Viber – Volejte a pište zprávy zdarma (aktualizováno)

Volejte a posílejte textové zprávy zdarma skrze populární multiplatformní aplikaci Viber.

Viber je velmi populární multiplatformní aplikací, která umožňuje VOIP komunikaci. V praxi tedy skrze tuto aplikaci můžete volat a psát SMS bez nutnosti platit poplatky svému operátorovi. Celá komunikace probíhá pouze skrze datové přenosy, které je samozřejmě nutné mít aktivní. Jedná se tedy o jakousi alternativu k další oblíbené aplikaci WhatsApp (více o ní v samostatném článku).

 

Verze pro Windows Phone

Abyste mohli skrze aplikaci telefonovat a psát zprávy bezplatně, je nutné, aby stejnou aplikaci používala i druhá strana. Není tedy možné z Viberu zdarma volat na jakékoliv jiné telefonní číslo. Aplikace je naštěstí multiplatformní a kromě Windows Phone ji naleznete i na iPhonu a Androidu, což v praxi okruh vašich přátel pro bezplatné telefonování značně rozšíří. Navíc je ale možné také volat na pevné linky a mobilní telefony bez služby Viber, a to díky kreditu Viber Out, který si prostřednictvím aplikace lze zakoupit.

Ovládání samotné aplikace je velmi jednoduché (celé prostředí je lokalizováno do českého jazyka) a intuitivní. Při prvním spuštění je nutné zadat pouze své jméno a telefonní číslo, na které vzápětí dorazí ověřovací kód. Po přepsání tohoto kódu do Viberu, jej můžete začít plnohodnotně používat.

Aplikace je rozdělena do tří záložek – kontakty, hovory, konverzace. Kontakty se dále dělí na tři skupiny – v té první naleznete osoby z vašeho telefonního seznamu, které Viber používají a kterým tedy můžete volat a psát zdarma. Po kliknutí na konkrétní kontakt se zobrazí nabídka činností, jež se dají provést. Pokud zvolíte hovor, na displeji se zobrazí standardní obrazovka pro volání. V případě textové zprávy se zobrazí chatovací okno, kde kromě textu můžete sdílet i svou polohu, fotografie, videa či hlasový záznam. Využít lze také nespočet originálních smajlíků.

Dále aplikace nabízí využití skupinových chatů, živých dlaždic, oznámení na zamčené obrazovce a možnost připínat chaty na úvodní obrazovku. Co se týče grafického uzpůsobení, k dispozici je několik barevných schémat.

Aplikace je ke stažení na Storu zdarma. Zpoplatněny jsou některé sady nálepek a samozřejmě hovory skrze kredit Viber Out.

 

Verze pro Windows

Aplikace existuje také ve verzi pro Windows. Tato verze využívá vašeho ID (přihlašovacích údajů) z mobilní verze a umí se s telefonem synchronizovat. K dispozici tak budete mít všechny své oblíbené kontakty. Používat také můžete všechny standardní funkce jako je uskutečňování hovorů ve vysoké kvalitě, posílání textu, obrázků, videí, sdílení polohy apod.

 
 

Komentáře (1)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

VH

17 | 01 | 16 17:02
Dobrý den. Mám problém s upozorněním na zprávy. Někdy chodí, někdy ne. Je to chyba aplikace, nastavení, nebo všeobecně windows 10 mobile? (Lumia 550) Je to nespolehlivé, tudíž nepoužitelné... 0

Mohlo by vás zajímat

26. října Microsoft představí nová zařízení, na co se těšit? (aktualizováno)

Podrobnější informace o obsahu tiskové konference Microsoftu ohlášené na 26. října.

Jindřich Lukeš | články včera v 10:50

Outlook Mail a Kalendář pro Windows 10 (Mobile) - detailní pohled (aktualizováno)

(25.10.): Interaktivní notifikace a další funkce ve verzi pro PC.// Podrobná recenze systémové aplikace sloužící ke správě e-mailů a kalendáře ve Windows 10 Mobile.

Jindřich Lukeš | software včera v 10:19

Microsoft ukončil podporu Skypu pro Windows Phone 8.1 a starší

Jindřich Lukeš | software před 2 dny

Dropbox – oficiální univerzální aplikace populárního úložiště (aktualizováno)

(24.10.): Nová vylepšená verze. // Dropbox, populární cloudové úložiště, můžete používat i jako univerzální aplikaci na vašich telefonech, tabletech i PC.

Tereza Kratochvílová | software před 2 dny

Návod: Jak spustit a používat WhatsApp na PC (aktualizováno)

WhatsApp nemusíte používat pouze ve svém telefonu, nyní ji lze spustit také na PC. V tomto návodu vám ukážeme několik alternativ a podrobný postup.

Jindřich Lukeš | návody před 2 dny
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím