GeoPhoto – propracovaný správce fotografií využívající GPS

V tomto článku si představíme v mnoha ohledech lepší alternativu aplikace StoryTeller. Tedy aplikaci určenou především pro efektivní správu a prohlížení fotografií s využitím informací o místě pořízení (GPS).

V dnešním článku se blíže podíváme na alternativu aplikace Nokia StoryTeller. Ta se od ní některými funkcemi na první pohled inspiruje, ale přidává i něco navíc. Zajímavé však je, že GeoPhoto je starší než StoryTeller a tudíž se nejedná o kopii. Navíc se StoryTeller ruší a aktuálně jej již na Storu nestáhnete. Pokud tedy hledáte dobrou náhradu, čtěte dále.

 

Verze pro telefon

Oproti StoryTelleru vám zde může chybět řazení do složek, nicméně ostatní funkce tuto drobnost vynahrazují. Začněme nejdříve nastavením, kde najdete možnost změny náhledů fotografií, filtraci dle data, vzestupné či sestupné řazení dle času, volbu složky pro ukládání upravených fotografií a připnutí posuvníku nebo tlačítek pro ovládání přiblížení na mapě. Nejpodstatnější položkou je výběr zobrazovaných složek. Lze tak snadno zamezit tomu, aby se mezi fotkami zobrazovaly např. snímky obrazovky, uložené obrázky nebo dokonce hudební videoklipy. To je určitě velká výhoda oproti StoryTelleru.

A co tedy tato aplikace umí? Stručně řečeno, zobrazuje fotky na základě uložených GPS údajů v Here mapách. Fotky jsou dle přiblížení mapy seskupené do složek a dalším přibližováním se postupně rozestupují na přesné pozice. Po kliknutí na fotografii dojde k jejímu zvětšení, a pokud je jich na jedné pozici více, lze mezi nimi i listovat. Navíc je pohyb po mapě zcela svobodný včetně přibližování.

Ale to není zdaleka všechno. Po kliknutí na fotografii se zobrazí další možnosti. Mezi nimi je možnost zobrazení fotografie v plném rozlišení nebo třeba její sdílení (bluetooth, mail, sociální sítě, apod). Pak jsou zde také funkce nečekané, o to však zajímavější. Mezi ně se řadí zobrazení EXIF informací, skrytí fotografie na mapě (tyto fotografie lze speciálně zobrazit a případně znovu vrátit na mapu), navigace na místo pořízení fotografie (široká škála možností výběru aplikací) a poté ještě jedna velmi užitečná drobnost.

 

Už jste se jistě někdy setkali s nepřesnými GPS údaji u fotografie, které jí následně přiřadí špatnou polohu na mapě. V aplikaci GeoPhoto není nic snazšího, než polohu změnit, a to přímo v mapě posunutím značky na požadované místo. Aplikace uloží fotografii do složky zvolené v nastavení a hlavně s novým názvem, o původní se tak bát nemusíte. Navíc se původní fotografie automaticky zařadí do skrytých a tak je v mapě ihned vidět jen upravená verze. Ještě dodám, že zbylé údaje včetně času pořízení zůstávají, můžete tak původní fotografii smazat a řazení fotografií ve fotogalerii se nezmění. V neposlední řadě, živá dlaždice zobrazuje výběr všech fotografií.

Ačkoliv se zdá, že je výčtu funkcí konec, ještě jedna tu zbývá. Do mapy můžete nechat zobrazit fotografie uložené na vašem OneDrive účtu. Nechybí zde ani možnost vybrání zobrazovaných složek. Naopak zde ale chybí možnost jejich skrytí, sdílení a úpravy GPS polohy.

Dá se tedy říci, že díky velkému množství funkcí aplikace GeoPhoto hravě převálcuje StoryTeller, navíc můžete ve Store stahovat verzi zdarma a není tak nic jednoduššího, než ji vyzkoušet. Navíc se aplikace stále vyvíjí a aktualizuje, můžeme tak očekávat další funkce, což ostatně slibuje i autor. Pokud byste chtěli podpořit autora a odstranit reklamy, zaplatíte 55 Kč.

 

Verze pro PC/tablet

Aplikace existuje také ve verzi pro PC/tablety se systémem Windows 10.

 
 

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Ian Bena

05 | 11 | 15 13:41
Právě že jen 308 a spadne to vždy kolem 81-82hé. Zkoušel jsem restart telefonu a problém stále stejný. Už nevím, co s tím. 0

Jindřich Lukeš

05 | 11 | 15 12:25
Kolik máš fotek? Mě to 1500 načetlo celkem bez problémů, ale při používání také občas spadne 0

Ian Bena

05 | 11 | 15 10:52
Tak jsem se na appku tesil a bohuzel spadne hned pri nacitani databaze fotografii... Lumia 830 wp8.1 0

Mohlo by vás zajímat

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články před 4 hod.

Budoucnost nejen osobní elektroniky na videu z dílny Microsoftu

Pojďte si s námi připomenout video, které vás provede možnou blízkou budoucností osobní elektroniky ve vizích Microsoftu.

Jindřich Lukeš | články 24 | 03 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují

(24.3.): Uveřejněn další velice zajímavý koncept skládacího zařízení. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 24 | 03 | 17

Microsoft hledá dva nové programové manažery do svého Windows Mobile týmu

Jindřich Lukeš | články 24 | 03 | 17

Windows Mapy - oficiální mapová a navigační aplikace od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(23.3.): Nová verze s podporou více průjezdných míst u plánování tras.// Microsoft představil zcela novou mapovou aplikaci pro Windows 10, která odstraňuje většinu nedostatků stávající verze a je téměř plnohodnotnou náhradou za HERE.

Jindřich Lukeš | software 23 | 03 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím