Jak získat Office 365 (vč. 1TB na OneDrive) jen za 45 Kč/měsíc + další slevu na první rok?

Používáte na svém PC kancelářský balík Office? V tomto článku si ukážeme, jak jej oficiálně získat za nejnižší možnou cenu, a to pouhých 45 Kč/měsíc, resp. 35 Kč/měsíc.

Kancelářský balík Office od Microsoftu patří do standardní výbavy každého majitele PC či notebooku. Vzhledem k jeho pořizovací ceně a dnešní „internetové době“, kdy uživatelé (zejména v ČR) nejsou příliš ochotni za software platit, se jedná o jeden z nejčastěji nelegálně instalovaných programů.

 

 

Pokud se však podíváme do nabídky Microsoftu pozorně, zjistíme, že Office lze pořídit i podstatně levněji.

Office 2016 pro domácnosti

Ano, oficiální cena za standardní licenci Office 2016 pro domácnosti je 4 099 Kč, což není málo a tento balík navíc neobsahuje MS Outlook, Publisher, Access a volné místo na OneDrive. Jeho nákup tak není příliš výhodný.

 
Microsoft Office 2016 pro domácnosti CZ 79G-04723 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

Office 365 pro jednotlivce

V poslední době je však čím dál populárnější úhrada formou předplatného (měsíční/roční). V tomto případě je cena za Office 365 pro jednotlivce 1 899 Kč/ročně, což v konečném důsledku také ještě nemusí být příliš výhodně. Pokud totiž nepotřebujete volné místo na OneDrive a nevyužijete aplikace, které jsou zde navíc (MS Outlook, Publisher, Access), vyplatí se spíše jednou za dva roky koupit klasickou licenci, kterou vám nikdo „nevezme“, když přestanete platit.

 
Office 365 Personal Czech QQ2-00602 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

Office 365 pro domácnosti

Zdaleka nejvýhodnější je ale předplatné Office 365 pro domácnosti, kvůli kterému vznikl i tento článek. Standardní cena za roční pronájem je 2 699 Kč, ta však zahrnuje licenci pro 5 počítačů a 5 telefonů. Ke každé licenci je navíc 1TB volného místa na OneDrive. Pokud tedy cenu rozpočítáme, jedna licence vyjde na 540 Kč/rok (45 Kč/měsíc), což je za balík Office a 1 TB dat více než výhodné. Připomeňme, že jen samostatných 50 GB na Onedrive vyjde na 50 Kč/měsíc. Nakupovat můžete např. na oficiálním Microsoft Storu.

 
Microsoft Office 365 pro domácnosti CZ 6GQ-00721 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

Správa uživatelů v rámci domácnosti

Často slýcháme dotazy, jak vlastně správa uživatelů v rámci domácnosti funguje. Po nákupu Office 365 pro domácnost budou k vašemu účtu přidělena správcovská práva a vy následně můžete svou licenci sdílet až se 4 členy své domácnosti. Přidávání/odebírání členů je velice jednoduché a probíhá prostřednictvím zaslání pozvánky. Přidat tedy můžete v podstatě kohokoliv, další ověření již nikde neprobíhá. Samozřejmě přidávat byste měli pouze členy své domácnosti.

Sleva do konce listopadu

Microsoft na oficiálním Storu navíc do konce listopadu nabízí slevu na první rok předplatného Office 365 pro domácnosti ve výši 600 Kč. 5 licencí tedy vyjde na 2 099 Kč/rok, což je 35 Kč/měsíc/licenci.

 

Komentáře (5)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

21 | 11 | 16 19:03
S kritikou souhlasím, nebylo na místě to takovýmto způsobem napsat, protože tak se skutečně porušují již tak poněkud relativně volné podmínky služby. Text byl opraven a ať s ním každý naloží dle svého uvážení. P.S.: Skutečně se v podmínkách zmiňují uživatelé a nikoliv PC....Ve skutečnosti je to ale kombinace konkrétního PC a uživatele, který je v administraci evidován. 0

melipa

21 | 11 | 16 16:13
Jindřich Lukeš: Nic proti, ale na začátku článku nadávat na pirátství a poté na konci článku říct, že můžu home edici, která je pro 5 zařízení (viz angličtina) nabízet 5 uživatelům, kteří mi na to přispějí, to je minimálně za hranicí morálky, možní i legality :-) Myslím, že je to typicky české, hledat mezery, ale hlavně to souvisí s nedokonalým překladem z angličtiny, který s českou vyčůraností nepočítal. Já to osobně chápu tak, že je to home edice, která není vázána na lidi ale na zařízení v jedné domácnosti, takže si to koupím a nainstaluju na notebooky, PC, telefony a tablety v jedné domácnocnosti 0

Jindřich Lukeš

21 | 11 | 16 16:08
Zkusím to ještě nastudovat, každopádně neznám způsob jak by mohl někdo prokázat, že se nejedná o jednu domácnost. 0

warman

21 | 11 | 16 15:27
Jindro, pokud nezměnili podmínky (což asi ne), tak když se domluví 5 kamarádů a koupí si office pro domácnost, tak je to úplně stejně legální jak kdyby to upirátili ;) 0

Moskvicz

21 | 11 | 16 14:30
Může mi někdo říct na co mi bude 10 licencí na office? Ještě bych pochopil třeba 2 licence na PC + 1 na telefon (nejlépe zdarma). Ale jestli si myslí, že tímto přístupem získají nové uživatele... :-/ Ale třeba se mýlím. 0

Mohlo by vás zajímat

Návod: Virtuální touchpad ve Windows 10

Víte, že Windows 10 obsahují užitečnou funkci virtuálního touchpadu? V tomto stručném návodu si ukážeme, jak tuto funkci použít a k čemu je dobrá.

Stanislav Forejt | návody 22 | 06 | 17

CShell - nové plně adaptabilní uživatelské rozhraní Windows pro všechna zařízení - další snímky

(12.6.): Další snímky tentokrát z Lumie 950 XL.// Nové praktické ukázky budoucího prostředí Windows.// Nové uživatelské rozhraní Windows by se mělo snadno přizpůsobit všem úhlopříčkám displejů a mělo by nabídnout stejný uživatelský zážitek bez rozdílu zařízení, na kterém systém poběží.

Jindřich Lukeš | články 21 | 06 | 17

Surface Phone jako skládací tablet? Nové patenty Microsoftu mnohé naznačují (aktualizováno)

(12.6.): Další velice zajímavý patent Microsoftu. // Podle aktuálních informací z patentového úřadu a dřívějších spekulací se zdá, že Surface Phone by mohl být ve skutečnosti skládací tablet.

Jindřich Lukeš | články 12 | 06 | 17

Windows 10 Insider Preview v. 16215 pro PC a 15222 pro telefony

Nové Fast Insider sestavení, které pro PC přináší celou řadu velice zajímavých změn, vylepšení a novinek.

Jindřich Lukeš | články 09 | 06 | 17

Softwarová (WordFlow) klávesnice zamíří z telefonů i na PC

Chybí vám v klasických Windows kvalitní softwarová klávesnice s podporou gest? Microsoft přenese mobilní verzi do PC a přidá vylepšení.

Jindřich Lukeš | články 08 | 06 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím