26. října Microsoft představí nová zařízení, na co se těšit? (aktualizováno)

Podrobnější informace o obsahu tiskové konference Microsoftu ohlášené na 26. října.

Microsoft začal minulý týden rozesílat pozvánky na svou tiskovou konferenci, která se uskuteční 26. října v New Yorku. Začátek byl ohlášen na 10 hodinu (EDT) a k dispozici bude také živý stream

Jako obvykle nejsou k dispozici žádné podrobnosti spojené s vlastním obsahem konference. Microsoftu se jako jedné z mála firem v poslední době celkem daří částečně utajovat informace o připravovaných novinkách. Internet ale nikdy nespí a něco přeci jen „prosáklo“. V současnou chvíli jsou ale níže uvedené informace spíše z roviny spekulací.

 

Surface Book a Surface Pro

S velkou pravděpodobností se dočkáme představení nové řady zařízení Surface. Svého nástupce by se měl dočkat nejen poměrně populární Surface Pro 4, ale také originální Surface Book. V případě obou zařízení se očekávají spíše drobné hardwarové změny zejména spojené s upgradem procesoru (Intel Kaby Lake) apod. V případě Surface Booku se také hovoří o výraznějších designových změnách a odstranění poměrně kontroverzní mezery mezi displejem a klávesnicí v místě kloubu.

Surface All-In-One (Surface Studio)

Největší novinkou by se měl stát Surface AIO, tedy „vše v jednom“ (počítač integrovaný do monitoru). Ten by měl být představen ve třech verzích. Ta nejlevnější by měla obsahovat 21“ FullHD displej, dražší pak 4k displej s úhlopříčkou 24“ a 27“. Hovoří se také o modulárním designu, který by mohl umožnit jednoduše přidávat/ubírat některé funkce (komponenty).

Příslušenství

Microsoft je poměrně aktivní také na poli příslušenství pro PC. Na tiskové konferenci bychom se měli dočkat představení dvou bezdrátových klávesnicí a dvou myší, které budou určeny pro řadu Surface, speciálně pak pro AIO.

Surface Phone

Představení Surface Phone je nepravděpodobné. Pokud vás zajímá proč, doporučujeme přečíst článek na toto téma přímo zaměřený:

TIP: Surface Phone – souhrn všech dostupných informací a spekulací

Windows 10

Samozřejmostí také budou podrobnosti o novinkách a funkcích v plánované aktualizaci Redstone2 pro Windows 10 (Mobile).

TIP: Přehled plánovaných vylepšení funkce Continuum v aktualizaci RedStone2

 

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

dkdesign

26 | 10 | 16 21:03
medvid - no asi nejsem jediný, ale obrázek jsem si už udělal, nejsem vědma, ale kroky které MS dělá k tomu prostě u mě sedí, jak jsem to psal. Pravda se ukáže, škoda že si většinou všechny diskuze nepamatuji, aby se mohl odstupem času podívat o kolik jsem se mýlil, nebo na opak. 0

medvid

26 | 10 | 16 11:23
@dkdesign to vypadá, že si jediný, který ví o čem se tam bude mluvit. 0

dkdesign

25 | 10 | 16 21:04
Co je tady konečně o co jsem přišel. Mě zajímá jen SurfacePhone a o to se nebude ani mluvit, to je vážně na pováženou. A proč tedy budou udžovat WM10 pči životě? Když modelů je jen pár a další v nedohlednu. Opravdu otázka je na místě? To bude zase bla,bla,bla, toť vše a jak vyleze surface, na kterém by měli fungovat aplikace PC, tak to boudou WM10 pro MS už k ničemu, jelikož se bude psát rok 2018 a do té doby je ofiko podpora, má to dobře naplánované. Snad mi ta L950 vydrží aspoň do toho roku 2018. 0

jklejna

18 | 10 | 16 12:23
Už je to tady. Konečně. Děkuji. 0

Mohlo by vás zajímat

Jaká je aktuální nabídka datových balíčků? (sponzorovaný článek)

Široká nabídka od mobilních operátorů umožňuje být online vždy a všude každému. Stačí si jen zvolit, kolik dat měsíčně potřebujete a kolik peněz jste ochotni do stálého připojení k internetu investovat.

Jindřich Lukeš | články před 2 hod.

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují

Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články před 1 den

Podpora notifikací z Windows 10 (Mobile) nejen ve Fitbitu na obzoru (aktualizováno)

Jindřich Lukeš | články 13 | 01 | 17

Windows 10 (Mobile) Insider Preview v. 15007: Nové Insider sestavení pro PC a telefon

Nové Fast Insider sestavení pro počítače i telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články 13 | 01 | 17

Global Tv Free - sledujte většinu světových TV (vč. CZ) zdarma ve svém telefonu

Global Tv Free je velice zajímavá aplikace, která vám v telefonu umožní sledovat více než 5000 televizních stanic z celého světa. Nechybí ani Česká republika, kde jsou dostupné snad všechny stanice vč. HBO apod.

Jindřich Lukeš | software 11 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím