Microsoft Display (Continuum) Dock – Detailní informace o zařízení umožňujícím z telefonu vytvořit PC

V tomto článku si podrobněji představíme hardware (dock), který slouží k propojení telefonu s W10M s LCD monitorem a dalším příslušenstvím a umožní tak vytvořit z telefonu PC.

Aktualizace (10.10.15): Cena 99 USD (2800 Kč vč. DPH) potvrzena. Dostupnost by měla být shodná s Lumiemi 950 a 950 XL. Bude se jednat o volitelné příslušenství (nebude součástí balení Lumií 950 a 950 XL)
Aktualizace (7.10.15): Článek kompletně aktualizován.

Jednou z nejočekávanějších funkcí Windows 10 Mobile je funkce Continuum, která by s trochu štěstí mohla Microsoftu opět zajistit vzestup na výsluní i v oblasti mobilních telefonů. V poslední době si totiž nelze nevšimnou stálého sbližování počítačů, notebooků, tabletů a telefonů. Řada uživatelů klasické PC nahradila tabletem a mobilní telefony přebírají čím dál více pracovních úkolů. Ačkoliv telefony se svým výkonem pomalu vyrovnají průměrnému PC před několika lety, stále narážejí při dlouhodobé práci na ergonomické nedostatky. Jednoduše řečeno, stále jsou (a musí být kvůli mobilitě) příliš malé. Zbývá tedy otázka, když už máme dostatečný výkon, proč přístroj nepřipojíme k dalšímu příslušenství a nevytvoříme z něj pohodlné PC? Tato myšlenka je již velice stará a technologičtí nadšenci vždy snili o tom, že budou moci všechna zařízení nahradit jediným. A právě tuto myšlenku si vzal Microsoft za svou a v podstatě jako první výrobce se jí snaží i realizovat prostřednictvím Windows 10 (Mobile).

 

Samotné funkci Continuum jsme se již podrobně věnovali v obsáhlých článcích: Continuum – Vytvořte PC z telefonu - blízká mobilní budoucnost od MS ve W10 a Microsoft Continuum – První praktické zkušenosti (budoucnost přichází) zde se zaměříme na nový hardware, který bude pro tuto funkci potřebný. Je zřejmé, že aby bylo možné zařízení připojit k dalším periferiím, nebudou stačit standardní bezdrátové přenosy, resp. budou (Miracast pro připojení LCD displeje a Bluetooth pro připojení dalšího příslušenství) ale tento způsob nemusí být zcela spolehlivý a hlavně pohodlný na reálné používání. Z tohoto důvodu Microsoft vytvořil univerzální řešení využívající nové speciální zařízení (dock).

Popis zařízení:

Microsoft Display Dock je malá černá krabička vybavená celou řadou portů, které poslouží k propojení telefonu s dalšími zařízeními. Z jedné strany se připojí pomocí klasického USB kabelu (typ C) mobilní zařízení a z druhé strany přes HDMI či DisplayPort klasický LCD monitor či TV. K dispozici je také dvojice klasických USB 2.0 konektorů pro připojení dalších periférií, jako je myš, klávesnice, flashka, tiskárna apod. Samotný dock je vybyven vlastním napájecím zdrojem (USB-C), což umožní připojený telefon během práce standardně nabíjet.

Princip fungování:

Vlastní fungování je velice jednoduché. K Docku připojíte Windows 10 Mobile zařízení a na propojeném displeji či TV se zobrazí plocha telefonu, která je však zcela nezávislá. Můžete tak ovládat univerzální aplikace v klasickém desktopovém režimu na připojeném displeji a zároveň přístroj standardně používat (např. telefonovat). Podrobněji jsme se na celý princip fungování zaměřili v samostatných článcích odkazovaných níže.

Hardwarová specifikace:

  • Rozměry: 64.1 x 25.6 x 64.1 mm
  • Hmotnost: 230 g
  • Nabíjecí konektor: USB-C
  • AV konektor: DisplayPort, HDMI
  • Systémový konektor: DisplayPort přes USB-C
  • Další konektory: 2x USB 2.0 s možností nabíjení až 2A
  • Rozlišení videa: 60 FPS, 1080p (Full HD, 1920 x 1080)
  • Obsah balení: Display Dock, USB-C kabel, nabíječka, manuál
  • Další podrobnosti na oficiálním webu

Další podprobnosti:

Doposud nebylo zcela vyjasněno, zdali pro Continuum bude možné použít i stávající zařízení. Podle dostupných informací se zdá, že nikoliv. Odhadovaný termín uvedení  na trh se odhaduje současně s představením finální verze Windows 10 Mobile. Není však jisté, zdali Micorosoft stihne Continuum dostatečně odladit a je tak možné, že se jeho podpora ještě o trochu zpozdí. Dostupné informace ale stále hovoří o nejpozdějším termínu do konce tohoto roku.

Předpokládaná cena je odhadována na 99 USD (2500 Kč).

 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

stibral

15 | 12 | 15 08:14
http://mobil.bazos.cz/inzerat/55273404/MICROSOFT-DISPLAY-DOCK-HD-500-PRO-LUMII-950-A-950-XL.php 0

Mohlo by vás zajímat

Přehled všech dostupných verzí systému Windows Phone/Windows 10 Mobile pro jednotlivé modely

Jaká je nejnovější verze systému pro mé zařízení? Nejen na tuto otázku naleznete odpověď v tomto přehledu všech dostupných/podporovaných verzí systému pro většinu WP a W10M zařízení.

Jindřich Lukeš | návody včera v 12:12

Creators Update pro Windows 10 Mobile oficiálně k dispozici – stahujte finální verzi

Windows 10 Mobile Creators Update ve finální verzi uvolněn jako standardní aktualizace pro běžné uživatele. Pokud máte jeden z podporovaných přístrojů, můžete stahovat.

Jindřich Lukeš | články před 2 dny

Windows 10 Cloud – přehled dostupných informací

V tomto článku naleznete většinu dostupných informací spojených s novou verzí stolního operačního systému od Microsoftu pojmenovaného Windows 10 Cloud.

Jindřich Lukeš | články 25 | 04 | 17

Samsung Galaxy S8 vs. Microsoft Lumia 950 – test fotoaparátu

Jedno z prvních porovnání fotoaparátů Lumie 950 a nového Samsungu Galaxy S8.

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17

Aplikace Upgrade Advisor pro přechod z WP8.1 na W10M zpět na Storu

Jindřich Lukeš | články 24 | 04 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím