Bude (či měl) takto vypadat Surface Phone? (aktualizováno)

(6.11.): Zařízení na renderech je zrušený Dell. //Na internet uniklo několik velice zajímavých renderů, které údajně zachycují chystaný či zrušený Surface Phone. Kromě renderů je součástí článku také krátké zamyšlení nad současnou situací.

Aktualizace:

(6.11.): Dle informací thurrott.com není přístroj zachycený na renderech níže Surface Phone, ale Dell. Mělo se jednat o zařízení typově velmi podobné Surface Phonu poháněné plnohodnotným x86 procesorem Intel. Jak ale již dobře víte, vývoj x86 procesorů vhodných pro mobilní použití byl Intelem ukončen. Hlavním důvodem byly dlouhodobé problémy s přehříváním procesorů jejichž architektura umožňovala použití v mobilních zařízeních, tedy bez přídavného ventilátoru. K přístroji mělo být dodáváno také další příslušenství v podobě „notebookového“ docku, který měl být poháněn telefon skrze vylepšenou funkci Continuum. 

 

Původní článek:

V souhrnném článku věnovaném Surface Phonu jsme doslova posbírali většinu dostupných informací.

TIP: Surface Phone – souhrn všech dostupných informací a spekulací

Nyní se ovšem na internetu objevily nové rendery, které mohou a zároveň nemusí vše změnit. Za uveřejněním těchto renderů totiž stojí často velmi dobře informovaný Evan Blass (@evleaks), který již v minulosti odhalil celou řadu telefonů před jejich oficiálním zveřejněním. Na druhou stranu ne vždy jsou jeho informace zcela přesné, zejména když jde o potenciálně zrušená, či nikdy nevydaná  zařízení.

Na aktuálních renderech, které dle jeho slov zachycují zařízení poháněné procesorem od Intelu, je celá řada zajímavostí. V první řadě se domníváme, že se nejedná o pouhý koncept zařízení, kterých po internetu kolují desítky. V tomto případě by se totiž mohlo jednat o reálný přístroj, což potvrzuje i čtveřice dalších snímků, kde je zařízení prezentováno v různých situacích. Obvykle se totiž takovéto propagační snímky tvoří v případech, že se jedná o reálný produkt.  Na druhou stranu je třeba ale také říci, že tyto snímky mohly vzniknout v úplně jiné souvislosti či k jinému účelu.

Pokud se ale budeme držet myšlenky, že se jedná o reálný produkt, ke kterému již vznikly i první propagační materiály, je velmi pravděpodobné, že byl již v pokročilé vývojové fázi. Vzhledem k vývoji operačního systému Windows 10 Mobile, ukončení prodeje Lumií, dříve uniklým informacím apod. se očekávalo, že Surface Phone dorazí již na konci letošního, nebo začátkem příštího roku.  Poslední informace ale hovoří o jeho výrazném zpoždění minimálně o další rok. Mezi hlavní spekulované důvody, které toto zpoždění způsobily, patří relativně nedávné ukončení vývoje mobilních procesorů Intelu.

Pokud bychom všechny tyto informace spojili, dalo by se říci, že na snímcích je zachycen skutečný Surface Phone, který měl být poháněn novým mobilním procesorem od Intelu. Z důvodů přerušení vývoje mobilních procesorů Intelu však došlo k tomu, že Surface Phone, který měl již nabídnout spouštění klasických desktopových aplikací, najednou nemělo co pohánět a Microsoft musel jeho vývoj výrazně prodloužit.

 

V této fázi však vstupuje do hry další zajímavá informace. Evan Blass totiž pod uveřejněnými rendery uvádí „Powered by a laptop-class Intel processor“ a pokud bychom byli skutečně důslední, tak „laptop-class“ není „mobile-class“. I když se v tuto chvíli jedná spíše o slovíčkaření, položme si otázku, zdali za rozhodnutím Intelu ukončit vývoj mobilních procesorů v době, kdy jsou chytré telefony na vzestupu s jasnou budoucností, a soustředit se pouze na „desktopové“ procesory, kdy se notebooků a počítačů prodává každý rok výrazně méně, skutečně správně interpretované. Nevidí Intel přeci jen trochu dopředu, či nepředpokládá, že klasické mobilní procesory dnes hojně využívané budou v blízkém horizontu nahrazeny něčím podstatně výkonnějším? Nemohou již vývojové týmy Intelu pracovat na nové generaci klasických procesorů, které díky svým parametrům bude možné použít i v telefonech?  Neukončil Intel prohraný boj na poli mobilních procesorů a nesoustředí se na další generaci zařízení, tedy podobně jako Microsoft? Na tyto otázky v tuto chvíli neumíme odpovědět, je však dobré je mít na paměti.

Pokud se vrátíme zpět k uveřejněným renderům, můžeme si položit další otázku, zdali se jedná o skutečně zrušený Surface Phone, nebo zdali se jej v boudou v menší designové obměně stejně dočkáme? 

 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

jklejna

06 | 11 | 16 12:35
A parametry? Baterie, rozměry? Krásný sen. 0

Mohlo by vás zajímat

Přehled všech dostupných verzí systému Windows Phone/Windows 10 Mobile pro jednotlivé modely

Jaká je nejnovější verze systému pro mé zařízení? Nejen na tuto otázku naleznete odpověď v tomto přehledu všech dostupných/podporovaných verzí systému pro většinu WP a W10M zařízení.

Jindřich Lukeš | návody před 9 hod.

Creators Update pro Windows 10 Mobile oficiálně k dispozici – stahujte finální verzi

Windows 10 Mobile Creators Update ve finální verzi uvolněn jako standardní aktualizace pro běžné uživatele. Pokud máte jeden z podporovaných přístrojů, můžete stahovat.

Jindřich Lukeš | články včera v 12:13

Windows 10 Cloud – přehled dostupných informací

V tomto článku naleznete většinu dostupných informací spojených s novou verzí stolního operačního systému od Microsoftu pojmenovaného Windows 10 Cloud.

Jindřich Lukeš | články 25 | 04 | 17

Samsung Galaxy S8 vs. Microsoft Lumia 950 – test fotoaparátu

Jedno z prvních porovnání fotoaparátů Lumie 950 a nového Samsungu Galaxy S8.

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17

Aplikace Upgrade Advisor pro přechod z WP8.1 na W10M zpět na Storu

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím