Microsoft vypouští další sestavení Windows 10 IP 10162

Microsoft v posledním týdnu vypustil do světa už třetí testovací sestavení Windows 10 IP, tentokrát s číselným označením 10162. Co nového nám přináší?

Microsoft vypustil do světa další testovací sestavení Windows 10 IP, tentokrát s číselným označením 10162. To je v posledním týdnu již třetí sestavení, jak je to vůbec možné a co nám přináší nového?

Windowsc10 IP 10162

Vzhledem k blížícím se datu vydání finální verze Windows 10 RTM není už na místě experimentovat s novými funkcemi a je nutné se spíše zaměřit na samotnou stabilitu a spolehlivost systému. A Microsoft tak činí. Podle vyjádření Microsoftu je sestavení 10162 ještě stabilnější a spolehlivější, než jeho předchůdci. Proto není důvod takové sestavení nevypustit na veřejnost.

Kromě obsažených oprav a vylepšení, včetně optimalizace výdrže baterie, byste novinky v systému hledali marně, byť nějaké drobné tu jsou. V systému se objevují Tipy, neboli drobné nápovědy, které vám v začátku pomohou se v systému orientovat. Ty mají podobu malých informačních oken doplněných názornou animací příslušné akce. Není jich zatím mnoho, ale dá se předpokládat, že budou přibývat, aby obsáhli veškeré možné funkce systému.

Windowsc10 IP 10162

Další a zřejmě poslední objevenou novinkou je aktualizovaná aplikace Get Skype, která nyní neodkazuje pouze na stránku pro stažení aplikace, ale nejdříve otevře vlastní úvodní obrazovku s odkazem ke stažení. Jde jen o drobnost, ale vizuálně tento mezikrok vypadá o trochu lépe, než jen prosté odkázání na web.

Windowsc10 IP 10162

Pokud nalezneme další novinky, budeme vás o nich informovat aktualizací tohoto článku. Nalezli jste nějaké novinky v systému a chcete se s námi o ně podělit, napište nám do diskuze.

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

rossi

04 | 07 | 15 17:52
Ok díky za odpověd. 0

tom

04 | 07 | 15 16:46
Rossi, přes Live update jsem včera taktéž stáhl jen 10130. Následně jsem stáhl ISO instalačku 10162 a provedl upgrade (ne čistou). Nastavení a další zachovány. Při upgrade se to zeptá jakou verzi (home, pro) a co zachovat. 0

rossi

04 | 07 | 15 16:31
Dneska jsem aktualizoval z win 8.1 na win 10 build 10130 a Windows update mi nenajde žádné další buildy. Čím to může být? 0

Stanislav Forejt

03 | 07 | 15 13:18
Microsoft v posledním týdnu vypustil do světa už třetí testovací sestavení Windows 10 IP, tentokrát s číselným označením 10162. Co nového nám přináší? http://wmmania.cz/clanky/aktuality-clanky/microsoft-vypousti-dalsi-sestaveni-windows-10-ip-10162/ 0

Mohlo by vás zajímat

Continuum jako základní výbava v německých policejních autech?

Jindřich Lukeš | články před 4 hod.

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software před 5 hod.

Microsoft začal s vývojem třetí velké aktualizace systému Windows 10 – Redstone 3

Jindřich Lukeš | články před 8 hod.

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software před 17 hod.

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím