviny) + SMS jízdenky pozn. Nevím jestli něco dělám špatně, ale v aplikaci google maps jsem změnil mapové podklady na google maps (místo offline maps) a začal mi načítat google mapy místo here i WMM jízdní řád, po změně zpět mi to stejně furt tahá google mapu a dost pomalu . Chci HERE MAPY K budoucím plánům: Zastávkové jízdní řády budou super, kdyby je šlo "namixovat" z více souběžných linek, tak by to bylo ještě víc super a klasické odjezdy ze zastávky (jako odjezd v IDOS) to by bylo něco Tak už mi taky padá...při přechodu do oblíbených...3x spadla a pak se mi restartoval telefon (jen jsem to zapnul a 2x táhnul prstem doprava). 0

Jindřich Lukeš

14 | 07 | 14 08:13
Už zjišťujeme, kde je problém. U některých účtů po reinstalaci aplikace vyžaduje opětovné zaplacení. Toto bohužel neovlivníme my, ale je to spravováno MS. Každopádně u uživatelů o kterých víme, se to snažíme řešit bokem. Tzn. pošli mi SZ a domluvíme se na alternativním postupu. Každopádně je to divné, protože problém se objevuje pouze o několika málo případů ze stovek licencí. 0

Flynn

14 | 07 | 14 08:11
Aplikaci jsem kvůli pádům odinstaloval a chtěl znovu nainstalovat, ale jelikož po mně chce nové zakoupení, budu se s ní nucen rozloučit, navíc s pocitem, že jsem byl "okraden". Původní verze by mi byla stačila, tu jsem si kdysi koupil. Kdybych věděl, že to takto dopadne, tak jsem si ji nechal, ale teď je nenávratně pryč Jen nechápu, proč jiné zakoupené aplikace mi při nové instalaci hlásí, že již byla zakoupena, ale WMM jízdní řády se tak nechovají. 0

htcjirka

14 | 07 | 14 07:00
Nové řády v telefonu, tak jsem zvědavý až je otestuji 0

Jindřich Lukeš

13 | 07 | 14 20:36
Problém s pády je lze odstranit reinstalací aplikace. Na Storu za pár minut bude navíc opravená verze. Pokud je aplikace jednou zaplacena, při reinstalaci se znovu neplatí. Ale s podobným problémem už jsme se setkali. Napiš mi SZ a nějak se domluvíme. 0

Tomin

13 | 07 | 14 20:20
Taky mi padala a přeinstalovával jsem jí a nic jsem platit znovu nemusel. CG Transit se mi lepší nezdá, ale je to věc názoru. 0

moravan

13 | 07 | 14 20:10
Aplikace padala, proto jsem ji odinstaloval. Při nové instalaci to chce zaplatit znovu 50,- . Váhám, zas tak často ji nevyužiji, mám i CG transit, ten funguje bez chyb. 0

Jindřich Lukeš

08 | 07 | 14 20:09
Plánujeme obrovské množství novinek, ale offline bohužel nemůžeme, poskytovatel dat tuto možnost nepovoluje. 0

Euler

08 | 07 | 14 20:02
Zdravím, plánujete aj offline verziu? Toto jediné mi na tejto skvelej app chýba, keďže nemám mobilný internet a teda app je pre mňa použiteľná len na wi-fi. 0

Jindřich Lukeš

07 | 06 | 14 15:07
Jasně, zastávkové jizdní řady. Máme to v seznamu plánovaných změn. 0

petrov75

07 | 06 | 14 15:06
To by bylo super, pokud by se to podařilo implementovat! Mohlo by to vypadat nějak takhle, obrázek je z aplikace Pubtran (Android) https://lh6.ggpht.com/AREJY0GslbV64WFX6G-ObjebkFiJPNn_UsO1Z4VRlhHhaldI8hgwuYveWvs8Y2BmrA=h310 0

Jindřich Lukeš

07 | 06 | 14 14:39
zkusíme doplnit, ale v té nasledující verzi už to asi nestihneme. 0

petrov75

07 | 06 | 14 13:46
Dobry den, skvělá apka,ale bylo by možné implementovat v MHD když si vyberu zastávku z které chci vyjet abych si mohl zobrazit jaké spoje odjíždí/přijíždí z této zastávky a za jak dlouho? Pro příklad: spustím apku, vyberu MHD, podle polohy nebo si vyberu zastávku z které chci odjet, vyberu zastávku u ní bych si mohl vybrat/zobrazit že v čas výběru se mi zobrazí spoje odjíždějící/přijíždějící na zastávku a čas za jak dlouho odjíždí, tzn. třeba za 3 minuty jeden spoj,za 5 minut další atd a to v obou směrech! Tuto funkci jsem velice využíval na podobné aplikaci na Androidu!Děkuji za odpověď 0

Jindřich Lukeš

16 | 05 | 14 08:28
Určitě počítáme, ale ne do následující verze. Snažíme se zatím zachovávat kompatibilitu se staršími verzemi systému, což vylučuje možnost optimalizace pro HD displeje. Přeci jen je zatím podstatně více starších zařízení, než těch nejnovějších s FullHD. 0

Imhop

16 | 05 | 14 07:56
Zdravím,Chtěl bych se zeptat jestli počítate s podporou větších displejů full HD např.na Lumii 1520 0

PepaN6680

09 | 05 | 14 11:57
To rád slyším, díky za podporu 0

Jindřich Lukeš

08 | 05 | 14 17:45
V tuto chvíli stále pracujeme na verzi zpětně kompatibilní s WP7....jakmile vydáme finální podobu, začneme pracovat na univerzální aplikaci, která bude určená pro WP8.1 a W8.1 0

PepaN6680

08 | 05 | 14 16:53
Zdravím, je v plánu i verze pro Windows 8? Na tabletu by se mi celkem hodila 0

Jindřich Lukeš

05 | 05 | 14 00:25
Zatím nemohu termín potvrdit, ale věřím, že brzy....v podstatě aplikaci výrazně předěláváme a doplňujeme nové funkce. Rozhodně je na co se těšit, prosím tedy o strpení. 0

kirisek95

02 | 05 | 14 09:20
Na kdy cca se plánuje vydání nové verze? =) 0

Jindřich Lukeš

18 | 04 | 14 23:18
Zdravím, po několika zkušenostech bych měl doporučení: Chybí mi možnost uložit si do dlaždice vyhledané spojení (tedy relaci, kterou jsem hledal se všemi možnostmi) ne jen konkrétní jednu kombinaci v určitý čas. Do oblíbených dávám sice spoj, ale naštěstí to vyhledává i další spojení. Tohle CG transit umí trochu líp, jen design jejich dlaždice není moc user friendly. Chválím design, mapu, upomínku, to je řešeno moc pěkně. U zpoždění stanice a zda šlo příjezd/odjezd by to vážně chtělo. Několikrát se mi stalo, že jsem podle toho vyčetl problém, ale systém se tvářil, že je vše ok. Vlak totiž může do stanice přijet včas, ale pak kvůli poruše nebo čemukoliv neodjede, protože se hlásí příjezdy a odjezdy, tak ve spojení se to bude stále tvářit jako včas. Chybí mi tu odjezdy a to moc Stejně tak by byla pěkná nějaká historie hledání. A když to má takové pěkné dlaždicové schéma, tak by bylo pěkné si hodit na plochu dlaždici s odkazem na vyhledávání spojení v konkrétní MHD nebo bus/vlak apod., ale to není zas tak klíčové Klíčovější je, že u vyhledávání vlaku nemůžu zvolit typ vlaku, který chci/nechci použít (třeba nechci jet pendolinem nebo regiojetem). Také když změním jízdní řád třeba na vlak, tak mi tam furt zůstávají v nabídce zastávky MHD. To je zatím vše a přeji mnoho dalších úspěchů s aplikací Díky za připomínky, některé z nich už budou v nové verzi zapracovány. Další pak časem....chystáme toho hodně nového... 0

Jindřich Lukeš

18 | 04 | 14 23:17
Stáhl. Jsem si app pro vyzkouseni a narazil hned na problém. Nelze vyhledat spojeni. Modranska škola - Letnany s přestupem budějovická či poliklinika modrany. Zrejme neumí pracovat s přestupem mimo trasu 1. Spoje Bude to opraveno? Idos to umi a dost zásadní pokud chci hledat spojeni jiným směrem než jede první spoj. Zkusíme to prověřit. Mám pocit, že ty přestupní místa jsou spíše průjezdními místy, což nevím jak moc je použitelné u MHD...u vlaků to funguje dobře. 0

petruv

18 | 04 | 14 15:12
Stáhl. Jsem si app pro vyzkouseni a narazil hned na problém. Nelze vyhledat spojeni. Modranska škola - Letnany s přestupem budějovická či poliklinika modrany. Zrejme neumí pracovat s přestupem mimo trasu 1. Spoje Bude to opraveno? Idos to umi a dost zásadní pokud chci hledat spojeni jiným směrem než jede první spoj. 0

Nechic

14 | 01 | 14 00:19
Zdravím, po několika zkušenostech bych měl doporučení: Chybí mi možnost uložit si do dlaždice vyhledané spojení (tedy relaci, kterou jsem hledal se všemi možnostmi) ne jen konkrétní jednu kombinaci v určitý čas. Do oblíbených dávám sice spoj, ale naštěstí to vyhledává i další spojení. Tohle CG transit umí trochu líp, jen design jejich dlaždice není moc user friendly. Chválím design, mapu, upomínku, to je řešeno moc pěkně. U zpoždění stanice a zda šlo příjezd/odjezd by to vážně chtělo. Několikrát se mi stalo, že jsem podle toho vyčetl problém, ale systém se tvářil, že je vše ok. Vlak totiž může do stanice přijet včas, ale pak kvůli poruše nebo čemukoliv neodjede, protože se hlásí příjezdy a odjezdy, tak ve spojení se to bude stále tvářit jako včas. Chybí mi tu odjezdy a to moc Stejně tak by byla pěkná nějaká historie hledání. A když to má takové pěkné dlaždicové schéma, tak by bylo pěkné si hodit na plochu dlaždici s odkazem na vyhledávání spojení v konkrétní MHD nebo bus/vlak apod., ale to není zas tak klíčové Klíčovější je, že u vyhledávání vlaku nemůžu zvolit typ vlaku, který chci/nechci použít (třeba nechci jet pendolinem nebo regiojetem). Také když změním jízdní řád třeba na vlak, tak mi tam furt zůstávají v nabídce zastávky MHD. To je zatím vše a přeji mnoho dalších úspěchů s aplikací 0

Jindřich Lukeš

01 | 12 | 13 11:57
Bohužel toto neovlivníme, vycházíme z oficiálních dat, která jsou nám poskytována. 0

kaon

01 | 12 | 13 11:48
Cestovny poriadok pre MHD v meste Presov sa 23.11 menil pre niektore spoje (napr 10,19) a aplikacia neukazuje momentalne pre tieto spoje spravne trasy ani odchody. 0

Jindřich Lukeš

28 | 11 | 13 15:19
Tato problematika je velice složitá. Jednou věcí jsou totiž samotná data a něco zcela jiného jsou nástroje pro jejich zpracování a vyhledávání. 0

Nechic

28 | 11 | 13 10:02
CHAPS musí příští rok uvolnit zdarma data pro tvorbu jízdních řádů, tak snad se dočkáme díky tomu prvních offline jízdních řádů pro WP 0

Jindřich Lukeš

30 | 10 | 13 13:50
Ano, prozatím není možnost (licenční podmínky) poskytovat řády offline 0

Nechic

30 | 10 | 13 10:35
Díky za odpověď a mám to chápat, že tyto jízdní řády jsou též funkční pouze online? 0

MikyWoW

16 | 10 | 13 22:33
Aplikace zobrazuje zpoždění vlaků ale pouze čas (včas, zpoždění 5minut atd...). Tabuli odjezdů a příjezdů zobrazit zatím nelze. CG Transit je na tom tuším stejně. 0

Nechic

16 | 10 | 13 16:08
Plánuju přechod na WM8 a chtěl bych se zeptat jestli tahle aplikace umí zobrazovat zpoždění (včetní poslední známé polohy vlaku) a má možnost zobrazení tabule ve stanici jako je na IDOS nebo aplikaci NaVlak pro Android. A máte zkušenosti jestli CG Transit pro WM umí také zobrazit zpoždění s polohou jako je tomu u Androidu? Dík 0

MikyWoW

24 | 06 | 13 21:01
Tak ja si po zkusebni verzi zakoupil aplikaci a mam pocit, ze ta plna verze je nejaka zabugovana. Hazi to naprosto irrelevantni vysledky, v podstate nepouzitelne. Je i dost neprijemne, ze napred to sice nacte aktualni spojeni, ale hned po par vterinach to zacne nacitat spojeni predesla, seznam se neustale refreshuje. Ani vyhledavani zastavek (pokud je hledam textove, nikoli dle aktualni polohy) je dost nesikovne, protoze se zastavky klidne nekolikrat za vterinu preskupi (aniz bych treba pokracoval v psani nazvu) a to je pak holt tezke strefit se do te, kterou chci zvolit, kdyz je jednou na prvnim miste a za pul vteriny na patem. ale na to se da zvyknout, horsi jsou vysledky hledani. Hazim screenshoty, ale textovy popis k tomu: Hledam spojeni Vitezne namesti -> Lotysska. Jezdi tam tramvaj c. 8, tak me zajima v kolik to jede. Je to cesta dlouha jen jednu zastavku. vysledek: http://sdrv.ms/19dUmBx MHD Praha. V zkušební verzi je pouze limit v počtu hledání jinak je aplikace naprosto totožná. Dle screenshotu to hledá z úplně jiné zastávky než jsi uvedl v textu. Vyhledej zastávku znovu napiš alespoň 3 znaky aby to hledalo online. Asi se tato zastávka špatně uložila do posledního hledání. Pokud by tomu tak bylo zbavit se jí dá jedině reinstalací aplikace nebo vyhledat 15 jiných stanic. Těžko říct jak se něco takového mohlo stát je to dost zvláštní. Zdravím, bolo by možné uvádzať pri meškaní vlakov aj poslednú stanicu v ktorej bolo zaznamenané meškanie, tak ako to je v cg tansit? Pokud je to uvedeno v API které využíváme šlo by to zobrazovat například v detailu spojení. 0

baldoo

22 | 06 | 13 16:54
Zdravím, bolo by možné uvádzať pri meškaní vlakov aj poslednú stanicu v ktorej bolo zaznamenané meškanie, tak ako to je v cg tansit? 0

wector

22 | 06 | 13 15:32
Tak ja si po zkusebni verzi zakoupil aplikaci a mam pocit, ze ta plna verze je nejaka zabugovana. Hazi to naprosto irrelevantni vysledky, v podstate nepouzitelne. Je i dost neprijemne, ze napred to sice nacte aktualni spojeni, ale hned po par vterinach to zacne nacitat spojeni predesla, seznam se neustale refreshuje. Ani vyhledavani zastavek (pokud je hledam textove, nikoli dle aktualni polohy) je dost nesikovne, protoze se zastavky klidne nekolikrat za vterinu preskupi (aniz bych treba pokracoval v psani nazvu) a to je pak holt tezke strefit se do te, kterou chci zvolit, kdyz je jednou na prvnim miste a za pul vteriny na patem. ale na to se da zvyknout, horsi jsou vysledky hledani. Hazim screenshoty, ale textovy popis k tomu: Hledam spojeni Vitezne namesti -> Lotysska. Jezdi tam tramvaj c. 8, tak me zajima v kolik to jede. Je to cesta dlouha jen jednu zastavku. vysledek: http://sdrv.ms/19dUmBx MHD Praha. 0

kirisek95

13 | 06 | 13 20:50
Tak s tím tlačítkem hledání souhlasím... taky už si zvykám, ale prostě zvyk z pubtran =)) Tak to se celkem těším, ještě mě napadlo, jako má pubtran, sledování polohy spoje. Vlastně to není sledování spoje, ale jen řád, kdy je stažený jeho celá dráha spoje (jako máte vy) , ale ještě je tam dodělané v jaké zastávce se aktuálně bus/vlak/MHD nachází, není to podstatná funkce, ale občas v narvaném metru, kde poslouchám písničky a sotva vidím ven/na displej s příští stanicí, se přibližně hodí vědět, kde jsem. Jedná se o toto (z oficiálního webu playstore) https://lh4.ggpht.com/Ns_ryGadlyAUOHizUInMcM1uFxcZDKOg8OpeC0Pgbq-neQAIixdF9-XivB5iD1_xCw Já nevím, prostě navrhuji, co mě napadne, něco se v budoucnu třeba objeví. Jinak je aplikace povedená a poměrně rychlá, funkcí má požehnaně. Občas si říkám "jak jsem mohl žít bez oblíbených spojů" =)) 0

MikyWoW

13 | 06 | 13 18:22
1) Toto je dost subjektivní, každému vyhovuje něco jiného. Nehledě na to že by se musel dost zásadně předělat design. 2) Aktuální verze je stále na API pro WP7.1 (7.5 mango) + je přidána podpora 3 velikostí dlaždic. Je to z důvodu zpětné kompatibility ze všemi WP telefony. Další aktualizace bude pravděpodobně už pro WP7.x poslední a následně vyjde nativní pro WP8 kde už půjde tuto funkci aktivovat. Pro WP7.x už budou poté vycházet spíše jen opravné aktualizace nebo malé změny. 0

kirisek95

12 | 06 | 13 20:36
Tak aplikaci jsem již zakoupil a k plné spokojenosti ji užívám. Jako návrhy pro vylepšení mám: 1) Z hlediska designu by se mi tlačítko "hledat" líbilo větší a né až dole v liště, ale na to už jsem si poměrně zvykl 2) Jako další bych asi uvítal kdyby aplikace uložila poslední spuštěnou pozici a po shození na pozadí a znovu otevření přes zástupce (né přes multitask správce) se znovu spustí ve stavu před zavřením (poslední vyhledání bude zobrazeno). WP8 by to podporovat měli. Když něco hledám, tak předpokládám, že třeba ještě za 15 minut to budu potřebovat, začnu psát sms, ťapnu na win (údovní obrazovka) a pak spustí z WMM, ale oni se pustí od začátku což je poměrně nic moc, když zase musím hedat, co jsem hledal. 0

MikyWoW

06 | 06 | 13 00:22
Dobrý deň, našiel som chybu pri vyhľadávaní spojenia. Ide o MHD Žilina. Nastavil som vyhľadanie spojenia zo zastávky "Predmestská" na zastávku "Kvačalova, Dopravný podnik" a nenašlo mi možnosť (spoj) linkou č.26 a následne prestup na linku č.1 (na zastávke Hálkova) v čase od 6:30 do 8:00 mi vaša aplikácia neponúkla možnosť cestovania linkou č.26 pričom reálne táto možnosť existuje. Mám kúpenú aj konkurenčnú aplikáciu CGTransit a v nej sa táto chyba neprejavila. Mohli by ste to prosím opraviť? Ďakujem. Naše aplikace by měla hledat stejným způsobem jako: http://cp.atlas.sk Tam pokud toto zadám tak to nenajde tento spoj také. Obávám se že to bude problém na straně poskytovatele dat. Nicméně pokud nastavíte stanici Hálkova jako přestupní stanici tak to vámi uváděný spoj najde. Zatím se rozmýšlím mezi touto aplikací a CG transit, měl bych dotaz... kolik cca zabírá celková databáze dat IDOSU a kolik např. Praha, občas se hodí mít tyto věci offline, tak mě jen napadla tato možnost jako další funkce jestli je to vůbec realizovatelné ze strany práv, která vám udělil IDOS (resp. firma, která mám databázi na starosti) jinak silně uvažuji o zakoupení spíše této verze, protože jí vytváří lidé lidem a né firma lidem, tudíž je aplikace vždy doplněna o aktuální a užitečné funkce Máme přístup pouze k vyhledávacímu systému tzn. velikost databáze neznám nemáme k ní přímo přístup. Máme zakázáno uchovávat v aplikaci data z databáze (vyjímku tvoří pouze omezené množství k zvýšení výkonu aplikace) 0

kirisek95

05 | 06 | 13 22:21
Zatím se rozmýšlím mezi touto aplikací a CG transit, měl bych dotaz... kolik cca zabírá celková databáze dat IDOSU a kolik např. Praha, občas se hodí mít tyto věci offline, tak mě jen napadla tato možnost jako další funkce jestli je to vůbec realizovatelné ze strany práv, která vám udělil IDOS (resp. firma, která mám databázi na starosti) jinak silně uvažuji o zakoupení spíše této verze, protože jí vytváří lidé lidem a né firma lidem, tudíž je aplikace vždy doplněna o aktuální a užitečné funkce 0

engineer

05 | 06 | 13 09:33
Dobrý deň, našiel som chybu pri vyhľadávaní spojenia. Ide o MHD Žilina. Nastavil som vyhľadanie spojenia zo zastávky "Predmestská" na zastávku "Kvačalova, Dopravný podnik" a nenašlo mi možnosť (spoj) linkou č.26 a následne prestup na linku č.1 (na zastávke Hálkova) v čase od 6:30 do 8:00 mi vaša aplikácia neponúkla možnosť cestovania linkou č.26 pričom reálne táto možnosť existuje. Mám kúpenú aj konkurenčnú aplikáciu CGTransit a v nej sa táto chyba neprejavila. Mohli by ste to prosím opraviť? Ďakujem. 0

MikyWoW

01 | 06 | 13 14:54
Feature request: mohlo by spojení připnuté jako live tile ukazovat i čas do odjezdu? Údaj o počtu kilometrů si myslím, že není tak důležitý, ale čas do odjezdu ano. Toto by bylo super ale nelze to realizovat protože dlaždice se dají aktualizovat po 30 minutách... Čas do odjezdu má smysl s přesností 1min. 0

LukasK

01 | 06 | 13 10:58
Takže reinstalace pomohla. A když jsem znovu "poprvé" spouštěl aplikaci, tak jsem si vzpomněl, že vlastně ano, zastávku "Strážní" jsem vybíral pomocí MOJE POLOHA. Dá se proto předpokládat, že bude chyba někde tam. Feature request: mohlo by spojení připnuté jako live tile ukazovat i čas do odjezdu? Údaj o počtu kilometrů si myslím, že není tak důležitý, ale čas do odjezdu ano. Díky, Lukáš 0

MikyWoW

31 | 05 | 13 15:04
Tak to už vážně nevím, jednou jsem je použil a už je mám na "rychlém výběru". Proč by na tom mělo záležet? Zkoušel jsem to znovu dnes odpoledne a bohužel se stejným (tj. blbým) výsledkem. Dá se provést nějak hard-reset aplikace, že bych zkusil znovu? Reset aplikace nemám ale stejného vysledku dosáhneš od instalací a znovu stažením ze Store. Způsob výběru zastávky by neměl mít vliv ale nic jiného co by to způsobilo mě nenapadá. 0

LukasK

30 | 05 | 13 22:37
Testoval jsem to a mě to hledá naprosto stejně jako Idos. Jakým způsobem byly vybrány zastávky? nebyly náhodou přidány z mapy nebo přes moje poloha? Tak to už vážně nevím, jednou jsem je použil a už je mám na "rychlém výběru". Proč by na tom mělo záležet? Zkoušel jsem to znovu dnes odpoledne a bohužel se stejným (tj. blbým) výsledkem. Dá se provést nějak hard-reset aplikace, že bych zkusil znovu? 0

Flynn

30 | 05 | 13 18:06
Když si připíchnu nějaké spojení na zeď tam mi to udělá zelenou plochu a musím restartovat mobil. Dělá to po nejnovější aktualizaci. Prosím help. HTC TROPHY: DÍKY Je to chyba OS 7.8 vyskytuje tak různě... pokud vím tak to měla řešit poslední aktualizace co opravovala dlaždice. Místo restartu to lze řešit slajdnutím do strany jako když chceš z úvodní obrazovky přejít do programů a připnout jakoukoli jinou aplikaci a ono se to srovná. Pak jí můžeš zase odepnout. Tady jsou videa jak to vypadá: http://www.youtube.com/watch?v=5vHwSmaQf5Q http://www.youtube.com/watch?v=kR1iflyVq1M Toto je dobré vědět. Reklamoval jsem kvůli tomu jednu zahraniční aplikaci, ale vývojář nevěděl, proč se to stává. Teď jsem mu poslal odkazy, aby se poučil. 0

MikyWoW

30 | 05 | 13 17:40
Když si připíchnu nějaké spojení na zeď tam mi to udělá zelenou plochu a musím restartovat mobil. Dělá to po nejnovější aktualizaci. Prosím help. HTC TROPHY: DÍKY Je to chyba OS 7.8 vyskytuje tak různě... pokud vím tak to měla řešit poslední aktualizace co opravovala dlaždice. Místo restartu to lze řešit slajdnutím do strany jako když chceš z úvodní obrazovky přejít do programů a připnout jakoukoli jinou aplikaci a ono se to srovná. Pak jí můžeš zase odepnout. Tady jsou videa jak to vypadá: http://www.youtube.com/watch?v=5vHwSmaQf5Q http://www.youtube.com/watch?v=kR1iflyVq1M Dobrý den, mám docela problém s vaší aplikací (jsem na WP8). ...... Testoval jsem to a mě to hledá naprosto stejně jako Idos. Jakým způsobem byly vybrány zastávky? nebyly náhodou přidány z mapy nebo přes moje poloha? 0

LukasK

30 | 05 | 13 10:48
Dobrý den, mám docela problém s vaší aplikací (jsem na WP8). Modelová situace: MHD Praha - Vyberu, že chci jet ze stanice Strážní do stanice Palmovka. Je to cca 9 minut jízdy přímou tramvají číslo 1. Vaše aplikace mi nabídne cestu se 2 - 3 přestupy, která trvá 20 - 30 minut. Je ranní špička, jednička tudíž jezdí každých cca 7 minut. WTF? Budiž, aplikace asi ze záhadného důvodu neupřednostňuje přímé spojení - vypnu tudíž ve vyhledávání přestupy a zkouším to znova. Nejbližší spojení jede za hodinu a půl?! Jdu v prohlížeči na IDOS, tam mi správně vyjede spojení prakticky každou chvíli. Čili evidentně je problém ve vyhledávacím algoritmu aplikace. Můžete se na to prosím podívat? Takhle je pro mě aplikace zcela nepoužitelná, resp. krajně nedůvěryhodná. Já tu Prahu zase tak neznám, abych dokázal posoudit, jestli mě náhodou neženete vyhlídkovou trasou. Díky moc. Lukáš 0

Jindřich Lukeš

29 | 05 | 13 22:26
šlo by udělat fotku? Vypadá to na nějaký specifický problém přímo v tvém telefonu. 0

cecils101

29 | 05 | 13 18:58
Když si připíchnu nějaké spojení na zeď tam mi to udělá zelenou plochu a musím restartovat mobil. Dělá to po nejnovější aktualizaci. Prosím help. HTC TROPHY: DÍKY 0

Jindřich Lukeš

27 | 05 | 13 19:06
Tuto funkci plánujeme do některé z následujících verzí. Problém je, že nejkratší interval aktualizace dlaždice je 30min, což například při intenzitě spojů v Praze není zrovna ideální. 0

tomass

27 | 05 | 13 17:40
Dobrý den, aplikace je perfektní jen bych se chtěl zeptat, zda by bylo možné do dlaždice zobrazit např. 3 nejbližší spoje, které mám zařazené v oblíbených. Děkuji za odpověď. 0

MikyWoW

25 | 05 | 13 14:26
Nepleteš si průjezdní a přestupní? V idosu je v nabídce "průjezdní místo" a "přestupní" lze zadat pouze přes rozšířené hledání. V aplikaci lze zadat jen přestupní. Přestup je dost konkrétní a musí se přímo na té samé zastávce přestoupit. Pokud se přestupuje třeba s pěším přesunem nebo na jiný dopravní prostředek tak už to nenajde... Asi to v další verzi změním na průjezd je to rozhodně využitelnější než přestup. 0

Northys

25 | 05 | 13 12:52
aplikace je poměrně fajn, ale když zadám své město, a dám přestup ve městě kde běžně přestupuji ve směru na Brno, tak mně to vyhodí že žádný takový spoj neexistuje příklad Velké Bílovice -> Brno přestup Velké Pavlovice - spoj neexistuje Velké Pavlovice -> Brno - spoj existuje z VB do VP to od nás ale jezdí každou hodinu :-D idos řády to normálně najdou, tak nevím, kde je problém :-( 0

Jindřich Lukeš

19 | 05 | 13 14:56
Díky, podíváme se na to 0

engineer

19 | 05 | 13 13:08
ide o vyhľadávanie cestovného poriadku danej linky (ide vlastne o zastávkový cestovný poriadok) - vybral by som si linku, smer a zastávku z ktorej chcem cestovať a zobrazili by sa mi všetky spoje dňa. V našom dopravom podniku máme spravenú mobilnú aplikáciu, ktorá je síce dosť jednoduchá a podľa mňa nie najlepšie zvládnutá (Jizdni rady sú jednoznačne lepšie), ale má túto možnosť - vyhľadávanie CP podľa linky. posielam odkaz, sú tam aj screenshoty.http://www.dpmz.sk/n98/ 0

Jindřich Lukeš

19 | 05 | 13 11:52
Můžeš prosím nějak blíže naznačit, jak by se to mělo chovat? 0

engineer

19 | 05 | 13 11:31
vhodné by bolo doplniť vyhľadávanie aj podľa linky 0

Pillowrecker

18 | 05 | 13 23:11
Velmi děkuji autorům za integraci bezbarierových spojení. Funkce, která (nejen) mě velmi usnadní život. Fakt díky! 0

Jindřich Lukeš

18 | 05 | 13 15:47
Je možné v nové verzi vyhledat přímo pouze bezbarierové spoje? Pokud ne, je alespoň symbol vozíku vidět hned ve výpisu vyhledávání, nebo je stále nutné klepnout na detail konkrétního času? Díky za odpověď, pokud toto není možné, uvítal bych implementaci, protože např. pro aplikacím na Android je to značně limitující. Bezbariérové spoje doplněny 0

Jindřich Lukeš

18 | 05 | 13 15:45
Ještě to jednou zkusíme prodiskutovat, možná že za cenu trochu "nataženého" nebo speciálně upraveného layoutu by to šlo řešit. 0

Flynn

18 | 05 | 13 11:15
Takže s sebou budu muset všude vláčet brýle. 0

Jindřich Lukeš

18 | 05 | 13 11:05
To malé písmo jsme poměrně intenzivně řešili, bohužel jsme nakonec došli k závěru, že jej necháme zatím takto. Obrazovka na vyhledávání je rozložena na milimetry a aby tam zůstalo vše, co tam patří, písmo musí být menší. To však není hlavním důvodem. Stále se totiž snažíme držet grafických "osnov" pro metro a přesně takto to má vypadat. Každopádně mě ještě napadá možnost písmo variabilně zvětšit (v nastavení). To by ale teoreticky bylo možné pouze u zadání vyhledávání. V přehledu výsledků má vše přesně své místo a písmo větší být nemůže. 0

Flynn

18 | 05 | 13 10:09
Velikost písma budeme řešit, nastavovat manuálně však určitě nepůjde. Rozhodilo by to grafiku celé aplikace. V několika předchozích příspěvcích jsem si posteskl nad skutečností, že čísla spojů jsou uvedena velmi malým fontem. Trochu jsme kolem toho diskutovali a skončilo to (bohužel pouze) u slibu, uvedeného v citaci. Nevím tedy, zda jste tuto věc řešili, anebo zda ji nelze realizovat, což by mě mrzelo. I přes tento, pro mě, nedostatek jsem dnes opustil trial verzi a aplikaci jsem si zaplatil, neb se mi bez výhrad velice líbí. Neříkám, že by se něco nenašlo, ale to je úzce individuální. V současném stavu mi jen vadí to malé písmo. 0

MikyWoW

31 | 03 | 13 11:03
Nová verze kterou připravujeme bude podporovat všechny 3 velikosti dlaždic. U současné by však měla jít v nastavení přepnout na metro i ta malá dlaždice (vyzkoušej v nastavení vypnout a znovu zapnout metro dlaždici). 0

mirra_cze

30 | 03 | 13 19:06
vidím, že se doposud nikdo neozval - proto bych zde rád požádal o ikonu v metro stylu pro nejmenší velikost dlaždice ve WP 7.8, momentálně se zobrazují pouze ty omalovánky. díly moc. 0

Jindřich Lukeš

07 | 02 | 13 00:08
Myslím si, že by to neměl být problém. 0

Chaly

06 | 02 | 13 23:11
Nešlo by v další verzi zvětšit počet přestupů? Chtěl jsem si naplánovat cestu vlakem do Adršpachu a trasu,kterou mi normálně idos.cz najde,tak wmm jizdní řády ne,protože je více než 4 přestupy. Bylo by to dobré i proto,kdyby náhodou nějaký spoj ujel,tak ať vím, kdy pojede další. Díky 0

Jindřich Lukeš

27 | 01 | 13 15:25
Velikost písma budeme řešit, nastavovat manuálně však určitě nepůjde. Rozhodilo by to grafiku celé aplikace. 0

Flynn

27 | 01 | 13 15:12
1. Respektuji tento postup, je potřeba si na to zvyknout, ale v podstatě používám především MHD, takže to bude OK. 2. Nedá se říci, že by barva tématu byla nevýrazná, volil jsem ji právě s ohledem na to, že popisky a ikonky na různých LT jsou většinou bílé, což s tmavěmodrou dobře kontrastuje. V podstatě mi proto tmavší téma lépe vyhovuje, bohužel právě u mnoha aplikací mi vadí, že nelze změnit barvu textu, který je shodná s barvou nastavení a pokud je font příliš malý, je někdy nutné vzít na pomoc lupu. Řešením je jakýsi kompromis, ale pokud je font malý, tak ho s horším zrakem lze obtížně přečíst, i když bude kontrastní. Byl bych proto rád, kdyby se podařilo velikost fontu v jízdních řádech zvětšit, úplně nejlepší by byla možnost volby např. ze třech velikostí, z nichž ta největší by klidně mohla být taková, jako je na kartě "hledat" (odkud, kam, čas, datum). 0

Jindřich Lukeš

27 | 01 | 13 14:46
1. Nejdřív je třeba zvolit způsob dopravy a až potom stanici. (dříve než klikneš na mapu, musíš vybrat dopravu). Jinak to udělat nelze. Podle způsobu dopravy ti aplikace v mapě/našeptávači ukazuje pouze relevantní zastávky 2. Bohužel pokud máš takto nevýraznou barvu tématu, nedivím se že ti to splývá. Proberu s grafikem, jak by šlo písmo zvětšit. 0

Flynn

27 | 01 | 13 14:18
1. Problém nastal, že si v průběhu vybíraní zvolil jiný typ dopravy. Logicky aplikace nabízí pouze ty stanice, které jsou relevantní pro zvolený typ dopravy. 2. Grafika aplikace vychází z doporučení pro WP. Když se podíváš například do kontaktů, také jsou telefonní čísla malá. Uznávám ale, že to není šťastné řešení...Proberu to s grafikem. 1. Jenomže ten druh dopravy jsem mohl zvolit až po stanovení startovní zastávky. Postupoval jsem při hledání trasy tak, že jsem zadal na mapě místo nástupu, pak se teprve otevřela stránka s vyplňovacími poli a tam jsem také zvolil druh dopravy. Aniž bych si toho všiml, skočilo mi před název zastávky ještě město. To jen na upřesnění. 2. Doporučení pro WP je sice hezká věc, ale jak je vidět, tak v praxi to pak vypadá jinak. Obzvláště, když mám nastavené černé prostředí a tmavěmodré dlaždice. Aplikace respektuje barvu dlaždic, takže ty mrňavé modré znaky čísel linek téměř splývají s černým pozadím. Měl bych snad kvůli takové věci nastavit barvu dlaždic, aby znaky byly lépe viditelné? To by bylo řešení, které by mě ale omezovalo ve volbě barev prostředí celého telefonu (dlaždic). 0

Jindřich Lukeš

27 | 01 | 13 13:27
Je možné v nové verzi vyhledat přímo pouze bezbarierové spoje? Pokud ne, je alespoň symbol vozíku vidět hned ve výpisu vyhledávání, nebo je stále nutné klepnout na detail konkrétního času? Díky za odpověď, pokud toto není možné, uvítal bych implementaci, protože např. pro aplikacím na Android je to značně limitující. S touto funkcí jsme zatím neuvažovali. Je to však zajímavý nápad...popřemýšlíme, jak by šlo tuto funkci implementovat. 0

Jindřich Lukeš

27 | 01 | 13 13:18
Aplikace doznala mnohých sympatických vylepšení a je zase o to lepší. Ale nepíšu sem, abych pěl jenom chvály, mám i pár připomínek. 1. Když jsem na mapě vyhledal startovní stanici, ukázal se její název v poli pro zadání startovní stanice - potud správně. Zvolil jsem cílovou zastávku, stiskl Vyhledat, ale bylo mi sděleno, že startovní stanice nebyla nalezena. Znovu jsem vlezl do mapy a zvolil ji. Nyní se již ukázala ve správném tvaru (před tím bylo totiž před názvem zastávky uvedeno ještě město). Možná to vzniklo po tom, co jsem dal zvolit druh dopravy. 2. Čísla spojů jsou příliš malá. Pro lidi s horším zrakem téměř nečitelná. 3. Dlaždice u WP 7.8 je pouze ve dvou velikostech - malá a klasická - nikoli ve třech. Toto jsou moje první postřehy. Jinak je aplikace opravdu super. 1. Problém nastal, že si v průběhu vybíraní zvolil jiný typ dopravy. Logicky aplikace nabízí pouze ty stanice, které jsou relevantní pro zvolený typ dopravy. 2. Grafika aplikace vychází z doporučení pro WP. Když se podíváš například do kontaktů, také jsou telefonní čísla malá. Uznávám ale, že to není šťastné řešení...Proberu to s grafikem. 3. Máš pravdu, vůbec jsem si toho nevšiml, na WP8 jsou dlaždice 3. 0

Pillowrecker

27 | 01 | 13 11:44
Je možné v nové verzi vyhledat přímo pouze bezbarierové spoje? Pokud ne, je alespoň symbol vozíku vidět hned ve výpisu vyhledávání, nebo je stále nutné klepnout na detail konkrétního času? Díky za odpověď, pokud toto není možné, uvítal bych implementaci, protože např. pro aplikacím na Android je to značně limitující. 0

Flynn

27 | 01 | 13 09:25
Aplikace doznala mnohých sympatických vylepšení a je zase o to lepší. Ale nepíšu sem, abych pěl jenom chvály, mám i pár připomínek. 1. Když jsem na mapě vyhledal startovní stanici, ukázal se její název v poli pro zadání startovní stanice - potud správně. Zvolil jsem cílovou zastávku, stiskl Vyhledat, ale bylo mi sděleno, že startovní stanice nebyla nalezena. Znovu jsem vlezl do mapy a zvolil ji. Nyní se již ukázala ve správném tvaru (před tím bylo totiž před názvem zastávky uvedeno ještě město). Možná to vzniklo po tom, co jsem dal zvolit druh dopravy. 2. Čísla spojů jsou příliš malá. Pro lidi s horším zrakem téměř nečitelná. 3. Dlaždice u WP 7.8 je pouze ve dvou velikostech - malá a klasická - nikoli ve třech. Toto jsou moje první postřehy. Jinak je aplikace opravdu super. 0

Pillowrecker

27 | 01 | 13 02:19
Program je pěkný a má spostu nových featurek, ovšem ptám se, je možno vyhledat v rámci MHD pouze bezbarierová spojení? Děkuji za odpověď. 0

Jindřich Lukeš

09 | 01 | 13 20:29
teoreticky by to naprogramovat šlo, ale upřímně říkám, že by to bylo hodně práce. Každopádně, až nebudeme mít "co dělat". Rádi se na to podíváme. V příští verzi se dočkáte lepší práce s mapou a GPS našeptávačem a pro další verze máme také spoustu nápadu. Každopadně děkujeme za zpětnou vazbu a budeme rádi i za další postřehy. 0

mirra_cze

09 | 01 | 13 20:03
Nevím, nejspíše neumí. Ale určitě by se to dalo naprogramovat tak, aby to třeba poslalo na IDOS dva dotazy (či potřebný počet) a aplikace sama poté spoje seřadila. 0

Jindřich Lukeš

08 | 01 | 13 20:00
Pánové, nebojte se. Toto vlákno průběžně sledujeme a aplikace se vyvíjí. Brzy se můžete tesis na novou verzi. Ohledně naposledy zmíněných funkci. Umožňuje toto webový idos? 0

mirra_cze

08 | 01 | 13 18:05
Myslím si, že nejsem nějak přehnaně náročný, když se mi u placené aplikace zdá špatně, když reakce od autora nepřijde za 14 dnů, pravda? Tím spíše, že se to tady novými příspěvky nehemží. Aplikace je opravdu pěkná a dobře se používá, nicméně je třeba se rozvíjet 0

Flynn

04 | 01 | 13 07:57
Co takováto aplikace? http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/paypal/75738196-1db2-49d9-afb1-d66a34d19fb6?wa=wsignin1.0 0

jackat

04 | 01 | 13 06:25
uplne souhlasim s mirra_cze bydlim v meste a mam rovno 3 ruzne trasy MHD do 5min. pesky..... chci se zeptat je moznost koupit aplikace jinim spusobem... napr. sms nebo poslanim na ucet s var. cislem nebo neco takove? dekuji 0

mirra_cze

26 | 12 | 12 14:32
Zdravím, napadlo mě něco, co v žádném jiné aplikaci na jízdní řády asi není. Možná to bude killer feature na konkurenci Ale vážně: spousta lidí bydlí na rozhraní třeba mezi dvěma obcemi/zastávkami apod. Bylo by možné doprogramovat funkci, abych si jako místo odjezdu, případně cíl cesty, mohl zvolit např. 2 různé obce či 2 různé zastávky? Jde o to, že třeba v mém případě by bylo možné použít odjezd ze dvou různých obcí, pro každou ale musím vyhledávat zvlášť, přidání podobné funkce by usnadnilo vyhledávání spojů určitě nejen mě. Není to určitě funkce, kterou by využili jen lidé žijící někde uprostřed lesa na okraji civilizace Spíše jde o to, že existují lidé, kteří kromě zastávky pár minut od domu jsou ochotní do zastávky jít třeba i ze 20 minut pěšky, aby nemuseli čekat hodinu na spoj. Samozřejmě je tím míněno, že jedna linka nejede přes obě zastávky, jde o to, že se v daných případech jedná o různé spoje, resp. linky MHD. Samozřejmě, aby takováto funkcionalita nezpůsobovala komplikace uživatelům, kteří ji nevyužijí, či ji budou potřebovat jen vyjímečně, měla by být tato možnost pouze na zapnutí v nastavení programu. Díky za reakci a případnou úpravu SW. 0

Jindřich Lukeš

25 | 12 | 12 15:13
Tato funkce není bohužel možná. Windows Phone umožňuje automaticky aktualizovat dlaždici jen jednou za 30 minut. Tato funkce by tedy v takovám to intervalu postrádala smysl. 0

joxer

23 | 12 | 12 20:15
Za prvé moc děkuji za perfektní aplikaci, byla hned první, co jsem si koupil. Za druhé bych chtěl poprosit o novou funkci. Šlo by, aby se u živých dlaždic oblíbených spojů zobrazoval čas odjezdu nejdřívějšího spoje? Díky, byla by to super vychytávka. 0

evzik

08 | 10 | 12 14:40
Tak na UK marketu jsou již také. Stáhnutý update a fungují 0

cubak

08 | 10 | 12 08:26
Hlasim, ze na US marketplace je uz taktiez dostupna nova verzia 2.2. Stiahnuta, aktualna poloha funguje super. Dakujem. 0

Jindřich Lukeš

07 | 10 | 12 15:40
Tak zkouším to i přes web marketu a nic. Stále mi to nachází pouze WMM SMS viz. http://www.windowsphone.com/en-gb/store/search?q=wmm Jak to vypadá, už aplikaci vidíš? Na UK marketu již je http://www.windowsphone.com/en-gb/store/app/wmm-j%C3%ADzdn%C3%AD-%C5%99%C3%A1dy/04fd3f0a-c6ed-44bb-919c-022722ab3911 0

Jindřich Lukeš

04 | 10 | 12 22:53
je to zvlaštní, ale na marketu v mobilu aplikaci stále vidím (teď vyzkoušeno). Tipuji, že se to během pár dní srovná... 0

evzik

04 | 10 | 12 22:34
Takhle to vypadá na českém marketu http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/search?q=wmm 0

evzik

04 | 10 | 12 21:49
Tak zkouším to i přes web marketu a nic. Stále mi to nachází pouze WMM SMS viz. http://www.windowsphone.com/en-gb/store/search?q=wmm 0

Jindřich Lukeš

04 | 10 | 12 21:33
To je zvlaštní. Já ji na UK marketu normalně vidím a když ji otevřu nabíne se mi možnost aktualizace, která bez problémů proběhne. 0

evzik

04 | 10 | 12 21:29
Tak Ti nevím, ale aktualizace se mi z UK marketu zatím nestáhla a teď jsem ji dokonce na UK marketu už ani nenašel. Jsou tam pouze SMS. 0

Jindřich Lukeš

04 | 10 | 12 00:24
Aktualizace je již k dispozici i na UK marketu. 0

MikyWoW

02 | 10 | 12 16:53
Update je cílen na všechny markety ale pravděpodobně z důvodu změny jazyka z původní angličtiny na češtinu (nejedná se o UI ale pouze jak je aplikace prezentována na MP). Se zobrazuje na anglických marketech původní verze "anglická". Aplikaci nešlo dále prezentovat jako anglickou, neprošlo to schvalovacím procesem. Původně byla angličtina zvolena z důvodu že první verze byla odesílána na MP když ještě nebyl podporována čeština. Pokusím se to vyřešit v co nejbližší době ale možná bude nutné aplikaci přeložit do angličtiny a to by bylo na delší dobu. 0

cubak

02 | 10 | 12 15:57
Bude prosim update aj na US marketplace? Live ucet mam registrovany v USA a aktualne sa tam stale nachadzadza iba verzia 2.0. 0

Jindřich Lukeš

28 | 05 | 12 09:20
Jak jsem již psal, chyba může být způsobena pouze aktualizací zařízení. Určitě bych v první řade vyzkoušel aplikaci přeinstalovat, případně zkusit HR přístroje. Pokud problém přetrvá je chyba pravděpodobně na straně Samsungu 0

Koki.v3

28 | 05 | 12 00:44
Tak teď jsem se zeptal i jednoho kamaráda, který má taky Omnia 7, nic neoficiálního, pouze developer unlock protože sám vyvíjí aplikace a má ten samý problém jako já. Asi je to chyba Samsungu. 0

Jindřich Lukeš

28 | 05 | 12 00:35
problém může být i v samotných updatech, které nemusejí být vždy 100%tní (vlastní zkušenost). Doporučuji zkusit udělat HardReset a aplikaci znovu nainstalovat. 0

Koki.v3

28 | 05 | 12 00:33
To je zvláštní, teď mě to vážně překvapuje, protože tohoto problému si všímám už delší dobu u více aplikací. Nemám neoficiální ROM, updatuju normálně přes Zune a mám poslední verzi FW i OS, prostě teď nechápu... Omouvám se, že jsem vás osočoval z něčeho, co je nakonec moje chyba EDIT: Testujete i na Omnia 7? 0

MikyWoW

27 | 05 | 12 15:32
Koki.v3 Je to přesně naopak. Na Emulátoru se chyba kterou popisuješ projevuje ale na zařízení už ne. Pravděpodobně to řeší některá z aktualizaci OS která není v emulátoru zahrnuta. Pokud se projevuje tobě na zařízení tak to vypadá že nemáš nainstalované aktualizace OS a nebo neoficiální ROM. 0

Jindřich Lukeš

27 | 05 | 12 13:09
S tvým tvrzením nemůžu souhlasit. 1) Aplikaci testujeme výhradně přímo na telefonech a to hned několika. 2) Dvouřádkové popisky jsou naprosto standardní. 3) Jako důkaz přikládám právě teď vytvořený screen z telefonu: http://wmmania.cz/images/screen%20capture%20(4).jpg Problém je tedy spíše na tvé straně, je ovšem otázkou kde. Jaké máš zařízení? jakou verzi OS? originální či neoriginální ROM? zkoušel si aplikaci přeinstalovat? 0

Koki.v3

27 | 05 | 12 12:58
Musím uznat, že 2.0 je již velmí povedená verze aplikace. Co mi ale přijde jako nepochopitelné je, že snad ani netestujete aplikaci na skutečném WP7 zařízení, ale pouze v emulátoru, jinak byste totiž věděli, že dvouřádkové popisky u toolbar ikon nejsou možné, pak to vypadá takto: http://koki.cz/up/wmm1.jpg http://koki.cz/up/wmm2.jpg Jasně, že si popisky může člověk domyslet (kromě "Aktualizace času", to jsem opravdu nevěděl co je, než jsem došel na tyto stránky a koukl na screenshoty), jen to prostě nevypadá hezky, když je ten text takto useknutý. Působí to neprofesionálně. 0

Jindřich Lukeš

21 | 05 | 12 13:50
zní to logicky, pokusíme se 0

Tambor

21 | 05 | 12 04:11
Zdravím, nebylo by možné, aby při vyhledávání podle času příjezdu do cílové zastávky byl vyhledán zadaný čas jako poslední spojení a k němu byla jako další spojení vyhledána spojení předcházející tomuto spojení? Přišlo by mi to logičtější, než když je vyhledáno spojení podle času příjezdu a k němu následující spojení. U vyhledávání podle času odjezdu je to tak v pořádku. 0

Jindřich Lukeš

11 | 05 | 12 20:49
1) přesně takto fungují oblíbené. Stačí si připnout oblíbenou trasu a po kliknutí na dlaždici se vyhledá spoj s aktuálním časem. 2) v tomto případě to bude poněkud složitější, neli přímo nerealizovatelné. 0

TomasLizner

11 | 05 | 12 20:03
Dobrý den, Vaši aplikaci mám moc rád. Zasílám návrhy na nové funkčnosti, které mne napadly. Samozřejmě Vy jste tady šéf Bylo by pro mne atraktivní, aby vyhledaná spojení, která jsou připnuté jako dlaždice, byly více živé: 1) vyhledám si spojení mezi dvěma stanicemi, připnu na hlavní obrazovku a když pak na dlažku kliknu, otevře se WMM a vyhledá mi to spojení mezi oněmi 2 stanicemi s aktuálním časem. Dnes to vnímám tak, že dlaždice je statický save historického hledání. 2) nebo ještě lépe, dlaždice bude sama s nějakou periodou vyhledávat spojení mezi 2 stanicemi a bude na sobě zobrazovat nejbližší časy odjezdu, např. 2 po sobě. Ideálně, aby vyhodnocovala délku spojení a ty delší spoje potlačovala. Samozřejmě to bude generovat síťový provoz. Děkuji, Tomáš Lízner 0

moravan

16 | 04 | 12 17:54
Po update je aplikace použitelnější. Přeji vám, abyste trumfli CGTransit, nastavení místa podle gps je totiž super. I mapy se jim povedly.Používám ji zatím raději než WMMJízdní řády, ale už jim dýcháte na záda. 0

Robert Varga

16 | 04 | 12 11:08
Po updatu skvělá app - respekt Mikymu! 0

MikyWoW

15 | 04 | 12 14:30
Výběr měst MHD se bude ještě upravovat aby byly rychleji přístupná města které bude uživatel často používat. cwojke: Díky za upozornění je to způsobeno tím že Rokycany jsou i na Slovensku a idos neví jaké Rokycany má vybrat. Dočasné řešení je vyhledávat takto: "Rokycany " nebo zvolit konkretní zastávku. 0

cwojke

15 | 04 | 12 14:05
Pokud zadám jako stanici Rokycany (resp. jí vyberu z našeptávače) tak při pokusu vyhledat spojení se objeví message box s hláškou ve stylu "neexistující stanice". 0

zahycz

15 | 04 | 12 13:48
Stačí si vypnout úvodní obrazovku s výběrem (v nastavení) a po spuštění se poslední vybrané město zobrazí. Teda pokud jsi nevyhledával naposledy např. vlak nebo tak. No právě pokaždé hledám něco jiného tak tam tu obrazovku chci mít. A nebo kdyby se posledně použité město zobrazovalo na prvním místě. 0

mydyingbride

14 | 04 | 12 21:33
Stačí si vypnout úvodní obrazovku s výběrem (v nastavení) a po spuštění se poslední vybrané město zobrazí. Teda pokud jsi nevyhledával naposledy např. vlak nebo tak. 0

zahycz

14 | 04 | 12 17:59
To by také nemuselo být špatné. Akorát pokud jezdíte mhd ve více mestech tak také docela nepraktické. Ale určitě lepší než jej vybírat pokaždé. 0

Jindřich Lukeš

14 | 04 | 12 17:46
pamatování města by mohlo být v nastavení, to by jsme mohli přidat do příští verze 0

zahycz

14 | 04 | 12 16:12
Ono než nalaznete to správné město tak to zabere dvakrat vice casu nez samotne hledani spoje. Co takhle přidat třeba dolu do lišty když je nastaveno mhd tlačítko změnit město s tím že by si app pamatovala to poslední jako ta stará verze? Myslím že to s tou barvou pozadí není takový problém jak říkáte když přepnu na bílé pozadí systému barva v app se změní a vše vypadá dobře. 0

Jindřich Lukeš

14 | 04 | 12 16:02
Mám takový dotaz nešlo by dát do nastavení položku aby mohla mít celá aplikace bílé pozadí ne jen detail spojení? dik. V pozadí je obrázek. Barva je tedy nastavena na pevno. Grafika celé aplikace je také tomuto barevnému řešení přizpůsobena. Některé prvky by nevypadali vůbec pěkně na světlé. Logika použití světlé a tmavé vychází z výchozích hodnot systému (podrobnosti a různé texty jsou na bílé). Jinak drtivá většina uživatelů používá jako výchozí černou barvu. Jinak nová verze je super rychlá. Děkujeme. Stále je ale co zlepšovat a další verze bude snad ještě rychlejší. Co se ještě týče vzhledu trochu bych od sebe odsadil položky v kartě hledat (odkud, kam, čas, datum), bylo by to ergonomictejsi na mensim display. Pokud by se zvětšily rozestupy, tak by se tam pak nevešli všechny prvky. Je to přizpůsobeno tak aby se tam vešel i přestup. A našel jsem chybu v tom že pokaždé když aplikaci zapnu a kliknu na mhd musím vybrat znova město což je dost otravujcí. Není to chyba, ale záměr. Aplikace si po spuštění pamatuje naposledy zvolenou dopravu a stanice pro rychlejší opětovné hledání. Kdyby to fungovalo jak říkaš, neměl by si pak možnoat změnit město za jiné, když by bylo fixované na pevno. Díky za připomínky 0

Jindřich Lukeš

14 | 04 | 12 15:55
Nová verze 2.0 na Marketplace. Více info zde: http://wmmania.cz/software/ostatni/wmm-jizdni-rady-pro-windows-phone-7/ 0

zahycz

14 | 04 | 12 12:17
Mám takový dotaz nešlo by dát do nastavení položku aby mohla mít celá aplikace bílé pozadí ne jen detail spojení? dik. Jinak nová verze je super rychlá. Co se ještě týče vzhledu trochu bych od sebe odsadil položky v kartě hledat (odkud, kam, čas, datum), bylo by to ergonomictejsi na mensim display. A našel jsem chybu v tom že pokaždé když aplikaci zapnu a kliknu na mhd musím vybrat znova město což je dost otravujcí. 0

Jindřich Lukeš

13 | 04 | 12 18:51
V podstatě všechno 0

standam

13 | 04 | 12 18:48
Super! A co se chysta noveho ? 0

Jindřich Lukeš

13 | 04 | 12 15:32
počkej do příštího týdne Už se schvaluje nová verze 0

standam

13 | 04 | 12 12:30
Koukám, že už je tady nová appka na jízdní řády pro wp. Nic proti WMM (sám jsem je delší dobu používal), ale tahle vypadá o dost líp. 0

Grafic

21 | 03 | 12 23:16
No, dokud tam nebudou jizdni rady pro Prahu, tak to musim hodnotit jako nepouzitelne.. Nic mene ani tak si nemyslim, ze to bude tak easy jako v te android "Prazske MHD" aplikaci. update: tak jsem to zkusil jeste trochu testnout a ta funkce tam ani neni.. vysledek by mel byt prehled odjezdu vsech spoju (oba smery) z nejblizsich zastavek. Nokia MHD sice umi hledat z aktualni polohy, ale furt musis zadavat cilovou.. ten algoritmus hledani mi tam taky neprijde uplne dokonalej (dejvice-muzeum-holesovice-vlak do strasnic - jede i pres hlavak a metrem na strasnickou je to stejne rychlejsi), uvidime co udela dalsi beta primo s rady... u toho Prazskyho MHD sice uzivatel musi trosku pouzivat hlavu, ale pro lidi, co MHd vyuzivaji je to proste nejrychlejsi zpusob. Ty uz ve svy appce mas vsechny zdroje, se kterymi jsem mel problem (krome malo casu a umu hlavne DB vsech zastavek a napojeni na idos ci dpp), takze udelat takovou appku by pro tebe nemuselo byt tak casove narocny a jiste by to mnoho lidi ocenilo a zaplatilo, i kdyz jen prazaci jsou malym trhem a urcite mas lepsi veci na praci:P update2: asi jsem si te ted spletl s MikyWow, kazdopadne, kdyby se ti treba chtelo, tak https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.etick.mhd fakt easy 1 page appka s prehledem nejblizsich zastavek a odjezdu linek z nich... jednoduchy a dokonaly 0

Robert Varga

21 | 03 | 12 22:56
1.) neplánujete podobnou tuto funkcionalitu pro WMM Jízdní řády? Tuhle věc umí Nokia Transport (Nokia MHD), která vyšla včera. 0

Jindřich Lukeš

19 | 02 | 12 18:55
Mám Nokia Lumia 800. Aplikace mi hlásí chybu "Neznámá chyba", pak sama spadne. Co s tím dál? Zkus toto: Tak Miky dnes přišel na jednoduché řešení, kterým nelze vyhledávat spojení. Stačí změnit systémový jazyk na jiný, restartovat zařízení a jazyk opět změnit zpět na CZ 0

vitaD

19 | 02 | 12 13:16
Mám Nokia Lumia 800. Aplikace mi hlásí chybu "Neznámá chyba", pak sama spadne. Co s tím dál? 0

MikyWoW

19 | 02 | 12 12:56
Idos to hlavní API nemá přístupné pro běžné uživatele. Lze využít pouze jejich web tak jak píšeš. (současná verze využívá mobilní verzi idosu) Našeptávač máme offline. Problém však nastane pokud dáš aplikaci do marketplace. Pokud chceš jejich služby využívat musíš se s nimi domluvit a aplikaci zpoplatnit. Určitě chceme do budoucna držet krok s ostatními platformami a přidat funkce které jsou dostupné na ostatních platformách. 0

Grafic

19 | 02 | 12 01:48
Ahoj, bez jakýkoliv hlubší znalosti programování pro mobily se pouštím do naprogramování Pražské MHD pro Windows Phone. Z androidu jsem na to zvyklý a tady mi to hrozně chybí: "Více méně jednoduchá aplikace, která dle aktuální GPS (BTSek) zjistí nejbližší zastávky a napíše nejbližší odjíždějící spoje (výpis: linka > čas, další čas, další čas). Využití: 1. člověk vychází z bytu, zapne a hned ví, jestli to jede za 5 nebo 10 a jak moc tudíž musí pospíchat (bez nutnosti zadavání jako v jízdních řádech), člověk je na míště, kde jsou poblíž třeba 3 zastávky, ze všech mu jede domů jiný spoj > hned zjistí, kterej je pro něj nejlepší Obecně jsem programoval něco na střední a vejšce, ale nic pokročilýho, s mobilní platformou žádný zkušenosti. Zatím čtu návody a něco si zkouším na best practices (jako kolega ve vedlejším tématu se fakt ptám nehodlám=) Moje otázky: 1.) neplánujete podobnou tuto funkcionalitu pro WMM Jízdní řády? Aby moje snaha nebyla úplně zbytečná (Pro svoje začátky a naučení se bych to ale stejně asi zkusil udělat sám)? Případně se nabízím jako tester nebo pomocník. 2.) na know-how se moc ptát nechci, ale přeci jen: a) seznam zastávek + GPS pozice to asi chce mít uložený v DB (>našeptávání, menší datová náročnost než to vždy nějak tahat ze serveru), že? b) Idos má nějakou "API" (ale jsou to spíš dotazy jako odkaz s parametrem, výstup mi to nikam neuloží, takže parser na ten jejich výsledek nebo je nějaká lepší cesta? Díky moc za odpovědi a pomoc:) 0

mimonaut

08 | 02 | 12 11:43
Dobrá zpráva, je to moje nejpoužívanější aplikace 0

Jindřich Lukeš

07 | 02 | 12 11:59
O konkurenci víme, pokud ale vím, tak je pouze ve fázi grafického zpracování, programovat se ještě nezaclo. Miky už pracuje na naší nové verzi, která již bude díky API IDOSu obsahovat všechny "moderní" funkce. 0

mimonaut

07 | 02 | 12 09:40
koukal jsem na konkurenčním fóru, že vám vzniká konkurence s novou appkou, a to s dost vysokými ambicemi.. Tak nezaspat.. 0

Jindřich Lukeš

05 | 02 | 12 20:06
Tak Miky dnes přišel na jednoduché řešení, kterým nelze vyhledávat spojení. Stačí změnit systémový jazyk na jiný, restartovat zařízení a jazyk opět změnit zpět na CZ 0

Jindřich Lukeš

05 | 02 | 12 20:06
Tak Miky dnes přišel na jednoduché řešení, kterým nelze vyhledávat spojení. Stačí změnit systémový jazyk na jiný, restartovat zařízení a jazyk opět změnit zpět na CZ 0

Jindřich Lukeš

03 | 02 | 12 11:57
Zatím to nemáme v planu 0

angust

02 | 02 | 12 18:51
nebude tato aplikacia aj pre slovakov ??? 0

Jindřich Lukeš

02 | 02 | 12 15:15
čekal jsem, až se mi aktualizace nabídne a poté jsem chtěl článek aktualizovat. Ale zatím se mi nic nenabídlo 1) Opraveno přidávání dlaždice hledaného spoje na plochu. 2) Možnost připíchnout oblíbený spoj jako dlaždici 3) Přepínání mezi dopravními prostředky po celé ploše displeje. 0

mimonaut

02 | 02 | 12 14:37
můžu se dotázat, co nového přinesla aktualizace z minulého týdne? Žádný rozdíl jsem nepostřehl.. 0

Jindřich Lukeš

02 | 02 | 12 10:08
Tak to je výborná zpráva, jsem rád, že chyba není v naší aplikaci. 0

Pert

02 | 02 | 12 08:34
Můj problem s nefunkční aplikací vyřešil tvrdý reset a nová instalace všech aktualizací MSoftu. Nyní již běží bez problémů, chyba byla někde ve firmware. Díky.. 0

Jindřich Lukeš

29 | 01 | 12 23:03
1) Nějak tomu nerozumím. Aplikaci aktualizujeme na všech největších Marketech, to znamená že aktualizace jsou ti nabídnuty na jakémkoliv LIVE účtu. Pokud si měnil LIVE účet kvůli něčemu jinému, tak za to bohužel nemůžeme, to jsou pravidla Microsoftu (že se zakoupené aplikace nadají přenést při změně lokalizace LIVE účtu.) 2) Ano aplikace byla původně zdarma, abychom ale mohli používat databázi idosu, bylo nutné aplikaci zpoplatnit. Jsou to jejich data a jejich podmínky. 3) Cena byla stanovena na 42 Kč a ve stejné výši je od začátku. Zřejmě sis to zaměnil s jinou aplikací 0

pavouk

29 | 01 | 12 22:54
perfektni aplikace, ale musel jsem zmenit emal kvuli aktualizaci na cz a ted bych za aplikaci kterou jsem uz mel musel platit znovu. to se mi moc nelibi. ted pouzivam m.idos.cz to je zadamo. a navrch aplikace byla nejprve zdarma, pak za dvacku a ted uz za 4petky za chvily bude stat kilo ne 0

MikyWoW

29 | 01 | 12 11:39
Má někdo komu vyskakuje "neznámá chyba" po vyhledání spojení odemčené zařízení? Pokud ano kontaktujte mě na e-mail: mailto:mikysro@gmail.com Pokusili by jsme se vyřešit tento problém. 0

Jindřich Lukeš

18 | 01 | 12 20:28
A verze OS? 0

Pert

17 | 01 | 12 13:46
To je OK, vyzkoušel jsem všechno, dokonce jsem přinutil kolegu nainstalovat free verzi do jeho Omnie a jemu to funguje bez problémů. Paradox, že on MHD využívá minimálně. U mne stále neznámá chyba. 0

mimonaut

17 | 01 | 12 11:33
neber to jako rýpnutí, ale zkusil jsi telefon vypnout a zapnout? občas to některéé problémy vyřeší (a já na to stále zapomínám, protože systém jede bez problémů dál) 0

Pert

17 | 01 | 12 09:06
Bohužel ano, ve všech druzích spojení a na obou připojení stále stejná "neznámá chyba". Zkusil jsem i reinstalaci, ale žádná změna. Asi mi to není přáno, škoda. Například v ČB mi to ani nenabízí ulice podle začátku jmen, jako v Praze a jiných městech. 0

MikyWoW

16 | 01 | 12 22:50
Ostatní jako Bus, Vlak a Letadlo funguje normálně? Dělají to všechny spojení MHD v Praze? Zkoušel jsem teď několik vyhledat a nezaznamenal jsem problém. Dělá to jak na WiFi tak v datech operátora? 0

Pert

16 | 01 | 12 18:58
Po zadání stanic v MHD v Praze a aktivaci vyhledání. 0

MikyWoW

16 | 01 | 12 17:54
Kdy se tato chyba zobrazuje? 0

Pert

16 | 01 | 12 16:42
Bohužel u mne zakoupená verze padá s hláškou "neznámá chyba" (Mango 7.5, sys: 7740.16, fmw 11.92). 0

Jindřich Lukeš

30 | 12 | 11 13:44
Koupené aplikace jsou vázané na LIVE učet, je možno je tedy instalovat kamkoliv, kde je LIVE zadaný (i více zařízení). Když půjdeš do marketu, najdeš si WMM Jízdní řády a klikneš na "koupit", ověří se, zda máš aplikaci zakoupenu a pokud ano, rovnou se ti nabídne stažení. 0

askael

30 | 12 | 11 12:59
Dotaz na vývojáře: Koupil jsem si WMM Jízní řády an novou Nokii ale záhy jsem jí musel reklamovat kvůli baterece, vyměnili mi jí za jinou. Je možné nějak aplikaci znovu nainstalovt bez toho ani bych jí musel znovu kupovat? (Fakturu na mailu mám, aplikace by byla stále pod stejnym Live ID). Dík. 0

Jindřich Lukeš

10 | 12 | 11 22:36
počasí ani kina nemusí pracovat s tak velkou databazí, jako je IDOS, momentláně je po rychlostní i funkční stránce aplikace v podstatě na maximu. Čekáme na zpřístupnění API, což bude znamenat zrychlení aplikace a také nové funkce (dojezdové čas, zpoždení atd). Příslíbeno je po novém roce. 0

mimonaut

10 | 12 | 11 22:08
Aplikace je jednou z mých nejpoužívanějších.. líbí se mi, že je rychlejší najít spoj na mobilu než na počítači.. Chtělo by to ještě doladit rychlost (přecijen, třeba takové počasí nebo kina od pana Vargy jsou etalon plynulosti) a přidal bych dojezdový čas, vlastně jediná věc, která mi schází.. A jestli mohu orodovat, nešla by live tile udělat nějak vkusněji? ten obrázek je na tak malé ploše dost chaotický, líbilo by se mi buď něco víc "metro", nebo jednodušší motiv (na splash screen je to v pohodě, když je to přes celou obrazovku ) Jinak po redesignu chválím grafiku. 0

hatt

26 | 11 | 11 08:37
proto tady píšu, připíchnu si spojení a druhý den mi to je k ničemu. pro mě je to leší, pro jiného zase ne. 0

MikyWoW

24 | 11 | 11 18:31
Vyhledává to spojení které jsi připíchl na úvodní obrazovku. V další verzi aplikace půjde připíchnout i oblíbený spoj a ten bude vyhledávat s aktuálním datem a časem. 0

hatt

24 | 11 | 11 12:45
připíchnutí na úvodní obrazovku je super, ale chtělo by to aby po kliknutí naskočilo aktuální datum a čas. Jinak je to docela na nic, když musím stejně několikrát kliknout abych zjistil aktuální spojení 0

Kulatylenin

25 | 10 | 11 11:21
Dobrý den, chtěl bych upozornit na chybu v programu. když zadáte špatný název stanice vyskočí hláška neplatný datum. ja vim je to blbost ale poprvé mně to dost spletlo. jinak fajn soft děkuju 0

premikkoci

23 | 10 | 11 13:40
Důvod je ten, že nepotřebuju program pro online jízdní řády, kdyz můžu jít na idos.cz Ony vlastně nejsou potřeba žádné aplikace, když můžeme jít na web 0

Jindřich Lukeš

23 | 10 | 11 12:14
To sice mužeš ale je to velice zdlouhavé. Většina aplikací ma svou internetovou obdobu, jen je nikdo nepoužívá na mobilech. 0

Matt.Murdock

23 | 10 | 11 12:11
Důvod je ten, že nepotřebuju program pro online jízdní řády, kdyz můžu jít na idos.cz 0

Jindřich Lukeš

18 | 10 | 11 11:35
Nebude, ani nevidím duvod. Navíc offline bys přišel o řadu funkcí 0

Matt.Murdock

18 | 10 | 11 11:17
Hlavní věc, bude tohle OFFLINE? Tak jako jsou Smartrady nebo MHD ? 0

Jindřich Lukeš

15 | 10 | 11 23:33
Verze 1.1.0.0 v marketu = 1.0.1.9 v aplikaci = nejnovější verze 0

Malovanicko

15 | 10 | 11 23:14
Jaká je to verze? 1.1.0.0 nebo jak mám napsáno v aplikaci 1.0.1.9? Díky 0

MikyWoW

15 | 10 | 11 17:48
Tato funkce bude přidána v další verzi. Bude to fungovat tak že bude možní připíchnout i oblíbené spojení a pak to bude vyhledávat s aktuálním datem a časem. 0

zahycz

15 | 10 | 11 17:23
Teď mne napadla funkce aby se dala vytvořit dlaždice ke které by byla přiřazena trasa a ona by ukazovala podle aktuálního času čas příštího spoje a u MHD i linku. Je toto možné udělat? 0

Jindřich Lukeš

07 | 10 | 11 23:21
Program bude od přístí verze placený, bude stát 2 EU. Bohužel právě kvuli idosu jsme museli aplikaci zpoplatnit, v budoucnu se ale dočkáte pokročilých funkcí. Vyhledávání dle času příjezdu v nasledující verzi bohužel nebude (zatím nemáme API) 0

Kulatylenin

07 | 10 | 11 21:47
Panové jinak bych chtěl dodat že muj příspěvek je jen podnět ne kritika. Ten soft si kritiku nezaslouží. Nevím jak je to se získaním api od idosu ale pokud to něco stoji ja bych se nebránil ani za program zaplatit. určitě za to stoji. Přeju hodně úspěchů. 0

Jindřich Lukeš

07 | 10 | 11 11:38
K zobrazení detailních informací o dané trase (zasávkách) a zpožděních potřebujeme API IDOSu, které zatím nemáme, ale snad se nám ho podaří vyjednat. skvělý program moooc děkuji, mohl bych mít jedem požadavek pro příští verzi? šlo by nastavit čas příjezdu v požadavku na vyhlédávání? Často musím někde být v určitý čas a usnadnilo by mi to vyhledávání. Děkuji Zkusím to večer domluvit s Mikym....Mango verze je těsně před dokončením..... 0

LakyCT

07 | 10 | 11 07:56
Presne tak to by bylo super, a jeste aktualni zpozdeni konkrretniho vyhledaneho vlaku. Slysel jsem, ze neco takovyho je na Android (Pubtran) 0

Kulatylenin

07 | 10 | 11 01:09
skvělý program moooc děkuji, mohl bych mít jedem požadavek pro příští verzi? šlo by nastavit čas příjezdu v požadavku na vyhlédávání? Často musím někde být v určitý čas a usnadnilo by mi to vyhledávání. Děkuji 0

LakyCT

06 | 10 | 11 10:10
Dobre, budu se tesit, ale je to zajimave. Mam stale DFT 7713 verzi, rady jsem instaloval hned jak vysly, od te doby jsem nic neaktualizoval a najednou prestaly jit. Ale v nejblizsich dnes prejdu na 7720 a pockam na aplikaci pro Mango. 0

Jindřich Lukeš

06 | 10 | 11 09:48
Způsobuje to Mango. Již připravujeme novou verzi, kde budou kromě opravy chyb také nové funkce. Oblíbené trasy, dlaždice na úvodní obrazovku apod. 0

LakyCT

06 | 10 | 11 09:39
Zdravim, je to asi tri dny zpet, co mi zacala blbnout tahle aplikace. Spustim, zadam odkud kam, dam vyhledat a asi na vterinu se zobrazi vysledek a aplikace se vypne. nevite nekdo cim by to mohlo byt? mate nekdo stejny problem? dekuji za odpoved 0

Jindřich Lukeš

04 | 09 | 11 21:34
Na Mango verzi se zatím nepracuje, aplikace na SMS je už ale v bete, jakmile se doladí grafika, bude na Marketu. 0

premikkoci

04 | 09 | 11 20:03
Zdravím. Pracuje se už na Mango verzi? Ještě mě zajímá, jak to vypadá s aplikací poslatsms.cz? Taková aplikace na marketplace dosud chybí a myslím, že by bylo pěkné, kdyby se dočkala nějakého update a následného umístění na marketplace 0

libor_m

19 | 08 | 11 12:56
Díky za radu, radši si už počkám na oficiální update. (Taky trochu mísu, bude u existujícího zařízení možné pouze psát v češtině, nebo to bude kompletní lokalizace?) Mimo té diakritiky mám ještě pár návrhů: možnost volby počtu přestupů, možnost kombinace jízdních řádů - chci jet z Prahy do Olomouce, takže možnost kombinace např. MHD Praha a BUS 0

Jindřich Lukeš

18 | 08 | 11 23:02
Sice se to aplikace příliš netýka, ale doporučuji zařízení minimalně odemknout, nebo lépe, nahrát mango (k tomu odemcení nepotrebujes). 0

libor_m

18 | 08 | 11 22:46
Bylo by super, pokud by šlo zadávat názvy zastávek bez diakritiky. Nemám odemčený přístroj, proto nemám českou klávesnici a proto nemůže vyhledávat zastávky, obzvláště ty, které začínají háčkem nebo čárkou. 0

premikkoci

12 | 08 | 11 20:59
Btw. kdyby vás to zajímalo. Tak na marketplace se objevila aplikace Radio CZ od českého autora. 0

fijosh

12 | 08 | 11 20:30
Omnia 7 na 7712 - bez problémů funguje, díky moc, tahle aplikace v MP chyběla jako sůl Je dobře že se začíná objevovat český obsah pro WP7, jen tak dál! 0

Jindřich Lukeš

10 | 08 | 11 11:37
problém bude v tvé ROM (WP7 pro HD2). Na všech zařízeních s WP7 to funguje bez problému. 0

vaseks0001

10 | 08 | 11 10:33
Mel jsem jak XAP tak Marketplace. Internet jsem mel take zaply. A porad to nechce fungovat. Zkousel jsem aji Hardreset 0

sssugi

10 | 08 | 11 10:02
Mas xap verziu alebo tu z marketplace? Ta xap sa vypne ak nemas pristup na internet. Htc Mozart Mango 7712 - funguje bez problemov 0

vaseks0001

10 | 08 | 11 09:39
Vazne mi to na HTC HD2 WP7 Mango ROM:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1157535 nefunguje. Dam hledat spoje a program se mi vypne. 0

oversx

10 | 08 | 11 09:29
Tohle bych netvrdil. Teď jsem testnul vyhledat spoj v MHD a normálně se mi zobrazily výsledky. Mám verzi 7713. 0

vaseks0001

10 | 08 | 11 09:21
Super, ale nefungujou s Mango aktualizaci:-( Kdyz dam hledat Spoje tak se program zavre. 0

Jindřich Lukeš

09 | 08 | 11 21:37
jj, zajímavý nápad, uvidíme co tomu řekne MikyWoW, třeba něco podobného pujde udělat. 0

Jacek

09 | 08 | 11 20:59
uložit obr. obrazovky se spoji(nemusím být připojen), třeba jako PDF... 0

Jindřich Lukeš

09 | 08 | 11 20:41
jakým způsobem uložit? 0

Jacek

09 | 08 | 11 20:37
Staženo z Mp..skvělá práce! uložit stránku se spoji asi nelze, co? 0

Jindřich Lukeš

09 | 08 | 11 17:46
Díky za info, už bylo na čase 0

premikkoci

09 | 08 | 11 17:44
Jízdní řády jsou již na Marketplace 0

premikkoci

05 | 08 | 11 00:14
Myslel jsi Market ne? Btw. Nevíš o nějakých dalších českých vývojářích, kteří něco umístili na marketplace? Ještě jsem se chtěl zeptat, zda bude tento web vyvijet i něco dalšího pro WP7? Jízdní řády zatím nevyužiju, tak bych byl rád, kdyby se objevilo něco dalšího.. 0

Jindřich Lukeš

04 | 08 | 11 23:53
Poprvé se jednalo o chybějící obrázky, které sice v žádné dokumentaci nebyly popsany ale musely být součástí aplikace. Nyní je problém v tom, že když člověk nemá aktivní datové připojení a pokusí se vyhledat spoj, aplikace se ukončí. Chtějí po nás nějakou přívětivou chybovou hlášku . Miky to určitě doplní a pak už to bude OK. Každopadně je vidět, že aplikace jsou hodně podrobně testovány, což je dobře. Aspoň se na Markeplace neobjevují takové "prasarny" jako na Androidmarketu. edit: oprava 0

premikkoci

04 | 08 | 11 23:45
A jaké jsou to chyby? Třeba se některým uživatelům projevily.. 0

Jindřich Lukeš

04 | 08 | 11 22:00
Aplikace odeslána byla, ale kvůli nesmyslným chybám, které se nám neprojevují byla již 2x vrácena. tzn. ještě to asi chvíli potrvá. 0

geronimo_cz

04 | 08 | 11 18:12
byla uz aplikace odeslana na market? a neplanujete v dalsi verzi moznost ulozeni oblibenych tras? 0

nooba

21 | 07 | 11 20:57
Tak to jsem zkusil. .xap jenže je to furt to samé,jen se tím upravil název. Ale soubor se tim nezmněnil. zřejmě nepřepisuješ koncovku ale nazev souboru, zkus to v Total Commanderu. v opeře dáš stáhnout a uložit jako typ: všechny soubory, klidně do jména ještě můžeš dopsat .xap a půjde to určitě 0

sssugi

21 | 07 | 11 18:51
Nedal by sa ten nasepkavac pri vlakoch busoch atd. dorobit aj slovensky? pripadne aj MHD bratislavy? A este by bolo fajn ak by sa dala zobrazit trasa toho spoju kliknutim prip. nejakym gestom 0

Jindřich Lukeš

11 | 07 | 11 20:22
Tak to jsem zkusil. .xap jenže je to furt to samé,jen se tím upravil název. Ale soubor se tim nezmněnil. zřejmě nepřepisuješ koncovku ale nazev souboru, zkus to v Total Commanderu. 0

premikkoci

11 | 07 | 11 19:43
to je zajímavé.. já přepsal koncovku a šlo to.. 0

Herbik

11 | 07 | 11 19:28
Tak to jsem zkusil. .xap jenže je to furt to samé,jen se tím upravil název. Ale soubor se tim nezmněnil. 0

premikkoci

11 | 07 | 11 18:04
Třeba zkusit koncovku na xap? To by tě jistě nenapadlo, co? 0

Herbik

11 | 07 | 11 18:02
Kdo mě řekne,jak je možné,že se mě to stáhne do pc jako zip soubor? A nevím jak to zmněnit. 0

Beban

29 | 06 | 11 22:29
Aplikace je skoro dokonalá, užitečností dalece přesahuje třeba i pro WP7 nezvyklá zakulacená tlačítka... Má ale jeden zásadní problém v použitelnosti... Při psaní bez diakritiky našeptávač opravdu hledá bez diakritiky... Když tak bydlím v Ústí nad Labem a napíšu třeba "ust", Ústí mi to nikdy nenabídne. Vzhledem k tomu, jak dlouho trvá, než našeptávač nějaké výsledky nabídne, a jak otravné je psaní diakritiky, by bylo dobré, kdyby našeptávač při stisku písmene s možností nabodeníčka počítal i s nabodenou variantou. Díky 0

jozo1606

08 | 06 | 11 15:26
Super nápad, Super spracované Miki len tak Ďalej good job ak niekto pomáhal aj tým dobrá práca 0

Hujer

08 | 06 | 11 09:13
Aplikace by měla fungovat i na Slovensku (Bus, Vlak, Letadlo). MHD je pouze pro ČR. Našeptávač zastávek nemá v databázi všechna města. Vytvoření takové databáze a udržování jí aktuální je dost časově náročné. Pokud by však měl někdo zájem pro některé město sepsat seznam zastávek není problém je přidat. Pokud by bylo zájemců víc tak bych naprogramovat aplikaci která by umožňovala editaci databáze použité v programu. (ušetřilo by mi to čas převodu z textové podoby do databáze) Pro Opavu seznam zastávek mám, jelikož pro WM psal kolega i aplikaci pro MHD, takže by to nebyl problém. V případě zájmu mě prosím kontaktujte, třeba přez SZ. 0

MikyWoW

07 | 06 | 11 23:45
Vývoj trval poměrně dlouho z důvodu nedostatku času (Programuji to ve volném čase většinou po večerech) a také jsem se seznamoval s věcmi které jsou odlišné od WM6.5: Silverlight s kterým jsem do té doby nepracoval. Přechod z VB.NET na C# a jiné... Celé to trvalo zhruba 3měsíce. Samozřejmě chceme vytvořily i další aplikace. 0

premikkoci

07 | 06 | 11 21:29
Mám pár otázek ohledně vývoje. Jak dlouho trvalo než jste to napsali? Přemýšlíte i nad dalšími výtvory? Ocenil bych nějakou jednoduchou aplikaci s bankomaty. Tu by ocenili snad všichni. 0

MikyWoW

07 | 06 | 11 18:58
Aplikace by měla fungovat i na Slovensku (Bus, Vlak, Letadlo). MHD je pouze pro ČR. Našeptávač zastávek nemá v databázi všechna města. Vytvoření takové databáze a udržování jí aktuální je dost časově náročné. Pokud by však měl někdo zájem pro některé město sepsat seznam zastávek není problém je přidat. Pokud by bylo zájemců víc tak bych naprogramovat aplikaci která by umožňovala editaci databáze použité v programu. (ušetřilo by mi to čas převodu z textové podoby do databáze) 0

sssugi

07 | 06 | 11 18:01
Slovenska obdoba ( http://www.cp.sk) sa neplanuje? Vyzera to byt velmi podobne ako vas idos.cz 0

AdamiX

07 | 06 | 11 14:09
Keby som býval v Česku a často cestoval, tak by to pre mňa bola skvelá vec. Vyzerá to super! 0

Jindřich Lukeš

06 | 06 | 11 19:45
Odkaz na fórum doplněn 0

Hujer

06 | 06 | 11 16:40
Super, na první verzi. Jinak, pod článkem samotným chybí odkaz na toto fórum. K aplikaci: u MHD, zkoušel jsem Opavu, by to taky chtělo nabízet seznam zastávek, jelikož ani místní si často ofic. názvy zastávek nepamatují přesně a aplikace pak nic nenajde. Za každý další vývoj každopádně už dopředu velký dík. 0

Jindřich Lukeš

06 | 06 | 11 01:08
Jednou z nejlepších aplikací pro Windows Phone 7 je jednoznačně aplikace WMM Jízdní řády od českého autora a vývojáře WMManie s nickem MikyWoW. Jak již název napovídá, jedná se o velice propracovanou aplikaci pro vyhledávání dopravních spojení (autobus, vlak, letadlo, MHD), která je vytvořena přímo pro ČR a čerpá z jízdních řádů IDOS. http://wmmania.cz/software/wp7/wmm-jizdni-rady-pro-windows-phone-7/ 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17