Windows 10 IP (PC) sestavení 10122: přehled novinek, oprav a chyb

Přehled novinek a chyb v aktuálním sestavení Windows 10 Insider Preview pro PC.

Pro členy programu Insider, kteří mají nastavený Fast ring, bylo uvolněno další sestavení, tentokrát s číslem 10122. Toto sestavení přináší spíše designové změny a opravuje chyby, také by mělo celkově vylepšit stabilitu.

Novinky v tomto sestavení jsou následující:

 

1) Panel Start

Tlačítka Nastavení a Průzkumník souborů byla posunuta dolů k tlačítku pro vypínání. Jsou tak lépe dostupná a vytvářejí lepší designový dojem. Upraveno bylo také kontextové menu, které se zobrazí po kliknutí pravým tlačítkem na položku. Z pravého horního rohu zmizelo tlačítko pro zapnutí režimu pro celou obrazovku, tato možnost byla přesunuta do nastavení (Nastavení – Přizpůsobení – Začátek)

W10

2) Režim tabletu

Z panelu Start zmizel v režimu tabletu levý panel, který se nyní ukrývá pod hamburger tlačítkem. Také byly zvětšeny dlaždice pro lepší využití volného místa. Zde jsem však zaznamenal, že se některé dlaždice nezobrazují korektně.

W10 W10

3) Project Spartan

Tato aktualizace obsahuje novou stránku při otevření nové karty. Zde by se měly zobrazovat aktuální informace z portálu MSN, doporučené aplikace a připnuté webové stránky. Mně se však zatím zobrazuje pouze v tomto provedení:

W10

Co je na této stránce zobrazováno lze změnit v nastavení. Dále byly přidány funkce jako InPrivate (anonymní prohlížení), možnost připnout weby na úvodní obrazovku, zobrazení historie a další.

4) Výchozí aplikace

Aplikace nyní nemohou samy spouštět nastavení výchozí aplikace pro určitý soubor. To nyní umí jen sám systém, takže se tato možnost objeví až v případě potřeby.

5) Nastavení

Hlavní obrazovka nastavení je nyní celá provedena v jedné barvě a ikony jsou umístěny na střed.

W10

6) MSN aplikace a Windows Store (beta)

Microsoft zároveň s novým sestavením uvolnil i aktualizace pro Windows Store (beta) a MSN aplikace.

V případě Windows Store již nejsou podtržené odkazy a byla také přidána Moje knihovna, kde naleznete všechny vámi vlastněné aplikace. V nastavení se nově nachází přepínač pro automatické aktualizace.

W10

Aplikace počasí se jako jediná dočkala větších změn, pozadí je nyní na celé obrazovce a možnosti jako mapy čí místa byly přesunuty do hamburger menu. Ostatní MSN aplikace obsahují jen drobné změny.

 

Dále byly opraveny následující chyby:

1) Start: Upravena 3D animace, panel start je nyní rychlejší

2) Spartan: Opraveno mnoho pádů aplikace

3) Režim pro vývojáře: Kliknutí na položku Pro vývojáře nyní nezpůsobí pád aplikace

4) Další menší opravy

V tomto sestavení se však nacházejí ještě následující chyby:

1) Na některých počítačích může být problém s aktualizací (chyba 0x080070057 – 0x20007). V tomto případě může pomoci použít nástroj Vyčištění disku a v něm zvolit smazání předchozích instalací Windows, dočasných instalačních souborů a balíčků ovladačů zařízení. Možná bude také potřeba odpojit všechna nepotřebná zařízení a odstranit je ve Správci zařízení.

2) Na počítačích s grafickými čipy AMD Radeon nefunguje Project Spartan. Aktualizace by měla být dostupná do týdne.

Celkově je toto sestavení opět mnohem plynulejší a stabilnější než to předchozí a Windows 10 se tak úspěšně blíží k dokončení.

Komentáře (0)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat

Windows 10 Insider Preview v. 15046: Nové Insider sestavení pro PC

K dispozici je další testovací sestavení Windows 10 v rámci Fast Ring Insideru, tentokrát přinášející spíše drobné opravy a vylepšení.

Jindřich Lukeš | články před hodinou

Windows 10 Creators Update (Redstone2) – Přehled plánovaných novinek a vylepšení v druhé velké aktualizaci Windows 10

(28.2.): Již je znám termín uvolnění.// Microsoft včera představil v pořadí již druhou velkou aktualizaci Windows 10, která ponese název Creators Update a nabídne celou řadu novinek a vylepšení. Pojďme se na ně podrobněji podívat.

Jindřich Lukeš | články včera v 11:07

Windows 10 Insider Preview v. 15042 pro PC a 15043 pro telefony

K dispozici je další testovací sestavení Windows 10 v rámci Fast Ring Insideru, tentokrát přinášející spíše drobné opravy a vylepšení pro PC i telefony.

Jindřich Lukeš | články 25 | 02 | 17

WhatsApp - Oblíbená komunikační aplikace pro telefon a nově také PC (aktualizováno)

(24.2.): Nová verze s podporou funkce Status (obdoba FB příběhů).// Whatsapp je bezkonkurenční aplikace, pomocí které můžete velice snadno a efektivně komunikovat se svými přáteli a známými.

Jindřich Lukeš | software 24 | 02 | 17

Microsoft začal s vývojem třetí velké aktualizace systému Windows 10 – Redstone 3

Jindřich Lukeš | články 24 | 02 | 17
Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím