Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Jak nahrát HSPL (odemknout zařízení) HTC Radar a Titan

V tomto podrobném návodu si ukážeme, jak nahrát HSPL do HTC zařízení druhé generace (Titan a Radar). Díky HSPL je možné do zařízení nahrát jakoukoliv neoficiální ROM, a získat tak celou řadu zajímavých funkcí vč. úplného odemčení přístroje.

HTC zařízení měla vždy „něco navíc“. Touto přidanou hodnotou byla (a stále je) úžasná uživatelská komunita, která dokáže mnohdy neuvěřitelné věci. V čele této komunity stojí skupina programátorů s názvem DarkForceTeam. Díky těmto lidem jsou uživatelé HTC zařízení vždy o kousek napřed. Posledním úspěchem této skupiny je možnost odemčení (nahrání HSPL) HTC zařízení druhé generace (Radar a Titan) s operačním systémem Windows Phone. Díky tomuto odemčení je možné do zařízení nahrát jakoukoliv neoficiální ROM, které nejen že doplňuj řadu zajímavých funkcí, ale zejména obsahují většinu možných odemčení (pro instalaci neoficiálních aplikací apod.). S těmito ROM tak mohou uživatelé výrazně upravovat operační systém a používat také sofistikované systémové aplikace.

HSPL radar titan

POZOR ! Tento návod předpokládá základní znalosti flashování HTC zařízení s operačním systémem Windows Phone. Řada pojmů a postupů již byla vysvětlena v celé řadě předcházejících článků, které naleznete zejména v sekci „Návody“.

Před samotným nahráním HSPL je nutné také detailně prostudovat domovské vlákno autorů na XDA-Developers, kde se objevují aktuální informace.

WMM Servis

Pokud nemáte čas či chuť návod studovat, můžete využít náš WMM Servis, kde Vám zařízení upravíme dle vašich představ.

 

Postup pro HTC Titan:

 1. Stáhněte si přiložený archiv a rozbalte jej.
 2. Po rozbalení otevřete první složku (1_SPL205/TITAN) obsahující vhodné SPL a pokuste se jej standardním způsoben (spuštěním ROMUpdateUtility) nahrát do zařízení.
 3. Pokud se nahrání nepodaří a flashovací aplikace zobrazí chybu „Country ID“, je třeba použít pro nahrání metody GoldCard, která je popsána v samostatném článku: GoldCard - Nahrání libovolných oficiálních ROM pro HTC zařízení.
 4. Postupujte dle návodu na použití GoldCard – je univerzální. V případě HTC Titan je ale nutné soubor kopírovaný na paměťovou kartu přejmenovat na „ETERIMG.nbh“. (Tento již přejmenovaný soubor naleznete v rozbalené složce 1_SPL205/TITAN.)
 5. Pokud máte GoldCard připravenu, spusťte samotné nahrání přepnutím zařízení do USB Host módu (restartujte přístroj a držte zároveň stisknutá tlačítka Volume Down (ztlumení hlasitosti) + Camera (fotoaparát)).
 6. Dojde k automatickému spuštění celého procesu a nahrání vhodného SPL.
 7. Po restartu zařízení stiskněte a držte obě tlačítka hlasitosti (VolumeDown + VolumeUp) dokud se na displeji nezobrazí informaci o verzi SPL. (zařízení odpojte od PC i GoldCard)
 8. Nové SPL by mělo být označeno jako "2.05 MFG".
 9. Zařízení připojte k PC (GoldCard již není třeba) a nahrajte HSPL, které se nachází v druhé složce staženého archivu.
 10. Nahraní HSPL je velice jednoduché zejména díky přehlednému průvodci, kde stačí zvolit "2.05 – HSPL“.
 11. Po dokončení nahrání se o přítomnosti HSPL ve Vašem přístroji můžete přesvědčit opětovným restartem přístroje a stisknutím a držením obou tlačítek hlasitosti. Na displeji by se mělo zobrazit "HSPL" a "CotullaH".

 

Postup pro HTC Radar:

 1. Stáhněte si přiložený archiv a rozbalte jej.
 2. Po rozbalení otevřete první složku (1_SPL205/OMEGA) obsahující vhodné SPL a pokuste se jej standardním způsoben (spuštěním ROMUpdateUtility) nahrát do zařízení.
 3. Pokud se nahrání nepodaří a flashovací aplikace zobrazí chybu „Country ID“, je třeba použít pro nahrání metody GoldCard, která je popsána v samostatném článku: GoldCard - Nahrání libovolných oficiálních ROM pro HTC zařízení.
 4. Před použitím GoldCard je nutné do zařízení standardně (přes Zune) nahrát všechny aktualizace, které budou nabídnuty.
 5. Postupujte dle návodu na použití GoldCard – je univerzální. V případě HTC Titan je ale nutné soubor kopírovaný na paměťovou kartu přejmenovat na „OMEGIMG.nbh“ (Tento již přejmenovaný soubor naleznete v rozbalené složce 1_SPL205/OMEGA.)
 6. Pokud máte GoldCard připravenu, spusťte samotné nahrání přepnutím zařízení do USB Host módu (restartujte přístroj a držte zároveň stisknutá tlačítka Volume Down (ztlumení hlasitosti) + Camera (fotoaparát)).
 7. Dojde k automatickému spuštění celého procesu a nahrání vhodného SPL.
 8. Po restartu zařízení stiskněte a držte obě tlačítka hlasitosti (VolumeDown + VolumeUp) dokud se na displeji nezobrazí informaci o verzi SPL. (zařízení odpojte od PC i GoldCard)
 9. Nové SPL by mělo být označeno jako "2.05 MFG".
 10. Zařízení připojte k PC (GoldCard již není třeba) a nahrajte HSPL, které se nachází v druhé složce staženého archivu.
 11. Nahraní HSPL je velice jednoduché zejména díky přehlednému průvodci, kde stačí zvolit "2.05 – HSPL“.
 12. Po dokončení nahrání se o přítomnosti HSPL ve Vašem přístroji můžete přesvědčit opětovným restartem přístroje a stisknutím a držením obou tlačítek hlasitosti. Na displeji by se mělo zobrazit "HSPL" a "CotullaH".
 13.  

Komentáře (38)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

murder

29 | 12 | 12 15:07
Tak včera jsem se odhodlal k odemčení mého Radara a následnému nahrání V3 ROM Deepshining (WP7,8). Trošku jsem podle tohohle návodu tápal, ani za nic se telefon s RUU nechtěl spojit. Mám W8 64bit. Musel jsem nainstalovat Windows mobile Device center6,1 pro win 64bit. Doporučuji stažení přímo od MS, verze ze stahuj a pod prostě nechodili. Pak se mi povedlo nahrát dle návodu SPL205 a hned na to HSPL, ale telefon nechtěl ani za boha naběhnout, jen bílá obrazovka s HTC logem. Dočetl jsem se že mám nahrát rádio 17,******, stáhl jsem ho a další hodina neúspěšných pokusů, vždy jsem končil chybou 262 (vytuhnutí na 0% a dál se nic nedělo) tak si říkám a je vymalováno, ale po delším bádání, jsem přišel na to že stačí držet power 10vteřin a tel se restartuje, ale stejně jen do bílé obrazovky. Opakoval jsem to několikrát, ale žádný pokrok, restartoval jsem pc, zkusil jsem jiný počítač a nic. Chtěl jsem nahrát Deepshining V2 a tam byla podmínka rádio 17 a já měl 16. Nakonec jsem to riskl a nahrál Deepshining přímo na rádio 16 a světe div se ono to proběhlo, po restartu ale stále bílá obrazovka s logem HTC, tak jsem až teď zkusil nahrát to rádio 17 a super proběhlo to a telefon naběhl. V systému byli nějaké Nokia applikace, prostředí bylo WP7,8 ale v info o telefonu byla stále verze 7,5. Při hledání jak na to rádio 17 jsem našel i Depshining V3, ale moc recenzí na ni nebylo, tak jsem to zkusil a vše už proběhlo OK a mám i v systému verzi WP 7,8 verze 7.10.8858.136, nebyli předinstalovány věci od Nokie, ale ty nebyl problém nahrát z Devstore8 v4, který tam je. Telefon je svižný, baterie i když si od rána hraju a stahuji plno věcí má nyní 69% což si myslím že je solidní, dva dny dá potom úplně v pohodě. Návod tady mi přišel pro laika moc stručný, ale když se člověk snaží, tak to nakonec dá... a výše popisuji to kde jsem já tápal, jinak jsem postupoval podle návodu. Vím že tohle je téma o odemčení, ale na to navazuje z pohledu laika právě nahrání nějaké jiné ROM, tak to píšu jen sem. 0

