Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Podrobné srovnání: Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 2 8 (recenze)

V tomto podrobném srovnání si představíme a navzájem porovnáme dva velmi zajímavé 8palcové tablety s plnohodnotnými Windows 8.1. Oba modely nabízí podobný výkon i výbavu, ale zcela odlišný design a hardwarové zpracování (ergonomie, design apod.).

Původně jsme zamýšleli zpracovat pro každý model samostatnou podrobnou recenzi, ale jelikož se nám podařilo oba přístroje na testování získat současně, rozhodli jsme se pro přímé srovnání. Jak se také záhy ukázalo, oba přístroje jsou v mnoha směrech velmi podobné. Zejména mám na mysli hardwarovou výbavu, velikost displeje, výkon a výdrž. V čem se však oba přístroje liší je dílenské zpracování, design a ergonomie. Právě na tyto oblasti se v tomto srovnání nejvíce zaměříme.

Pokud tedy hledáte kvalitní 8“ tablet s Windows 8.1, toto srovnání by vám mohlo při rozhodování výrazně pomoci.

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

 

Obsah balení

Acer: OTG kabel (redukce microUSB > USB), Recovery CD, malá cestovní nabíječka s odnímatelným microUSB kabelem
Lenovo: malá cestovní nabíječka s odnímatelným microUSB kabelem

V posledních několika letech se nejen u mobilních telefonů, ale také u PC a tabletů výrobci rozhodli, že kvůli snížení výsledné ceny v podstatě minimalizují prodejní balení, a to především co se počtu doplňkového příslušenství týče. Po rozbalení krabičky tedy ve většině případů kromě samotného tabletu a potřebné nabíječky nic dalšího nenajdete. Přesně toto je i případ Lenova Mixx 2 8. Acer je na tom o trochu lépe a nabízí svým budoucím majitelům navíc OTG kabel (redukci z Micro USB na USB), který umožní snadné připojení klasického USB příslušenství. Kromě redukce je v balení překvapivě i Recovery CD sloužící pro obnovu zařízení.

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

U této skutečnosti se ještě na chvíli pozastavíme, protože ji lze označit téměř až za absurdní. V roce 2014, kdy CD mechaniky nejsou součástí ani velké části klasickým notebooků, je třeba obnovit systém moderního 8“ tabletu z CD? Celkem šílený nápad, který navíc vyžaduje zakoupení externí CD mechaniky, která musí mít vlastní zdroj, protože ten z USB v tabletu ji ani neutáhne. Důvodem tohoto bláznivého řešení je samozřejmě cena. Domnívám se však, že navýšení koncové ceny max. o 100 Kč (flashdisk) by jistě konkurenční nevýhodou nebylo.

 

Design a dílenské zpracování

Již při pohledu na ilustrační fotografie v prezentacích výrobců či internetových obchodech je zřejmé, že design těchto přístrojů je velmi rozdílný. Při praktickém pozorování je tento rozdíl ještě markantnější. Ze subjektivního pohledu mohu říci, že Lenovo je min. o třídu „hezčí“ a působí podstatně kvalitnějším (zejména použité materiály) a modernějším dojmem. Miix 2 8 je typickým současným zařízením, kde je kladem velký důraz na design. Celou přední stranu zabírá displej, který příjemně kontrastuje s obvodovým stříbrným rámečkem. Zadní strana je z většiny matná a opatřená zdrsňující úpravou. Na první pohled se zdá, že je tablet vyroben z hliníku. Až při bližším zkoumání se ukazuje, že se o hliník bohužel nejedná. I přes tento fakt (použití pouze plastu), je tělo tabletu dostatečně tuhé.

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

Acer na první pohled zvolil zcela jiný designový koncept. V podstatě se dá říci, že si s ním designéři příliš hlavu nelámali a pouze „okopírovali“ předchozí model W3. Pár drobných odlišností se tu sice najde, ale na první pohled jsou obě generace nerozeznatelné. Základem je samozřejmě displej, který však nezaujímá plochu celé přední strany, ale končí cca 1cm nad spodním okrajem. Zbylá část zůstává nevyužitá, pouze je zde umístěno klasické hardwarové tlačítko s logem Windows. Při pohledu na tablet z boku je možné si všimnout poněkud zvláštního řešení celého displeje. Ten totiž nad samotné tělo tabletu vystupuje (o cca 1,5mm). Tento efekt je vidět i na přední straně, protože obvodový rámeček displeje opět s tělem tabletu nelícuje, ale je 1,5 mm odsazený. Toto řešení je poněkud zvláštní a působí (subjektivně) trochu staromódně. Zbylá část těla přístroje je vyrobena z plastu průměrné kvality. Při poklepání na zadní stranu se ozývá typický dutý plastový zvuk, který rozhodně necharakterizuje kvalitní materiály. Samotné dílenské zpracování je ale příkladné. Plastové části na sebe perfektně lícují a tělo je dostatečně tuhé.

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

I když je posuzování designu vždy spíše subjektivní záležitostí, troufám si tvrdit, že Lenovo svůj model zpracovalo podstatně lépe. Plast je na první pohled nerozeznatelný od kovu, přístroj je tenký a působí moderně. V této kapitole je tedy Lenovo vítězem.

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

 

Konstrukce a ergonomie

Acer: 135 x 218 x 10 mm, 430 g
Lenovo: 131.6 x 215.6 x 8.35 mm, 350 g

Samotné konstrukce jsme se již částečně dotknuli v předchozí kapitole. Pokud se ale podíváme na jednotlivé rozměry, je možné si všimnout, že Lenovo je ve všech směrech menší a navíc ještě nezanedbatelně lehčí. Při praktickém používání byl však nejvíce patrný rozdíl v tloušťce. Zde svojí roli jistě hraje i samotný tvar obvodových hran, které jsou u Lenova příjemně pozvolna zakulacené, což ještě více pocit z menší tloušťky podporuje. Acer má část hrany vždy rovnou a až následně dochází k jejímu poměrně „prudkému“ ohybu na zadní stranu.

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

Každý výrobce zvolil trochu jiné zpracování mechanických obvodových tlačítek. U obou přístrojů je ale možno objektivně říci, že jsou velmi dobře hmatově rozlišitelná. Totéž již ale neplatí pro jejich rozmístění, zejména tedy u zapínacího tlačítka. Zde je nutné podotknout, že vždy bude záležet, zdali přístroj budete používat převážně v režimu na šířku nebo na výšku. Zapínací tlačítko je na Aceru místěno v pravé části horní hrany. Při používání na šířku bude sice dobře dostupné, ale při otočení o 90 stupňů na něj již nedosáhnete. Lenovo zvolilo trochu univerzálnější polohu v horní části pravé hrany. V této poloze je tlačítko dostupné jak z režimu na šířku tak i na výšku, i když samozřejmě o něco obtížněji.

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

Pochvalu si Acer zaslouží za zpracování hardwarového tlačítka Start. To je velmi dobře hmatově rozeznatelné a má jistý stisk. Kdežto Lenovo má pouze dotyková tlačítko na displeji, které navíc nereaguje příliš spolehlivě. Často se mi stávalo, že první dotyk nebyl zaznamenán a musel jsem jej opakovat.

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

V této kategorii je vítězem opět Lenovo, díky menší tloušťce a hmotnosti. Z pohledu ergonomie jsou oba modely vyrovnané na velmi vysoké úrovni.

 

Displej

Acer: 8“, 1280 x 800 bodů, 189 ppi, IPS
Lenovo: 8“, 1280 x 800 bodů, 189 ppi, IPS

Ačkoliv oficiální specifikace hovoří o použití stejných displejů v obou přístrojích, reálná zkušenost je trochu jiná. Rozdíl lze pozorovat především v sytosti a intenzitě barev, která je v případě Lenova podstatně vyšší. Rozdíl je na první pohled patrný a Acer vypadá v přímém srovnání poměrně „vybledle“. Zde je opět nutné podotknout, že i přesto, že Acer v přímém srovnání neuspěl, jedná se o obrovský krok kupředu (vzpomeňme na doslova „tragický“ displej předchozího modelu W3).

 

Obecně jsou však oba displeje poměrně slušné a rozlišení 1280x800 bodů na 8“ úhlopříčce dostatečné. Samozřejmě zde stále zůstává otázka pohodlného ovládání Windows na takto malé úhlopříčce. Především v prostředí klasické plochy velmi brzy narazíte na problémy s nedostatečnou optimalizací pro ovládání prsty. V „metru“ je vše i na takto „malém“ displeji ovládání bezproblémové.

 

Výkon

Acer: Intel Atom Bay Trail, Z3740, 4 jádra, 1.3 GHz, 2GB RAM
Lenovo: Intel Atom Bay Trail, Z3740, 4 jádra, 1.3 GHz, 2 GB RAM

Specifikace obou zařízení je totožná i u hardwarové výbavy. Zde se navíc stejné parametry potvrdily i praktickým testováním. Tato kategorie tedy nemá vítěze, o čemž svědčí i přiložené výsledky z benchmarků (obrázky vlevo patří k Lenovu, vpravo k Aceru).


Oba výrobce je v tomto směru hodno pochválit také za optimalizaci systému, resp. jeho „nezanešení“ všemožným bloatwarem (předinstalovanými aplikacemi od výrobce). V obou přístrojích se tak chová operační systém plynule a bez zbytečných zpomalení či dalších komplikací.

Oba modely je možno zakoupit v 32 i 64 GB variantě vnitřní paměti (eMMC). Vzhledem ke skutečnosti, že na testování jsme měli k dispozici Acer ve 32 GB a Lenovo v 64 GB variantě, nebylo možné porovnat reálné obsazení vnitřní paměti systémem. Dá se však předpokládat, že Acer nabídne paměti o trochu více, protože oddíl pro obnovení není přímo na disku ale na přiloženém CD.

 

Obecně si však lze udělat obrázek o tom, jak datově náročný je operační systém Windows 8 navíc s předinstalovanou kancelářskou sadou Office (zdarma). U Aceru (32 GB – reálně 28,5) po první spuštění zbylo pro uživatele pouhých 14GB volného místa a u Lenova (64 GB – reálně 46,8) pouze 31,1 GB. Zahraniční weby dokonce uvádějí, že 32 GB varianta Miixu disponuje pouze 9 GB volného místa. Ani jedna z těchto hodnot není příliš pozitivní. Naštěstí je tento problém s volným místem možno částečně řešit dokoupením paměťové microSDHC karty až do velikosti 64 GB (čtečka obsažena v obou přístrojích). Zde je však třeba počítat s nižší rychlosti přenosu (pomalejší čtečka paměťových karet).

 

Výdrž

Také výdrž obou zařízení je srovnatelná a plně závislá na způsobu používání. Pokud zařízení nastavíme do režimu maximální výdrže baterie (min. posvícení, vypnutá Wifi apod.), dostanou se na hodnoty atakující 15hodin. Předpokládám však, že tyto hodnoty nejsou pro mnoho uživatelů příliš směrodatné. Podstatně relevantnější je běžný kancelářský provoz s nastavenou poloviční intenzitou podsvícení, kde je používán balík Office, metro aplikace a případně internetový prohlížeč (zapnutá WiFi). V tomto režimu tablety dosahují výdrže cca 7,5 hodiny. O cca 30minut déle je možné přehrávat FullHD film. Pokud tablety skutečně zatížíte, není problém je vybít do cca 3 hodin.

 

Konektivita a další výbava

Kromě srovnatelné standardní výbavy v podobě microUSB, Bluetooth® 4.0 a WiFi 802.11 b/g/n lze nalézt mezi testovanými produkty jeden zcela zásadní rozdíl. Tím se přítomnost 3G modu v jedné z verzí Lenova Miix 8 2. Samozřejmě si za tuto verzi připlatíte, ale pokud 3G potřebujete, existuje zde tato možnost. Přístup Aceru je v tomto směru trochu nepochopitelný. Přeci jen 8“ tablet je zařízení určené na cesty a pro mobilní použití, proto je zde přítomnost 3G velmi důležitá. Absenci 3G modulu Acer částečně kompenzuje přítomností microHDMI portu (všechny varianty W4), který u Lenova zcela chybí.

Lenovo MiiX 59-411764 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Fotoaparát

Acer: 5 MPx, autofocus, 1920x1080 bodů (30 fps) + přední 2 MPx kamera
Lenovo: 5 MPx, autofocus, 1920x1080 bodů (30 fps) + přední 2 MPx kamera

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

Ačkoliv osobně považuji fotoaparát u tabletu za spíše zbytečnou funkci, najde se řada uživatelů, kteří jej často využívají. Pravdou také je, že u přístrojů s úhlopříčkou 8“ již přeci jen použití fotoaparátu dává větší smysl. Bohužel v tomto směru nelze ani jeden z testovaných tabletů vyzdvihnout, protože v obou případech je fotoaparát skutečně spíše nevýznamným doplňkem. Jeho využití vzhledem ke kvalitě výsledných snímků vidím spíše jakou nouzové (momenty apod.). Má slova jistě potvrdí i přiložené testovací snímky. První z dvojice je vždy pořízen Lenovem a druhý Acerem

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

 

Cena

Jedním z parametrů pro výběr zařízení do tohoto srovnání byla samozřejmě také cena. Proto není žádným překvapením, že i v tomto směru jsou oba produkty vyrovnané.

Lenovo MiiX 59-404520 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Acer Iconia Tab W4 NT.L31EC.002 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Hodnocení

Lenovo Miix 8 2

+ Dostatečně výkonný hardware (kancelářská práce, Full HD video)
+ Slušná výdrž (až 8 hodin při běžném provozu)
+ Povedený design
+ Rozměry a hmotnost
+ Dobré dílenské zpracování
+ Velmi kvalitní displej
+ 3G modul (variantně)
+ Windows 8 + Office 2013
- Nekvalitní fotoaparát
- Chybí HDMI
- Malá vnitřní paměť (pomalejší čtečka karet)
- Pouze 1x microUSB (nabíjení i připojení dalších zařízení)

Acer Iconia W4

+ Dostatečně výkonný hardware (kancelářská práce, Full HD video)
+ Slušná výdrž (až 8 hodin při běžném provozu)
+ Slušný displej
+ microHDMI
+ Windows 8 + Office 2013
- Nekvalitní fotoaparát
- Chybí 3G
- Malá vnitřní paměť
- Pouze 1x microUSB (nabíjení i připojení dalších zařízení)
- Nudný design (subjektivně), horší materiály
- Obnovení systému z CD

 

Závěr

Pokud jste celé toto srovnání dočetli až k závěru, jistě jste již rozhodnuti o tom, které zařízení vás více zaujalo. Ve většině hodnocených parametrů bylo Lenovo srovnatelné či lepší než Acer (s výjimkou volné vnitřní paměti a absence HDMI). Na druhou stranu to nejdůležitější mají oba přístroje podobné – úhlopříčku displeje, výkon, výdrž a cenu. Je sice pravda, že displej je u Lenova o něco kvalitnější, ale nejedná se o nijak zásadní rozdíl. Výsledný verdikt tak bude pravděpodobně u každého vycházet spíše z rozměrů, designu a ergonomie. Zde jsou rozdíly zcela zásadní, avšak ne zcela objektivně zhodnotitelné, jelikož každý má trochu jiný pohled na ergonomii a samozřejmě také design.

Z mého pohledu ale toto srovnání zcela jednoznačně vyhrálo Lenovo MiiX 8 2, které působí v ruce podstatně kvalitnějším a hlavně modernějším dojmem. Pokud navíc požadujete datovou konektivitu i na cestách, bude Lenovo opět jasnou volbou.

 

Fotogalerie - Acer Iconia W4

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

 

Fotogalerie - Lenovo Miix 8 2

Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2 Acer Iconia W4 vs. Lenovo Miix 8 2

Komentáře (6)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

29 | 03 | 14 11:53
Tak tím se věc úplně mění, protože jsem samozřejmě neuvažoval takového použití (sedmiletá dcera ). V tomto kontextu se dá dokonce říci, že tablet s Windows je možná i nevhodný a raději bych volil něco podstatně levnějšího a účelnějšího s Androidem. P.S.: Petshopák je rok výroby 2006, tzn. nic nového 0

Náhodnýkolemjdoucí

29 | 03 | 14 10:39
Petshopák, dle mojí dcery, je fotka 'w4-f (16).jpg' a 'miix-f (16).jpg' , ty dvě nad klíčem. Vaše první věta o rozumnosti je hodně vtipná. Po dosmání jsem to dal přečíst dceři, která po minutovém čtení slíbila, že nebude klikat na všechny koníky, hry, kytičky, sukničky, roztomilá trička, nádherné růžové žetony v Betpokru, ..... Seznamování se s internetem je věc zdlouhavá, osvěta též (obzvlášť v 7 letech). Jako čistě pracovní nástroj to nikdy neobhájím, proto se ptám. Možná někdo ze zdejších čtenářů používá nějaké zabezpečení a podělí se o dojmy? Stejně je ale pro mne představa internetových plateb bez jakéhokoliv bezpečnostního řešení poněkud obskurní. 0

Jindřich Lukeš

27 | 03 | 14 22:52
Pokud je uživatel rozumný a umí ovládat PC a rozumí internetu, v životě žádný antivirus ani Firewall nepotřebuje (platí od Windows Vista výše). Když už tedy někdo investuje do tabletu s W8, který bude vždy dražší než s Androidem, předpokládám, že k tomu má důvod a že PC ovládat umí. Jinak tablet (y) s novými Atomy mají dostatečný výkon a při použití antivirů a podobných "nesmyslů" by neměl být problém. na druhou stranu tyto sw. jsou největšími žrouty výkonu a baterie (nesmyslně). Vliv na výdrž tak bude vždy zavislý na aktuálním nastavení daného sw. P.S.: Co je "Petshopák" ? 0

Náhodnýkolemjdoucí

27 | 03 | 14 22:37
Tak nějak zatím tápu jak mám nahlížet na tablet s W8, jde mi o antivirus s firewallem vzhledem k procesoru/datové propustnosti/výdrži. Jak moc je pro tento tablet přítěží, respektive změní se doba výdrže na baterie a není to přiliš veliké sousto pro software závislý na výkonu ? Předpokládám že , vzhledem k systému, je to potencionálně stejně ohrožená skupina jako stolní PC. P.S. Mám se zeptat, zda-li je ten Petshopák na fotce ze současné produkce, nebo nějaký starší model. Ať neobjíždím zbytečně celou republiku .. 0

marek1

27 | 03 | 14 06:57
Pěkné srovnání, ještě kdyby cena šla o třeba cca 2 tis.dolu, tak by to bylo snazší rozhodování mezi Android tabletem a W8. Přeci jen tablet určen k zábavě a na multimédia. 0

Jindřich Lukeš

27 | 03 | 14 01:40
V tomto podrobném srovnání si představíme a navzájem porovnáme dva velmi zajímavé 8palcové tablety s plnohodnotnými Windows 8.1. Oba modely nabízí podobný výkon i výbavu, ale zcela odlišný design a hardwarové zpracování (ergonomie, design apod.). http://wmmania.cz/clanky/recenze/podrobne-srovani-acer-iconia-w4-vs-lenovo-miix-8-2-recenze/ 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

Surface Laptop - nové stylové notebooky s Windows 10 S od Microsoftu

Microsoft včera představil nové notebooky Surface Laptop vč. nové verze operačního systému Windows 10 S. V tomto článku naleznete všechny potřebné informace.

Jindřich Lukeš | články 03 | 05 | 17

Windows 10 S (Cloud) – nejdůležitější informace o nové verzi Windows 10

V tomto článku naleznete nejdůležitější informace spojené s novou verzí stolního operačního systému od Microsoftu pojmenovaného Windows 10 S.

Jindřich Lukeš | články 03 | 05 | 17

Windows 10 Creators Update oficiálně k dispozici – stahujte přes Windows Update

Creators Update pro Windows 10 je od včerejšího odpoledne oficiálně dostupný na Windows Update.

Jindřich Lukeš | články 12 | 04 | 17