26. října Microsoft představí nová zařízení, na co se těšit? (aktualizováno)

Podrobnější informace o obsahu tiskové konference Microsoftu ohlášené na 26. října.

Microsoft začal minulý týden rozesílat pozvánky na svou tiskovou konferenci, která se uskuteční 26. října v New Yorku. Začátek byl ohlášen na 10 hodinu (EDT) a k dispozici bude také živý stream

Jako obvykle nejsou k dispozici žádné podrobnosti spojené s vlastním obsahem konference. Microsoftu se jako jedné z mála firem v poslední době celkem daří částečně utajovat informace o připravovaných novinkách. Internet ale nikdy nespí a něco přeci jen „prosáklo“. V současnou chvíli jsou ale níže uvedené informace spíše z roviny spekulací.

 

Surface Book a Surface Pro

S velkou pravděpodobností se dočkáme představení nové řady zařízení Surface. Svého nástupce by se měl dočkat nejen poměrně populární Surface Pro 4, ale také originální Surface Book. V případě obou zařízení se očekávají spíše drobné hardwarové změny zejména spojené s upgradem procesoru (Intel Kaby Lake) apod. V případě Surface Booku se také hovoří o výraznějších designových změnách a odstranění poměrně kontroverzní mezery mezi displejem a klávesnicí v místě kloubu.

Surface All-In-One (Surface Studio)

Největší novinkou by se měl stát Surface AIO, tedy „vše v jednom“ (počítač integrovaný do monitoru). Ten by měl být představen ve třech verzích. Ta nejlevnější by měla obsahovat 21“ FullHD displej, dražší pak 4k displej s úhlopříčkou 24“ a 27“. Hovoří se také o modulárním designu, který by mohl umožnit jednoduše přidávat/ubírat některé funkce (komponenty).

Příslušenství

Microsoft je poměrně aktivní také na poli příslušenství pro PC. Na tiskové konferenci bychom se měli dočkat představení dvou bezdrátových klávesnicí a dvou myší, které budou určeny pro řadu Surface, speciálně pak pro AIO.

Surface Phone

Představení Surface Phone je nepravděpodobné. Pokud vás zajímá proč, doporučujeme přečíst článek na toto téma přímo zaměřený:

TIP: Surface Phone – souhrn všech dostupných informací a spekulací

Windows 10

Samozřejmostí také budou podrobnosti o novinkách a funkcích v plánované aktualizaci Redstone2 pro Windows 10 (Mobile).

TIP: Přehled plánovaných vylepšení funkce Continuum v aktualizaci RedStone2

 

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

dkdesign

26 | 10 | 16 21:03
medvid - no asi nejsem jediný, ale obrázek jsem si už udělal, nejsem vědma, ale kroky které MS dělá k tomu prostě u mě sedí, jak jsem to psal. Pravda se ukáže, škoda že si většinou všechny diskuze nepamatuji, aby se mohl odstupem času podívat o kolik jsem se mýlil, nebo na opak. 0

medvid

26 | 10 | 16 11:23
@dkdesign to vypadá, že si jediný, který ví o čem se tam bude mluvit. 0

dkdesign

25 | 10 | 16 21:04
Co je tady konečně o co jsem přišel. Mě zajímá jen SurfacePhone a o to se nebude ani mluvit, to je vážně na pováženou. A proč tedy budou udžovat WM10 pči životě? Když modelů je jen pár a další v nedohlednu. Opravdu otázka je na místě? To bude zase bla,bla,bla, toť vše a jak vyleze surface, na kterém by měli fungovat aplikace PC, tak to boudou WM10 pro MS už k ničemu, jelikož se bude psát rok 2018 a do té doby je ofiko podpora, má to dobře naplánované. Snad mi ta L950 vydrží aspoň do toho roku 2018. 0

jklejna

18 | 10 | 16 12:23
Už je to tady. Konečně. Děkuji. 0

Mohlo by vás zajímat

HP Elite x3 v redakci a zahájení podrobného testu funkce Continuum

Jindřich Lukeš | články včera v 19:23

Horizon Go CZ - Interaktivní televize od UPC nyní i na Windows 10 (Mobile)

Sledujte více jak 120 televizních programů, přehrávejte již odvysílané pořady až 7 dní zpětně a vybírejte z více než 2000 filmů, seriálů i pořadů z Videotéky My Prime od UPC

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Facebook Messenger – oficiální aplikace pro Windows 10 (Mobile)

(9. 12.): Nová verze s řadou drobných vylepšení. // Facebook uvolnil finální verzi univerzální chatovací aplikace Facebook Messenger, která je nyní dostupná pro Windows 10 (Mobile).

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Windows 10 Insider Preview v. 14986: Nové Insider sestavení pro PC s řadou novinek

K dispozici je další testovací sestavení Windows 10 v rámci Fast Ring Insideru, tentokrát přinášející celou řadu novinek a vylepšení.

Jindřich Lukeš | články 09 | 12 | 16

Mobilní PC revoluce začíná – desktopové Windows 10 a klasické aplikace pro PC přichází na mobilní procesory ARM

Microsoft oznámil jedu z největších technologických novinek. Plnohodnotné Windows 10 vč. podpory klasických x86 aplikací poběží na nejnovější mobilních ARM procesorech od Qualcommu.

Jindřich Lukeš | články 08 | 12 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím