Recenze: Xiaomi Power Bank 10 400 mAh – energie sbalená na cesty

V této recenzi si detailně představíme zajímavou externí baterii, která nabídne kvalitní hliníkové tělo a úctyhodnou kapacitu 10400 mAh umožňující váš přístroj nabít až 5x.

Autorem této recenze je Ondřej Peroutka.

Koncem minulého roku čínská společnost Xiaomi představila dvě nové externí baterie. Menší o kapacitě 5 200 mAh a větší s dvojnásobnou kapacitou. V Číně se tyto dvě novinky začaly prodávat již začátkem tohoto roku, bylo ale jen otázkou času, než se dostanou (byť neoficiálně) i do ostatních částí světa. My se však v rámci této recenze zaměříme pouze na model s větší kapacitou.

Tělo Xiaomi Power Bank 10 400 mAh je z větší části vyrobeno z matného hliníku, bílý plast tvoří pouze horní a spodní hranu. Uvnitř se nacházejí čtyři baterie, které Xiaomi dodávají Samsung a LG.

Xiaomi Power Bank vám svým zpracováním a designem rozhodně ostudu neudělá, výborně se hodí třeba k Lumiím 925 a 930 s hliníkovým rámem. Rozměry jsou 90,5 x 77 x 21,6 mm a váha činí 250 gramů. Na nošení v kapse to sice moc není, ale v tašce nebo v batohu se příliš nepronese.

Všechny důležité prvky jsou umístěny na horní hraně. Jedná se o zapínací tlačítko (využitelné asi jen při zjišťování zbývající kapacity), diody, které indikují zbývající kapacitu, dobíjecí microUSB konektor a velký USB port pro připojení nabíjecího kabelu. V balení naleznete kromě samotné baterie také krátký plochý USB kabel, ale můžete samozřejmě připojit i vlastní. To se hodí hlavně pokud vlastníte nějaké zařízení od Applu. Výrobce s tím očividně počítá, protože na webu uvádí, že powerbanka dokáže až 4,5x dobít iPhone 5s a 1,5x iPad mini.

Xiaomi Power Bank jsem využíval k nabíjení půl roku staré Lumie 925, která má baterii o kapacitě 2000 mAh. Teoreticky by to mělo znamenat, že powerbanka bude schopna dobít takovýto telefon až pětkrát, ale v praxi kvůli ztrátám počítejte spíše se čtyřmi cykly. Dle hodnot udávaných výrobcem a vlastních zkušeností odhaduji, že se reálně dá z baterie získat přibližně 8 000 mAh. Nabíjení telefonu probíhá zhruba stejně rychle, jako kdyby byl připojen přímo do sítě (s využitím standardní nabíječky Nokia AC-50). Při delších cestách je ale třeba myslet na to, že samotná externí baterie se bude dobíjet o něco delší dobu. Počítejte přibližně s 12 hodinami.

Po zhruba dvoutýdenní zkušenosti mohu objektivně napsat, že Xiaomi Power Bank splnila moje očekávání. Dříve jsem využíval menší externí baterii Nokia DC-16 s kapacitou 2200 mAh, ale to je v dnešní době „přerostlých“ smartphonů už zkrátka málo. Powerbanka od Xiaomi je určitě lepší volbou. Nejen díky kapacitě, ale i použitým materiálům.

 
Xiaomi NDY-02-AD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Na závěr je vhodné dodat, že Xiaomi Power Bank se v Evropě oficiálně neprodává a ani prodávat nemůže, nemá totiž CE certifikaci. Přesto ji nabízí hned několik českých e-shopů za necelých 700 Kč. Baterii samozřejmě můžete objednat i ze serverů jako je např. Ebay nebo DX, ale zde je třeba se mít více na pozoru. Může se stát, že vám zkrátka přijde “padělek”, v lepším případě pouze s nižší kapacitou. Pokud již Xiaomi Power Bank doma máte, ověřit si ji můžete podle tohoto návodu.

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

07 | 07 | 14 12:50
V této recenzi si detailně představíme zajímavou externí baterii, která nabídne kvalitní hliníkové tělo a úctyhodnou kapacitu 10400 mAh umožňující váš přístroj nabít až 5x. http://wmmania.cz/clanky/hardware/recenze-xiaomi-power-bank-10400-mah/ 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 15226 (Fast) a 15223 (Slow)

Nové Fast Insider sestavení pro mobilní telefony, které se nese pouze v duchu oprav. To samé platí pro poslední Slow sestavení.

Stanislav Forejt | články 22 | 06 | 17

Návod: Virtuální touchpad ve Windows 10

Víte, že Windows 10 obsahují užitečnou funkci virtuálního touchpadu? V tomto stručném návodu si ukážeme, jak tuto funkci použít a k čemu je dobrá.

Stanislav Forejt | návody 22 | 06 | 17

CShell - nové plně adaptabilní uživatelské rozhraní Windows pro všechna zařízení - další snímky

(12.6.): Další snímky tentokrát z Lumie 950 XL.// Nové praktické ukázky budoucího prostředí Windows.// Nové uživatelské rozhraní Windows by se mělo snadno přizpůsobit všem úhlopříčkám displejů a mělo by nabídnout stejný uživatelský zážitek bez rozdílu zařízení, na kterém systém poběží.

Jindřich Lukeš | články 21 | 06 | 17

Současný Windows 10 Mobile končí! Co bude dál?

Microsoft potvrdil, že současná vývojová větev Feature2 je pro Windows 10 Mobile konečná.

Stanislav Forejt | články 20 | 06 | 17

Cloud Camera Roll Cleanup - jednoduchý úklid záloh fotek na OneDrive

Jednoduchá aplikace, která pomůže v organizaci pořízených fotografií a jejich záloh na OneDrive.

Stanislav Forejt | software 16 | 06 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím