Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Windows 10 IP (PC) sestavení 10122: přehled novinek, oprav a chyb

Přehled novinek a chyb v aktuálním sestavení Windows 10 Insider Preview pro PC.

Pro členy programu Insider, kteří mají nastavený Fast ring, bylo uvolněno další sestavení, tentokrát s číslem 10122. Toto sestavení přináší spíše designové změny a opravuje chyby, také by mělo celkově vylepšit stabilitu.

Novinky v tomto sestavení jsou následující:

 

1) Panel Start

Tlačítka Nastavení a Průzkumník souborů byla posunuta dolů k tlačítku pro vypínání. Jsou tak lépe dostupná a vytvářejí lepší designový dojem. Upraveno bylo také kontextové menu, které se zobrazí po kliknutí pravým tlačítkem na položku. Z pravého horního rohu zmizelo tlačítko pro zapnutí režimu pro celou obrazovku, tato možnost byla přesunuta do nastavení (Nastavení – Přizpůsobení – Začátek)

W10

2) Režim tabletu

Z panelu Start zmizel v režimu tabletu levý panel, který se nyní ukrývá pod hamburger tlačítkem. Také byly zvětšeny dlaždice pro lepší využití volného místa. Zde jsem však zaznamenal, že se některé dlaždice nezobrazují korektně.

W10 W10

3) Project Spartan

Tato aktualizace obsahuje novou stránku při otevření nové karty. Zde by se měly zobrazovat aktuální informace z portálu MSN, doporučené aplikace a připnuté webové stránky. Mně se však zatím zobrazuje pouze v tomto provedení:

W10

Co je na této stránce zobrazováno lze změnit v nastavení. Dále byly přidány funkce jako InPrivate (anonymní prohlížení), možnost připnout weby na úvodní obrazovku, zobrazení historie a další.

4) Výchozí aplikace

Aplikace nyní nemohou samy spouštět nastavení výchozí aplikace pro určitý soubor. To nyní umí jen sám systém, takže se tato možnost objeví až v případě potřeby.

5) Nastavení

Hlavní obrazovka nastavení je nyní celá provedena v jedné barvě a ikony jsou umístěny na střed.

W10

6) MSN aplikace a Windows Store (beta)

Microsoft zároveň s novým sestavením uvolnil i aktualizace pro Windows Store (beta) a MSN aplikace.

V případě Windows Store již nejsou podtržené odkazy a byla také přidána Moje knihovna, kde naleznete všechny vámi vlastněné aplikace. V nastavení se nově nachází přepínač pro automatické aktualizace.

W10

Aplikace počasí se jako jediná dočkala větších změn, pozadí je nyní na celé obrazovce a možnosti jako mapy čí místa byly přesunuty do hamburger menu. Ostatní MSN aplikace obsahují jen drobné změny.

 

Dále byly opraveny následující chyby:

1) Start: Upravena 3D animace, panel start je nyní rychlejší

2) Spartan: Opraveno mnoho pádů aplikace

3) Režim pro vývojáře: Kliknutí na položku Pro vývojáře nyní nezpůsobí pád aplikace

4) Další menší opravy

V tomto sestavení se však nacházejí ještě následující chyby:

1) Na některých počítačích může být problém s aktualizací (chyba 0x080070057 – 0x20007). V tomto případě může pomoci použít nástroj Vyčištění disku a v něm zvolit smazání předchozích instalací Windows, dočasných instalačních souborů a balíčků ovladačů zařízení. Možná bude také potřeba odpojit všechna nepotřebná zařízení a odstranit je ve Správci zařízení.

2) Na počítačích s grafickými čipy AMD Radeon nefunguje Project Spartan. Aktualizace by měla být dostupná do týdne.

Celkově je toto sestavení opět mnohem plynulejší a stabilnější než to předchozí a Windows 10 se tak úspěšně blíží k dokončení.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

Jaké jsou možnosti propojení počítače s Windows 10 a telefonu s Androidem?

Microsoft průběžně pracuje na užší provázanosti telefonů a počítačů s různými operačními systémy. V tomto článku naleznete průběžně aktualizovaný přehled aktuálních možností.

Jindřich Lukeš | články 27 | 07 | 17

Windows 10 Insider Preview v. 16241 pro PC a 15320 pro telefony

Nové Fast Insider sestavení, které pro PC přináší několik vylepšených funkcí a pro telefony především opravy chyb.

Jindřich Lukeš | články 14 | 07 | 17

Návod: Virtuální touchpad ve Windows 10

Víte, že Windows 10 obsahují užitečnou funkci virtuálního touchpadu? V tomto stručném návodu si ukážeme, jak tuto funkci použít a k čemu je dobrá.

Stanislav Forejt | návody 22 | 06 | 17