Jindřich Lukeš

15 | 12 | 12 16:05
Jak už sem ti psal na SmartServisu, pošli to, když to pujde balíkem do ruky nebo EMS do konce týdne to máš zpět. 0

kokabura

15 | 12 | 12 15:59
tak zde končím.. děkuji však za bleskovou odpověď 0

Jindřich Lukeš

15 | 12 | 12 15:58
Downgrade SPL uděláš právě přes GoldCard 0

kokabura

15 | 12 | 12 15:54
taky mám malou prosbičku.. mám radara od t-mobilu takže mi to u přehrávání spl hodí chybu 294 u 4% flashování.. dočetl jsem se že to je právě flashováním brandovaného telefonu což prý nejde.. nasnadě je goldencard ale do toho se mi moc nechce.. už je to vyžší lvl :-p kdosi psal že by stačilo downgradovat spl a pak pokračovat standartně nahráním hspl-> radio -> rom ... našla by se dobrý duše která by mi tohle osvětlila ? jestli by to šlo bylo by možno odkázat na samotný downgrade ? neboť sem nic moc nenašel.. díky moc za reakce 0

bartCZ

02 | 12 | 12 19:21
já teda nevím, ale myslím, že v tomhle vlákně to je popsáno zcela ... možná mě Jindra doplní, opraví 0

umbror

02 | 12 | 12 08:16
Zdravim pred tydnem jsem k pausalu u Tmobile dostal tel. HTC Radar. Ale chtel bych ho odemknout abych si do nej mohl nahrat navigaci atd. Procital jsem ruzna fora a zda se mi to docela slozite. Zatim mam zkusenosti pouze s prehratim softu u HTC HD2 s win na android. Asi jako prvni bych mel zjistit MID(muzete mi poradit kde to presne najdu v info o telefonu). Pak bych asi mel prehrat ROM a nakonec asi samotne odemceni. Muzete mi prosim nekdo sem napsat presny navod NA HTC RADAR (kdo uz to odemknul) krok po kroku. dekuji 0

bartCZ

21 | 11 | 12 09:26
kdyz mam radar 7.5 mango... je ho treba nejprve prehodit na nejaky nizsi firmware? kdyz jo tak jakym spusobem? já nahodil SPL + HSPL normálně na 7.5 Mango a v pohodě, nic se nestalo. 0

bartCZ

19 | 11 | 12 15:45
Když to tak čtu, myslím ten návod, tak mně napadá, jestli to někdo špatně nepochopil, Jirka to sice dobře popsal, ale tím způsobem, že to je jasné nám, kteří už jsme leccos dělali, takže, abych to doplnil, nejdříve SPL, potom nahrajete HSPL. V návodu to je napsáno trochu málo blbuvzdorně ... Nebo mi to aspoň tak připadlo. Tímto postupem a souborem, který tam přiložil Jirka jsem zatím odemknul všechny Titany od Vodafonu. Nenarazil jsem na žádný problém. 0

br0c3k

08 | 11 | 12 13:59
kdyz mam radar 7.5 mango... je ho treba nejprve prehodit na nejaky nizsi firmware? kdyz jo tak jakym spusobem? 0

Karlos007

07 | 08 | 12 10:06
Udelej OSPL a prehraj ofiko flesi. 0

lnadeb

07 | 08 | 12 09:10
Je někde návod, jak uvést TITAN opět do záručního stavu v případě uplatnění reklamace? Děkuji. 0

Karlos007

27 | 07 | 12 21:47
Je potreba udat vice podrobnosti. Jake spl? Co presne jsi udelal? 0

Lissienn

27 | 07 | 12 08:27
dotaz nováčka - udělal jsem nahrání SPL, ale telefon se při restartu zasekne na HTC obrazovce...nechal jsem ho i 10min a nic, pořád bílá obrazovka se zeleným HTC (mámTitan) .... neví nekdo, jak dál? 0

Jindřich Lukeš

16 | 07 | 12 23:52
Dnes jsem praktici narazil na tentýž problém. Po přehrání SPL je zobrazilo pouze původní 2.5 místo 2.05. Každopádně i přesto jsem nahrál úspěšně HSPL a vše šlape bez problémů. 0

george1313

29 | 06 | 12 10:57
No ten první soubor SPL205/TITAN se nahrál bez problémů, po nahrání a restartu je vtelefónu verze 2,5 a ne 2,05 0

Jindřich Lukeš

29 | 06 | 12 10:48
Pokud ti to nepůjde, tak ano. 0

george1313

29 | 06 | 12 10:12
Mám zvolit metodu GoldCard ?? 0

Jindřich Lukeš

28 | 06 | 12 13:13
Vyzkoušej a uvidíš, je to nejjednodušší metoda. Řekl bych, ale že ti to spíše nepůjde. 0

george1313

28 | 06 | 12 11:23
Prosím o info moje MID je PI39110 SPL je 2.5. 160015.3 (137079) budu moc flaschnout me HTC TITAN 0

Jindřich Lukeš

27 | 06 | 12 23:19
ano bohužel 0

smado

27 | 06 | 12 20:43
No ale ja mám PI06100, chýba tam posledná nula. To je ten problém??? 0

Stevík

27 | 06 | 12 07:14
Tvoje MID neni podporovano, musis pouzit GoldCard. Primo to funguje to pouze s "PI06****”, “PI061100, “PI061000". 0

smado

26 | 06 | 12 23:55
Zdravim, mne to pri pokuse o ROMUpdateUtility vyhodí po 4% chybu 294 Invalid Vender ID. Neviete kde robím chybu? 0

george1313

25 | 06 | 12 21:43
Vlastním HTC Titan X310e. Stáhl jsem přiložený archiv a nahral "ROMUpdateUtility" vše proběhlo ok ale na uvodní obrazovce po restaru mam verzi 2,5 a ne 2,05 no a nejde mi nahrat HSPL chyba USB . Poradí mi nekdo co dělat ? 0

hellmut

18 | 06 | 12 23:31
vyřešeno 0

hellmut

17 | 06 | 12 10:21
ahoj, jsem tu novacek a chtel bych se zeptat. vlastnim htc titan a chtel bych si ho odemknout. koukal jsem na navod, s tou goldcard mi to prijde dost komplikovany. pripojil jsem telefon k ntb, stahl archiv a pustil, ale porad mi to hlasi, ze nemuze najit zadne zarizeni. Chapu to tak, ze pokud se to pres ROMUp...povede, tak nemusim mit zadnou Goldcard? nebo se to muze behem toho podelat a goldcard budu potrebovat urcite? bojim se, abych si ten telefon nejak nezablokoval diky za info 0

Balrog

15 | 06 | 12 19:12
Děkuji tak se povedlo 0

bar12

14 | 06 | 12 22:29
musíš restartovat mobil zároveň zmáčknout snížení a zvýšení hlasitosti. naskočí obrazovka na tovární nastavení atd. a pak připojit 0

Balrog

14 | 06 | 12 21:05
Tak mi telefon hlásí error 260 connection když spustím ROMUpdateUtility. Blbě čtu omlouvám se,našel jsem to.díky 0

Sambuh

10 | 06 | 12 15:09
Tu ROMku co je nahoře jsem měl nahozenou šlape dobře ale je založena na T-Mobile USA pro RADAR 4G takže místo 3G je tam 4G a další drobnosti. Doporučuji tuhle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1685271 Jestli po flashnutí nenaskočí nahrát radio http://www.filefactory.com/file/1iz34l16y70v/n/RUU_OMEGA_Radio_Signed_17.5006.08.27_17.08.50.06.7z A domovska stránka z BING na GOOGLE tam už je. 0

tomson

10 | 06 | 12 09:30
Kdyby to někoho zajímalo, vyšla i první odemčená ROMka pro HTC Radar C110e zde je odkaz: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1684910 Po flashnutí se mi ale nechtěl telefon rozjet a zamrzl na startovací bílé obrazovce s logem HTC. Pomohlo flashnou radio, zde je odkaz: http://www.filefactory.com/file/1iz34l16y70v/n/RUU_OMEGA_Radio_Signed_17.5006.08.27_17.08.50.06.7z Jdu prozkoumat co umí registry Doufám, že konečně změním domovskou stránku z BING na GOOGLE 0

tomson

10 | 06 | 12 00:09
Do bootloaderu se dostaneš tak, že držíš při startu zařízení tlačítka VolumeDown a VolumeUp. Zařízení naběhne do bílé obrazovky, připoj k pc, nech nainstalovat ovladače a pak pust ROMUpdateUtility.exe a už to povalí. 0

tomson

09 | 06 | 12 23:35
Také mi to háže chybu 260. Není náhodou nutné přepnout zařízení do bootloaderu? Bohužel jsem ještě nenašel, jak se to na HTC 2nd gen. dělá. Dík za radu. 0

LukasM

09 | 06 | 12 14:28
Zkoušeno na 2 PC a u obouch chyba 260 probem s pripojenim. Setkal se nekdo? 0

Jindřich Lukeš

04 | 06 | 12 20:34
zatím ne 0

Cedik

04 | 06 | 12 20:16
nevite,jestli se neco dela na samsungy 2.gen ? diky 0

Jindřich Lukeš

04 | 06 | 12 00:59
V tomto podrobném návodu si ukážeme, jak nahrát HSPL do HTC zařízení druhé generace (Titan a Radar). Díky HSPL je možné do zařízení nahrát jakoukoliv neoficiální ROM, a získat tak celou řadu zajímavých funkcí vč. úplného odemčení přístroje. http://wmmania.cz/clanky/navody/hspl-pro-htc-zarizeni-druhe-generace/ 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17