Shazam vs. Soundhound – který je lepší?

Dvě aplikace určené k rozeznávání hudby. Je lepší Shazam, nebo Soundhound?

Shazam i SoundHound jsou populární aplikace sloužící k vyhledávání vámi neznámých skladeb. Hodit se tak mohou např. při poslechu rádia nebo na diskotéce. Která z těchto aplikací je však lepší a vyplatí se ji mít nainstalovanou ve vašem telefonu?

 

Ihned po spuštění můžete zpozorovat první rozdíl – Shazam se pouští skoro dvakrát tak dlouho jako SoundHound, což je rozhodně mínusový bod v situaci, kdy se snažíte rychle zachytit končící písničku. Na druhou je však Shazam mnohem rychlejší a spolehlivější v samotné identifikaci hudby. Nikdy neměl problém nalézt danou písničku během pár sekund, ať už byl v okolí ruch, či nikoliv. To samé se bohužel nedá říci o SoundHound. Vyhledávání obecně trvá delší dobu, a pokud je v okolí nějaký rušivý zvuk, často se vyhledávání nepodaří vůbec.

Po nalezení se v samostatné záložce zobrazí interpret, název skladby, alba, text (v SoundHound pouze odkaz na vyhledávání lyrics pomocí Google) a možnost sdílení. SoundHound kromě toho nabízí také geolokaci - na mapě tedy vidíte, v jakém místě jste co vyhledávali (což mi osobně přijde zbytečné). V obou aplikacích lze danou skladbu rovnou pustit – v SoundHound jen zvuk, v Shazam video.

Obě aplikace kromě identifikace nabízejí i další funkce, z nichž nejdůležitější je historie vyhledávání. V případě SoundHound se mi však vždy jednou za čas smazala, takže pokud jsem si nalezenou hudbu někam nepoznamenala, přišla jsem o ni. Dostupné jsou také různé žebříčky a hitparády, prostřednictvím nichž se můžete inspirovat. Ty propracovanější nabízí opět Shazam.

Z popisu výše je jasné, kdo je vítězem dnešního srovnání. Ať už jde o rychlost či spolehlivost vyhledávání nebo množství doplňkových funkcí a design, ve všech kategoriích vyhrává Shazam, který je navíc dostupný také ve verzi pro tablety/PC. Obě aplikace jsou však na Storu ke stažení zdarma, takže můžete sami jednoduše posoudit, která vám více vyhovuje. 

Shazam

Cena: Zdarma

SoundHound

Cena: Zdarma

 

Komentáře (5)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

mahtiel

22 | 12 | 15 17:39
Taky mám lepší zkušenost se Shazamem. Se mi zdá, že v desítkách se to načítá rychleji a že to lépe chytá písničky třeba v autě :) 0

Zyklon

22 | 12 | 15 17:39
Ještě by stálo za zmínku rozpoznání hudby pomocí Cortany. To mi momentálně vyhovuje nejvíc, Shazam zapínám jen v případě, že Cortana něco nepozná. 0

sareth01

22 | 12 | 15 16:32
Keďže SoudnHound nedostal už dva roky žiadny update, a pri každej druhej nájdenej pesničke spadne, tak je asi lepší Shazam :) 0

Dejv

22 | 12 | 15 16:21
Ups, chtěl jsem napsat, že SoundHound padá.. 0

Dejv

22 | 12 | 15 16:20
Shazam navíc spadne v 95% při navštívení seznamu nalezených písniček => nepoužitelné. 0

Mohlo by vás zajímat

2Day – Jeden z nejlepších správců úkolů pro Windows 10 (Mobile)

V tomto článku si představíme jeden z nejlepších a nejpokročilejších správců úkolů pro Windows 10 (Mobile), který uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Jindřich Lukeš | software před 6 hod.

Recenze: Lenovo Yoga Book – netradičně řešené zařízení 2v1 nejen pro kreativní uživatele

V této recenzi se podíváme na netradiční koncept zařízení od Lenova, které kombinuje tablet a unikátní dotykovou klávesnici/plochu v podobě konvertibilního řešení Yoga. Slepá ulička, nebo budoucnost ultramobilních notebooků?

Jindřich Lukeš | recenze včera v 00:26

Nový patent Microsoftu odhaluje novou generaci elektronického papíru

Budoucnost bez klasického papíru ve vizích Microsoftu odhalených na aktuálně schválených patentech.

Jindřich Lukeš | články před 2 dny

Viber – Volejte a pište zprávy zdarma na Windows 10 (Mobile) (aktualizováno)

(27.12.): Nová rychlejší verze s podporou gest.// Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Zajímavý koncept Surface Phonu vytvořený na základě nedávno schválených patentů Microsoftu

Jindřich Lukeš | články 20 | 01 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím