Viber – Volejte a pište zprávy zdarma (aktualizováno)

Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Viber je velmi populární multiplatformní aplikací, která umožňuje VOIP komunikaci. V praxi tedy skrze tuto aplikaci můžete volat a psát SMS bez nutnosti platit poplatky svému operátorovi. Celá komunikace probíhá pouze skrze datové přenosy, které je samozřejmě nutné mít aktivní. Jedná se tedy o jakousi alternativu k další oblíbené aplikaci WhatsApp (více o ní v samostatném článku).

 

Verze pro Windows Phone

Abyste mohli skrze aplikaci telefonovat a psát zprávy bezplatně, je nutné, aby stejnou aplikaci používala i druhá strana. Není tedy možné z Viberu zdarma volat na jakékoliv jiné telefonní číslo. Aplikace je naštěstí multiplatformní a kromě Windows Phone ji naleznete i na iPhonu a Androidu, což v praxi okruh vašich přátel pro bezplatné telefonování značně rozšíří. Navíc je ale možné také volat na pevné linky a mobilní telefony bez služby Viber, a to díky kreditu Viber Out, který si prostřednictvím aplikace lze zakoupit.

Ovládání samotné aplikace je velmi jednoduché (celé prostředí je lokalizováno do českého jazyka) a intuitivní. Při prvním spuštění je nutné zadat pouze své jméno a telefonní číslo, na které vzápětí dorazí ověřovací kód. Po přepsání tohoto kódu do Viberu, jej můžete začít plnohodnotně používat.

Aplikace je rozdělena do tří záložek – kontakty, hovory, konverzace. Kontakty se dále dělí na tři skupiny – v té první naleznete osoby z vašeho telefonního seznamu, které Viber používají a kterým tedy můžete volat a psát zdarma. Po kliknutí na konkrétní kontakt se zobrazí nabídka činností, jež se dají provést. Pokud zvolíte hovor, na displeji se zobrazí standardní obrazovka pro volání. V případě textové zprávy se zobrazí chatovací okno, kde kromě textu můžete sdílet i svou polohu, fotografie, videa či hlasový záznam. Využít lze také nespočet originálních smajlíků.

Dále aplikace nabízí využití skupinových chatů, živých dlaždic, oznámení na zamčené obrazovce a možnost připínat chaty na úvodní obrazovku. Co se týče grafického uzpůsobení, k dispozici je několik barevných schémat.

Aplikace je ke stažení na Storu zdarma. Zpoplatněny jsou některé sady nálepek a samozřejmě hovory skrze kredit Viber Out.

 

Verze pro Windows

Aplikace existuje také ve verzi pro Windows. Tato verze využívá vašeho ID (přihlašovacích údajů) z mobilní verze a umí se s telefonem synchronizovat. K dispozici tak budete mít všechny své oblíbené kontakty. Používat také můžete všechny standardní funkce jako je uskutečňování hovorů ve vysoké kvalitě, posílání textu, obrázků, videí, sdílení polohy apod.

 
 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

VH

17 | 01 | 16 17:02
Dobrý den. Mám problém s upozorněním na zprávy. Někdy chodí, někdy ne. Je to chyba aplikace, nastavení, nebo všeobecně windows 10 mobile? (Lumia 550) Je to nespolehlivé, tudíž nepoužitelné... 0

Mohlo by vás zajímat

Deník Blesk - oblíbený bulvár i na Windows 10 Mobile

Oblíbený bulvární deník Blesk má svou novou aplikaci pro Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software včera v 11:13

Mobilní banka - nová bankovní aplikace KB pro Windows 10 (Mobile)

Komerční banka vydala zbrusu novou univerzální bankovní aplikaci pro Windows 10 a Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software 02 | 12 | 16

Windows 10 Mobile Insider Preview v. 14977: Nové Insider sestavení pro telefony

Nové Fast Insider sestavení pro telefony ke stažení. Co přináší nového?

Jindřich Lukeš | články 02 | 12 | 16

Surface Phone – souhrn všech dostupných informací a spekulací (aktualizováno)

(30.11.): Údajně již probíhají první výrobní zkoušky.// V tomto průběžně aktualizovaném článku naleznete všechny dostupné informace a spekulace týkající se Surface Phonu.

Jindřich Lukeš | články 30 | 11 | 16

Podpora notifikací z Windows 10 (Mobile) nejen ve Fitbitu na obzoru (aktualizováno)

Jindřich Lukeš | články 29 | 11 | 16
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím