Sticky Tiles – Praktické poznámky v dlaždicích pro WP i W8 (RT)

V tomto článku si představíme velmi praktickou aplikaci umožňující rychlé vytváření poznámek v podobě dlaždic na ploše. Tento efektivní způsob zajistí, že vše důležité budete mít stále na očích. Aplikace je dostupná pro Windows Phone 7 i 8 a také Windows 8 (RT)

Stažení Poměrně dlouhou dobu jsem na Windows Phone a Windows 8 (RT) hledal kvalitní aplikaci na rychlé poznámky. Pro klasické poznámky a delší texty používám OneNote, ale pokud potřebuji jen rychle zaznamenat nějakou myšlenku či úkol, nemám čas spouštět jakoukoliv aplikaci. Navíc tyto poznámky potřebuji mít stále na očích (displeji), což většina i pokročilejších aplikací bohužel neumí. Před několika dny jsem však narazil na perfektní aplikaci StickyTiles, která splňuje všechny mé požadavky.

 

Verze pro Windows Phone


StickyTiles je velmi jednoduchá, ale neuvěřitelně praktická aplikace, jejíž hlavní zbraní jsou dlaždice. Po spuštění aplikace vidíte jednoduchý editor textu s možností volby velikosti písma (po levé straně). Zde stačí jednoduše vyplnit text a kliknout na ikonku „špendlíku“, která připne dlaždici na plochu. Pokud chcete napsanou poznámku upravit, stačí jednoduše kliknout na dlaždici, která opět spustí editor.

StickyTiles StickyTiles

Velmi praktická je možnost změny velikosti písma, a to především ve chvílích, kdy potřebujete na dlaždici zobrazit více textu. Jednoduše nastavíte menší font a je to. Po kliknutí na tlačítko uložit dojde k automatické aktualizaci dlaždice.

Kromě velikosti textu můžete nastavovat také vzhled (resp. pozadí) celé dlaždice. Na výběr je barva tématu, libovolná barva (výběr z celé palety) a vlastní obrázek.

StickyTiles StickyTiles

Dlaždici je možné mít jednoduchou či oboustrannou. V případě oboustranné si každou stranu můžete nastavit zvlášť. Počet dlaždic na ploše není nijak omezen.

StickyTiles

Aplikace je k dispozici zdarma.

Doufám, že autor časem doplní také podporu dalších velikostí dlaždic podporovaných ve WP7.8/8.

 

Verze pro Windows 8


Reckless Racing

Sticky Tiles existuje i ve verzi pro Windows 8 (RT), která sice již není tak propracovaná jako na Windows Phone, ale svému účelu také poslouží. Princip ovládání je totožný. Aplikace tedy slouží pouze jako nástroj pro vytvoření dlaždice.

Pokud chcete vytvořit novou dlaždici, stačí aplikaci standardně spustit přes zástupce. Pokud naopak chcete již stávající dlaždici editovat, je nutné kliknout přímo do dané dlaždice.

StickyTiles

Při tvorbě nové dlaždice je k dispozici několik základních nastavení. První je na výběr velikost. Zvolit můžete buď klasickou čtvercovou, nebo dvojnásobnou obdélníkovou dlaždici. Následuje výběr typu dlaždice. K dispozici jsou opět dva, které se od sebe liší nadpisem. První (ikonka vlevo) nadpis na dlaždici nezobrazuje, i když je možné jej vyplnit.

StickyTiles

Nyní je potřeba se posunout na displeji o kousek níže, kde se nachází další dvě políčka (nadpis a text), tentokrát pro vyplnění obsahu dlaždice. Poslední volbou je barva, ke můžete vybírat z celkem 6 možností.

Náhled dlaždice po celou dobu nastavování vidíte ve žlutém pruhu u spodního okraje displeje. Po dokončení nastavení stačí kliknout na ikonku s připínáčkem (Pin) a dlaždice se připne na plochu.

StickyTiles

Pokud potřebujete již existující dlaždici upravit, stačí na ní na ploše jen kliknout. Opět se zobrazí okno s nastavením, kde je možné upravit všechny parametry a následně tlačítkem „update“ uložit.

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Flynn

17 | 12 | 12 21:05
Dá se použít na cokoli, třeba i bez textu jen s vhodně oříznutými obrázky. Praktické je i volitelné zabarvení samotné dlaždice (každé strany jinou barvou) i textu, kterému lze měnit barvu a velikost a v náhledu si text správně "naštelovat". Praktické využití vidím třeba tak, že na jedné straně budu mít velký obrázek vykřičníku nebo čehokoli jiného (třeba vhodnou dopravní značku) a na druhé straně příslušnou poznámku na křiklavém podkladu. Pokud by autoři na app zapracovali, možná by tam mohli přidat i zvukové upozornění v nastavitelné době (pokud to lze). Veliká (široká) dlaždice by také nebyla marná. 0

Jindřich Lukeš

17 | 12 | 12 20:46
také jsme z této aplikace nadšený. 0

Flynn

17 | 12 | 12 20:43
Jedním slovem: BOMBA! 0

Jindřich Lukeš

17 | 12 | 12 16:26
V tomto článku si představíme velmi praktickou aplikaci umožňující rychlé vytváření poznámek v podobě dlaždic na ploše. http://wmmania.cz/software/kancelar/stickytiles/ 0

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Insider Preview v. 15042 pro PC a 15043 pro telefony

K dispozici je další testovací sestavení Windows 10 v rámci Fast Ring Insideru, tentokrát přinášející spíše drobné opravy a vylepšení pro PC i telefony.

Jindřich Lukeš | články 25 | 02 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Microsoft začal s vývojem třetí velké aktualizace systému Windows 10 – Redstone 3

Jindřich Lukeš | články 24 | 02 | 17

Oficiální Twitter klient - nová univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile) - aktualizováno

(23.2.): Nová verze s řadou významných vylepšení. // K dispozice je zcela přepracovaný oficiální Twitter klient, který konečně přichází jako univerzální aplikace pro Windows 10 (Mobile.)

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Realarm – multifunkční budík pro Windows 10 (Mobile)

Pokud vám systémový budík přijde moc jednoduchý, aplikace Realarm je pro vás ta pravá. Jedná se o propracovaného správce budíků s mnoha funkcemi.

Tereza Kratochvílová | software 20 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím