Microsoft končí s některými aplikacemi MSN a aplikací Photosynth - aktualizováno

Aktualizace (12.7.): Do článku jsme doplnili vybrané alternativy pro sledování kroků a ušlé vzdálenosti (a tím i plného využití SensorCore po ukončení podpory aplikace Zdraví a Fitness). Microsoft oznámil ukončení podpory aplikací MSN Zdraví a Fitness, Gurmánský svět a Cestování. Stejný osud potká i aplikaci pro snímání panoramat Photosynth. Detaily najdete v tomto článku.

MSN Zdraví a Fitness, Gurmánský svět a Cestování

Microsoft oznámil ukončení podpory aplikací MSN Zdraví a Fitness, Gurmánský svět a Cestování. Tato zpráva se týká jak systému Windows a Windows Phone, tak i systému Android a iOS. To znamená i jejich odstranění z obchodu Store. Aplikace Gurmánský svět a Cestování končí k datu 28.9.2015 a aplikace Zdraví a Fitness k datu 1.11.2015.

MSN aplikace

Služby jako takové ovšem nekončí a pokračují na webu MSN.com. Ovšem jen s omezenou funkcionalitou. Některé dílčí funkce končí společně s aplikacemi definitivně i na webu. Jedná se o Sledování jídelníčku a Zdraví u aplikace Zdraví a Fitness, u aplikace Gurmánský svět jde o Nákupní seznamy a Kolekce.

Microsoft proto doporučuje před ukončením podpory zálohovat svá data z těchto aplikací, ta již nebudou dostupná ani na webu. Ovšem z nějakého důvodu doporučuje zálohu i dalších informací než těch, které plánuje ukončit. Konkrétně:

Zdraví a Fitness: Sledování jídelníčku, Zdraví, Krokoměr a Oblíbené položky.

Gurmánský svět: Nákupní seznamy, Kolekce, Jídelní plány a všechny osobní recepty.

Cestování: Oblíbené položky.

Návod jak zálohovat svá data uvádí Microsoft pod tímto odkazem, který ale prozatím nefunguje. Snad jej brzy opraví.

Ostatní aplikace Zprávy, Počasí, Sport a Finance nekončí a Microsoft s jejich podporou počítá i v blížících se Windows 10.

Nakonec ještě stručně z vyjádření Microsoftu, proč aplikace ukončuje. Prý byly využívané jen nízkým počtem uživatelů a hodlá se spíše zaměřit na oblíbenější služby. Nejspíš tak jde o další úsporné opatření – viz Microsoft pokračuje v restrukturalizaci – propouštění, snižování nákladů a nové plány.

Doplnění: Pokud přemýšlíte, čím aplikaci Zdraví a Fitness nahradit, abyste dále využíval dat získaných ze SensorCore (krokoměr, ušlou vzdálenost, apod.), za redakci můžeme doporučit aplikaci FitBit (recenze a odkaz ke stažení) nebo Sensie (zmínka ke konci článku vč. odkazu ke stažení). Obě aplikace jsou propracované a zdarma ke stažení.

 

Photosynth

Tím ale Microsoft nekončí. Se stejnými důvody „neoblíbenosti“ ukončuje podporu aplikace Photosynth sloužící k vytváření panoramatických fotek (recenze aplikace - Photosynth - Vytváření panoramatických fotografií). Opět se jedná o všechny podporované platformy, Windows Phone a iOS. Aplikaci můžete samozřejmě dále používat, už ale nebude dostávat aktualizace a dojde i k jejímu odstranění z obchodu Store. Pokud tedy například obnovíte tovární nastavení telefonu, aplikaci si již do něj nenainstalujete. Microsoft má v plánu dále rozvíjet novou technologii Photosynth Preview spojenou s výpočty v cloudu. Ta je podle něj propracovanější a má větší budoucnost, než obyčejné sférické snímání scény pomocí původní aplikace Photosynth.

Photosynth

Microsoft zatím datum ukončení aplikace Photosynth neoznámil, nicméně důrazně upozorňuje uživatele, aby co nejdříve všechny své panoramatické fotografie, které chtějí uchovat, odeslali na svůj profil na webu Photosynth.net, který bude nadále k dispozici pouze k online prohlížení výtvorů uživatelů.

Zatím nás Microsoft v posledních dnech neustále překvapuje, většinou bohužel v negativním slova smyslu. Doufáme, že už se jedná o poslední opatření a nyní bude přinášet jen pozitivní novinky, jak na poli služeb, tak mobilních telefonů.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17

Změna kruhu a vstup do Insider programu může trvat až 24 hodin

Jindřich Lukeš | články 20 | 02 | 17

Gartner: Windows Phone má pouze 0,3% zastoupení aktuálních prodejů na trhu chytrých telefonů

Jindřich Lukeš | články 17 | 02 | 17

MeteoStation – osobní meteorologická stanice pro Windows 10 od autorů Meteoservisu (aktualizováno)

(17.2.): Nová verze s řadou novinek. // Autoři velmi populární české aplikace pro předpověď počasí Meteoservis vydali svou další aplikaci, která je zaměřená na zobrazení aktuální meteorologických veličin ze stanic NetAtmo.

Jindřich Lukeš | software 17 | 02 | 17

Garmin Connect Mobile – plná podpora pro chytré hodinky a fitness náramky od Garminu konečně i na Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(17.2.): Nová verze s řadou důležitých vylepšení. // V dnešním článku si představíme nově vydanou aplikaci Garmin Connect Mobile, která slouží k propojení chytrého náramku/hodinek od Garminu s vaším Windows 10 zařízením (PC i telefonem).

Tereza Kratochvílová | software 17 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím