Podzimní Creators Update (Redstone 3) pro Windows 10 – Přehled novinek a vylepšení

Včera byla na konferenci Build 2017 představena nová velká aktualizace Windows 10, která ponese označení Fall Creators Update (Redstone 3). Na jaké novinky s emůžeme těšit?

Microsoft včera na své konferenci Build představil nadcházející velkou aktualizaci systému Windows 10. Její oficiální označení je Fall Creators Update, my ji však známe pod kódovým značením Redstone 3. Aktualizace by měla dorazit na podzim a bude stejně jako předchozí zdarma pro všechny uživatele Windows 10.

 

Nový design (Project Neon)

Průběžně vás informuje o designových novinkách kódově označených jako Project Neon. Nyní je tento projekt oficiální a má také nové jméno - Microsoft Fluent Design Systém. Cílem je nabídnout designový jazyk, který bude moderní, intuitivní a nabídne dobrou uživatelskou zkušenost. Typickým charakteristickým prvkem je průhlednost. Více informací a praktické ukázky naleznete v samostatném článku:

TIP: Microsoft Fluent Design System (Project Neon) - Nová grafická podoba Windows 10 (aktualizováno)

 

Zástupci souborů ve Onedrive

Microsoft již dříve přislíbil návrat tzv. Placeholders do OneDrinu. Jedná se v podstatě o zástupce souborů, které jsou uložené online. V PC tedy uvidíte obsah uložený pouze v cloudu bez nutnosti jej mít fyzicky synchronizovaný na pevném disku. Sobory se stáhnou až v případě, že s nimi potřebujete pracovat, což výrazně šetří místo. Tato funkce již dříve k dispozici byla, ale Microsoft ji kvůli problémům odebral. V Creators Updatu by se měla objevit zpět.

 

Časová osa aplikací

Nový prvek zobrazující časovou osu používání vašich aplikací v minulosti sloužící pro rychlejší práci v současnosti. Jinými slovy řečeno, jedná se o novou funkci, která si pamatuje, které aplikace jste naposledy používali a s jakými soubory pracovali a umožní vám v práci jednoduše pokračovat.

 

Synchronizace schránky

Velice zajímavá funkce, která umožní zkopírovat téměř libovolný obsah (text, fotografie, odkazy, mapy, GIFy) a vložit jej do libovolného zařízení (Windows 10 PC / Mobile, Android, iOS). Tedy vše co nakopírujete do schránky na jednom zařízení, bude automaticky dostupné i na jiném.

 

Pokračování práce na jiném zařízení

Tato funkce již byla naznačena v předchozí aktualizaci. Cílem je umožnit uživateli rozpracovanou práci např. na PC automaticky přenést do telefonu a tam ji dokončit. K tomuto účelu poslouží Cortana a podporován bude W10M, Android i iOS.

 

Story Remix - Nová aplikace/funkce pro „prezentaci“ fotografií

Aplikace umožní vytvářet automaticky (prostřednictvím Microsoft Graph) vzpomínky v podobě “složek” fotografií či videí.

 

My People

My People je funkce, která umožní libovolný kontakt připnout na panel start a následně sdružit několik způsobu komunikace. Komunikaci s oblíbeným kontaktem tedy můžete zahájit v podstatě okamžitě bez nutnosti spouštět jakoukoliv aplikaci, což je výhodné např. při sdílení odkazů, posílání obrázků apod. Více informací:

TIP: My People – komunikujte s oblíbenými kontakty pohodlněji

 

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Honza Skýpala

14 | 05 | 17 22:10
Jen doplním, že My People umožňuje připnout maximálně 3 kontakty na taskbar, ne více. Tedy alespoň tak tomu je v nejnovějším Insider sestavení. 0

lha

14 | 05 | 17 18:18
Půjde to pak vypnout? Mne vyhovuje jednoduchý čistý, neprůhledný design, ale chápu, že BFU mají jiné potřeby. 0

sindeon

12 | 05 | 17 11:42
Tak hlavně, aby to nebyl Fail Creators Update. :-) 0

Mohlo by vás zajímat

Nové Řídící centrum možná již brzy dorazí do Windows 10

Jindřich Lukeš | články před 9 hod.

Nový Surface Pro (5) – první informace

V tomto článku naleznete všechny dostupné informace týkající se nové generace „tabletu“ Surface Pro, který by měl být představen příští týden.

Jindřich Lukeš | články před 17 hod.

Windows 10 Insider Preview v. 16199 pro PC a 15215 pro telefony

Nové Redstone 3 Fast Insider sestavení pro PC a telefony přinášející do PC výrazné vylepšení funkce My People.

Jindřich Lukeš | články 18 | 05 | 17

WhatsApp míří na Windows (10) Store

Jindřich Lukeš | software 15 | 05 | 17

Oficiálně potvrzeno: Plnohodnotné desktopové aplikace poběží i na mobilních (ARM) procesorech

Na mobilních procesorech (ARM) poběží v budoucnu i klasické počítačové aplikace bez jakýchkoliv úprav.

Jindřich Lukeš | články 12 | 05 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím