SONY představilo originální VAIO Fit multi-flip a Tap 11

Sony představilo dvě nová zařízení určená pro předvánoční trh. Prvním je konvertibilní ultrabook VAIO® Fit multi-flip se zajímavě řešenou konstrukcí a druhým klasický tablet VAIO Tap 11 se stojánkem a oddělenou klávesnicí.

Sony včera představilo dvě nová zařízení s operačním systéme Windows 8, která jsou určena na předvánoční trh. Jedná se o konvertibilní ultrabook VAIO Fit multi-flip a ultra tenký a lehký VAIO Tap 11 se samostatnou klávesnicí.

 

VAIO® Fit multi-flip

V poslední době roste obliba různých konvertibilních zařízení, které kombinují výhody tabletu a notebooku. Sony si je tohoto trendu vědomo a na letošním předvánočním trhu nabídne svou vizi konvertibility v podobě zařízení VAIO Fit multi-flip.

Na první pohled vypadá toto zařízení jako klasický ultrabook. Při detailnějším pohledu je však pod displejem možno nalézt přepínač. Pokud se tento přepínač posune, dojte k uvolnění mechanizmu, který umožní přetočit displej kolem vodorovné osy umístěné v polovině zadní strany displeje. Konstrukce je podstatně složitější než například u konkurenční Yogy od Lenova a nebudeme se zde pouštět do jejího detailního popisu. K tomuto účelu podstatně lépe poslouží přiložené video.

VAIO® Fit multi-flip je tedy možné používat jako notebook, tablet a prezentační zařízení. Kromě samotné konvertibility také zaujme celkové zpracování. Převažujícím materiálem je zde broušený hliník. Potěší také kvalitní displej a podsvícená klávesnice.

O výkon se postarají procesory Intel® Core™ 4. generace, které jsou zároveň podstatně úspornější. Přístroj tak vydrží na jedno nabití až 10 hodin. Sony bude prodávat tento model ve 3 variantách, které se budou lišit především velikostí uhlopříčky. Jak je ovšem u notebooku s Windows zvykem, na trhu najdeme i několik drobně odlišných hardwarových specifikací.

Za zmínku stojí také doplňkový software, který je zaměřený především na kreativní práci s poznámkami. Např. aplikace „CamScanner“ dokáže převádět text z pořízených snímků do různých jiných textových aplikací a dále s ním pracovat. Aplikaci VAIO Paper je skvělý správce poznámek, který odhalí svůj značný potenciál především po dokoupení digitálního stylusu.

Dostupnost a ceny:

Sony VAIO Fit multi-flip s uhlopříčkou 13“ od 29.690 do 39.990 Kč (začátek listopadu 2013)
Sony VAIO Fit multi-flip s uhlopříčkou 14“ od 19.990 Kč (začátek listopadu 2013)
Sony VAIO Fit multi-flip s uhlopříčkou 15“ od 24.990 do 32.990 Kč (začátek listopadu 2013)

 

VAIO Tap 11

Druhým představeným zařízením je zajímavý tablet klasické konstrukce s originálně řešenou bezdrátovou klávesnicí. Sony v případě tohoto modelu vsadilo na oddělené řešení tabletu a klávesnice. Tap 11 je tak možné používat jako klasický tablet a v případě potřeby vytáhnou samostatnou klávesnici (není pevně spojena s tělem). Tato klávesnice však poslouží i jako ochranný kryt. Obsahuje totiž několik magnetů, které zajistí její přichycení k čelní straně tabletu. V praxi je tak možné přenášet obě zařízení současně, přičemž klávesnice plní funkci ochrany displeje. Během přenášení se klávesnice z tabletu také dobíjí.

Stejně jako v případě VAIO® Fit multi-flip je k dispozici doplňkový software a možnost používat digitální stylus.

Z moderních funkcí je třeba zmínit např. velice kvalitní FullHD displej, kvalitní zvuk, NFC či infračervený vysílač, který Vám umožní tabletem ovládat např. TV a zastane tak funkci klasického ovladače.

Hardwarová výbava bude opět variabilní. Základem jsou však moderní procesory Intel a rychlé SSD disky.

VAIO Tap 11 bude od listopadu 2013 dostupný v bílém provedení a cena se bude pohybovat od 21.990 vč. DPH Kč (bude se lišit na základě výbavy).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software před 11 hod.

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17

Budoucnost nejen osobní elektroniky na videu z dílny Microsoftu

Pojďte si s námi připomenout video, které vás provede možnou blízkou budoucností osobní elektroniky ve vizích Microsoftu.

Jindřich Lukeš | články 24 | 03 | 17

Windows Mapy - oficiální mapová a navigační aplikace od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(23.3.): Nová verze s podporou více průjezdných míst u plánování tras.// Microsoft představil zcela novou mapovou aplikaci pro Windows 10, která odstraňuje většinu nedostatků stávající verze a je téměř plnohodnotnou náhradou za HERE.

Jindřich Lukeš | software 23 | 03 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím