SONY představilo originální VAIO Fit multi-flip a Tap 11

Sony představilo dvě nová zařízení určená pro předvánoční trh. Prvním je konvertibilní ultrabook VAIO® Fit multi-flip se zajímavě řešenou konstrukcí a druhým klasický tablet VAIO Tap 11 se stojánkem a oddělenou klávesnicí.

Sony včera představilo dvě nová zařízení s operačním systéme Windows 8, která jsou určena na předvánoční trh. Jedná se o konvertibilní ultrabook VAIO Fit multi-flip a ultra tenký a lehký VAIO Tap 11 se samostatnou klávesnicí.

 

VAIO® Fit multi-flip

V poslední době roste obliba různých konvertibilních zařízení, které kombinují výhody tabletu a notebooku. Sony si je tohoto trendu vědomo a na letošním předvánočním trhu nabídne svou vizi konvertibility v podobě zařízení VAIO Fit multi-flip.

Na první pohled vypadá toto zařízení jako klasický ultrabook. Při detailnějším pohledu je však pod displejem možno nalézt přepínač. Pokud se tento přepínač posune, dojte k uvolnění mechanizmu, který umožní přetočit displej kolem vodorovné osy umístěné v polovině zadní strany displeje. Konstrukce je podstatně složitější než například u konkurenční Yogy od Lenova a nebudeme se zde pouštět do jejího detailního popisu. K tomuto účelu podstatně lépe poslouží přiložené video.

VAIO® Fit multi-flip je tedy možné používat jako notebook, tablet a prezentační zařízení. Kromě samotné konvertibility také zaujme celkové zpracování. Převažujícím materiálem je zde broušený hliník. Potěší také kvalitní displej a podsvícená klávesnice.

O výkon se postarají procesory Intel® Core™ 4. generace, které jsou zároveň podstatně úspornější. Přístroj tak vydrží na jedno nabití až 10 hodin. Sony bude prodávat tento model ve 3 variantách, které se budou lišit především velikostí uhlopříčky. Jak je ovšem u notebooku s Windows zvykem, na trhu najdeme i několik drobně odlišných hardwarových specifikací.

Za zmínku stojí také doplňkový software, který je zaměřený především na kreativní práci s poznámkami. Např. aplikace „CamScanner“ dokáže převádět text z pořízených snímků do různých jiných textových aplikací a dále s ním pracovat. Aplikaci VAIO Paper je skvělý správce poznámek, který odhalí svůj značný potenciál především po dokoupení digitálního stylusu.

Dostupnost a ceny:

Sony VAIO Fit multi-flip s uhlopříčkou 13“ od 29.690 do 39.990 Kč (začátek listopadu 2013)
Sony VAIO Fit multi-flip s uhlopříčkou 14“ od 19.990 Kč (začátek listopadu 2013)
Sony VAIO Fit multi-flip s uhlopříčkou 15“ od 24.990 do 32.990 Kč (začátek listopadu 2013)

 

VAIO Tap 11

Druhým představeným zařízením je zajímavý tablet klasické konstrukce s originálně řešenou bezdrátovou klávesnicí. Sony v případě tohoto modelu vsadilo na oddělené řešení tabletu a klávesnice. Tap 11 je tak možné používat jako klasický tablet a v případě potřeby vytáhnou samostatnou klávesnici (není pevně spojena s tělem). Tato klávesnice však poslouží i jako ochranný kryt. Obsahuje totiž několik magnetů, které zajistí její přichycení k čelní straně tabletu. V praxi je tak možné přenášet obě zařízení současně, přičemž klávesnice plní funkci ochrany displeje. Během přenášení se klávesnice z tabletu také dobíjí.

Stejně jako v případě VAIO® Fit multi-flip je k dispozici doplňkový software a možnost používat digitální stylus.

Z moderních funkcí je třeba zmínit např. velice kvalitní FullHD displej, kvalitní zvuk, NFC či infračervený vysílač, který Vám umožní tabletem ovládat např. TV a zastane tak funkci klasického ovladače.

Hardwarová výbava bude opět variabilní. Základem jsou však moderní procesory Intel a rychlé SSD disky.

VAIO Tap 11 bude od listopadu 2013 dostupný v bílém provedení a cena se bude pohybovat od 21.990 vč. DPH Kč (bude se lišit na základě výbavy).

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Windows Mapy - zcela nová aplikace dostupná pro všechny uživatele Windows 10 (Mobile) – adekvátní náhrada za HERE

(27.10.): Nová verze s možností organizovat uložená místa do kolekcí.// Microsoft představil zcela novou mapovou aplikaci pro Windows 10, která odstraňuje většinu nedostatků stávající verze a je téměř plnohodnotnou náhradou za HERE.

Jindřich Lukeš | software včera v 17:54

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software 24 | 10 | 16

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody 24 | 10 | 16

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.10.): Nová verze pro PC.// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 10 | 16

OneDrive - oficiální univerzální aplikace pro správu cloudu od Microsoftu pro Windows 10 (Mobile)

(4.10.): Nová funkce umožňující uložit libovolné soubory offline. // Detailní pohled na oficiální aplikaci OneDrive pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 04 | 10 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím