Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Čeština pro všechna Windows Phone 7 zařízení s Mangem

V dnešním návodu si ukážeme, jak jednoduše aktivovat češtinu na jakémkoliv současné Windows Phone 7 zařízení, který obsahuje poslední aktualizaci Mango.

Za tip na tento článek a ilustrační fotografii děkuji našemu čtenáři s nickem "skullik".

-------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizace (27.9.): Pokud v lokalizované verzi systému nemáte možnosti nastavení fotoaparátu a kamery, doporučuji aplikovat tento postup:

 1. Stáhněte a rozbalte si soubor "camerasettingsmanifest.0405.zip" v PC
 2. Přepněte zařízení do módu flashdisku pomocí aplikace USB Storage Enabler.
 3. Do paměti zařízení nakopírujte soubor "camerasettingsmanifest.0405.xml"
 4. Spusťte v zařízení průzkumník souborů TouchExplorer (HTC), resp. WP7 Root Tools (Samsung).
 5. Proklikejte se v průzkumníku souborů do "My Document/Zune/Content/0400", kde naleznete jediný soubor (pokud uvidíte více souborů, vyberte ten se správnou velikostí), který přejmenujete na "camerasettingsmanifest.0405.xml" a následně nakopírujeme do složky Windows.
 6. Menu fotoaparátu by již mělo být přístupné.
WMM Servis

Pokud nemáte čas či chuť návod studovat, můžete využít náš WMM Servis, kde Vám zařízení upravíme dle vašich představ.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Nedávno světla světa spatřily první neoficiální ROM pro HTC zařízení, které obsahují kompletní českou lokalizaci. Tuto lokalizaci přináší poslední aktualizace Mango, resp. beta Mango, kterou je možno nahrát několika způsoby. Z neznámého důvodu však Microsoft zobrazení češtiny u stávajících zařízení blokuje, a lokalizaci je možno použít pouze v podobě podpory českých znaků na softwarové klávesnici. Nová zařízení, která se na podzim chystají na trh, již plnohodnotnou češtinu samozřejmě mít budou (operační systém vč. Manga bude v podstatě totožný jako pro současná zařízení). Z toho plyne, že čeština je již v systému obsažena, pouze ji nelze u stávajících zařízení jednoduše přepnout.

čeština WP7

V tomto velice jednoduchém (časově trochu náročnějším) návodu si ukážeme, jak jednoduše zapnout českou lokalizaci i u všech stávajících zařízení s Windows Phone 7.

Základním předpokladem pro zobrazení lokalizace je, mít v telefonu poslední aktualizaci Mango. U žádné jiné verze (NoDo, apod.) Windows Phone 7 bohužel českou lokalizaci využít nelze. Avšak pro aktivaci samotné lokalizace je nejdříve třeba nahrát předchozí verzi systému (NoDo).

Celý trik spočívá v přidání nové hodnoty (new value) s názvem "0405" a String hodnotou "Czech" do větve "HKEY_LOCAL_MACHINE/MUI/Available" registrů systému. Úpravy registrů však v Mangu nejsou možné, a tak bude potřeba nejdříve nahrát/obnovit do zařízení starší verzi systému (NoDo). (Aktuálně: Registry v Mangu již upravovat lze, češtinu je ale možné zapnout pouze v předchozí aktualizaci systému (NoDo). V podstatě je několik variant:

WMM Servis

Pokud nemáte čas či chuť návod studovat, můžete využít náš WMM Servis, kde Vám zařízení upravíme dle vašich představ.

 

Univerzální postup pro všechna zařízení (uzamčená)

Tento postup je určen pro ty, kteří mají zařízení ve výchozím stavu (verze systému 7004), nebo již nainstalovali některou z aktualizací přes Zune. Zařízení není odemčeno pro instalaci neoficiálních aplikací)

 1. Pokud jste zatím do zařízení neinstalovali žádnou aktualizaci, pokračujte rovnou bodem 3) tohoto postupu.
 2. Pokud jste již nějakou aktualizaci do zařízení nahráli, je třeba ručně do zařízení nahrát prvotní ROM (7004) kvůli nutnosti odblokovat přístroj pro instalaci neoficiálních aplikací. Postup pro HTC zařízení naleznete v tomto článku a postup pro Samsung zařízení zde.
 3. Zařízení s původní verzí systému (7004) odemkneme dle tohoto návodu.
 4. Pomocí synchronizační aplikace Zune proveďte klasickou aktualizaci systému až na verzi systému označenou jako NoDo (7.0.7392.0).
 5. Po spuštění telefonu stáhněte a nainstalujte nějakou aplikaci umožňující editaci registrů. Pro Samsung zařízení doporučuji WP7 Root Tools a pro HTC tuto aplikaci. Postup, jak instalovat neoficiální aplikace naleznete zde.
 6. Editor registru spustíme, proklikáme se do větve "HKEY_LOCAL_MACHINE/MUI/Available" a přidáme novou hodnotu (new value) s názvem "0405" a String hodnotou "Czech".
 7. Aktualizujeme systém na Mango.
 8. Po uspěšné aktualizaci a spuštění systému budete mít telefon kompletně lokalizován, případně stačí jazyk přepnout v nastavení.

 

Univerzální postup pro všechna zařízení (odemčená)

Tento postup je určen pro ty, kteří již mají zařízení odemčeno pro instalaci neoficiálních aplikací)

 1. Postup je obdobný. Opět je nutné do telefonu nahrát, popř. obnovit verzi systému pouze s NoDo aktualizací. Nejjednodušším způsobem je obnovení zálohy pomocí Zune.
 2. Jelikož je obnova úplná, zařízení zůstane stále odemčené a můžete pokračovat obdobně jako v předchozím případě.
 3. Po spuštění telefonu stáhněte a nainstalujte nějakou aplikaci umožňující editaci registrů. Pro Samsung zařízení doporučuji WP7 Root Tools a pro HTC tuto aplikaci. Postup, jak instalovat neoficiální aplikace naleznete zde.
 4. Editor registru spustíme, proklikáme se do větve "HKEY_LOCAL_MACHINE/MUI/Available" a přidáme novou hodnotu (new value) s názvem "0405" a String hodnotou "Czech".
 5. Aktualizujeme systém na Mango.
 6. Po spuštěné aktualizaci a spuštění systému budete mít telefon kompletně lokalizován, případně stačí jazyk přepnout v nastavení.

 

Univerzální postup pro všechna HTC zařízení.

Tento postup je určen pro ty, kteří používají zařízení od HTC a chtějí si co nejvíce ulehčit práci.

 1. Pouze do HTC zařízení je možné instalovat neoficiální ROM. Některé z těchto ROM již obsahují také českou lokalizaci. Mimo jiné obsahují také Mango update a jsou odemčené. Tedy v podstatě maximum, co lze v současné době z WP7 "vytáhnout".
 2. Nejdříve je třeba zařízení odemknout pomocí RSPL/HSPL.
 3. Nahrát libovolnou neoficiální ROM s českou lokalizací. Např. verzi DFT 7720.
 4. Hotovo

Komentáře (132)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

palokm

21 | 01 | 12 16:27
ked uz mas update pozri v nastaveni....je tam take nieco ako oblast a jazyk....pozri ci tam mas cestinu 0

enriquesnespesny

21 | 01 | 12 13:54
Dell Venue kdyby nekdo chtell tak dokazu do nej zaridit cestinu uz to ve svojom delu mamm a uz udelanej i nejnovejsi update zdravim mam dell venue pro 8gb a potreboval bych češtinu jak by to šlo udělat diiiky 0

Anachy

28 | 12 | 11 13:37
Děkuji uživateli "mouka013" a jeho odkazu ze soboty 24.12. po trochu strastiplné cestě mám již mobil cz a opravdu to nakonec nebylo tak složité 0

mouka013

27 | 12 | 11 18:31
k poslednímu příspěvku jsem dal odkaz na konkurenční české fórum, kde se tomu věnují i s návodem, ale byl odstraněn. zřejmě se tady nesmí upozorňovat na konkurenční fóra. musíte zagooglovat 0

LupyNHO

27 | 12 | 11 13:01
Nevite zda jde vyuzit servisu k pridani cestiny? Jde udelat downgrade i jednoduzsim zpusobem jako napr. /reset you phone/ nez pro mne slozitejsim zpusobem pres navod: http://wmmania.cz/clanky/navody/samsung-omnia-7-jak-prehrat-rom/ ? 0

LupyNHO

27 | 12 | 11 12:58
Zdravim, mam Samsung omnia 7 a hned po rozbaleni jsem zacal naivne aktualizovat na Mango stim, ze tam bude ceska lokalizace. 0

Anachy

27 | 12 | 11 08:46
Taky bych se pripojil za prosbu "siguna" pokud by to nekdo popsal v cz bylo by to fajn - preci jenom ne vsichni umi dobre anglicky a prekladace obcas v technických terminech delaji trochu zmatek 0

sigun

27 | 12 | 11 04:56
Můžeš to prosím popsat v češtině.Díky 0

mouka013

26 | 12 | 11 22:50
opravdu funguje jednoduše edit: JL 0

Anachy

25 | 12 | 11 13:10
for mouka013 : Je to opravdu tak jednoduché? 0

mouka013

24 | 12 | 11 09:49
Kdo chce češtinu na neodblokovaném telefonu a má aktualizaci 7720 a nebo 7740, tak zde má jednoduchý návod jak jí zapnout. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1240455 0

Anachy

24 | 12 | 11 09:05
Díky za napovedu myslel jsem si to ale lepsi se zeptat nez neco rovnou podelat. 0

Jindřich Lukeš

23 | 12 | 11 20:32
dle tohoto clanku nahrajes puvodní ROm 7004, kterou přes Zune klasicky na NoDo aktualizuješ 0

Anachy

23 | 12 | 11 17:50
Zkusim postupovat dle tohoto, třeba to vyjde - http://wmmania.cz/clanky/navody/samsung-omnia-7-jak-prehrat-rom/ 0

Anachy

23 | 12 | 11 16:59
Zdravím, konečně jsem se odhodlal k přechodu se svou omnii 7 na přechod na češtinu a narazil jsem na zásadní problém, zařízení odemčené , to že musím opět nainstalovat nodo mi je jasné, jen nevím kde jej mám sehnat a druhý problém je že mi zune nenabízí nahrání záloha ,tj až budu mít nodo tak jeho opětovné přehrání do telefonu. Je ještě nějaká jiná cesta nebo musím jít na jinou verzi zune - mám poslední aktualizaci. 0

Jindřich Lukeš

12 | 12 | 11 21:47
tak mi to pošli (WMM Servis) a podívám se na to.... Jinak s XP to bude boj. 0

Tomas_2002

12 | 12 | 11 19:34
Nezkoušel. V práci máme všechny naprosto stejný Zítra si vezmu netbook s Win XP a zkusím to. Nicméně jsem koukal, že tento problém registruje i spousta uživatelů na XDA developers a žádné relevantní řešení jsem nenašel. Tohle pádlo má být dárek k vánocům pro mou lepší polovičku, tak doufám, že se mi to podaří do vánoc vyřešit Jinak jsem mrtvej homolka 0

Jindřich Lukeš

12 | 12 | 11 19:28
zkoušel jsi jiné PC? 0

Tomas_2002

12 | 12 | 11 17:52
Nikdo neví co s tou chybou 226 Flash write? Bez toho se nemužu nijak posunout dál. Také bych prosil o radu s tímto problémem. Vyhodí mi ji to jak při flashování ROM ( při 0%) tak při snaze o downgrade SPL ( asi při 12%)......jsem z toho už naprosto zoufalý... 0

pepik1

24 | 11 | 11 21:40
kdyby nekdo chtel videt fotky tak neni problemm nejdou mi sem nejak datt nebo sou tady heslo je. dell http://www.uloz.to/11276840/dell-rar 0

pepik1

24 | 11 | 11 20:57
navod neni v mojich silach platil sem za to udelani jednomu clovickovi stravil na tom as3 dny a neda to urcite zadarmo ale je to zatim asi jediny reseni pro ty co ji chcou cestinu do dell venue pro a proto rikam ze dokazu zaridit dodelani CZ 0

Jindřich Lukeš

24 | 11 | 11 19:33
nechtěl by si připravit návod, aby měli možnost i ostatní? 0

pepik1

24 | 11 | 11 18:54
Dell Venue kdyby nekdo chtell tak dokazu do nej zaridit cestinu uz to ve svojom delu mamm a uz udelanej i nejnovejsi update 0

Jindřich Lukeš

21 | 10 | 11 16:07
zkoušel si jiné PC, jiné USB, jiný kabel, jinou ROM ? 0

blaztar

21 | 10 | 11 15:03
Nikdo neví co s tou chybou 226 Flash write? Bez toho se nemužu nijak posunout dál. 0

Jindřich Lukeš

20 | 10 | 11 22:23
Ještě jeden dotaz kontrolní. Při aktivaci češtiny bude k dispozici v settings hned poté, v té aktuální verzi kde jsem odemykal win? Nebo se objeví až v Mangu? až v Mangu 0

Jindřich Lukeš

20 | 10 | 11 22:23
Nedají....Pro Dell tuším není ani editor registrů, češtinu tedy nezapneš 0

moravan

20 | 10 | 11 22:02
Koupil jsem Dell Venue Pro, samozřejmě v EN verzi, aktualizoval jsem na mango. Dají se použít ROMky z HTC na zapnutí češtiny? 0

Leeone

20 | 10 | 11 21:54
Ještě jeden dotaz kontrolní. Při aktivaci češtiny bude k dispozici v settings hned poté, v té aktuální verzi kde jsem odemykal win? Nebo se objeví až v Mangu? 0

Jindřich Lukeš

18 | 10 | 11 16:07
Spíš jsem tou otázkou myslel jestli třeba nebude v budoucnu možnost upravit registry aniž bych se vracel na nodo (7004) přímo v mangu. Prostě vynechat tu cestu zpět na nodo a zase zpět k mangu Asi sis špatně přečetl muj příspěvek. tak ještě jednou. Registry v Mangu editovat lze, ale čeština se nezapne, jelikož tuto editaci je nutno provést před aktualizací Mango, jinak se CZ nezobrazí. 0

blaztar

18 | 10 | 11 14:21
Potřeboval bych poradit. Mám HTC trophy s Mangem. Chtěl bych nahrát čestinu a tak jsme si stahl potřebnou původní originální ROM z článku s návodem. Při flashovaní mi to vždy při jednom procentu hodi chybovou hlášku Flash erorr (Flash write), o které není zmíňka v readme souboru. Nevíte kde může být chyba? dík za tip 0

Leeone

18 | 10 | 11 13:09
Spíš jsem tou otázkou myslel jestli třeba nebude v budoucnu možnost upravit registry aniž bych se vracel na nodo (7004) přímo v mangu. Prostě vynechat tu cestu zpět na nodo a zase zpět k mangu 0

Jindřich Lukeš

18 | 10 | 11 11:37
Určitě ne. Technici muzes čestinu v mangu zapnout, resp. vytvořit příslušný klíč v registru, ale změna se ve fungujícím systému neprojeví. 0

Leeone

18 | 10 | 11 10:40
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Pročetl jsem snad vše o aktivaci češtiny. Dá se předpokládat, že bude možná (v nějakém rozumném horizontu) aktivace i v mangu? 0

Jindřich Lukeš

15 | 10 | 11 19:55
Pleteš tu dvě věci, které spolu nesouvisí. Pokud chceš aktivovat češtinu musíš přejít zpet na Nodo, resp na 7004, kde zařízení odemkneš, nasledně aktualizuješ na nodo, dle návodu vše potřebné aktivuješ a pak aktualizuješ zpet na Mango. 0

Kositch

15 | 10 | 11 19:42
Aha, já jinou aktualizaci než Mango přes Zune nemám. Na XDA se píše, že zatím i mé HTC Trophy odemčení bez přechodu zpět na NoDo možné není. 0

Jindřich Lukeš

15 | 10 | 11 14:27
na některých modelech odemknutí lze, ale touch Explorer stejne s poslední aktualizací od HTC nefunguje. 0

Kositch

15 | 10 | 11 14:23
Mango. Koukal jsem, že to asi na HTC zatím nejde, odemknout interops na Mangu a HTC zařízení... 0

Jindřich Lukeš

15 | 10 | 11 12:06
Jakou verzi WP7 máš? 0

Kositch

15 | 10 | 11 12:00
Problém je ale v tom, že na HTC nemohu nainstalovat Touch Explorer, i když jej mám odemklý jako Developer. Pravděpodobně to je tím, že Touch Explorer vyžaduje interops unlock, nějaké jiné řešení na HTC, jak dostat do telefonu Touch Explorer? 0

Jindřich Lukeš

14 | 10 | 11 12:00
Ano, funguje pro všechna zařízení s WP7 0

Kositch

14 | 10 | 11 09:11
Funguje postup zprovoznění nastavení fotoaparátu popsaný v "Aktualizace (27.9.)" i na zařízeních HTC? Nebo to je postup pouze pro Samsung? 0

Jindřich Lukeš

05 | 10 | 11 15:16
Ale jo, takové články samozřejmě čtu, zas si nepustím kdejakou aktualizaci aniž bych se před tím nepodíval na webu. Jen jsem netušil, že s tím budou takové problémy. Navíc, když všude chválili, jak je ta čeština skvělá a že je MarektPlace česky apod... Jenže až později jsem se dočet´, že jen u nových zařízení... Tož tak. O češtině v Mangu nikdo nikdy nepsal. V posledních měsících před vydáním aktualizace jsem všude psal, že pro stávající zařízení čeština nebude. Jen si tu teď dokázal, že sis skutečně nic nepřečetl. V podstatě je mi to jedno, jen si nestěžuj na něco, co je všem dopředu známo. 0

premikkoci

05 | 10 | 11 14:52
S radostí aktualizoval na Mango a pak jsem zjistil, že čeština nejde (fóra jaksi nečtu) a že musím provádět kdejaké zasr... fičulárny, abych se dočkal češtiny. Tak se chci možná blbě zeptat: v nastavení telefonu, pod volbou About je možný Reset telefonu do továrního nastavení. Tento reset Mango neodstraní do stavu před aktualizací, resp. neobnoví telefon do stavu, kdy bych mohl změnit ten jeden blbý zápis v registru? Nejsem úplný trotl, ale tyhle uváděné postupy mi jako příliš jednoduché nepřijdou - udělejte to, ale předtím musíte udělat to, ale jestli nemáte tamto, musíte ještě udělat toto... hrůzaDíky za odpověď. Promiň, ale píšeš, že nejsi úplný začátečník. Bohužel ty návody jsou psané i pro začátečníky. Příště by sis mohl něco přečíst, když nic nevíš. Pokud se nechceš v ničem rýpat, tak si máš koupit telefon, který má češtinu a ne tady brečet. edit: JL 0

du.michal

05 | 10 | 11 13:33
Ale jo, takové články samozřejmě čtu, zas si nepustím kdejakou aktualizaci aniž bych se před tím nepodíval na webu. Jen jsem netušil, že s tím budou takové problémy. Navíc, když všude chválili, jak je ta čeština skvělá a že je MarektPlace česky apod... Jenže až později jsem se dočet´, že jen u nových zařízení... Tož tak. 0

Jindřich Lukeš

05 | 10 | 11 11:51
Fóra číst nemusíš, ono by možná stačilo, než nainstaluješ cokoliv do telefonu, zjistit si co je to vubec zač a k čemu je to dobre. Doporučuji se podivat alespon sem: http://wmmania.cz/clanky/obecne/zakladni-informace-o-windows-phone-7/ kde najdeš všechny odpovědi. 0

du.michal

05 | 10 | 11 11:27
S radostí aktualizoval na Mango a pak jsem zjistil, že čeština nejde (fóra jaksi nečtu) a že musím provádět kdejaké zasr... fičulárny, abych se dočkal češtiny. Tak se chci možná blbě zeptat: v nastavení telefonu, pod volbou About je možný Reset telefonu do továrního nastavení. Tento reset Mango neodstraní do stavu před aktualizací, resp. neobnoví telefon do stavu, kdy bych mohl změnit ten jeden blbý zápis v registru? Nejsem úplný trotl, ale tyhle uváděné postupy mi jako příliš jednoduché nepřijdou - udělejte to, ale předtím musíte udělat to, ale jestli nemáte tamto, musíte ještě udělat toto... hrůzaDíky za odpověď. 0

vsvs

02 | 10 | 11 10:55
Zkusím tedy zpět na NoDo přes Zune. Jinak Samsung CZ tvrdí, že pro Omnii 7 uvolní oficiální ROM CEE s češtinou. Termín neznámý. 0

Jindřich Lukeš

02 | 10 | 11 10:24
Zdroj FB Windows Phone CZ Vyjadreni CZ MS proc nepujde dostat cestinu do zarizeni koupenych pred mangem. Ohled na naše partnery (výrobce telefonů) nám nedovoluje zabíhat do podrobností, ale můžeme vás ubezpečit, že se nejedná o žádný marketingový trik a že problém je hardwarového rázu. To je všechno, co k tomu v tuto chvíli můžeme říct. Díky za pochopení. //sorry odmazal jsem nechtene jednu vetu Kecaj, jak je prakticky vidět, žadný hw. problém není. 0

Jindřich Lukeš

02 | 10 | 11 10:23
"Registry v Mangu již upravovat lze, zatím však nemám potvrzeno, zda je možné aktivovat češtinu přímo z Manga" Lze už aktivovat češtinu i přímo z Manga? Pokud ne a musel bych se vrátit k NoDo, kde to snad půjde, a upravit registry, je to možné přes Zune (jiná varianta než Zune mi přijde moc složitá)? Upgrade na Mango probíhá v 2 krocích, tak se obávám, že se vrátím jen k předchozí verzi, a ne k původnímu NoDo. Děkuji za pomoc. Obnoví se i NoDo (alespoň u mě se tak stalo). ta 7403 je jen taková mezifáze. 0

Jindřich Lukeš

02 | 10 | 11 10:21
V Mangu aktivovat češtinu nelze. Je třeba to udělat v NoDu, aby byla ta příslušná hodnota v registru před nahráním Manga 0

11HTC11

02 | 10 | 11 09:37
"Registry v Mangu již upravovat lze, zatím však nemám potvrzeno, zda je možné aktivovat češtinu přímo z Manga" Lze už aktivovat češtinu i přímo z Manga? Pokud ne a musel bych se vrátit k NoDo, kde to snad půjde, a upravit registry, je to možné přes Zune (jiná varianta než Zune mi přijde moc složitá)? Upgrade na Mango probíhá v 2 krocích, tak se obávám, že se vrátím jen k předchozí verzi, a ne k původnímu NoDo. Děkuji za pomoc. stahni si puvodni rom 1.16 jinak sem zapomel udelat cestinu v tech krocich a uz instaluju mango tak to zkusim udelat v nem pak reknu jestli to jde 0

vsvs

02 | 10 | 11 09:11
"Registry v Mangu již upravovat lze, zatím však nemám potvrzeno, zda je možné aktivovat češtinu přímo z Manga" Lze už aktivovat češtinu i přímo z Manga? Pokud ne a musel bych se vrátit k NoDo, kde to snad půjde, a upravit registry, je to možné přes Zune (jiná varianta než Zune mi přijde moc složitá)? Upgrade na Mango probíhá v 2 krocích, tak se obávám, že se vrátím jen k předchozí verzi, a ne k původnímu NoDo. Děkuji za pomoc. 0

premikkoci

29 | 09 | 11 19:56
No už jsem to vyřešil jinak... Upravil jsem stejnou aplikaci, která se používá pro nakopírování unlock.xml... místo toho jsem tam camera.....xml Btw. do rootu jsem to taky zkoušel, ale nic jsem nenašel... Teď už si užívám nastavení fotoaparátu a wifi tethering 0

Jindřich Lukeš

29 | 09 | 11 18:32
vždyt je to v tom navodu. Nakopíruj to do rootu a najdeš to v tom umístení, které je napsane v navodu 0

premikkoci

29 | 09 | 11 18:16
Kam kopírujete ten xml soubor? Já když spustím ten usb enabler, tak se mě zobrazí pouze složky artists, music, albums, atd.... zkrátka jenom multimedia. Kde to pak najdu, když to nakopíruju například do složky music? 0

Jindřich Lukeš

17 | 09 | 11 17:13
nerozumím tvému příspěvku 0

imaxik

17 | 09 | 11 17:11
Zdroj FB Windows Phone CZ Vyjadreni CZ MS proc nepujde dostat cestinu do zarizeni koupenych pred mangem. Ohled na naše partnery (výrobce telefonů) nám nedovoluje zabíhat do podrobností, ale můžeme vás ubezpečit, že se nejedná o žádný marketingový trik a že problém je hardwarového rázu. To je všechno, co k tomu v tuto chvíli můžeme říct. Díky za pochopení. //sorry odmazal jsem nechtene jednu vetu 0

Jindřich Lukeš

16 | 09 | 11 19:58
nepleteš, ono je to v každé aplikaci trošičku jinak, ale dobrá poznámka, díky za doplnění. 0

Kositch

16 | 09 | 11 19:49
Díky za všechny návody, postupně mi pomohly dostat se až sem. Jen si myslím, že při úpravě registru by se nemělo dávat nový klíč "New key" ale spíš nová hodnota "New value", když jsem totiž zadal v Registry Editoru nový klíč, tak to vytvořilo záznam s ikonkou složky a ty ostatní jazykové záznamy mají ikonku jako když jsem dal vytvořit "New value". Opravte mě, jestli se pletu. 0

Jindřich Lukeš

16 | 09 | 11 15:46
nastavení zustanou, HR se neprovádí 0

Kositch

16 | 09 | 11 14:50
OK díky a ještě jeden dotaz, když nyní již používám české Live ID na verzi 7004, provedu všechna odemčení, update na NoDo a poté update na Mango, zůstanou mi všechna nastavení, prolinkování atd. nebo se udělá po update HR? Případně jestli je nutné jej provést? 0

Jindřich Lukeš

16 | 09 | 11 14:44
Ano tento postup bude třeba provést i před instalací oficiální verze 0

Kositch

16 | 09 | 11 13:24
Bude nutné provést tento postup i před oficiální aktualizací na Mango? Resp. zdali když toto neprovedu a updatuji telefon přes Zune na ofic. Mango, tak bude pouze v EN? 0

premikkoci

13 | 09 | 11 23:24
Ovládání hlasem nefunguje a local scout také ne... 0

Mikeš

13 | 09 | 11 23:17
Funguje v český lokalizaci i český ovládání hlasem, scout atd. ?? Nechce se mi to celý předělávat jen pro český písmenka.. Díky. 0

Martin7Pro

09 | 09 | 11 00:21
Tak jsem se nakonec rozhodl HTC7Pro vrátit. V podstatě buď musím mít nepoužitelné těžítko ve všech ohledech snad vyjma možnosti rychlého internetu horší, než je moje stařičká Nokia 9300, nebo porušit všechna možná ujednání a zřejmě i zákony. Přestože jsem stáhl několik tisíc aplikací z Marketplace na vyzkoušení (v zásadě zcela nelegálně, ale jinak to zde ani nelze), ani jedna mne nepřesvědčila, že by mělo ji smysl kupovat, až to vůbec půjde. Ani různé ROM mi náladu nezvedly. Chybí i ty nejzákladnější věci, které pomaloučká symbianová Nokia má a třeba něco ve stylu FileNote (dvoupanelový filecommander s perfektním plánovačem spouštění aplikací, klávesovými makry atd) už z principu na WP7 nikdy nebude. Také nechci platit za mobilní internet víc, než nyní (měsíční limit překročen za den, aniž by se mě telefon vůbec zeptal, zda některé věci opravdu chci řešit online), ale nějaké omezení datového toku u MS neznají a používat wapové stránky se mi opravdu nechce. Oproti Opeře Mini zoufalost. Nemožnost vytáhnout kartu a strčit do notebooku, no, co na to říci... Na vychvalované hardwarové klávesnici píšu cca 10x pomaleji, zvláště v češtině, než na oné Nokii s mnohonásobně pomalejším procesorem, ale zato s nesrovnatelně kvalitnější klávesničkou s dvojnásobným množstvím tlačítek. Prostě jako pracovní nástroj je WP7 přístroj na nic (většina aplikací ani s hardwarovou klávesnicí nespolupracuje, případně na ní umožňuje jen vepisovat do okének spravovaných přes display), samozřejmě na zábavu je asi přizpůsobený lépe. Co mě však zklamalo po klávesnici nejvíc, jsou další 2 věci, kvůli kterým jsem ho kupoval - integrované GPS a fotoaparát s HD videem. GPS příjem je zoufale slabý oproti externím bluetooth GPS klíčenkám a fotoaparát podle mých velmi detailních testů za pomoci několika homebrew aplikací zřejmě nativně disponuje jen čipem 3 MPx, přičemž 5 MPx fixluje interpolací. V tom se ale mohu mýlit. Ani když se mi podařilo nastavit nejnižší ISO, nejnižší jpg kompresi a při dobrém svícení se však nepodařilo udělat jedinou nezašuměnou fotku. Video je sice nesrovnatelně kvalitnější než fotky, ale vzhledem k tomu, že moje Nokia společně s FullHD Toshibou a externí navigací váží skoro stejně jako tento otesánek, raději asi zůstanu u zmíněné trojkombinace. Dotaz: Najdu někde OSPL 1.23.2250.0? Vrátil jsem tam 1.22, asi se to neliší, ale chci telefon vrátit ve zcela původním stavu. Screenprotector holt půjde do koše. Kdyby někdo chtěl tento přístroj za šest tisíc korun s kompletní zárukou a vyzkoušenými postupy nahrátí hspl (do některých novějších kousků to prý tak jednoduše nejde), jakýchkoli aplikací, libovolné ROM či odemknutí originální, ozvěte se rychle, jinak nejpozději v pondělí poputuje zpět k prodejci. M. 0

Jindřich Lukeš

06 | 09 | 11 22:20
Pokud hledas v apliakci na upravu v telefonu určitě tam ta cesta je. Kde konkretně si se zasekl? resp. kam až ses proklikal? Jinak HKEY_LOCAL_MACHINE se může objevovat také v ruznych zkracených formách, třeba HKLM apod. 0

11HTC11

06 | 09 | 11 20:44
A hledáš v registru na telefonu? To samozřejmě na desktopu není A do registru na WP 7 oficiálně psát nejde, musíš použít neoficiální aplikaci. Takže nejprve odemknout telefon. Na WP 7.5 nelze registr ani prohlížet (i když určitým způsobem do něj zapsat lze, pokud znáš přesnou cestu ke klíči), takže pokud máš telefon aktualizovaný, musíš nejprve downgradovat systém, (odemknout, nahrát aplikace), přepsat registr, pak nahrát aktualizaci. Alespoň tak jsem návody pochopil, možná mne někdo opraví... Jou ale ja sem to tak vsechno udelal telefon mam odemcenej vsechno jen ten regist nemuzu najit 0

Martin7Pro

06 | 09 | 11 15:37
A hledáš v registru na telefonu? To samozřejmě na desktopu není A do registru na WP 7 oficiálně psát nejde, musíš použít neoficiální aplikaci. Takže nejprve odemknout telefon. Na WP 7.5 nelze registr ani prohlížet (i když určitým způsobem do něj zapsat lze, pokud znáš přesnou cestu ke klíči), takže pokud máš telefon aktualizovaný, musíš nejprve downgradovat systém, (odemknout, nahrát aplikace), přepsat registr, pak nahrát aktualizaci. Alespoň tak jsem návody pochopil, možná mne někdo opraví... 0

11HTC11

06 | 09 | 11 12:16
prosim muze me nekdo poradit kde najdu tuhle vetev na cestinu at projizdim registry tak to nevidim Editor registru spustíme, proklikáme se do větve "HKEY_LOCAL_MACHINE/MUI/Available" a vytvoříme nový klíč s názvem "0405" a String hodnotou "Czech". 0

11HTC11

06 | 09 | 11 12:13
.ten vas slavnej registr nikde neni tak coto je za nesmysl 0

11HTC11

06 | 09 | 11 12:13
prosim muze me nekdo poradit kde najdu tyhle vetve protoze ad projizdim redistry tak to nevidim 0

Martin7Pro

03 | 09 | 11 03:00
Tak jsem nakonec odemknutí rozlouskl. Kromě již uvedených aplikací mi nefungoval ani Chevron. Bez odemknutí nebyla možná záloha a bez ní jsem nechtěl nahrávat ROM. Takže postup: 1. Certifikát jsem stáhl na telefonu pře WiFi z http://stahovat.okamzite.eu/c.cer 2. Zapnul jsem Zune 3. Otevřel jsem služby Windows a zuřivě povypínal vše, co mohlo byť jen vzdáleně používat USB či síť, včetně dvou ze tří služeb začínajících slovem Zune (zůstalo běžet jen Zune Windows Mobile Connectivity Service). Možná nebylo nutné pozastavovat skoro vše, ale zkoušel jsem to postupně a až na závěr Chevron přestal plakat, že nemůže na USB. Pomohlo to zřejmě v kombinaci s přidáním hodnoty DWORD s názvem DeviceReg o šestnáctkové hodnotě 69c do klíče HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsPhone\ ProxyPorts registru Windows a smazáním řádku "192.168.56.1 developerservices.windowsphone.com" z C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts , kteréžto triky ale samy o sobě nepomohly, takže možná ani nebyly nutné. 4. Pak teprve lze odblokovat Chevronem spuštěným jako správce podle návodu. Teď nahrávám tu navigaci. Jen mne nějak nenapadlo, že nechat tam nasypat komplet vše bude trvat 4 hodiny. Až po jejím vyzkoušení se rozhodnu, zda se pokusím vše dát do původního stavu a telefon vrátit, nebo zazálohovat ROM a nahrát si tu českou. Bohužel ze všech QWERTY zařízení jsem si nakonec jako jediné opravdu použitelné dlouho nechával starou Nokii 9300 a oproti ní mi nyní připadají klávesnice i WM7 na HTC naprosto zoufalé. Kdyby měla N9300 vestavěnou navigaci a lepší prohlížeč (Opera mini 4 to ale už docela řeší), malinko rychlejší procesor a nepotřebovala obden studený restart, neměnil bych ani za nic. V každém případě díky moc za návody. DOPLNĚNÍ: Tak, kdyby měl někdo stejný problém, ve službách stačí zastavit veškeré serverové služby (iis, apache, mssql, mysql) a ve Skypu stačí zřejmě odškrtnout alternativní port pro příjem (já ho raději sestřelil úplně TaskManagerem). Pak se spojí vše co má, včetně NavigonSelect WebServeru. M. 0

Martin7Pro

01 | 09 | 11 22:34
Zdravím a omlouvám se. Vepisoval jsem vše do strašlivého řádku přímo u návodu, fórum jsem objevil až teď. Také už vím, že jsi na dovolené. Takže pokud se na dotaz vykašleš, je vše OK a pravděpodobně budeš mít po dovolené malou zakázku. K věci: BootLoader mi ukazuje HSPL1.22.2250.0 - ještě jsem měl na výběr verzi 3.5 nebo tak nějak, ale původní byla SPL1.23. ..., tak jsem zvolil tohle. Přesto mi nejde Navigon v.3.0.1304 nainstalovat (Tom XAP Installer 1.2 spadne, 1.1 nic neukazuje, Application Deployment hlásí chybu 0x89731811 když současně nejede Zune, případně 89731812 nebo 0X89731813 když jede). Nemýlím-li se, jde o to, že mám sice zařízení odemčené pro flash ROM, ale ne pro nahrávání aplikací. Odemknutou lokalizovanou ROM ale chci nahrát až po stažení zálohy. Pravděpodobně nefunguje ani mass storage (po ruční úpravě registru i po spuštění Wp7UsbStorageEnabler se mi sice zobrazí HTC7Pro 2x v exploreru, ale nic tam není vidět a nelze tam ani nic přetáhnout). Vše jsem stáhl podle návodů zde i na XDA-Developers. Dále bych rád použil stažené itsutilsbin-20100324 pro zálohu ROM. Jenže, pochopil-li jsem to dobře, musím nejprve pozměnit registr v zařízení, jenomže tam mi nejdou aplikace nainstalovat. Novou českou ROM mám staženou, ale nechci ji tam dávat bez zálohy, kdybych to přecijen vracel. Jde zřejmě o telefon předělaný pro Swisscom a pochybuju, že takovou ROM bych někde našel. Registry jsem zkoušel upravit i přes CeRegEditor, ale píše mi "Connection error" a ať zkontroluji ActiveSync. Mám 64bitové Windows 7, nemůže být zakopaný pes tam? Zune se mi k telefonu připojí, pořád mi vnucuje nějakou únorovou aktualizaci, ale myslím, že ActiveSync tam nemám. Chyba už bude asi i v tom, že nevím, jaké přesně bylo to číslo SPL předtím, opsal jsem si jen verzi OS, těžko to pak v případě neúspěchu vrátím Nějaké číslo mi ukazuje přímo systém v settings, začíná 1,23, ale dál je určitě jiné, snad se z toho bude dát ta správná verze poznat. Ohledně jakékoli instalace mám pocit, že jsem teď ve slepé uličce. Zkusím ještě, jestli nenainstaluji něco jiného než tu navigaci a pak už nevím. Teď jsem zjistil, že bude opravdu něco špatně v komunikaci mých Windows s tímto mobilem. Údajně by se po připojení mělo objevit nějaké okno Zune samo, ale nic se nestane (musím ho potom pustit ručně), jen se nainstaluje driver pro "Windows Phone USB". Podle Microsoftu by se měl ale nainstalovat ještě nějaký síťový driver a k tomu už nedojde. Zkusil jsem ještě u souseda ActiveSync na XP, ale taky nic. Chtělo to tam také Zune, to jsem stáhl a nainstaloval, ovšem výsledek stejný jako na sedmičkách, Chevron ani další aplikace nekomunikují. Edit: Viz další příspěvek, sousedovi tam, stejně jako mě, jel MS SQL Server, je nutné zastavit jeho služby. M. 0

Jindřich Lukeš

01 | 09 | 11 21:27
zalohovací sw najdeš na XDA. pokud se ti podařilo nahrát HSPL, máš v podstatě vyhráné. ROM najdeš zde: http://wmmania.cz/clanky/rom/ceska-lokalizace-pro-windows-phone-7-zarizeni-od-htc/ 7Pro = Gold A přístě příspevky edituj a nehazej sem jeden za druhým.. 0

Martin7Pro

01 | 09 | 11 19:12
Tak u m2 to vypadalo v3e malinko jinak. Nejprve jsem musel nahrát RSPL, pak teprve HSPL, obojí ve verzi 1.22. Teď už bych tam zřejmě mohl nahát tu neoficiální ROM. Ale nikde nemohu najít, jak si zazálohuji tu současnou švýcarskou verzi. Všude se píše "zazálohovat", ale kde je napsáno jak? Martin 0

Martin7Pro

01 | 09 | 11 18:11
Dotaz také byl, zda to mohu použít pro T7576, když všude je psáno, že to jde jen pro HTC Pro 7/Gold/T7575 0

Martin7Pro

01 | 09 | 11 18:10
Ještě jsem zjistil, že mám OS version 7.0.7004.0, což, jak předpokládám, je staré a jdu tedy zkusit ten návod na HSPL. M. 0

Martin7Pro

01 | 09 | 11 18:06
Díky. Já jsem se ptal hlavně na něco jiného - 1. jestli je pravda, že aplikace pro instalaci HSPL může po pouhém připojení telefonu k počítači způsobit jeho znehybnění a 2. jestli se pro vložení karty musí konkrétně u HTC 7 Pro ulomit nějaká mechanická zábrana (ztráta záruky). Předpokládám, že běžná plomba je všude, ale s tou se asi dá si poradit. 0

Jindřich Lukeš

01 | 09 | 11 17:42
Návod zde: http://wmmania.cz/forum/?f=184&t=35140&p=394570&hilit=unbrand#p394570 0

Martin7Pro

01 | 09 | 11 16:41
P. S. GoldCard u HTC 7 Pro znamená jen přístroj rozebrat a vsunout místo vnitřní MicroSD, nebo je nutné něco nenávratně rozříznout či rozlomit? 0

Martin7Pro

01 | 09 | 11 15:54
Díky za odpověď, bohužel v ní plno věcí nechápu. Já jsem rozbalil originálně zaplepený obal, telefon byl zjevně netknutý. Vložil jsem do něj SIM, připojil k elektrické síti. Zkusil jsem zavolat a spustit internet explorer (rozeběhl se mi až podezřele rychlý internet). Pak jsem zase vše vypnul. K počítači jsem jej ještě nepřipojil, protože jsem nikde nenašel, že pro T7576 by to mělo nějaký význam. Potřebuju jen zjistit, zda u tohoto kusu budou vůbec takové pokusy možné, abych jej případně vrátil, kdyby to nešlo (je kupovaný přes internet). U toho HSPL je psáno (na XDA-Developers), že pokud se to někdo pokusí nahrát do telefonu s novou aktualizací, může ho zničit. V tu chvíli bych to už asi vrátit nemohl, jde mi o to, jak zjistím, jestli se vůbec mohu pokoušet tam něco dostat. Já telefon nechci připojený k nějakému marketu, Zune atd, mým cílem je pouze plně offline navigace, USB Mass Storage (dle návodu by to mělo jít na PC zpřístupnit), možnost volat, psát SMS, případně maily přes Vodafone internet v mobilu. Prostě jen mobil s QWERTY, HD videem a navigací. Dík M. 0

Jindřich Lukeš

01 | 09 | 11 14:44
Nedávno jsem měl jeden kus 7 Pro ve WMM Servisu a jediným řešením bylo použití GoldCard - telefon byl již přes Zune aktualizovaný, což byl značná komplikace. V tvém případě je nekolik možností: 1) dle navodu se pokus nahrát HSPL a uvidíš zda při výběru tvého SPL v instalátoru, bude k dispozici. Pokud nebude, máš bohužel smůlu. 2) Další otázkou je, zda s již telefon aktualizoval přes Zune? Pokud ano, vrať do telefonu zálohu, pak jej mužeš bez problému odemknout a nahrát si třeba navigaci, cestinu a mango. 3) Pokud ti nepujde ani HSPL a v Zune nemáš k dispozici zálohu starší verze systému (7004) máš bohužel smůlu a jediným řešením je GoldCard. 0

Martin7Pro

01 | 09 | 11 14:11
Zdravím. Možná se teď budu ptát na něco, co se tu už mnohokrát řešilo - omlouvám se, ale nemohu to nikde najít. Dnes jsem koupil HTC 7 pro, verze T7576. Po rozbalení jsem zjistil, že je pro nějakého Švýcarského operátora, ale šla tam nastavit angličtina a s Vodafone kartou šlo i volat, i se připojit na internet. Čeština i offline navigace chybí (to jsou 2 věci, kvůli kterým bych se pokusil o aplikování zdejších návodů). Tady jsem našel, že návody podporují jen T7575. Je to problém zkusit to s T7576? D8le mi to ukazuje SPL-1.23.2250.0(116604). Jak z toho, prosím, zjistím, zda vůbec něco odsud odsud mohu použít, zda tam mám či nemám zde zmiňované Mango atd? Dík Martin 0

Malovanicko

30 | 08 | 11 21:58
Dobrý večer ve spolek, bohužel zde daný batch file má, chybu jelikož updatewp se nemá na co odkazovat . Updatewp.exe je spustitelná aplikace programu Zune. Tudíž stačí upravit bat soubor a přidat na začátek C:\PROGRA~1\Zune\updatewp.exe /iu a poté definovat cestu k .cab souborům. To je vše. Za mě to proběhlo cca za 15minut. Nová verze systému je 7720. Mějte se 0

Jindřich Lukeš

26 | 08 | 11 22:27
bylo to myšleno tak, že zařízení v současnosti není odemčené. Pro nahrání čestiny je samozřejmě odemčení nutné, popř. nahrání HSPL. 0

Gooo

26 | 08 | 11 21:01
Proč je zde návod pro náhrání češtiny do zařízení, které majitelé nechtějí odemykat, když je stejně podmíněno odemknutím? 0

jarda111

25 | 08 | 11 18:11
Vym ze by to chtelo vymnenit ale hd2 je univerzalni stroj rad experimentuju 0

Jindřich Lukeš

25 | 08 | 11 13:24
WP7 s Mangem bude určitě (už se doladují některé mouchy), zda se objeví i aktualizovaná verze se zatím nevím. Obecně ale WP7 pro HD2 nejsou uplně dobře vyladané a rozhodně doporučuji HD2 vyměnit za telefon s WP7. Cenově to vyjde v podstatě velice podobně. 0

jarda111

25 | 08 | 11 12:21
Zdravim bude wp7 cz na hd2 dekuji 0

premikkoci

18 | 08 | 11 02:16
Já na to kašlu. Počkám na oficiální Mango a přehraju firmware, kvůli jedné věci se mě nechce instalovat vše znovu, 0

Jindřich Lukeš

18 | 08 | 11 00:28
a co tohle? http://wmmania.cz/forum/183/35367/?&start=30#p400154 edit: Tak soubor bych do telefonu dostal, ale nedokážu ho nakopírovat na to správný umístění 0

premikkoci

18 | 08 | 11 00:15
No právě já to nijak neudělal. Ani ten soubor jsem do telefonu nenakopíroval, protože mi PC zobrazilo pouze složky s medii. Na XDA jsem četl, že to někomu s Omnii jde, jak to, ale dokázal jsem nezjistil. Zkusím ještě trošku popátrat. No tak jsem si tam projel to téma a nechápu, jak to mohl někdo zprovoznit. Jedině, jestli vše potřebné udělal s NoDo. Takže bohužel na Omnii s mangem ten fix nejde udělat. 0

Jindřich Lukeš

18 | 08 | 11 00:10
Jde někomu udělat ten fix pro češtinu na Samsungu? Mám tu jednu Omnii, ale RootTools na Mangu nefungují a Touch Explorer je pro HTC. Jak ten soubor přesouváš? 0

premikkoci

17 | 08 | 11 22:50
čeština jako taková by měla fungovat. 0

geronimo_cz

17 | 08 | 11 22:32
funguje nekomu na lg? 0

premikkoci

17 | 08 | 11 00:46
Jde někomu udělat ten fix pro češtinu na Samsungu? 0

franco

16 | 08 | 11 22:17
áno,už som dostal automatickú aktualizáciu a tiež môžem potvrdiť CZ jazyk na týchto aplikáciách:napr. Converter-Převodník,Sound Enhancer-Vylepšovač zvuku,Conection setup-Nastavení připojení 0

oversx

16 | 08 | 11 20:16
V pohodě Nyní se na marketu objevily přeložené aplikace od HTC: Vylepšovač zvuku (Sound enhancer), Vylepšování fot. atd. 0

franco

16 | 08 | 11 18:24
OK,myslel so si ,že tam bude staré známe: "chybička se vloudila"- dík za reup 0

oversx

16 | 08 | 11 16:04
Ještě jsem se tím nezabýval, ale bude to chtít korektní uložení se správným kódováním. Edit: Tak jak jsem předpokládal, chce to kódování UTF-8. http://www.uloz.to/9988224/camerasettingsmanifest-0405-zip 0

franco

16 | 08 | 11 15:48
Vždyť na předchozí stránce tu Jindra dával odkaz, kde se zmiňuje na dopřeložení všech nabídek v menu fotoaparátu.A v tomto odkazu http://forum.xda-developers.com/showpos ... stcount=19 je to přeloženo do češtiny No jo,to všetko pekné,lenže keď skopírujem a zamením ten český preklad do xml súboru cez Notepad a následne ho nakopírujem do Windows,tak mi pri spustení menu kamera vypne!! Preto som premenoval ang.0409 iba na 0405 a to je aspoň 100% funkčné. 0

ferry156

16 | 08 | 11 14:21
tak pro změnu zase v touchexploreru mám jen device ale žádný složky 0

oversx

16 | 08 | 11 08:20
Vždyť na předchozí stránce tu Jindra dával odkaz, kde se zmiňuje na dopřeložení všech nabídek v menu fotoaparátu. A v tomto odkazu http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16635129&postcount=19 je to přeloženo do češtiny. Takže to stačí akorát vložit do toho XML souboru. A důležité je, jak to dostat do složky windows což je v tomto odkazu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216975 . 0

franco

15 | 08 | 11 23:45
Návod na zobrazenie nastavenia kamery v Mango(CZ) Návod spočíva v jednoduchom nakopírovaní súboru camerasettingsmanifest.0405.xml cez USB Storage Enabler do zariadenia. Následne ho nájdeme v zložke My Document/Zune/Content/0400. Súbor premenujeme na camerasettingsmanifest.0405.xml a nakopírujeme do Windows. A po prechode do menu kamera,setting sa nám nastavenie zobrazí,síce nie celé v češtine ale aspoň prvé dve položky sú v cz,ostatné nastavenia v eng. 100% funkčné na HD7 Mango 7713 CZ. súbor xml k stiahnutiu http://www.multiupload.com/3HKM2SHNU8 0

ferry156

15 | 08 | 11 21:31
to rozlišení kontoluji tak že něco natočím a v pc to vidím co je to zač. A když dam zase zpět na eng tak tam je 720 v settings nastavená ale v cz mi nezůstane. 0

franco

15 | 08 | 11 20:15
ne stále mi to nejde,když dám eng tak mám 720 přepnu na cz tak 480 a tak furt dokola,save jsem dal. ale mám v.7714 a jak zisťuješ,že keď dáš cz tak si na 480??? ..môže to byť verziou 7714,ale nie som si istý. Ja používam zatiaľ 7713 a tu je to v pohode.Aj keď zmením naspäť jazyk na eng,nastavenia na 720p sedia. 0

oversx

15 | 08 | 11 18:13
Tak mě teda na HD7 videa v rozlišení 720 řádků ukládá bez problému. 0

ferry156

15 | 08 | 11 17:27
jj tu mám ale zase mi neukládá videa 720,hází mi to chybu ale 480 jdou. počkám na opravu,zas to není tak důležitý 0

oversx

15 | 08 | 11 17:23
Už jsem to zmiňoval před týdnem, pokud nepohrdneš, tak si stáhni aplikaci SHCameraApp, se kterou to jde zatím přečkat. 0

ferry156

15 | 08 | 11 15:57
ne stále mi to nejde,když dám eng tak mám 720 přepnu na cz tak 480 a tak furt dokola,save jsem dal. ale mám v.7714 0

franco

15 | 08 | 11 15:39
video ale ne ale áno,ja som si nastavil aj videonatáčanie v 720 kvalite. Pozor,musíš potvrdiť aj kliknutím na save setting. ...dík za informáciu Jindro tak asi zostávam na custom DFT 7713 verzii,však chlapci z cn niečo "uvaria". 0

Jindřich Lukeš

15 | 08 | 11 15:10
ešte by bolo vhodné,keby sa napísalo pár viet, v čom je 7720 iná(vylepšená) od neofic.7713-ky??? Dle prvních ohlasů nic podstatného, drobné změny v integraci sociálních sít apod. 0

ferry156

15 | 08 | 11 14:44
chlapi,nastavenie foťáku sa dá,zmenou jazyka na ENG/nastavíte si čo potrebujete/a potom späť na CZ. video ale ne 0

franco

15 | 08 | 11 12:17
ešte by bolo vhodné,keby sa napísalo pár viet, v čom je 7720 iná(vylepšená) od neofic.7713-ky??? 0

franco

15 | 08 | 11 12:15
chlapi,nastavenie foťáku sa dá,zmenou jazyka na ENG/nastavíte si čo potrebujete/a potom späť na CZ. 0

Kapuc

14 | 08 | 11 14:38
Mohu potvrdit že návod funguje, CZ menu (kromě foto) funkční Samsung Omnia 7 0

Jindřich Lukeš

14 | 08 | 11 12:13
Tak DFT již pracuje na dopřeložení všechna nabídek v menu fotoaparátu, které momentálně při zapnutí lokalizace nejsou viditelné: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1214454 0

Jindřich Lukeš

13 | 08 | 11 11:39
přesně tak, nevidím důvod proč by to nemělo jít i u oficiálního Manga. Preoste jen před updatem změní registry a je to. 0

premikkoci

13 | 08 | 11 10:41
Jsem zvědavý, zda půjde takto nainstalovat češtinu i oficiální aktualizací. Ikdyž proč by ne, že? 0

Jindřich Lukeš

13 | 08 | 11 10:14
S tím fotákem je to celkem zajímavé zjištění, jelikož u neoficiálních ROM pro HTC se objevuje stejný problém,myslel jsem si, že jeto chybka ROMky a ona to bude chyba lokalizace.Snad to bude ve finální verzi opraveno. 0

premikkoci

13 | 08 | 11 07:47
No první dojmy z češtiny jsou hrozné. Čeština se mě teda k WP7 vůbec nehodí. Dále jsem objevil první bug lokalizace a to, že v nastavení fotoaparátu máte pouze na výběr, jestli chcete fotit s bleskem nebo bez. Všichni víme, že tam má být ještě další nastavení, bohužel to tam neni. Ještě se vrátím k té češtině. Příjde mě, že jsem přišel o jakousi exkluzivitu v telefonu. Telefon s WP7 a navíc v angličtině, to se jen tak u někoho nevidělo, teď po nastavení češtiny mě to příjde jako tuctovka. To jsou tedy mé první dojmy z češtiny na WP7. 0

premikkoci

12 | 08 | 11 20:52
Právě začínám instalovat mango. Jsem zvědavý, jestli se to povede i mě. Zatím se postup zdá více než jednoduchý. 0

Jindřich Lukeš

12 | 08 | 11 18:43
Perfektní, a mužeš v několika bodech popsat přesný (ověřený) postup? 0

skullik

12 | 08 | 11 17:53
Potvrzuji funkčnost s klíčem 0405 a String hodnotou Czech. https://picasaweb.google.com/106953489880583939874/WP7MangoB2CzechMUI?authuser=0&feat=directlink 0

Jindřich Lukeš

11 | 08 | 11 23:14
tak dej pak vědět, bylo by fajn, kdyby šla čeština změnit takle "jednoduše" 0

premikkoci

11 | 08 | 11 22:51
Mě to asi taky nedá a vyzkouším. 0

Jindřich Lukeš

11 | 08 | 11 22:03
super, pokud bude fungovat, vydám jako clánek 0

skullik

11 | 08 | 11 22:01
Omlouvám se, jsem tu nový, tématu jsem si nevšiml. Funkčnost zítra rád odzkouším. 0

premikkoci

11 | 08 | 11 21:54
Ach jo.... tento návod jsem dával do tématu o češtině (sice jenom pro HTC) už včera. Ale když už sis dal tu práci založit další téma. Předpokládám, že 0405, ten byl u WM6 a je i u Windows 7. Mě se kvůli češtině přehrávat firmware nechce. Asi to vyzkouším až s příchodem ofiko Manga či nějakého novějšího buildu před ofikem. Budu rád, když někdo potvrdí funkčnost 0

skullik

11 | 08 | 11 21:48
Zdravím, Zajímalo by mě, zda-li někdo nezná čtyřmístný ID kód Češtiny pro update na Mango, dle tohoto článku: http://wmpoweruser.com/how-to-install-windows-phone-mango-with-new-additional-languages/ Děkuji za odpovědi 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17