Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Závažné problémy nových Lumií 950 (XL) a pozastavení prodejů v UK - samovolné restarty, výpadky GPS a další sw. chyby

V tomto článku naleznete podrobnosti týkající se několika závažných chyb, se kterými dorazili na trh Lumie 950 a 950 XL.

Aktualizace (23.12.)

Aktualizace (8.12.)

--------------------------------------

Aktuálně na internetu kolují oficiální informace o pozastavení dodávek nových Lumií 950 XL ve Velké Británii. Jak společnost Argos, tak např. i Clove oznámily, že se dodávky bohužel zpozdí. Proč? Prý za to mohou neočekávané softwarové problémy, které se u zařízení vyskytly.

 

Lumia 950 XL i 950 jsou distribuovány se sestavením 10586 a je tedy pravděpodobné, že u zpožděné dodávky bude k dispozici aktualizovaná verze softwaru, která by měla vyřešit chyby. Oficiálně však nebylo řečeno, o jaké konkrétní problémy se jedná. Vzhledem k tomu, že aktuálně Lumii 950 XL testujeme, víme o jaké chyby se jedná a nejsou to bohužel maličkosti.

 

Nedoladěný systém a náhodné restary

Uživatelé po celém světě hlásí horší optimalizace Windows 10 Mobile pro Lumie 950 a 950 XL. Systém není zdaleka tak plynulý a bezproblémový, jako v případě Windows Phone 8.1 a dokonce ani poslední Insider verze na starších modelech. V některých případech dokonce může dojít k samovolným restartům zařízení. Toto chování můžeme částečně potvrdit i z praktických zkušeností. Systém skutečně není tak bezproblémový jako např. na právě testované Lumii 830 s poslední Insider verzí, a to i přesto, že se na první pohled jedná o totožnou verzi systému. Jedním dechem je však třeba dodat, že všichni mají telefony pouze několik dní a systém si postupně „sedá“. Např. oproti prvnímu dni, kdy jsme testování začali, se již většina těchto drobných problémů vyřešila. Je třeba tedy dát přístroji trochu času. 

 
 

Restary během telefonování

O poznání závažnější je problém se samovolnými restarty během hovoru. O tuto problematikou se detailně zajímáme, sledujeme česká i zahraniční fóra a vše současně testujeme na dvou Lumiích 950 XL. V první řadě je třeba říci, že se problém netýká všech zařízení, ale pouze zlomku prodaných kusů. Bohužel bez rozdílu, zdali se jedná o DualSIM či SingleSIM variantu a konkrétního operátora. Další „zajímavostí“ je, že tento problém je specifický výhradně pro ČR, protože v zahraničí si nikdo na nic podobného nestěžuje.

Jak se problém projevuje? Během hovoru se naprosto samovolně zcela restartuje telefon. Podle současných informací se zdá, vzhledem k výskytu převážně v ČR, že se jedná o problém vzájemné "nekompatibility" některých SIM karet a Lumií 950 XL. Přesněji řečeno, každá SIM obsahuje firmware (vnitřní program, který ji řídí), který musí být přizpůsoben každému telefonu a verzi operačního systému. Pokud tomu tak není, nedokáže telefon v síti adekvátně pracovat. Problém tak není na straně samotného telefonu/operačního systému, ale spíše na straně operátorů, kteří ještě nestihli potřebné náležitosti odladit. Aby vše nebylo „tak jednoduché“, do celé záhady vstupuje i bluetooth, které restarty přímo ovlivňuje. Je tedy možné, že řešení problému bude vyžadovat i aktualizaci firmwaru telefonu.

Pokud budeme vycházet ze zkušenosti současných uživatelů, u většiny z nich problém vyřešilo (samozřejmě zatím jen provizorně) úplné vypnutí bluetooth při telefonování. Toto řešení máme prakticky potvrzené a otestované, ale samozřejmě nemusí fungovat úplně u všech. Někteří však píší, že pomohla výměna SIM u operátora za novější. Při prvním nastavení SIM tak v některých případech již může dojít k nahrání novějšího firmwaru, který L950 plně nebo alespoň z větší části podporuje. Oficiální stav je ale takový, že operátoři na vhodném finálním firmwaru teprve pracují. Vyzkoušet také můžete (v Nastavení > Síť a bezdrátové připojení > Mobilní síť + SIM > Nastavení SIM > Aktualizovat nastavení) aktualizovat nastavení SIM, které by v některých případech mohlo částečně pomoci. Prozatím ale není jisté, jak s celým problémem souvisí bluetooth. Zřejmě i zde bude existovat nějaké provázání, zřejmě chybou systému.

 

Nekorektní práce s GPS

Dalším problémem je nekorektní fungování GPS. Některé navigační aplikace nejsou při jízdě plynulé a sekají se, jako by dostávaly informace od GPS v příliš dlouhých intervalech. Nejvýraznější problém jsme zaznamenali u Sygicu, který je v podstatě nepoužitelný. Systémové Mapy, Mapy.cz a MapFactor jsou na tom o poznání lépe, ale stále nedochází k plynulému pohybu ukazatele polohy na mapě. Nejlépe celou situaci zvládá Navigon, kde je vše plynulé a žádný problém jsme nezaznamenali. Otázkou tedy zůstává, zdali je problém pouze na straně systému, nebo bude nutné novým zařízení přizpůsobit i samotné aplikace, případně samotný operační systém. Zvláštní na celé situaci je fakt, že v podstatě žádný ze současných modelů vybavených Insider verzí W10M totožnou s Lumiemi 950 podobnými problémy netrpí.

 

Oficiální vyjádření

Při konfrontaci technické podpory Microsoftu s aktuálními problémy týkajícími se restartů během hovoru nám bylo sděleno, že se jedná o hardwarový problém a přístroj je třeba reklamovat. Jak se ale ukazuje, ani výměna za nový kus nemusí být vždy řešením. Někteří uživatelé si již přístroj vyměnili, ale problém přetrvává. Dle našeho názoru se jedná o softwarově řešitelný problém, a to nejen ze strany výrobce (aktualizace firmwaru), ale také operátora (aktualizace firmwaru SIM).

Aktualizace: Informace se již upřesňují, Microsoft o problému ví a spolu s operátory pracuje na jeho odstranění. V horizontu 1-2 týdnů by měla být uvolněna aktualizace, které problém odstraní. Jak jsme tedy správně předpokládali, skutečně se jedná pouze o softwarový problém, který z velké části musí vyřešit sami operátoři.

 

Závěr

Jak se na současných problémech ukazuje, Microsoft distribuci a hlavně odladění „finální“ verze systému Windows 10 Mobile silně podcenil. Svědčí o tom i časová souslednost. Když vezmeme v potaz, že verze systému, se kterou se Lumie 950 (XL) prodávají, byla teprve 19. 11. uvolněna veřejně mezi Insidery, není těžké odhadnout, jak dlouho je hotová a kdy bylo třeba ji do telefonů nahrát, aby mohly být 26. 11. dostupné na americkém trhu.

Další faktorem, který se v ČR zdá nyní zcela kritický, je nedostatečný prostor pro testování lokálními operátory. Když se vydává nová verze systému, operátoři ji musí detailně otestovat a až následně, po jejich schválení, je možné ji veřejně vypustit. Tento proces trvá klidně i měsíc. U nových telefonů je to však trochu něco jiného, protože na schválení operátorů se pravděpodobně čekat nemusí. Operátoři nové telefony sice testují, ale vzhledem k tomu, kdy tak mohla být finální verze systému uvolněna, neměli na to příliš času.

Celou situaci detailně monitorujeme a budeme vás informovat o aktuálním vývoji.

 

Komentáře (46)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

HonzaHrouzek

07 | 01 | 16 15:49
Mám L 950 XL od 12.12.2015 Novou sim kartu sw 10586.29.Mám stále problém s odpojování a nemožnosti opětovného zapnuti BT. Slabé výdrže baterie a občasné silné zahříváni. Synovy jsem koupil tiž den L 640 XL LTE, ta šlape jak víno luxusní vydrž baterie vše OK. Docela mu závidím tel. za 6500 kč, maká líp jak tel. za 19000kč. Doufám že se to zlepší ! 0

huiohju

23 | 12 | 15 10:13
U meho mobilu: Pri prehrivani a rychlem vybijeni mi pomohlo vypnuti fce Microsoft Hello. Restarty vyresila aktualizace .29. Vypadava spjeni s bluetooth cca po 30 sec v aute a prepina se zpet na telefon hovor. Uz nerestartuje 0

pao

10 | 12 | 15 22:15
Pokud jde o restarty během telefonování, nemyslím si, že jde pouze o problém českých uživatelů, k nalezení jsou vícenásobné diskuse na různých fórech, kam rozhodně nepřispívají jen Češi. Zmiňované souvislosti, vedoucí k restartu jsou (ve spojení s pokusem o telefonní hovor): - Bluetooth - nejčastěji, většinou pomůže, někdy ještě musí jít o souběh s WiFi - SIM - ale to spíše s tím zda daný SIM podporuje LTE atd., pokud se toto vypne, lze fungovat i s tímto SIM - SD karta Zahraniční uživatelé již hlásili, že podpora MS o věci ví a řeší se. Čeští uživatelé si již vyzkoušeli, že jim linka MS řekne, že podporu na mobilní telefony v ČR neposkytuje a mají to řešit s prodejcem, cože je opravdu legrační představa. 0

petrfelkner

10 | 12 | 15 14:59
Měl jsme Lunii 735 DS a byla a je famózní - dlouhá výdrž, rychlost apod. Potýkám se se stejným problémem. Těšil jsem se na Lumii 950 XL DS a hned od začátku restarty, po vypnutí BT už tolik ne, ale stejně se začne zahřívat a restartuje se. Vybíji se rychle. Je to na zbláznění. V autě bez BT a vzhledem k tomu, že často komunikuji - neúnosné. Nevíte někdo zda má vůbec cenu na něco čekat a kdy může být řešení k dispozci? Pokud nějaké bude. 0

Pert

09 | 12 | 15 21:29
Tak jsem to po několika pokusech o objednání display docku v promo akci prorazil. Měl jsem platbu kartou nastavenou přes Paypal, což asi system neakceptuje. Když jsem kartu vyměnil, objednávka proběhla. 0

mipolak

09 | 12 | 15 17:46
Tak u mě také, mám .29 finální verzi, ale když mám BT zapnutý při hovoru, tak se vždy po chvíli restartuje. Nic to neopravilo. Takže nezbývá než čekat na další opravu. 0

evzik

08 | 12 | 15 09:41
Tak mám v 950 nový insider .29 a problém s restarty při zapnutém BT stále přetrvává. Takže zatím odstraněno není. 0

Harmon

07 | 12 | 15 17:48
Dak i mě dnes DOCK dorazil domů Klikni na Lumia Offers vše zadej kód ti přijde na email ,zbytek na PC nebo v mobilu podle návodu co ti přijde s kódem: Klikněte na tlačítko níže a otevřete Microsoft Store Vložte propagační kód uvedený výše do poskytnutého políčka Je-li to zapotřebí, přihlaste se ke svému účtu Microsoft Doplňte údaje o přepravě a další požadované údaje Klikněte na "Nyní koupit". (Neznepokojujte se, nebude Vám nic účtováno, propagační kód Vám zajišťuje bezplatné získání Display Dock) Obdržíte potvrzovací e-mail z obchodu Microsoft Store Do 10-12 týdnů Vám bude zaslán Display Dock 0

vaco11

07 | 12 | 15 15:06
zdravim. ako sa vam podarilo ziskat ten promo kod? ja som kupil Lumiu u Vas v Cechach aj s manualom ako dostat promo kod, ale nejde mi to. Dik. 0

Pert

07 | 12 | 15 13:34
Telefon zakoupen 1.12. Celý týden trvalo získání promo kodu, aplikace ze nespojila s nabídkou a uzavřela se. Po vložení kodu do Store, když se suma odečetla, jsem skončil na stránce "zkontrolovat a odeslat objednávku", kdy se stránka pouze obnovila ale neodeslala. 0

Jindřich Lukeš

07 | 12 | 15 13:15
Mně DD už dokonce i dorazil. S objednávkou nebyl problém. 0

Harmon

07 | 12 | 15 11:09
Samozřejmě - postup podle toho co mi říkalo PC a žádný problém. Právě dnes podle sledovačky co mi Microsoft poslal mě ho mají dodávat. Kde ,na čem se ti to seklo? 0

Pert

07 | 12 | 15 09:34
Zdravím všechny. Mám dotaz - podařilo se někomu z vás co máte 950 XL objednat ten display dock ?? Mám ten promo kod, ale nelze ukončit objednávku. 0

synolog

06 | 12 | 15 19:54
Chronos a Chronos+ je asi nejpodařenější kalendář pro WP/W10M, mrkni do Store, je placený, asi 5 dnů se dá zkoušet. 0

miroslav

05 | 12 | 15 20:43
Já používám kalendář v PC. z outloku léta. Manželka též a v 8.1 v pořádku. Nevím co je chronos. M 0

synolog

05 | 12 | 15 17:16
Miroslav: v Outlook kalendáři jsou čísla jako text, v Chronos+ jsou podržená, tedy lze je vytáčet. 0

miroslav

05 | 12 | 15 16:28
Zeptám se, pokud v kalendáři napíšete do poznámky jméno a telefon. Můžete z L950 po otevření kalendáře přímo vytočit číslo? tak jako to šlo na 8.1? Mě to nejde. Je to napsáno jako prostý text. Dík za zprávy M 0

Harmon

05 | 12 | 15 12:10
Moje 950XL (singl) se sekla první den /musela jít baterie ven. Asi 6x za celý týden se samovolně restartovala.Při zapnutém BT a následném volání se sama restartuje. 0

majla

05 | 12 | 15 10:14
Snad dobrá zpráva. Právě se na mi L830 začala stahovat aktualizace • Windows 10 Technical Preview for phones (10.0.10586.29). Podle dostupných informací, by měla být příští týden uvolněna pro L950 atd. Tak doufejme, že bude řešit zmíněné "drobné" problémy ? 0

Petr Gottvald

05 | 12 | 15 08:47
Vypadá to že problém bude zřejmě v dual sim. Mám od 1.12 single sim a nezaznamenal jsem jediný restart za 5 dní. Co mě ale štve je formátování mailů v Outlook Pošta. Rozházené obrázky a textové maily třeba slovo na řádek až dvě slova na řádek a tím kilometr dlouhý mail. Nedělá to u všech mailů, ale u většiny. Jinak exkluzivní fotky, lepší než na mém S6Edge. 0

Tomáš Černošek

04 | 12 | 15 17:31
Mám Lumii 950 XL, používám ji třetí den a žádný restart, funguji přes BT jak náramek Misfit, tak HF do auta a bez problémů. Je fakt, že odladěnost je tak 95% , ale doufám, že to MS parta brzo doladí. Štve mě, že nejdou nahrát některé poslední verze aplikací, třeba Pošta, FB..., taky nefuguje poklepání na display pro probuzení. A taková drobnost, display má sice perfektní oleofobní vrstvu proti otiskům prstů, ale nepochopitelně ji nemá nanesenou přes celé přední sklo, ale jen přes display (a to ještě né přesně), takže ve výsledku jsou kraje krycího skla strašně upatlané... 0

ladin2

04 | 12 | 15 16:49
Mám Lumii 1520 .Takže nepotřebuji až tak vyměnit za novou 950XL. Ale budu dění okolo nové 950 sledovat a za rok bude už určitě naprosto vyladěná ke koupi. Pro ty kteří přecházeli z nižších modelu než je 1520 to je jistě nepříjemný problém a fandím všem co tuto Lumii mají aby ty problémy byly vyřešeny co nejdříve a fungovaly Lumie 950XL k jejich spokojenosti. 0

evzik

04 | 12 | 15 15:44
Tak po řádném přečtení článku mi je už jasné kde u mě nastal problém. Používám totiž MS Band 2, který komunikuje přes BT, takže mohu potvrdit, že potíž není jenom na 950XL, ale i na 950. 0

evzik

04 | 12 | 15 15:37
Včera jsem zakoupil 950 a i včera ji šel vrátit s tím, že se mi restartuje telefon při volání. Pro mě vcelku zásadní problém. Pokud je vše pravda co se tu píše tak si myslím, že MS prodej telefonu poněkud uspěchal. Jediné co mě štve je, že je hodně pravděpodobné, že vyměněný kus bude dělat to samé. 0

alli86

04 | 12 | 15 10:32
Mam 950 DS z predprodeje MS v CR a operatora Vodafone CZ s LTE. Mohu potvrdit ze pri hovoru bud pri nem nebo pri jeho ukonceni se telefon restartuje ale je to takovy random. Nicmene vec za 16 a pul tisice by to asi delat nemela. pridam dalsi bugy kdyz jdu do nastaveni kde se nastavuji prava aplikaci jako treba k hovorum, SMS, beh na pozadi atd.. a chci nejake aplikaci zakazat pristup nastaveni se mi killne :-) ale to preziju... osobni poznatek do telefonu jsem dal 32GB micro SD a prehodil jsem si v nastaveni aby se stazena data ukladali na SD od te doby jsem pres edge nestahl jedinny soubor. prehodil jsem ukladani na telefon a vse OK. fotografie to sam neco vyfotim a nez mohu s fotkou manipulovat tak 2 minuty cekam nez to vytaha z SD karty tzn fotky take ukladam na phone.. tak k cemu tu SD kartu mam? ;-) no nic to taky preziju... nekdo tu psal o CR-200 do auta... me to nabiji teda slysim takovy zvuk ze se neco deje a nabijecka se rozsviti + baterie v tray baru ma konektor tzn nabiji... ALE kdyz pustim video malymu a telefon je na nabijecce tak se vybiji 2x rychleji nez kdyz to vubec nenabijim :-) coz je pro me neprekousnutelny... na me 930 8.1 jsem letel jak namydleny blesk a cekal jsem ze 950 to bude neco famozniho a rychleho nicmene utratil jsem 16,5 tacu za win10 na delu telefonu a dostal jsem zabugovany pomaly android :-( doufam ze to hosi rychle napravi. 0

Michal

04 | 12 | 15 07:35
Mám telefon čtvrtý den, neustále ho používám a žádný problém s restarty nemám. Mám 950XL DS a obě sim karty poměrně nové. Může to být jen problém verzí bez XL, operátory nebo nějakou předinstalovanou aplikací. Je fakt, že jsem hned po prvním spuštění pár pro mě zbytečných věcí odinstaloval. 0

mipolak

04 | 12 | 15 00:57
Ahojte, stejný problém, samovolně se mi restartovala 950 během hovoru, když jsem vypnul data, přepnul na 2G, tak se nerestartovala ... Udělal jsem hard reset a zatím 3hovory i ve 4G a datech po 30minutách v pořádku. Uvidíme během dne. Jinak už i v zahraničí mají někteří stejný problémy. Taky mají chybu v odemykání duhovkou, když táhnete zespodu, tak telefon odemknete i bez rozpoznání i bez pinu. Snad to brzy firmwarama doladí, jinak je telefon super, moc pěkné zařízení. 0

perec

03 | 12 | 15 22:57
Bohuzel se opet jen potvrdilo to co provazi kazdy novy system od mrkvosoftu. Kazdy jejich system byl bohuzel pouzitelny az zhruba po roce, kdy se celkem vychytaly nejhorsi chyby,ale bohuzel se chlapci z Redmondu nikdy nepouci. Je to skoda, kopou hrob sami sobe a odhaneji mozne budouci zajemce o mrkvosofti founy, sec jim sily staci a vypada to, ze se jim to celkem dari, bohuzel. 0

Jérôme Šafařík

03 | 12 | 15 22:38
Samsung mněl horši problémy, napr. chip Exynos atd. 0

janmalypetr

03 | 12 | 15 22:24
Od pátku mám 950 XL. Začátek celkem dobrý, včera se najedenou začal tel. silně zahřívat a baterie se bez zátěže vybila za 4 hod. Asi po 3 restartech a nočním odpočinku je dnes vše OK. Možná mám štěstí, ale zde uvedené problémy jsem nezaznamenal. Tak snad... 0

Jindřich Lukeš

03 | 12 | 15 21:43
Je pravda, že v 950 je 10586.0 a Insider je 10586.11. Dokonce už se testuje 10586.17. Aktuální problém je ale především u operátorů. Dá se ale předpokládat, že nové sestavení již bude řešit i další drobné chyby. Insider sestavení pro 950 budou, ale musí se nejdřív aktualizovat nástroj na obnovu (Recovery Tool) 0

m.artyl@atlas.cz

03 | 12 | 15 21:23
Lumia 950 ma jiny build, nez je insider ve starších telefonech. Nemůže to byt tím? Na L830 nejsou problémy téměř žádné. Tento build zatím do L950 nahrát nejde, další ale již má být podporován. Verze z L950 nikdy mezi insidery uvolněná nebyla, jak píšete 0

miroslav

03 | 12 | 15 20:56
Neexistuje žádná cesta? na základě možnosti jsem se k L 950 odhodlal. Ještě je ta samá aplikace pro iphone. Ten také asi ne. To je dost průšvih. 0

Jindřich Lukeš

03 | 12 | 15 20:36
W10M v současné době Android aplikace nepodporuje. Ta podpora byla odstraněna 0

miroslav

03 | 12 | 15 20:13
I já potvrzuji problém. MS mi vymění telefon, ale já jim tvrdil, že to není HW , ale SW. Jinak mám další chybu , mimo tyto vyjmenované. Telefonní číslo zapsané v kalendáři - schůzka je zobrazen jako prostý text. Nelze vyvolat zvonění. Potřeboval jsem nutně nahrát APK aplikaci přes Bridge. Bohužel při vložení kódu to hlásí chybu 8 a 9. Nedojde k nahrání. To jsem u jedné APK aplikace nutně pro práci potřeboval. Přecházel jsem z BB. Opět jsem se k BB pokorně vrátil. Manželka má L 640 v 8.1 verzi - vše jede jak má. Dost jí závidím. 0

Jindřich Lukeš

03 | 12 | 15 20:05
@hotovyrado stačilo jen cívku pro bezdrát na krytu nalepit trochu niž....Docela přemýšlím o tom, že bych jí trochu posunul 0

Jindřich Lukeš

03 | 12 | 15 20:04
@samic: Bohužel mám to stejně. Přitom 1520 fungovala. Prostě se na to vybodli při návrhu 0

Jeep

03 | 12 | 15 19:37
Včera jsem 950 spouštěl. Nešla připojit na wifi a hlásilo to chybu 800c005. Tak jsem to pak bez wifi spustil, ale nedošlo k obnově. Vůbec nevím kde se dostanu k již stáhnutým aplikacím a to i koupeným. Na storu se mi nic "moje aplikace" jak jsem to měl dříve, neukazuji. Přihlášený jsem. V mobilu mě padá aplikace fotky. Horor je při načítání fotky na facebook. Když nastavuji zvonění u budíku, tak aplikace padne při listování vyzváněním. No snad se dostanu k pružnosti, jak to šlo u 930. I když ta mi teda taky občas načítala, obnovovala a zase načítala... 0

hotovyrado

03 | 12 | 15 19:25
samíc > jenže to by muselo každé zařízení mít stejné parametry a propozice... nenaděláš nic 0

hotovyrado

03 | 12 | 15 19:24
Jen houšť... ať se jim to se*e, lidé ty 950tky vracejí a cena padá.... s L920 do léta vydržím a pak si koupím snad už odladěnou 950 za osmičku... pokusným králíkům zdar! 0

vojtausti

03 | 12 | 15 19:06
Mám políčeno na 950 po novém roce, tak to snad doladějí :-). Ale tohle je opravdu PR mega průšvih !!!!! 0

CZIvo

03 | 12 | 15 18:50
Nevets chyba, kterou MS mohlo udelat je vydat svuj top model s testovaci verzi systemu.. Je to skoda, jenom dalsi voda na mejn androidim detickam, co na kazdem druhem foru na WP plivou a kydaji spinu... Bohuzel tentokrat opravnene. 0

_Radek_

03 | 12 | 15 18:50
Tak mohu potvrdit jak samovolné restarty, tak škubání v mapách přesně jak je popsáno. :D Jelikož mi to ale nevadí, klidně jsem dnes přítelkyni koupil stejný k narozeninám, ať je taky vytočená do vrtule jako já :D Můžeme aspoň společně čekat na update :D Máme Lumie 950 v dualu :D 0

borix

03 | 12 | 15 18:46
U mé L820 se taky občas kousne hovor před bluetooth. Telefon se sice nerestartuje, ale obrazovka se zasekne na "volací" stránce, poskakuje tam ikonka "posunout nahoru" a s telefonem se nedá nic dělat... jen tvrdý restart 0

samíc

03 | 12 | 15 18:32
Včera mi přišla nová Lumia 950 XL. Jsem zklamaný z jedné věci. Jsem majitelem dvou bezdrátových nabíječek: Stolní DT-910 a do auta CR-200. V té stolní funguje nabíjení pouze, když je telefon naležato a v té do auta, nefunguje nabíjení vůbec. Je to asi tím jak je telefon veliký a indukční spirali nejsou proti sobě. Je smutné, že výrobci nebrali ohled na stávající příslušenství? 0

Standa Kadlec

03 | 12 | 15 18:19
Celkově řádnej průser. Tohle od vlajkového modelu za takový peníze nikdo nečekal. Chtěli dostát slibu, že budou telefony k dispozici před vánoci a uspěchali to moc. Jinak na mojí L640 LTE běží taky systém plynule a bez problémů. A po všech modelech co jsem měl 820, 520, 925, 630 si myslím že právě 640 je nejlepší model v poměru cena/výkon a na běžnou práci i zábavu plně postačuje. Fotky jsou slušné a vydrž baterie k nezaplacení. Proto u ní rozhodně na dlouho zůstanu. Za ty peníze podle mě nic lepšího není. To jsem ji navíc koupil u o2 v akci o 1300 levněji než je oficiální cena. 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17