Přidání narozenin kontaktů do kalendáře v Outlooku (telefon, PC i web)

V tomto návodu si ukážeme, jak vytvořit kalendář s narozeninami v aplikacích Microsoft Outlook, Outlook pro Windows i Outlook.com a pohodlně (automaticky) tak načítat narozeniny od vašich kontaktů.

V žádném kalendáři Windows (Outlook.com, Windows 10, 10 Mobile, Phone) se ve výchozím stavu nezobrazují narozeniny přiřazené k jednotlivým kontaktům. Řada uživatelů tento „problém“ řeší zobrazením kalendáře z Facebooku, jehož připojení jsme si ukázali v dřívějším návodu:

TIP: Jak zobrazit Facebook kalendář (události, narozeniny) v Outlooku.

Pokud však Facebook nepoužíváte, nebo tam nemáte všechny požadované narozeniny, je možné přidat kalendář narozenin ručně. Microsoft s tímto požadavkem počítal a narozeninový kalendář již předpřipravil. Jak na to?

 

Vytvoření kalendáře narozenin

  1. Přihlašte se na Outlook.com a přepněte se do kalendáře (čtvercovou ikonkou vlevo nahoře)
  2. V horním menu stiskněte tlačítko s šipkou umístěné hned vedle „Nový“ a z nabídky vyberte „Kalendář narozenin“.
  3. Nyní si vyplňte libovolný název kalendáře, zvolte barvu, ikonku a nastavte upozornění. Poté stiskněte tlačítko „Uložit“. Nový kalendář automaticky prohlédá kontakty a všechny narozeniny přidá.
  4. Úspěšné přidání kalendáře si můžete zkontrolovat v pravém horním rohu po kliknutí na ikonku ozubeného kola. Samozřejmě je možné vidět nově přidané narozeniny i přímo v „centrálním“ kalendáři.
  5. Zkontrolujte si zobrazení nového kalendáře i v ostatních zařízeních, kde jej chcete používat (ve výchozím stavu může být jeho zobrazení vypnuto).

Přidání nových narozenin

  • Narozeniny je možné přidat standardně v úpravách (editaci) libovolného kontaktu. Automaticky se pak nahrají i do kalendáře.
  • K dispozici je také možnost přidat nové narozeniny přímo v kalendáři narozenin. Pokud tak učiníte a vyplníte i existující osobu (kontakt), narozeniny se uloží také přímo do kontaktu zvolené osoby. Pokud uvedená osoba v kontaktech zatím není, provede se její vytvoření.

Odstranění narozenin

  • Odstranění smazáním položky přímo v kalendáři narozenin.
  • Odstranění narozenin v detailu kontaktu.
 

Komentáře (3)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

tonyla25

31 | 10 | 15 02:07
(Vo WP 8.1 podobný postup asi nefunguje, že? Pretože z nezmánych dôvodov mi do kalendára vo WP 8.1 nepridalo všetky narodeniny z kontaktov, niektoré proste ignoruje a stane sa aj to, že po pridaní narodenín do kontaktu sa neukážu v kalendári. Neviem ako to vyriešiť. ) To samé i u mě nejde ,ale došel jsem na to ,že pokud tedy mám už napsané v telefonním seznamu datumy narození - -a například nějaký kontakt má narozeniny 22.5.1985 otevřu kalendář a kliknu na den ve kterém má narozeniny 22.5. , otevře se mi den a je tam napsané žádné události kliknu dole na plus /+/ a do předmět napíši jméno té osoby, datum přepíši na 22.5.1985 a dám dole uložit. Tímto zpúsobem se mi do kalendáře načetlo i vše ostatní co bylo napsané v narozeninách v telefonním seznamu . Snad i Vám to pujde.... 0

hotovyrado

26 | 09 | 15 17:40
Volbu "Kalendář narozenin" v té horní nabídce na calendar.live.com vůbec nemám 0

hulllersk

18 | 09 | 15 17:49
Vo WP 8.1 podobný postup asi nefunguje, že? Pretože z nezmánych dôvodov mi do kalendára vo WP 8.1 nepridalo všetky narodeniny z kontaktov, niektoré proste ignoruje a stane sa aj to, že po pridaní narodenín do kontaktu sa neukážu v kalendári. Neviem ako to vyriešiť. 0

Mohlo by vás zajímat

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software před 11 hod.

Oficiálně: Creators Update pro Windows 10 vyjde 11. 4. 2017

Jindřich Lukeš | články před 12 hod.

Windows 10 Insider Preview v. 15063.2 pro telefony

Jindřich Lukeš | články včera v 09:08

Jak nainstalovat aktualizaci Windows 10 Creators Update ještě před jejím oficiálním uvolněním?

V tomto stručném návodu si ukážeme alternativy, jak je již v současné chvíli možné nainstalovat poslední velkou aktualizaci systému Windows 10 – Creators Update

Jindřich Lukeš | návody včera v 08:50

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím