Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Jak nahrát finální aktualizaci Mango vč. zachování odemčení přístroje

Aktualizace (1.10.): Doplněn návod na oficiální aktualizaci Manga (7720.68), vč. možnosti zachování odemčení zařízení HTC.V tomto článku naleznete podrobný navod, jak nahrát aktualizaci Mango do systému Windows Phone 7 vč. možnosti zachování odemčení zařízení.

Aktualizace (1.10.): Doplněn návod na oficiální aktualizaci Manga (7720.68), vč. možnosti zachování odemčení zařízení HTC.
Aktualizace (27.9.): Doplněn návod na oficiální aktualizaci Manga (7720.68), vč. možnosti zachování odemčení zařízení Sanmsung.

---------------------------------------------------

Aktualizace Mango přinese přes 1000 drobných i větších úprav systému, které nabídnou uživatelům zcela nové možnosti (připravujeme na toto téma samostatný článek). Nyní (27.9.2011) je konečně možné aktualizaci oficiálně nahrát přes Zune. (Tato oficiální verze je zcela totožná s předchozí RTM verzí, která je shodně označena číslem 7720.68 a bylo možné ji nahrát neoficiálním způsobem). Pro stávající zařízení přináší Mango kromě nových funkcí také českou lokalizaci klávesnice. Lokalizace celého systému bude dostupná pouze u nových zařízení z Windows Phone 7.5 Mango. Češtinu je však možné neoficiální cestou zapnout i u stávajících modelů. Konkrétní postup jsem popsal v článku: Čeština pro všechna Windows Pnone 7 zařízení. Mango u nových zařízení bude kromě plnohodnotné lokalizace také obsahovat funkci pro sdílení mobilního internetu prostřednictvím Wi-Fi.

WMM Servis

Pokud nemáte čas či chuť návod studovat, můžete využít náš WMM Servis, kde Vám zařízení upravíme dle vašich představ.

 

Aktuální postup:

Jak nahrát oficiální verzi aktualizace Mango. (aktualizace 27.9.)

Oficiální aktualizaci Mango, která je dostupná od 27.9.2011. je možné nahrát klasicky pomocí Zune, stejně jako všechny předchozí aktualizace. Microsoft však první týden nabídne aktualizaci pouze 10% zařízení (druhý týden 25%). Pokud patříte mezi ty, na které se nedostalo (Zune hlásí, že je software v telefonu aktuální), můžete si pomoci jednoduchým postupem:

 1. Připojte telefon k PC.
 2. Spusťte Zune.
 3. Klikněte na Nastavení/Aktualizace.
 4. Vyčkejte, až Vám Zune oznámí, že je software v telefonu aktuální.
 5. Klikněte na tlačítko Zpět. (nebo kamkoliv jinam v levém menu)
 6. Opět se vraťte do Nastavení/Aktualizace, jakmile začne Zune hledat aktualizace, zakažte internetové připojení v PC.
 7. Po chvíli se zobrazí potřebná aktualizace.
 8. Povolte internet.
 9. Standardně nahrajte aktualizaci.

 

Jak nahrát oficiální aktualizaci Mango a zároveň zachovat odemčení zařízení HTC (aktualizace 1.10.)

Tento postup je zatím funkční pouze na zařízeních HTC, která obsahují poslední, resp. předposlední aktualizaci systému (7.0.7390.0 (NoDo) nebo 7.0.7392.0 (NoDo+fix)), jsou odemčená pro instalaci neoficiálních aplikací a je zde aplikována úprava zabraňující opětovnému zamčení.

Za tento návod děkuji našemu čtenáři s nickem "blaha.androidak".

 1. Nainstalujeme, popř. zaktualizujeme aplikaci HTC connection setup.
 2. Připojíme zařízení k počítači a spustíme Zune.
 3. Stáhneme a nainstalujeme aplikaci U2M7720.
 4. Aplikaci se automaticky spustí (popř. spustíme ručně), klikneme na U2B2 a poté potvrdíme (symbol „fajfky“)
  mango update
 5. Po skončení procesu klikneme na „Done“ a poté na „Unlock-Chevron“ (Aplikace se ukončí!).
 6. V Zune spustíme vyhledávání aktualizací (nastavení/aktualizace).
  mango update
 7. Necháme zařízení zaktualizovat na ve verzi 7.0.7403.
 8. Po nainstalování a dokončení aktualizace ZASTAVÍME v Zune ihned vyhledávání dalších aktualizací!
 9. V telefonu poté spustíme aplikaci Connection setup a potvrdíme („fajfka“)
 10. Otevřeme aplikaci U2M7720 a klikneme na U2B2 a poté na symbol „fajfky“
 11. Po skončení procesu klikneme na „Done“ a poté klikneme na „Unlock Chevron“ (Aplikace se ukončí!)
 12. V Zune spustíme vyhledávání aktualizací a necháme zaktualizovat na 7.1.7720
 13. Po dokončení updatu opět ZASTAVÍME vyhledávání dalších aktualizací!
 14. V telefonu otevřeme Connection setup a potvrdíme,
 15. Otevřeme U2M7720, klikneme na DoNotU2B2 a potvrdíme.
 16. Necháme nainstalovat případné další aktualizace (HTC Update…), není to však nutné. V případě, že tyto aktualizace naistalujete nebude Vám poté v systému fungovat TouchExplorer.
 17. Po dokončení všech aktualizací otevřeme Connection Setup a potvrdíme.
  mango update
 18. Hotovo. Telefon by měl být odemčený a můžeme ho odpojit.

Další informace jsou k dispozici na XDA-Developers.


Jak nahrát oficiální aktualizaci Mango a zároveň zachovat odemčení zařízení Samsung

Tento postup je zatím funkční pouze na zařízeních Samsung, která obsahují poslední, resp. předposlední aktualizaci systému (7.0.7390.0 (NoDo) nebo 7.0.7392.0 (NoDo+fix)), jsou odemčená pro instalaci neoficiálních aplikací a je zde aplikována úprava zabraňující opětovnému zamčení.

 1. Před vlastní aktualizací zařízení je třeba nainstalovat aplikaci WP7 Root Tools v0.5.
 2. Dále "naistalujeme" aplikaci Diagnosis. Stačí jednoduše vytočit (jako telefoní číslo) kód ##634#, který Vám mezi aplikacemi zpřístupní zástupce "Diagnosis".
 3. Poté si stáhněte tento XAP a naistalujte jej do zařízení.
 4. Otevřete WP7 Root Tools, přepněte se na kartu "Explorer" a vytvoříte novou složku s názvem "provxml" (nesmí být umístěna v žídné podsložce).
 5. V Exploreru se proklikáme do "Applications/Install" a vyberete složku začínající "D19A80F2-1717....", tam najdeme soubor "unlock.xml", který zkopírujeme do nově vytvořené složky "provxml".
 6. WP7 root tools ukončíte pomocí volby exit, jinak se nic neuloží!
 7. Opět spustíme aplikaci "Diagnosis" (klasicky z nabídky programů) a vytočíme kód *#9908# (GPRS settings), kde se ujistíme, že se v nabídce nachází soubor "unlock.xml", ale nic zatím nevybráme. Aplikaci pouze uzavřeme tlačítkem "Close".
 8. Proveďte klasický update na Mango (beta2), pomocí standardního postupu dle Microsoftu popsáného dále v tomto článku.
 9. Po úspěšném nahrání Manga opět spustíme aplikaci "Diagnosis", vytočíme kód *#9908#, z nabídky vybereme položku "unlock.xml" a klikneme na "Save" - Provede se odemčení.
 10. Vypneme aplikaci Diagnosis a restartujeme zařízení.
 11. Hotovo, nyní máme v telefonu finální aktualizaci Mango.

 

 

Starší neaktuální postup:

Jak nahrát finální (RTM = 7720) verzi aktualizace Mango.

Tento postup Vám umožní nahrát do jakéhokoliv zařízení s WP7 poslední finální (7720) verzi aktualizace Mango (jedná se o verzi, která bude za několik týdnů až měsíců oficiálně distribuována).

 1. Před nahráním samotné finální verze Manga je třeba nejdříve nahrát vývojářskou beta2 verzi, jejíž postup nahrání je popsán v kapitolách níže. Doporučuji zvolit postup s možností zachování odemčení pro neoficiální aplikace.
 2. Pokud tedy máme v telefonu nahráno Mango beta2, tedy verzi 7712, stáhneme si archiv "Mango_7720_RTM.zip".
 3. Stažený archiv si rozbalíme do libovolné složky.
 4. Složka "Zune" obsahuje příslušnou verzi aplikaci Zune, kterou je třeba do PC nainstalovat. Pokud jste postupovali podle kapitol níže, budete mít v PC pravděpodobně naistalovánu verzi 4.8 beta1, kterou je samozřejmě třeba nejdříve odinstalovat.
 5. Druhou položkou v rozbaleném archivu je složka "RCToRTM", kterou zkopírujeme přímo na disk C: (nedávat do žádné podsložky).
 6. Připojíme zařízení k PC. Pokud se automaticky spustí Zune, klasicky ho křížkem uzavřeme.
 7. Ve složce "RCToRTM" (na disku C:) nalezneme soubor "ISVTo7720.bat" na který klikneme pravým tlačítkem myši a spustíme jej jako správce systému.
 8. Vyčkáme na instalaci několika aktualizací vč. té poslední (finální verze Manga). Vše probíhá v červném DOSovském okně.
 9. Hotovo, v zařízení nyní máte Mango a zařízení navíc zůstalo odemčeno a případně bude obsahovat také českou lokalizaci (pokud jste ji před instalací Mango beta2 zapnuli)

Další informace jsou k dispozici na XDA-Developers.
Upozorňuji, že po aktualizaci na Mango (i Mango beta2) nefunguje žádný registry editor, prohlížeč souborů, WP7 root tools, apod. Takže pokud chcete používat navigaci Navigon, nebo zapnout češtinu, je třeba vše potřebné provést ještě před aktualizací na Mango, resp. Mango beta2.

 

Jak nahrát 2. betaverzi (7712) aktualizace Mango a zároveň zachovat odemčení zařízení HTC

Tento postup je zatím funkční pouze na zařízeních HTC, která obsahují poslední, resp. předposlední aktualizaci systému (7.0.7390.0 (NoDo) nebo 7.0.7392.0 (NoDo+fix)), jsou odemčená pro instalaci neoficiálních aplikací a je zde aplikována úprava zabraňující opětovnému zamčení.

 1. Nejdříve zkontrolujeme, zda je v zařízení nainstalována poslední verze HTC Connection. Tento bod je možné realizovat jednoduše tak, že se podíváme na Marketplace, zda nám k této aplikaci nenabízí nějaký update. Pokud ano, nainstalujeme ho.
 2. Následně je třeba do zařízení nakopírovat soubor CustClear.provxml, který se nachází v archivu CustClear.zip. Soubor CustClear.provxml je třeba nakopírovat přímo do složky Windows v paměti zařízení. Způsobů, jak tuto operaci provést, je několik. Je možné například využít Windows Phone Device Manager, popř. postupovat obdobně jako u nahrávání map pro starší verze navigace Navigon (soubor nakopírovat do zařízení, přejmenovat jej do původní podoby a přesunout do složky Windows).
 3. Standardně (viz. poslední kapitola tohoto článku) nahrajeme aktualizaci Mango.
 4. Po úspěšné aktualizaci již jen stačí spustit aplikaci HTC Connections a potvrdit automatické nastavaní přístroje dle našeho operátora - Provede se odemčení.

Další informace jsou k dispozici na XDA-Developers.
Upozorňuji, že po aktualizaci na Mango nefunguje žádný registry editor, prohlížeč souborů, WP7 root tools, apod. Takže pokud chcete používat navigaci Navigon, nebo zapnout češtinu, je třeba vše potřebné provést ještě před aktualizací na Mango.


Jak nahrát 2. betaverzi (7712) aktualizace Mango a zároveň zachovat odemčení zařízení Samsung

Tento postup je zatím funkční pouze na zařízeních Samsung, která obsahují poslední, resp. předposlední aktualizaci systému (7.0.7390.0 (NoDo) nebo 7.0.7392.0 (NoDo+fix)), jsou odemčená pro instalaci neoficiálních aplikací a je zde aplikována úprava zabraňující opětovnému zamčení.

 1. Před vlastní aktualizací zařízení je třeba nainstalovat aplikaci WP7 Root Tools v0.5.
 2. Dále "naistalujeme" aplikaci Diagnosis. Stačí jednoduše vytočit (jako telefoní číslo) kód ##634#, který Vám mezi aplikacemi zpřístupní zástupce "Diagnosis".
 3. Poté si stáhněte tento XAP a naistalujte jej do zařízení.
 4. Otevřete WP7 Root Tools, přepněte se na kartu "Explorer" a vytvoříte novou složku s názvem "provxml" (nesmí být umístěna v žídné podsložce).
 5. V Exploreru se proklikáme do "Applications/Install" a vyberete složku začínající "D19A80F2-1717....", tam najdeme soubor "unlock.xml", který zkopírujeme do nově vytvořené složky "provxml".
 6. WP7 root tools ukončíte pomocí volby exit, jinak se nic neuloží!
 7. Opět spustíme aplikaci "Diagnosis" (klasicky z nabídky programů) a vytočíme kód *#9908# (GPRS settings), kde se ujistíme, že se v nabídce nachází soubor "unlock.xml", ale nic zatím nevybráme. Aplikaci pouze uzavřeme tlačítkem "Close".
 8. Proveďte klasický update na Mango (beta2), pomocí standardního postupu dle Microsoftu popsáného dále v tomto článku.
 9. Po úspěšném nahrání Manga opět spustíme aplikaci "Diagnosis", vytočíme kód *#9908#, z nabídky vybereme položku "unlock.xml" a klikneme na "Save" - Provede se odemčení.
 10. Vypneme aplikaci Diagnosis a restartujeme zařízení.
 11. Hotovo, nyní máme v telefonu 2. betaverzi aktualizace Mango určenou oficiálně pouze pro vývojáře.

Upozorňuji, že po aktualizaci na Mango nefunguje žádný registry editor, prohlížeč souborů, WP7 root tools, apod. Takže pokud chcete používat navigaci Navigon, nebo zapnout češtinu, je třeba vše potřebné provést ještě před aktualizací na Mango.

 

Jak nahrát Mango - upravený postup nevyžadující odemčené zařízení

Tento postup poslouží všem, kteří nemají z jakéhokoliv důvodu odemčené zařízení a přesto by chtěli Mango ve svém přístroji používat.

Pokud vlastníme stále uzamčené zařízení, je možné postupovat taktéž dle oficiálního postupu uvedeného níže, ovšem v bodě 2.2) je nutné místo aplikace B2-DevRetailUpdate.exe použít aplikaci Provision.exe, kterou je možno stáhnout v tomto archivu.

 

Jak nahrát 2. betaverzi (7712) aktualizace Mango - standardní univerzální postup dle Microsoftu

Tento postup vychází z oficiální příručky přímo od Microsoftu, jedná se o časově náročnější variantu, která je však "nejbezpečnější".

Než se pustíme do samotného nahrání Manga, bude třeba stáhnout a nainstalovat několik aplikací. V této fázi zařízení k PC zatím nepřipojujeme.

 1. Příprava zařízení a potřebného softwaru
  1. Základním a nutným předpokladem je, že zařízení, do kterého budeme Mango nahrávat, musí být odemčeno pro instalaci neoficiálních aplikací a musí být aktualizováno na jednu z posledních verzí operačního systému, tedy 7.0.7390.0 (NoDo) nebo 7.0.7392.0 (NoDo + následná bezpečnostní aktualizace). Aktualní verzi ve Vašem zařízení je možno zjistit v nastavení "Settings" pod položkou "About > More Info". Pokud udržujete své zařízení aktualní, jednu z těchto verzí bude obsahovat jistě i Vaše zařízení.
  2. Z PC je třeba odinstalovat současnou verzi Zune a případně také první betaverzi Windows Phone Developer Tools (WPDT) 7.1 (Pokud nejste vývojář, pravděpodobně ji v PC nainstalovánu mít nebudete.)
  3. Nyní je třeba stáhnout a nainstalovat nejnovější balík vývojářských nástrojů označený jako Windows Phone SDK 7.1 Beta 2.
  4. Na závěr je třeba stáhnout také archiv obsahující "speciální" verzi Zune a aplikaci pro ověření odemčení zařízení.
  5. Po stažení archivu z předcházejícího kroku je třeba jej rozbalit a jako první nainstalovat Zune. Následně pak také MangoB2-UpdateWP.
 2.  

 3. Ověření zařízení a zálohování
  1. Připojíme zařízení k PC a vyčkáme na spuštění Zune, který po spuštění zase klasicky křížkem zavřeme.
  2. Spustíme poslední aplikaci vyextrahovanou ze staženého archivu. Konkrétně se jedná o "B2-DevRetailUpdate.exe". Tato aplikace ověří, zda je Vaše zařízení odemčené a následně provede kompletní zálohu telefonu, ke které bude možné se evt. zase vrátit.
  3. Po spuštění aplikace je třeba nejdříve proces potvrdit tlačítkem "I agree" a následně vyčkat než proběhne kompletní záloha. Zařízení se během procesu restartuje, což je zcela v pořádku. Výslednou zálohu naleznete v C:/Users/{uživatelské jméno}/AppData/Local/Microsoft/Windows Phone Update/{Device GUID}/ a můžete si ji libovolně zálohovat do jiného umístění na disku apod.

   mango update mango update mango update mango update mango update mango update

 4. Nahrání Mango aktualizace
  1. Po dokončení zálohování se zařízení restartovalo, proto bychom měli mít v PC spuštěnou aplikaci Zune. Pokud ne, stačí ji spustit ručně.
  2. V Zune zvolíme v horní části tlačítko "Nastavení" a následně vybereme položku "Telefon > Aktualizace"
  3. Vyčkáme na vyhledání aktualizací.
  4. Po chvíli by se měla zobrazit první aktualizace označená číslem 7.0.7401.0, kterou pomocí tlačítka "Aktualizovat" necháme nahrát do zařízení. Zatím se jedná o jakousi "mezi fázi" před instalací samotného Manga.

    

   Zune update Zune update

  5. Jakmile je aktualizace úspěšně dokončena, Zune automaticky nabídne možnost aktualizace na Mango (Update for Windows Phone 7 for ISV Beta (7661)). Opět stačí kliknout na tlačítko "Aktualizovat" a postupovat dle pokynů na monitoru.
  6. Hotovo
 5.  

 6. Obnova původního stavu zařízení
  1. Pokud budete chtít z jakéhokoliv důvodu obnovit původní stav zařízení, stačí použít dříve provedenou zálohu nakopírovat zpět do původního umístění. Tedy do složky C:/Users/uživatelské jméno/AppData/Local/Microsoft/Windows Phone Update/. Pokud jste ji dříve nesmazali nebo nepřesunuli, stále zde bude k dispozici.
  2. Připojíme zařízení k PC a spustíme Zune
  3. Proklikáme se do "Nastavení > Telefon > Aktualizace"
  4. Zde stačí vybrat zálohu z požadovaného data a kliknout na tlačítko "Obnovit"
   zune
  5. Hotovo - zařízení je kompletně obnoveno do původního stavu.

Upozorňuji, že po aktualizaci na Mango nefunguje žádný registry editor, prohlížeč souborů, WP7 root tools, apod. Takže pokud chcete používat navigaci Navigon, nebo zapnout češtinu, je třeba vše potřebné provést ještě před aktualizací na Mango.

Existuje také celá řada dalších postupů, pomocí kterých je možné do Vašeho WP7 zařízení aktualizaci Mango nahrát. Výše popsaný postup mi však přijde poměrně jednoduchý, bezpečný a hlavně doporučovaný samotným Microsoftem. Vyhnete se tak dalším možný komplikacím, které mohou přinést různé neoficiální a zjednodušené metody. Navíc je zde popsán i postup zálohy zařízení, kterou je možno jednoduše obnovit. V následujících dnech budu článek aktualizovat o nové poznatky a dočkáte se také návodu pro instalaci Manga na zamčená zařízení.

Komentáře (307)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Martin7Pro

19 | 11 | 11 01:54
... HTC zrušilo Connection setup jak v HUBu, tak v Marketplace ... Oprava: HTC Connection Setup už zase na MarketPlace je, tentokrát ve verzi 1.2. Bohužel dle lidí z XDA (nemohu potvrdit, nemám funkční Mango) padá s chybou, protože se pokouší dělat věci, které předchozí HTC update znemožnil. Kdo má možnost, vyzkoušejte a napište. Edit: Vyzkoušeno, nový Connection setup je plně funkční, jen nepracuje s ProvXML Ale vypadá to, že HTC nechalo tentokrát dvířka otevřená v API pro LED diodu. 0

Martin7Pro

09 | 11 | 11 16:38
Jen drobnost: Pokud někomu v pre-nodo Zune hlásí, že telefon už je aktualizovaný, pomůže v U2M7720 zapnout DoNotU2B2, Zune pak aktualizace vyhledá. Dál už pak zase U2B2 atd. 0

Jindřich Lukeš

07 | 11 | 11 13:08
pro halfbricked zařízení není použitelné nic, resp. pouze nahrání nového SPL přes JTAG a RiffBox. Druhý návod je s použitím GoldCard, ten ale ve foru zatím není. 0

Martin7Pro

07 | 11 | 11 12:49
Zdravím. Nějak tam nemůžu najít ten druhý postup, kde prosím je? Nechat update jen SPL bez ROM přes ROMUpdateUtility.exe, to je poměrně jasné, signed bude fungovat i pro neodemčený bootloader, ale pro mé halfbricked zařízení to použitelné není. M. 0

Jindřich Lukeš

07 | 11 | 11 12:37
Řešilo se to v tomto vlákně a úspěšně vyřešilo, existují dva postupy a oba fungují, podařilo se downgradovat i SPL 5.X http://wmmania.cz/forum/193/36398/? 0

Martin7Pro

07 | 11 | 11 12:28
Je to ve více fórech - Ansar k XapLoaderu připsal, že s tím měl hodně práce a že by rád dostal nějaké donations. Bohužel zřejmě poslal aplikaci jen těm, kdo zaplatili a moderátoři XDA zasáhli. Oficiální odemčení je opravdu za pár korun a není důvod ty dvě stovky nezaplatit, jenže dle všeho autoři ani ve spolupráci s MS nezvládli nápor žádostí a kromě pár prvních šťastlivců ostatní zájemci zatím čekají marně na jakoukoli odpověď. Kromě toho, kdo u nás má funkční PayPal a zakládat ho jen kvůli tomu? Online platba kartou tady taky není zrovna rozšířená. A je to pak opravdu odemčené NEOMEZENĚ? Máš nějaké nové informace ohledně downgradu SPL? Z toho, co jsem kde četl od Cotully, jsem získal dojem, že s verzí 5.xx si asi neporadí a s halfbricked že to nepůjde určitě. Předpokládám, že ale downgrade bude spíše na úrovni "jakoby oficálního" update, ne? 0

Jindřich Lukeš

07 | 11 | 11 12:11
V týdnu vyjde článek (návod) ja SPL zase downgradovat. Jinak o jakých konfliktech na XDA mluvíš? Nějak mi to uniklo. Každopádně odemčení Manga je možné přes Chevron WP7 Labs, což v podstatě za par korun nahradí celej tenhle složitej postup. 0

Martin7Pro

07 | 11 | 11 12:06
Zdravím. Mám jen pár připomínek a upozornění: 1. Návod se zachováním odemčení je v podstatě funkční, až na jednu důležitou drobnost. Mango ODMÍTNE spustit HTC Connection setup, který BYL NAINSTALOVÁN JAKO HOMEBREW. Ale HTC zrušilo Connection setup jak v HUBu, tak v Marketplace. Pokud jste si HTC Connection setup nenainstalovali oficiálně už dřív (nebo nebyl na zařízení už výroby), máte smůlu. Pomůže pravděpodobně Ansar XAP Loader (umí nahrát několik homebrew aplikací "jako z Marketplace"), jenže ten je po konfliktu na XDA nedostupný a neznám nikoho, kdo by jej měl. Oprava: HTC Connection Setup už zase na MarketPlace je, tentokrát ve verzi 1.12. Bohužel dle lidí z XDA (nemohu potvrdit, nemám funkční Mango) padá s chybou, protože se pokouší dělat věci, které předchozí HTC update znemožnil. Kdo má možnost, vyzkoušejte a napište. 0

evzik

17 | 10 | 11 16:53
Postupoval jsem dle návodu, jelikož jsem chtěl ponechat funkční TouchExplorer tak jsem po aktualizaci na Mango již další aktualizace nedělal. Nic méně teď mi svítí, že chce provést HTC update. Přemýšlím nad tím zda jsem tuhle aktualizaci neměl nechat udělat, jelikož jestli jsem správně četl tak se při aktualizaci na Mango provede ještě upgrade radia. Netušíte někdo zda je to opravdu potřeba ? Zdá se mi, že telefon vykazuje jisté nespolehivosti. Jako, že při vytočení čísla se hovor ihned přeruší i přesto, že signál je doplna. Zničeho nic se přestanou zaznamenávat uskutečněné či přijaté hovory, které se ukáží až při restartu systému. Také přemýšlím nad tím zda jsem místo vrácení zpět zálohy na Nodo z Mango beta a znovu instalací Manga, neměl telefonu nahrát znova původní rom 7004, aby systém byl čistý. Netuším zda při vrácení zálohy nezůstal v rom někde nějaký bordel po Mangu beta. Co na to zkušení přehravači ROM ? Mám zkusit udělat čistou instalaci 7004 a postupně přejít až k Mangu ? 0

majster N

17 | 10 | 11 00:34
tak zabralo mi to asi 4 hodiny avsak robil som pomedzi to este nejake veci, vsetko OK, zariadenie odomknute, ochrana voci opätovnemu zamknutiu, cestina a Mango. Dakujem, za vsetky navody na tomto fore velmi mi pomohli este raz vdaka, tym co sa na tvorbe navodov podielali su naozaj dopodrobna a pekne na seba naväzuju. Podla nich sa to da krasne spravit, aj ked vzdy sa stane nieco nepredvidatelne ako napr. mne nesiel spustit regedit, no mal som najnovsiu verziu potom som skusil nainstalovat starsiu a ta uz isla bezproblemov, lebo ta najnovsia je myslim urcena pre Mango. Dakujem velmi pekne 0

Jindřich Lukeš

16 | 10 | 11 10:59
cca 2-3 hodiny 0

majster N

16 | 10 | 11 09:29
ahojte som tu novy a sice vlastnim telefon z inym OS prichadzam v mieri , kedze mam skusenosti s viacerymi platformami, aj s wm 6.5 no s najnovsim WP7 este nie chcem sa len opytat kolko trva jedna aktualizacia telefonu a taktiez kolko aktualizacii je potrebne aby som sa dostal z verzie 7004 na 7720, to ako telefon odomknut, dat tam cestinu a aktualizovat az na mango aby ostal pristroj odomknuty uz mam nastudovane, preto sa chcem opytat kolko casu si mam na to vyclenit vdaka 0

Beban

09 | 10 | 11 21:42
Mně třeba Connection Setup spustit jde, ale nejspíš proto, že byl nainstalovaný již z výroby (před aktualizací na Mango). Nedeployne ovšem provxml. Buď proto, že aktualizace CustClear.ProvXML odstraní / přepíše apod., nebo prostě Connection Setup nefunguje, jak má. Jinak to není o tom, že Zune instaluje aktualizace rád najednou (tedy několik za sebou). To je o tom, že některé telefony dostaly HTC aktualizaci FW, Radia a BL v rámci JEDNÉ aktualizace spolu s Mangem. Řešením by v tomhle případě bylo aktualizovat přes CABy, ale i to by znamenalo revert na NoDo. To radši počkám, až někdo najde exploit a umožní aplikace využívající interopservices na Mangu. 0

Jindřich Lukeš

09 | 10 | 11 14:49
Je možné že HTC update už byl integrován přímo do Manga (někdo to tu na foru zmiňoval) v tom případě by nebyl návod funkční. Pokud nelze spustit connection setup, nic s tím zatím udelat nepujde, doporučuji jedine neoficiální ROM. 0

bendobae

09 | 10 | 11 14:32
aha nevsimol som si ze matt ma HD2. Connection setup este v kroku 9 v navode fungoval, po Mangu uz len obrazovka zcerna na 4 sekundy a som naspat v menu. po nainstalovani 7720 som hned stopol hladanie inych aktualizacii takze HTC update by tam nemal byt. 0

Jindřich Lukeš

09 | 10 | 11 13:58
A connection setup spustit nelze? Nainstaloval si jen Mango nebo i HTC update? 0

NorMack

09 | 10 | 11 13:42
Mam stejny problem, po instalaci Manga je telefon lockly, navigace, registry editor atd, vsechny neorigo aplikace nabizeji jen uninstall. Zkousel jsem postup nekolikrat, vzdy stejny vysledek. 0

Jindřich Lukeš

09 | 10 | 11 13:32
Ale to není stejny problém, ty máš zařízení s WP7 přímo, tzn Connection setup je aplikace z marketu, která není vázána na odemčení. 0

bendobae

09 | 10 | 11 13:00
Zdravim, mam HTC trophy 7 a uplne rovnaky problem ako matt.murdock. siel som presne podla navodu a po aktualizacii na verziu 7720 sa mi telefon lockol. Connection setup mi nespusti a U2m7720 mozem len odinstalovat. Chcel som skusit radu jarda111 ale connection setup uz na marketplace neviem najst. Viete poradit co s tym? Budem velmi vdacny 0

Jindřich Lukeš

09 | 10 | 11 02:02
Par telefonu jsem v poslední době aktualizoval a zatím sem se s tím nesetkal. Zune sice rád instaluje všechny aktualizace naráz ale obvykle se telefon pred další aktualizací restartuje a to je ten správný čas k odpojení od PC. 0

Beban

09 | 10 | 11 01:42
Nechci zase prudit, ale už i ansar na XDA pochopil, že návod pro zachování unlocku HTC funguje jen na některých telefonech. Některým uživatelům se totiž instaloval HTC update zvlášť a bez něj to šlo. Na řadě telefonů (typicky se stock ROM bez jakýchkoli zásahů) se ale HTC update instaluje jako jedna aktualizace s Mangem, tudíž se unlock pomocí provisioningu nezachová. 0

Jindřich Lukeš

08 | 10 | 11 18:49
Myslím, že už se to vyřešilo: http://wmmania.cz/forum/186/36295/409673/#p409673 0

jarda111

08 | 10 | 11 18:44
pokud aktualizujes mango 7720.68 tak ti aplikace budou hlasit ze ti mickosoft zrusil licenci tak vypni tel. zapni odinstaluj Connection Setup a pote ho znovu nainstaluj melo by to chodit normalne vlastni zkusenost preji uspech 0

Jindřich Lukeš

08 | 10 | 11 17:36
Connection setup je aplikace od HTC a stahuje se přímo z Marketu, ta musí jít spustit vždycky, jelikož se jedná o oficiální aplikaci. Edit: nevšiml jsem si, že máš HD2, tam je to samozřejmě jinak. 0

Matt.Murdock

08 | 10 | 11 17:31
Jel jsem PŘESNĚ podle návodu, ale při aktualizování na Mango se všechno zamklo, takže nejde spustit ani Connection setup ani U2m7720. Co jako mám teď dělat? 0

lapka

07 | 10 | 11 07:55
tak nakonec jsem zvítězil nad hmotou Cesta vedla přes hardreset a přehrání ROM. Nakonec to nebylo tak pracný, jak se zdálo. Mango mi frčí! 0

Martin_SP

06 | 10 | 11 20:53
zkusil bych celý postup jeste jednou, ale s nahráním ROM 7004, která je přiložena k článku o přehrání ROM. Ta je osvědčená a funguje diky za radu vše v pořádku se podařilo nahrát 0

lapka

06 | 10 | 11 16:56
No já nevím, chtěl jsem to zkusit. Na finální verzi žádným způsobem telefon nešáhne. 0

Jindřich Lukeš

06 | 10 | 11 15:02
A proč na Mango beta, když už je Mango final? Ta beta snad ani na Zune už nebude k dispozici 0

lapka

06 | 10 | 11 14:15
to Jindrich Lukes: Mám 7.0.7392. Zkusil jsem před chvílí starší postup na Mango Beta s použitím Provision, ale proces se zatím zasek na neustálým restartování telefonu a hlášce Error. Timeout occured while waiting for the device to reboot. Failed with code: 1. Móc príma ... 0

Butcher

05 | 10 | 11 21:32
Díky za rychlou reakci... tak parada, zatim si necham 7713 DFT 0

Jindřich Lukeš

05 | 10 | 11 21:28
bohužel nepůjde, je třeba ručně nahrát ROM . http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-prehrat-rom-na-htc-zarizeni-na-windows-phone-7/ a následně aktualizovat přes Zune. Každopadne finalní verze Mango se od té 7713 DFT v podstatě nijak neliší. 0

Butcher

05 | 10 | 11 21:25
zdravicko, na HD7 mam WP 7713 DFT... pujde mi aktualizovat prez Zune? nebo musim prvne nejak na NoDo? a kdyz, tak jak? predem diky za rady... 0

Jindřich Lukeš

05 | 10 | 11 01:08
zkusil bych celý postup jeste jednou, ale s nahráním ROM 7004, která je přiložena k článku o přehrání ROM. Ta je osvědčená a funguje 0

Martin_SP

04 | 10 | 11 22:38
Udělěl jsem další pokus o aktualizaci a zas neuspěšmě jel sem bod po bodu dle navodu, po aktualizaci na 7.1.7720 a spustění Connection Setup mi nenaběhne menu ale jen problikne černa obrazovka a vrati mě to spátky do menu při kliknutí U2M7720 to hodí hlašku odstranění programu. Hledal jsem novější verzi Connection Setup na marketu ale nic jsem neobjevil 0

Jindřich Lukeš

04 | 10 | 11 20:21
Ano, navod je ověřený, zřejmě si někde udelal chybu 0

Martin_SP

04 | 10 | 11 19:39
Zdravim, koušel jsem na HD7 přejit na mango dle navodu ,ale telefon zustal zamčený zkoušelste to někdo na tomdle typu telefonu ? 0

Jindřich Lukeš

04 | 10 | 11 16:08
Opraveno, ještě jednou díky za návod. (otestováno a funguje výborně) 0

blaha.androidak

04 | 10 | 11 15:09
U části odblokování HTC je obrázek Connection setup a U2M7720 prohozený.Mají být obráceně 0

Jindřich Lukeš

04 | 10 | 11 11:54
A kterou verzi systému máš aktualne v telefonu? 0

lapka

04 | 10 | 11 09:53
včera večer dvě hodiny, desítky pokusů a prd Ach jo ... dneska to zkusím znova. 0

Jindřich Lukeš

03 | 10 | 11 16:04
tak musíš trefit okamžik přesně mezi..Dělám to tak, že si vedle sebe otevřu okno Zune a hned vedle správce sítových karet. Kliknu na vyhledání aktualizaci počkám nějakou vteřinku a hned vedle zakážu internetový připojení. 0

lapka

03 | 10 | 11 11:51
ne ne, Zune jede, ale pořád mi to hlásí verzi 7.0 a nedaří se mi provést aktualizaci. Někdy to hlásí, že aktualizace nemohla být stažena, nějaký kód chyby, když počkám a odpojím se trochu později, stejně to dojede a ukáže to stejnou verzi. 0

Jindřich Lukeš

03 | 10 | 11 11:41
a co máš za problém, furt ti nejde Zune? 0

lapka

03 | 10 | 11 11:21
Mě se to na Omnii 7 nedaří Škoda ... 0

Jindřich Lukeš

02 | 10 | 11 10:50
Řešení nalezneš zde: http://www.1800pocketpc.com/htc-hd2-mango-update-fails-with-error-800b010a/23301/ 0

Burbon

02 | 10 | 11 09:50
Máte, prosím, někdo zkušenost s chybou 800B010A při upgrade na 7403 ? 0

jarda111

01 | 10 | 11 21:40
Pokud ti píše že,nelze zkontrolovat aktualizace,odpoj se od internetu o pár vteřin déle,musíš to zkoušet... pravda ja to zkousel asi hodkuapul a uspech byl odpojoval jsem sitovy kabel 0

blaha.androidak

01 | 10 | 11 21:36
Pokud ti píše že,nelze zkontrolovat aktualizace,odpoj se od internetu o pár vteřin déle,musíš to zkoušet... 0

jarda111

01 | 10 | 11 21:32
Aha, ptám se, jelikož mi to při odpojení napíše, že momentálně nešlo ověřit aktualizace bla bla bla... Ale teď jsem stejně zjistil, že se to stejně netýka HTC HD2 ahoj co se tyce HD2 tak to funguje mam odskouseno a mam verzi 7.10.7720.68 maximalni spokojenost 0

g52

01 | 10 | 11 21:24
Aha, ptám se, jelikož mi to při odpojení napíše, že momentálně nešlo ověřit aktualizace bla bla bla... Ale teď jsem stejně zjistil, že se to stejně netýka HTC HD2 0

Jindřich Lukeš

01 | 10 | 11 21:05
to: Jindrich Lukes Ahoj, je tento návod i pro HD2 ? pokud ano, můžeš prosím tě upřesnit/doplnit tučně označené položky? Připojte telefon k PC. Spusťte Zune. Klikněte na Nastavení/Aktualizace. 4 - Vyčkejte, až Vám Zune oznámí, že je software v telefonu aktuální. Klikněte na tlačítko Zpět. (nebo kamkoliv jinam v levém menu) 6 - Opět se vraťte do Nastavení/Aktualizace, jakmile začne Zune hledat aktualizace, zakažte internetové připojení v PC. Po chvíli se zobrazí potřebná aktualizace. Povolte internet. Standardně nahrajte aktualizaci. step 4 - Aktuální verze software telefonu: ??????? (jaká verze musí být nainstalována) step 6 - Co si představuješ pod pojmem: zakažte internetové připojení v PC? Vytáhnout kabel, vypnout modem či router nebo je to úplně jinak? díky 4) Je to jedno, proste Zune ti v poslední době ukáže při kontrole aktualizací, že je telefon aktuální, ačkoliv to není pravda. Nemá to spojitost s verzí systému. Obvykle se to ale ukazuje před aktualizací na Mango. 6) je to jedno, za zakazuju sítovej adapter, nekdo vytahuje kabel, někdo vypíná WiFi. 0

11HTC11

01 | 10 | 11 20:36
Tak zitra to zkusim a jestli to nepujde budu nasr... protoze prehrat ROM a secko tam dat Z5 makacka 0

g52

01 | 10 | 11 19:40
to: Jindrich Lukes Ahoj, je tento návod i pro HD2 ? pokud ano, můžeš prosím tě upřesnit/doplnit tučně označené položky? Připojte telefon k PC. Spusťte Zune. Klikněte na Nastavení/Aktualizace. 4 - Vyčkejte, až Vám Zune oznámí, že je software v telefonu aktuální. Klikněte na tlačítko Zpět. (nebo kamkoliv jinam v levém menu) 6 - Opět se vraťte do Nastavení/Aktualizace, jakmile začne Zune hledat aktualizace, zakažte internetové připojení v PC. Po chvíli se zobrazí potřebná aktualizace. Povolte internet. Standardně nahrajte aktualizaci. step 4 - Aktuální verze software telefonu: ??????? (jaká verze musí být nainstalována) step 6 - Co si představuješ pod pojmem: zakažte internetové připojení v PC? Vytáhnout kabel, vypnout modem či router nebo je to úplně jinak? díky 0

Jardahor

01 | 10 | 11 18:54
Dik za radu 0

Jindřich Lukeš

01 | 10 | 11 18:54
Omlouvám se za předchozí nejasnosti, 7712 je vývojářská verze Manga. Doporučuji přejít zpět na NoDo a následně se držet postupu pro zachování odblokování zařízení. 0

Magorak

01 | 10 | 11 18:51
Zdravím, tak postup u mého Mozarta proběhl naprosto v pořádku a je to funkční. Chci se ještě zeptat, zda není nějaká možnost jak ručně udělat zálohu celého systému, jako to dělá Zune? A případně, dá se nějak vrátit ke konkrétní záloze ze Zune? Kde je uložena v PC jsem našel, ale je tam vždy ta jedna poslední, tak jestli náhodou nejsou pak i někde jinde uloženy ty předchozí. Díkes 0

Jardahor

01 | 10 | 11 18:41
Já mám v telefonu verzi 7712.60 odemčenou a zune mi nabízí verzi 7720 0

Jindřich Lukeš

01 | 10 | 11 18:22
aktualizaci s číslem, které píšeš neznám. nemyslíš náhodou 7720.68? Pokud ano odkaz na návod máš v předchozím příspěvku 0

Jardahor

01 | 10 | 11 18:16
Mám dotaz ohledně aktualizace z verze 7712.60 a zachování odemčení HTC HD7 zune mi aktualizaci nabízí ale nikde jsem se nedočetl jak je to s odemčením děkuji. 0

Jindřich Lukeš

30 | 09 | 11 01:26
A co si přečíst třeba návod? http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nahrat-aktualizaci-mango-do-jakehokoliv-pristroje-s-wp7/ napíšu je jen tak ze srandy 0

MartinJ

29 | 09 | 11 22:19
Když dám teďkom v zune aktualizace, tak mi to řekne, že software je aktuální nodo to už nenabdne 0

Jindřich Lukeš

29 | 09 | 11 21:44
Nodo se ti přehraje jako první aktualizace co ti Zune nabídne, nejde ji přeskočit. 0

MartinJ

29 | 09 | 11 21:41
Můžu použít návod na Samsung Omnia 7 s verzí 7008 unlocked? Nodo sem nestihl udělat. 0

MagorX

29 | 09 | 11 12:43
no uvidime dnes vecer to zkusim znovu 0

Jindřich Lukeš

29 | 09 | 11 12:25
Ano (každopadě IP na toto vubec nemá vliv) 0

MagorX

29 | 09 | 11 12:17
jdou kupovat hry a aplikace po nahrani Mango i z CR IP adresy? 0

Jindřich Lukeš

29 | 09 | 11 11:43
tento postup funguje na všechny aktualizace již od vydaní NoDo. Resp. když bylo vydáno NoDo tak se na něj přišlo. 0

krulis

29 | 09 | 11 11:35
Díky, jede to. Jen doplním, že tento postup funguje i s verzí 7403. 0

Jindřich Lukeš

29 | 09 | 11 11:04
mrkni do toho článku ještě jednou, jen sem smazal tu poznamku o bete. 0

krulis

29 | 09 | 11 11:01
Omlouvám se, ale chápu tedy správně, pokud mám Omnii 7 a odemčený telefon - nahraju-li mango oficiální cestou přes Zune - zůstane odemčený? Díky moc. Nějak mi to z toho návodu není jasné. Ten postup pro přechod na Mango a zachování odemčení zřejmě platí pro Mango beta 2. Pokud to dobře chápu. Díky. 0

Jindřich Lukeš

29 | 09 | 11 10:07
Bohužel, zatím nevím o žádném funkčním postupu pro HTC. U Omnie7 to jde standardně. 0

evzik

29 | 09 | 11 09:38
Pochopil jsem správně, že momentálně nejde ponechat odemčení přístroje s officiálním Mangem ? Viz. červeně napsané doporučení použít neoficiální ROM. 0

Jindřich Lukeš

27 | 09 | 11 23:47
máš pravdu 0

Beban

27 | 09 | 11 23:26
Návod pro zavedení CustClear.ProvXML nefunguje... 0

Jindřich Lukeš

24 | 09 | 11 11:34
Aby to Zune aktualizoval na Mago, bude zřejmě třeba nahrát zpět NoDo. Zatím to ale není potvrzeno, jelikož Mango ještě nevyslo 0

IntoSZ

24 | 09 | 11 01:58
Zkusil jsem na jinem pc s prilozenou verzi 4.8.2134. Nevim proc na mojen nefungovalo kazdopadne - fungovat funguje ale .... stahne aktualizace ... prenese je do mobilu a pak napise restartovani telefonu ... telefon se zacne vypinat ale napise nashledanou a dal uz nic ... nerestartuje se a na pocitaci za nako dobu yjede error ze zarizeni prestalo reagovat at ho odpojim restartuji a zkusim znovu ... znovu to same ... Jeste dotaz .... az vyjde oficialni mango ... tak ho budu moct aktualizovat normalne prez zune jako jsem to delal s nodo po odemceni stim ze se mi nezamkne jelikos tam mam samsung tool ? popripade diagnosis s unlock profilem ? jestli to tak bude fungovat tak ti uz nak preziju do te doby s 7712 0

Jindřich Lukeš

23 | 09 | 11 23:16
Ano, přesně tak, již jsem to zde někde popisoval. Vždy je třeba kontrolovat správnou verzi Zune, jelikož aplikace se sama rada aktualizuje. 0

San Miguel

23 | 09 | 11 22:35
Pokud nelze spustit soubor ISVTo7720, tak je nainstalovaná novější verze Zune na PC, na které aktualizace nefunguje (aspoň mě ne). Stačilo stáhnout a nainstalovat verzi 4.8.2098 a aktualizace se spustila. 0

IntoSZ

23 | 09 | 11 14:01
Dobrej. Na Betu se mi podarilo aktualizovat bez problemu. I odemceni funguje. Ale kdyz chci instalovat na Mango 7720 tak mam smulu. Uživatel Anarchy psal : " Zdravím, prosím o radu. Samsung Omnia 7, nainstalovaná verze MANGO 7712. Stáhl jsem archiv pro instalaci MANGO 7720, odinstaloval ZUNE včetně smáznutí složky v PF, nainstaloval verzi ZUNE z přiloženého archívu, připojil tlf, zavřu ZUNE, přejdu do složky RCToRTM, spustím soubor ISVTo7720.bat jako správce, nabídne se mi spuštění, spustím - problikne DOSovske okno a nic. V čem může být zrada?? Děkuji za nápovědu." Já mám stejný problém ale stím že jemu se po nainstalováni UpdateToolu povedlo aktualizaci kdezto mne nikoliv Nemohl by mi nekdo prosím poradit ? 0

Jindřich Lukeš

21 | 09 | 11 14:56
založ si google učet, synchronizuj s WM http://wmmania.cz/clanky/navody/synchronizace-wm-s-google-uctem/ a pak ho jen pridej do WP7 0

pfemir

21 | 09 | 11 14:28
Díky, s tou uvařenou ROMkou to bude nejlepší. S těma SMS je to nemilé, i ty kontakty by mohli jít rovnou. Nevadí, budu si tedy muset založit nějaký live účet. Ještě jednou ti děkuji za ochotu, hodně si mě posunul kupředu. 0

Jindřich Lukeš

21 | 09 | 11 13:07
Pokud chceš rovnou uvařenou ROM, tak tu najdeš zde: http://wmmania.cz/clanky/rom/prehled-neoficialnich-rom-pro-htc-zarizeni-s-wp7/ a jak ji nahrát zde: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-prehrat-rom-na-htc-zarizeni-na-windows-phone-7/ Kontakty jednoduše například přes google nebo live učet, SMS a historii tam nedostaneš nijak. Zune je jen na multimedia 0

pfemir

21 | 09 | 11 12:59
Děkuji za rychlou odpověď, budu postupovat podle prvního návodu. Máš pravdu, že tady nemám přehled a budu muset studovat. Na těch WM6.5 jsem to už zmáknuté měl, tam jsem flashoval 3x do měsíce. Ale to se vždy jednalo o celou (uvařenou) ROM z XDA. Jsem si právě myslel, že v tom prvním návodě se také jedná o celou ROMku. Ještě bych se zeptal tak bokem, asi to uplně nepatří do toho vlákna, dají se nějak naimportovat kontakty, SMS a call history z WM6.5 do WM7. Četl jsem něco o outlooku, live ID apod. , ale ani jedno nepoužívám a navíc se jednalo jen o kontakty, tak se ptám jestli na to neexistuje nějaký soft . Čekal jsem, že to třeba bude umět Zune, ale nic takového jsem tam nenašel. 0

Jindřich Lukeš

21 | 09 | 11 12:08
jenže pokaždé se bavíme o jiném odemčení, v případě instalace manga se jedná o odemcení pro instalaci neoficiálních aplikací: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-odblokovat-windows-phone-7-pro-instalaci-aplikaci/ V případě nahrání ROM, což je ta na XDA. (jedná se o oficiální ROM od HTC) nesmí být zařízení odemčeno pro instalaci neoficiálních ROM: http://wmmania.cz/clanky/navody/hspl-pro-windows-phone-7/ Zjednodušeně řečeno. Pokud chceš oficiální Mango a nebudeš instalovat žádné neoficiální aplikace, nahraj si ROM z druhého odkazu. Pokud ale chceš mít zařízení odemčené i v Mangu a používat třeba navigaci apod, musís postupovat podle navodu v prvním odkaze. Tak jako tak, vidím, že zatím nemáš přehled, než se do čehokoliv pustíš doporučuju ti prostudovat všechny články co se dané problematiky týkají 0

pfemir

21 | 09 | 11 12:01
Dobrý den, od včera jsem novým majitelem HTC Trophy s WM7 (předtím jsem měl WM6.5) a musím říct, že zatím jsem hodně v rozpacích. Nikde se nadá nic nastavit ani kontakty se mi tam nepodařilo zatím dostat. Proto jsem okamžitě začal studovat jak to aktualizovat na Mango (tam to snad už bude vymakanější) a potřeboval bych troch poradit ať něco nezkoním. Našel jsem tento návod: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nahrat-aktualizaci-mango-do-jakehokoliv-pristroje-s-wp7/ , piše se tam, že se phone musí nejdříve unlocknout atd. Věřím, že bych to podle toho návodu asi dokázal udělat. Protože ale ten návod je 3 týdny starý, tak jsem pátral dál jestli není už něco novějšího a našel jsem toto: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1254384 . Jenže tady se zase říká, že telefon nesmí být unlocknutý jinak brick. Takže teď v tom mám guláš a potřeboval bych poradit podle kterého návodu postupovat, resp. které to Mango stáhnout a jaký je vůbec mezi nima rozdíl. Předem děkuji. PS: Je možné, že tyto otazky tu už padly, celou diskuzi jsem přečíst ještě nestihl, to je na dýl a já bych už strašně rád začal nový telefon používat. Pokud tomu tak je, tak se omlouvám a poprosil bych Vás, jestli by jste mi nemohli odpovědět ještě jednou. 0

elka_cz

21 | 09 | 11 10:58
Jsem trubka V tom zmatku před půlnocí jsem opoemnul tyhle tři body: Po úspěšném nahrání Manga opět spustíme aplikaci "Diagnosis", vytočíme kód *#9908#, z nabídky vybereme položku "unlock.xml" a klikneme na "Save" - Provede se odemčení. Vypneme aplikaci Diagnosis a restartujeme zařízení. Hotovo, nyní máme v telefonu 2. betaverzi aktualizace Mango určenou oficiálně pouze pro vývojáře. Nicméně když jsem je udělal teď už na RTM Mangu, funguje to. Ufffffffff, už jsem myslel, že budu celou tuhle anabázi absolvovat znovu. Díky. 0

Jindřich Lukeš

21 | 09 | 11 10:48
bohužel nejde, jde jen 7004, resp. mango odemknout jde přes aplikaci diagnosis, v podstatě je postup popsán v tom návodě, když na mango přecházíš Takže jak je možné, že když před mangem bylo odemknuto, tak po mangu aplikace nahrané před ním nejdou spustit, čili je zamknuto? Nerozumím tomu. jak píše kolega v minulem příspevku. Při aktualizaci odemceneho zařízení se musís držet postupů, které ti přenesou odemčení i do novější verze. U manga se to delá přes aplikaci diagnosis 0

kuca1982

21 | 09 | 11 10:37
bohužel nejde, jde jen 7004, resp. mango odemknout jde přes aplikaci diagnosis, v podstatě je postup popsán v tom návodě, když na mango přecházíš A to je právě ta potíž . Spustim Diagnosis, postupuju podle návodu, ale telefon zůstane zamknutý... No nic. Až nebudu mít půl dne do čeho píchnout, zkusim to přehrát celý ještě jednou 0

elka_cz

21 | 09 | 11 10:07
bohužel nejde, jde jen 7004, resp. mango odemknout jde přes aplikaci diagnosis, v podstatě je postup popsán v tom návodě, když na mango přecházíš Takže jak je možné, že když před mangem bylo odemknuto, tak po mangu aplikace nahrané před ním nejdou spustit, čili je zamknuto? Nerozumím tomu. 0

Jindřich Lukeš

21 | 09 | 11 10:01
bohužel nejde, jde jen 7004, resp. mango odemknout jde přes aplikaci diagnosis, v podstatě je postup popsán v tom návodě, když na mango přecházíš 0

elka_cz

21 | 09 | 11 09:47
proste se ti jen zamkl telefon, to je celý, musís ho zase odemknout Asi odpovídáš mi. Jak odemknu telefon s Mangem? To přece nejde? 0

Jindřich Lukeš

21 | 09 | 11 09:45
Díky za návod. Chvíli jsem se zasekl jako ostatní na spuštění aktualizace na RTM, ale povedlo se. Mám jen jeden, ale zásadní problém. Omnia se tváří, že je zamknutá... Nemůžu instalovat homebrew aplikace. Poslupoval jsem přesně podle tohoto návodu. Spustim diagnosis - GPRS Settings - vyberu Unlock - potvrdim Save, zavřu program a restartuju tel. Bohužel bez úspěchu. Budu muset udělat downgrade na 7004 a instalovat vše znovu? Na 7712 mi unlock ještě fungoval... zřejmě ano 0

Jindřich Lukeš

21 | 09 | 11 09:44
proste se ti jen zamkl telefon, to je celý, musís ho zase odemknout 0

elka_cz

21 | 09 | 11 08:54
Mám stejný problém jako kuca 1982. Udělal jsem vše podle zde zveřejněných návodů. Před Mangem jsem nastavil češtinu a zkusmo nahrál jednu homebrew aplikaci. Fungovala. po nahrání a aktualizaci Manga se přístroj tváří, že je zamčený, viz třeba tohle http://s1.proxy04.twitpic.com/photos/large/403052803.jpg Co s tím? Prosím o radu. 0

kuca1982

19 | 09 | 11 22:24
Díky za návod. Chvíli jsem se zasekl jako ostatní na spuštění aktualizace na RTM, ale povedlo se. Mám jen jeden, ale zásadní problém. Omnia se tváří, že je zamknutá... Nemůžu instalovat homebrew aplikace. Poslupoval jsem přesně podle tohoto návodu. Spustim diagnosis - GPRS Settings - vyberu Unlock - potvrdim Save, zavřu program a restartuju tel. Bohužel bez úspěchu. Budu muset udělat downgrade na 7004 a instalovat vše znovu? Na 7712 mi unlock ještě fungoval... 0

ttkloon

07 | 09 | 11 11:49
omlouvam se vyreseno 0

ttkloon

07 | 09 | 11 11:22
uz jsem to vyresil ale kdyz chci nahrat 7720 tak mi vyjede error the instalted version of zuneWMDU 4.8.2134.0 doesnt match the tool version 4.8.2098.0 nevito co stim 0

premikkoci

05 | 09 | 11 21:46
Vidím, že máš samsung focus, s tím tu bohužel moc uživatelů nemáme. Doporučuji pohledat na XDA další informace. edit: JL 0

ttkloon

05 | 09 | 11 21:19
dobrý den může mi někdo pomoct vše dělám podle návodu ale když spustím Diagnosis tak mi to neukaže soubor unlock.xml ani před instalací mango ani po ní neví někdo co s tim 0

LakyCT

05 | 09 | 11 20:29
To te chvali mne se stejne cestina na WP7 moc nelibi. Tak hodne uspechu s Mangem 0

Anachy

05 | 09 | 11 20:25
Díky za odpověď, už jsem se řešení dopátral ale asi si necham původní jazykovou verzi, vzhledem k tomu co bych vše musel vymazat a znovu instalovat budu radši procvičovat angličtinu 0

LakyCT

05 | 09 | 11 20:18
Ještě jeden dotaz nevíš kde bych stahnul původní verzi systemu NoDo, rád bych zkusil tlf dostat do české lokalizace a tak musím začít od začátku. Předem díky To ti bohuzel nepradim vzhledem k tomu, ze mas omnii 7, na HTC vim. Projdi si zde veskera fora nebo zkus patrat na xda. 0

Anachy

05 | 09 | 11 20:05
Ještě jeden dotaz nevíš kde bych stahnul původní verzi systemu NoDo, rád bych zkusil tlf dostat do české lokalizace a tak musím začít od začátku. Předem díky 0

LakyCT

05 | 09 | 11 19:55
Děkuji LakyCT rada pomohla, jen jsem musel předtím ještě jednou odinstalovat Zune jelikož se mi aktualizovalo. OK, neni zac 0

Anachy

05 | 09 | 11 19:52
Děkuji LakyCT rada pomohla, jen jsem musel předtím ještě jednou odinstalovat Zune jelikož se mi aktualizovalo. 0

LakyCT

05 | 09 | 11 19:11
Zdravím, prosím o radu. Samsung Omnia 7, nainstalovaná verze MANGO 7712. Stáhl jsem archiv pro instalaci MANGO 7720, odinstaloval ZUNE včetně smáznutí složky v PF, nainstaloval verzi ZUNE z přiloženého archívu, připojil tlf, zavřu ZUNE, přejdu do složky RCToRTM, spustím soubor ISVTo7720.bat jako správce, nabídne se mi spuštění, spustím - problikne DOSovske okno a nic. V čem může být zrada?? Děkuji za nápovědu. Uz se to tu resilo. Zkus z archivu ze slozky zune nainstalovat updatetools. a pak dej vedet jestli pomohlo. 0

Anachy

05 | 09 | 11 18:56
Zdravím, prosím o radu. Samsung Omnia 7, nainstalovaná verze MANGO 7712. Stáhl jsem archiv pro instalaci MANGO 7720, odinstaloval ZUNE včetně smáznutí složky v PF, nainstaloval verzi ZUNE z přiloženého archívu, připojil tlf, zavřu ZUNE, přejdu do složky RCToRTM, spustím soubor ISVTo7720.bat jako správce, nabídne se mi spuštění, spustím - problikne DOSovske okno a nic. V čem může být zrada?? Děkuji za nápovědu. 0

LakyCT

05 | 09 | 11 17:16
Na dvou PV (w7 x64 a x64) po tomto postupu dostávám: Error: The installed version of the tool (4.7.1404) needs to be updated to match. Zune mám z baličku, ale před ním tam byl oficiální 4.8 CZ z Windows updatu, nemáte někdo tip? Zkus odinstalovat Zune a nainstalovat znovu. S timhle jsem se jeste nesetkal. 0

kalcic

05 | 09 | 11 17:14
Na dvou PV (w7 x64 a x64) po tomto postupu dostávám: Error: The installed version of the tool (4.7.1404) needs to be updated to match. Zune mám z baličku, ale před ním tam byl oficiální 4.8 CZ z Windows updatu, nemáte někdo tip? 0

LakyCT

04 | 09 | 11 23:27
Ano, pokud meli ve slozce Zune updatewp.exe, ale ja jsem postupoval podle navodu a ten soubor jsem tam nemel. Tak cim to je? A jinak nez nainstalovanim update tools, jsem ho tam nedostal. 0

premikkoci

04 | 09 | 11 23:12
Podle zdějšího návodu provedlo úspěšně update několik uživatelů. Řekl bych, že chyba bude někde jinde než u těch souborů 0

Jindřich Lukeš

04 | 09 | 11 21:56
Jindra: ale btw..: C:\PROGRA~1\Zune\updatewp.exe /iu C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.DPI_262.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0c0a.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_040c.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0407.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0409.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0410.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0809.pks.cab C:\RCToRTM\RmProv.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.DPI_262.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0c0a.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_040c.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0407.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0409.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0410.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0809.pks.cab Ale tam byl spis problem v tom, ze ten soubor updatewp.exe ve slozce Zune vubec nebyl. Po nainstalovani Update tools, tam jiz je. Nebo aspon mne toto pomohlo. Cestu jsem v .bat vubec neprepisoval. Panové, nebudu se hádat, nemám to kde ověřit - jsem na dovolené v zahraničí. Za svým návodem si ale 100% stojím. Vše co je popsano funguje přesně tak jak má, nahrával jsem Mango již do řady zařízení. A to bez instalace update tools nebo změn bat souboru. Hned jak se vrátím, návod prověřím a otestuji. Jelikož vyšla finální verze Zune 4.8 trochu se to komplikuje, jelikož se musí několikrát zbytecne aktualizovat Zune, jinak se update telefonu nepovede. 0

Jindřich Lukeš

04 | 09 | 11 21:49
tak mi to píše zase tohle: už si nevím rady UpdateWP version 4.8.2098.0 Error: The installed version of ZuneWMDU (4.8.2134.0) doesn't match the tool version (4.8.2098.0). Děláš někde chybu a rozhodně nepostupuješ dle navodu. Tato chyba se zobrazí pokud instaluješ soubor UpdateWP do jiné verze Zune, než pro kterou je určený. Musíš vždy používat soubory z toho daného archivu. Pokud přehráváš až na Mango 7720, musíš behem procesu 2x přeinstalovat Zune a 2x nainstalovat Update WP a to vždy ten z příslušného archivu. (po odinstalaci Zune take doporucuji ruzne smazat soubory, které zbydou ve složce Program Files/Zune. Ohledne dalších problému se zalohováním a podobne. Přečti si ten návod pořadně! Vše je tam popsano. Zatím vše vypadá jen na tvou nepozornost. 0

premikkoci

04 | 09 | 11 00:10
No moc jste mě nepochopili. Používám primárně macbook pro a tam mě nešlo udělat update na mango vůbec. Tak jsem to začal dělat na desktopu s nativníma windows a vše šlo v pohodě, ale jak jsem spustil updatewp.exe, tak se nechtěla udělat záloha pomocí tohoto programu, tak jsem přehrál fw na 7004 a následně dělal updaty přes zune a tím jsem měl v pc nějakou zálohu a ejhle pak už vše šlo. 0

Balrog

03 | 09 | 11 23:38
Tak synchronizace proběhla a stejně nic pořád to samé 0

LakyCT

03 | 09 | 11 23:31
Zaloha se ti udela automaticky pri aktualizaci pres Zune. 0

Balrog

03 | 09 | 11 23:18
zkoušel jsem přeinstalovat skoro vše a nic.Zálohu nemám jak se dělá?normálně v Zune? 0

premikkoci

03 | 09 | 11 23:15
Zkus přeinstalovat pár těch programů, co je k tomu potřeba. Máš nějakou zálohu na tom telefonu? Teď jsem si vzpomněl, že jsem musel mít nějakou starší zálohu, aby se mě vytvořila ta nová. 0

Balrog

03 | 09 | 11 23:13
Mám OS verzi 7.0.7392.0 0

LakyCT

03 | 09 | 11 23:11
Tak to postupujes dobre...a nyni mas jakou verzi v HD7? 0

Balrog

03 | 09 | 11 23:08
Mám HD7 a je odemčený takže podle tohoto: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nahrat-aktualizaci-mango-do-jakehokoliv-pristroje-s-wp7/ Jestli jsem to pochopil dobře tak musím mít první: Jak nahrát 2. betaverzi (7712) aktualizace Mango - standardní univerzální postup dle Microsoftu abych pak udělal přechod na Mango s češtinou aby mi šel Navigon a měl jsem HD7 odemknuté 0

LakyCT

03 | 09 | 11 23:04
Podle kteryho navodu postupujes? 0

Balrog

03 | 09 | 11 22:49
jj celý den už dokola a už si nevím rady,pořád mě brzdí to ověření zařízení a zálohování nepustí mě to dál 0

premikkoci

03 | 09 | 11 22:43
Prošel sis celé téma? Pamatuji se, že podobný problém mělo pár lidí. Dokonce i já, ale už si nepamatuji, jak jsem to vyřešil. 0

Balrog

03 | 09 | 11 22:41
tak mi to píše zase tohle: už si nevím rady UpdateWP version 4.8.2098.0 Error: The installed version of ZuneWMDU (4.8.2134.0) doesn't match the tool version (4.8.2098.0). 0

LakyCT

03 | 09 | 11 22:29
Díky,ale mě to nepomohlo stejně mi to nejde?Max. ještě zkusím nahrát tu verzi Zune co je k tomu souboru Update tools,ale pochybuju že to půjde V PC prave musis mit nainstalovanou tuhle verzi Zune, starou z PC odinstaluj na nainstaluj tuhle prilozenou, presne podle navodu jak pise Jindra. Jen navic je potreba nainstalovat ten Update tools, aby byl soubor updatewp.exe ve slozce C:\Program files\Zune 0

Balrog

03 | 09 | 11 22:15
Díky,ale mě to nepomohlo stejně mi to nejde?Max. ještě zkusím nahrát tu verzi Zune co je k tomu souboru Update tools,ale pochybuju že to půjde 0

LakyCT

03 | 09 | 11 22:00
Tak nějak nemůžu najít archiv se Zune a nemáte přímý odkaz?díky http://wmmania.cz/soubor/1251/ tam je Zune i Mango. 0

Balrog

03 | 09 | 11 21:52
Tak nějak nemůžu najít archiv se Zune a nemáte přímý odkaz?díky 0

LakyCT

03 | 09 | 11 21:34
Taková blbá otázka kde najdu: Update tools a pomůže i mě v mém problému?co jsem psal?díky V archivu ve slozce Zune. 0

LakyCT

03 | 09 | 11 21:33
Malovani: Ja ti rozumim a chapu, ale mne to takhle pomohlo, s tou verzi Zune co je prilozena, tam ve slozce chybel soubor updatewp.exe, ten se doinstaloval, jak jsem jiz popisoval. v batchy jsem nic nemenil a funglovalo to. 0

Balrog

03 | 09 | 11 21:30
Taková blbá otázka kde najdu: Update tools a pomůže i mě v mém problému?co jsem psal?díky 0

Malovanicko

03 | 09 | 11 21:21
Laky:jasný tomu všemu rozumím ale v původním scriptu se ten updatewp neměl na co odkázat pokud teda cd nebylo předtím nastaveno na C:\PROGRA~1\Zune\ 0

LakyCT

03 | 09 | 11 21:16
Ale tam byl spis problem v tom, ze ten soubor updatewp.exe ve slozce Zune vubec nebyl. Po nainstalovani Update tools, tam jiz je. Nebo aspon mne toto pomohlo. Cestu jsem v .bat vubec neprepisoval. 0

Malovanicko

03 | 09 | 11 21:12
Jindra: ale btw..: C:\PROGRA~1\Zune\updatewp.exe /iu C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.DPI_262.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0c0a.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_040c.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0407.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0409.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0410.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0809.pks.cab C:\RCToRTM\RmProv.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.DPI_262.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0c0a.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_040c.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0407.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0409.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0410.pks.cab C:\RCToRTM\Diff-7.10.7718.66-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.Lang_0809.pks.cab 0

Malovanicko

03 | 09 | 11 21:09
Jindra:Já už cestu psal 0

Jindřich Lukeš

03 | 09 | 11 21:06
LakyCt: Problém není nebo nemusí být v update toolu spíš ten script je napsanéj blbě.. Třeba rozumíte wp7 více než já ale sorry ale blbý batch file fakt napsat umím... Pokud je problém v souboru, který zminujes, mužeš sem prosím pro ostatní dát upravený soubor? A cestu kam jej nakopírovat? U mě jsem tento problém odstranil přeinstalovaním Zunena verzi, která je v archivu. 0

LakyCT

03 | 09 | 11 20:47
LakyCt: Problém není nebo nemusí být v update toolu spíš ten script je napsanéj blbě.. Třeba rozumíte wp7 více než já ale sorry ale blbý batch file fakt napsat umím... Koukal jsem na to a mel jsem stejny problem. Vse jsem delal dle navodu + nainstaloval jsem update tools a vse jelo v pohode. 0

Malovanicko

03 | 09 | 11 20:35
LakyCt: Problém není nebo nemusí být v update toolu spíš ten script je napsanéj blbě.. Třeba rozumíte wp7 více než já ale sorry ale blbý batch file fakt napsat umím... 0

LakyCT

03 | 09 | 11 19:04
Zkoušel jsem to na Maozartovi s Mango Beta2, ale jenom na chvilku probliklo DOSovský okno a pak nic. Kde je chyba? nainstaluj update tools, je prilozenej v archivu 0

Balrog

03 | 09 | 11 18:30
tak se snažím nahrát 2. betaverzi (7712) aktualizace Mango a zároveň zachovat odemčení zařízení HTC a skončím když mi telefon napíše že ho mám připojit k Zune a pak reinstalovat,ale i když to pořád zkouším tak nic.Nevím kde je chyba?Tohle mi o pořád píše a mám vše podle návodu: Checking if your phone is dev unlocked... Failed. Please try the following 1) Connect the phone 2) Launch Zune software and wait for it to connect to the device 3) Close Zune software 4) Restart the tool. 0

BohuslavJedinak

03 | 09 | 11 10:04
Zkoušel jsem to na Maozartovi s Mango Beta2, ale jenom na chvilku probliklo DOSovský okno a pak nic. Kde je chyba? 0

BohuslavJedinak

03 | 09 | 11 10:03
M 0

premikkoci

02 | 09 | 11 16:48
MagorX: Ano zůstanou otevřené pokud nedojde k updatu přes Zune Neplácej hlouposti. Soubor unlock.xml bude mít v telefonu do té doby, než si ho sám smaže nebo neudělá hardreset. Takže odemčenou omnii bude mít pořád. Změnit by se to mohlo, pouze kdyby tomu zábranil microsoft. No a zatím to nevypadá, že bych chtěl úplně neoficiální odemčení zničit. 0

Malovanicko

02 | 09 | 11 15:11
MagorX: Ano zůstanou otevřené pokud nedojde k updatu přes Zune 0

MagorX

01 | 09 | 11 23:48
Omnia 7 unlock po restartu zustane porad unlock? 0

milennium

01 | 09 | 11 09:42
Verze 7730.68 je verze která byla dodána některým výrocům pro testování jejich přístrojů. Je to prý verze OEM a nemusí obsahovat věci které jsou a které budou ve finální verzi. Tou je mimochodem opravdu verze 7720.500 a výš. Tato verze totiž byla novém přístroji Mazza od HTC. Ale osobně si myslím, že verze kterou si budeme nahrávat do našich přístrojů bude mít zase jiný build. Necháme se překvapit... 0

Jindřich Lukeš

31 | 08 | 11 19:58
odkaz nejde 0

premikkoci

31 | 08 | 11 19:31
To začíná. Začíná se mluvit o wifi tetheringu, integraci skypu. Tak jsem nakonec zvědavý jak to bude vypadat. Btw funguje někomu tento odkaz http://beta.windowsphone.com/marketplace ? Používám windows phone connector for mac a dneska vyšla nová verze s podporou manga a je tam dále položka app marketplace, no a když na to kliknu, tak mě se mě otevře tento odkaz. Bohužel se mě nic nenačte. 0

Jindřich Lukeš

31 | 08 | 11 19:25
No uvidíme, začíná v tom být trochu zmatek. 0

premikkoci

31 | 08 | 11 18:27
Možná se to píše na zahraničních webech, ale když se nad tím zamyslíš, tak je to nesmysl, protože RTM má podporovat skryté wifi sítě a to právě 7720.68 nepodporuje. Podporuje je až build 7720.500, takže bych o tomto buildu mluvil jako o RTM. 0

Jindřich Lukeš

31 | 08 | 11 17:29
7720.68 je RTM. Alespoň se to na všech webech píše. Např.: http://www.engadget.com/2011/08/14/windows-phone-mango-rtm-leaks-into-the-wild-offers-tropical-swe/ 0

premikkoci

31 | 08 | 11 16:20
7720.68 neni RTM ani žádný finální build! RTM má podporovat skryté sítě a 7720.68 je nepodporuje, krom toho, že na některých zařízení bývá k vidění build 7720.500. 0

mydyingbride

31 | 08 | 11 11:25
A jsou někde informace o novinkách v poseldní verzi 7720 oproti beta 2 verzi 7712? Nebo je tu někdo, kdo by to sepsal? 0

Jindřich Lukeš

31 | 08 | 11 10:44
- Tethering nemá být součástí přímo Manga, ale až nějaké nasledné aktualizace - vlastní vyzvánění se přidávají přes Zune (je to tak logické, stejně musíš přes Zune dostat do telefonu hudbu) - skryté sítě už by v RTM verzi fungovat měly, nemám ale možnost vyzkoušet. Klidně si vzpomeň i na další funkce, každopadně já (ani další velké weby o WP7) žadné informace o tom, že by finální verze Manga měla obsahovat něco, co tam teď (7720) není, nemám. A hlavně, verze 7720.68 je RTM, tedy verze, která byla odeslána na doladění výrobcům, jakmile se tak stane, bude verze uvolněna veřejně. Výrobci tam určitě žádné funkce doplňovat nebudou, jen tam dají svůj sw. Pokud máš ale jiné informace než já, uveď prosím zdroj. 0

milennium

31 | 08 | 11 10:37
Třeba: Tethering, a nebo připojování ke skrytým sítím, přidávání vlastních zvuků (přímo v přístroji) a určitě by se jich našlo i víc. 0

Jindřich Lukeš

31 | 08 | 11 00:19
které? 0

milennium

31 | 08 | 11 00:13
Jen bych chtěl doplnit, že tato verze RTM 7720.68 není finální. Chybí v ní pár věcí a to podstatné věci. Finální verze je 7720.200 0

LakyCT

30 | 08 | 11 23:08
Tak to je po mne Dekuji za info...zatim zustavam u 7713 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 23:03
OK, a dostanu ted do telefonu 7712, kdyz tam mam 7713? dekuju za strucny navod Hadam spravne, ze budu muset zacit od zacatku od 7004 abych mel zarizeni odemcene, atd,........? a potom aktualizovat pres zune az na verzi 7712 a po te pouzit tento navod? Přesně tak, nasel si to správně. 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 23:03
Jindro: A exe se ti odkazovalo na co?? mi chceš říci že v cmd je funkcionalita updatewp přímo zakomponováná nebo se ti to nějak tam podařílo doplnit? Pokud ano tak jsi frajer, ale pro většinu nás normálních doporučuju hodit string, který jsem psal niže. a o kterém souboru se přesně bavíš? Update na 7720 nebo na 7712 ? 0

LakyCT

30 | 08 | 11 22:22
OK, a dostanu ted do telefonu 7712, kdyz tam mam 7713? dekuju za strucny navod Hadam spravne, ze budu muset zacit od zacatku od 7004 abych mel zarizeni odemcene, atd,........? a potom aktualizovat pres zune az na verzi 7712 a po te pouzit tento navod? 0

Malovanicko

30 | 08 | 11 22:21
Jindro: A exe se ti odkazovalo na co?? mi chceš říci že v cmd je funkcionalita updatewp přímo zakomponováná nebo se ti to nějak tam podařílo doplnit? Pokud ano tak jsi frajer, ale pro většinu nás normálních doporučuju hodit string, který jsem psal niže. 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 22:19
LakyCT: Rozumím, já pouze reagoval na ten návod, který má bohužel chybu ten návod chybu nemá, včera jsem to přesně takto provedl naprosto bez problémů. 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 22:17
jen se zeptam nemel byt v mangu silverlight? ja teda napriklad na srance http://www.ilikebike.cz video nepustim hodi mi to do at si ho doinstaluju nn, silverlight ani v Mangu zatím není podporován 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 22:17
V zarizeni mam Mango verzi 7713, a ne 7712. Ale to predpokladam, ze snad neni ta chyba. To samozřejmě je chyba. Neoficiální ROM nejde aktualizovat přes Zune, ty verze do článku nepíšu jen tak ze srandy. 0

Malovanicko

30 | 08 | 11 22:11
LakyCT: Rozumím, já pouze reagoval na ten návod, který má bohužel chybu 0

LakyCT

30 | 08 | 11 22:05
Dobrý večer ve spolek, bohužel zde daný batch file má, chybu jelikož updatewp se nemá na co odkazovat . Updatewp.exe je spustitelná aplikace programu Zune. Tudíž stačí upravit bat soubor a přidat na začátek C:\PROGRA~1\Zune\updatewp.exe /iu a poté definovat cestu k .cab souborům. To je vše. Za mě to proběhlo cca za 15minut. Nová verze systému je 7720. Mějte se Staci nainstalovat Update tools v prilozenem archivu a spusti se aktualizace...to jsem vyresil. Ted mam problem ze pri konecne fazi mi to vyhodi chybu 80180048 a jsem zpet na verzi 7713. Nevim vubec co s tim, zatim hledam na guglu. 0

Malovanicko

30 | 08 | 11 22:00
Dobrý večer ve spolek, bohužel zde daný batch file má, chybu jelikož updatewp se nemá na co odkazovat . Updatewp.exe je spustitelná aplikace programu Zune. Tudíž stačí upravit bat soubor a přidat na začátek C:\PROGRA~1\Zune\updatewp.exe /iu a poté definovat cestu k .cab souborům. To je vše. Za mě to proběhlo cca za 15minut. Nová verze systému je 7720. Mějte se 0

kul1k

30 | 08 | 11 21:58
jen se zeptam nemel byt v mangu silverlight? ja teda napriklad na srance http://www.ilikebike.cz video nepustim hodi mi to do at si ho doinstaluju 0

LakyCT

30 | 08 | 11 21:03
V zarizeni mam Mango verzi 7713, a ne 7712. Ale to predpokladam, ze snad neni ta chyba. Vypsala se mi chyba: updatewp neni nazvem vnitrniho ani vnejsiho prikazu, spustitelneho programu nebo davkoveho souboru. Musel jsem jeste nainstalovat Update tool z archivu. Aktualizace se rozebehla, probehl restart zarizeni, ale potom mi to vypsalo ERORR code: 80180048, instalace aktualizace bitove kopie se nezdarila z duvodu chyby. Nevim, kde delam neco spatne. 0

LakyCT

30 | 08 | 11 20:58
Tak jsem se pustil do aktualizace finalni verze manga podle navodu. Vse delam jak tam je popsano a pri spousteni souboru jako spravce mi jen problikne cerna dosova obrazovka a dal se nic nedeje. Nevite kde by mohla byt chyba? spatná verze Zune? Nene, Zune mam v PC to co tam ma byt, kdyz spustim to co je prilozene v archivu, tak mi to napise, ze mam aktualni verzi. 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 20:56
Je 7720 skutečně finální verze nebo bude další? Nemám na mysli dodatečné úpravy HW výrobců a operátorů. A pokud ano, půjde dále aktualizovat oficiálními update přes Zune? Díky. 7720 je RTM, tedy verze, která byla odeslána výrobcům, kteří si tam doplní vlastní sw. (HTC Hub apod.). Jak to bude s aktualizaci na oficiální verzi, zatim nikdo neví. 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 20:55
Tak jsem se pustil do aktualizace finalni verze manga podle navodu. Vse delam jak tam je popsano a pri spousteni souboru jako spravce mi jen problikne cerna dosova obrazovka a dal se nic nedeje. Nevite kde by mohla byt chyba? spatná verze Zune? 0

rybioko

30 | 08 | 11 20:50
Je 7720 skutečně finální verze nebo bude další? Nemám na mysli dodatečné úpravy HW výrobců a operátorů. A pokud ano, půjde dále aktualizovat oficiálními update přes Zune? Díky. 0

LakyCT

30 | 08 | 11 20:44
Tak jsem se pustil do aktualizace finalni verze manga podle navodu. Vse delam jak tam je popsano a pri spousteni souboru jako spravce mi jen problikne cerna dosova obrazovka a dal se nic nedeje. Nevite kde by mohla byt chyba? 0

kozlik

30 | 08 | 11 19:30
OK dekuji za Vasi odpoved 0

Jindřich Lukeš

30 | 08 | 11 19:21
ano v tom návodu jsem to napsal. 0

kozlik

30 | 08 | 11 19:04
Pokud spravne chapu, tak podle prvniho navodu, kdyz jiz mam HD7 odemcenou, s navigonem, cestinou a programy, tak po aktualizaci budu mit 7720.68 a vsechny programy vcetne navigonu a cestiny zustanou? Dekuji za info 0

premikkoci

26 | 08 | 11 20:22
update na 7720.68 0

Jindřich Lukeš

26 | 08 | 11 12:37
Který návod na XDA máte na mysli? 0

premikkoci

26 | 08 | 11 11:34
Když budeš instalovat mango, tak se ti prvně nainstaluje 7403, pak 7712 a pak můžeš nahrát 7720.68. Návod na instalaci mango i češtinou najdeš zde na fóru, ale jestli je tu i návod pro 7720.68 to teď netuším. Já to dělal podle xda. 0

EmperorB

26 | 08 | 11 06:31
Zdravím jen malá otazecka když pojedu podle návodu tak tam budu mít verzi 7761 půjde pak jen aktualizovat na 7720.68?? Nebo musím podle jiného návodu co je na xda?? Díky za odpověd 0

Jindřich Lukeš

19 | 08 | 11 19:09
problém by být neměl, ale ozkoušené to nemám, jelikož mám všude W7 0

lapka

19 | 08 | 11 18:48
Ahoj, dá se použít postup pro telefony Samsung použít i na notebooku s operačním systémem Windows XP? Nebo je potřeba Windows 7? Díky. 0

Jindřich Lukeš

15 | 08 | 11 11:35
POdle navodu jsi očividně nepostupoval správně, jelikož jinak by se ti zařízení nezamklo. Pokud si ho mel odemcené v NoDu a měl aplikovánu úpravu proti opětovnému zamčení, Mango se odemklo způsobem, že sis pripravil ten soubor do příslušné složky a pak jsi spustil aplikaci na nastavení připojení od HTC. Teoreticky by ti ten soubor měl v telefonu zůstat, tak zkus aplikovat opetovně poslední část toho návodu. 0

junm

15 | 08 | 11 11:23
Ahoj, ta i kdyz si myslim ze jsem postupoval podle navodu, tak se mi WP7 znovu zamkl. Mam Mango Beta. Lze nejak znovu odemknout telefon s mangem, nebo musim nahrat puvodni romku a postupovat dle navodu v postupnych krocich pres vsechny aktualizace? Dekuji za pomoc. M 0

Jindřich Lukeš

02 | 08 | 11 22:02
Ano,neměl by to být problém 0

blaha.androidak

02 | 08 | 11 16:38
Lze tento postup použít i pro Brandovaný telefon(HTC 7 Trophy -GE Vodafone)? 0

herm

02 | 08 | 11 12:32
Použil jsem "postup nevyžadující odemčené zařízení" a po spuštění provision.exe mě to vykopne na chybu 800704DD, i když ho spouštím "jako admin" (viz. třeba http://forums.create.msdn.com/forums/t/85879.aspx). Pro spuštění je tedy nutné u tohohle exáče být přihlášen jako skutečný admin. Na ostatní činnosti stačí být přihlášen pod obyčejným účtem. To pro případ, že by se s tím někdo setkal. 0

jerdnok

01 | 08 | 11 09:04
Tak VYRESENO!! Byla to hrozna volovina, vyreseno podle tohohle: http://support.microsoft.com/kb/2468307/en-us 0

jerdnok

01 | 08 | 11 00:29
Je mi to jasny, jeste zitra zkusim jine PC, ale mam trochu obavy...;( to se mi musi stat zrovna dnes, kdy MS zpristupnil nakupy z Marketplace, z CR. ;( 0

Jindřich Lukeš

01 | 08 | 11 00:13
no ozkoušený postup je tento: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nahrat-aktualizaci-mango-do-jakehokoliv-pristroje-s-wp7/ Těžko radit, jiné postupy nemám ověřené... 0

jerdnok

31 | 07 | 11 23:07
Nn, jine PC bohuzel nemam k dispozici... Tak jsem provedl i hardreset a situace je uplne stejna... Pri update jsem postupoval podle tohohle: http://windowsphonehacker.com/articles/how_to_get_mango_beta_2_for_nondevelopers-07-31-11 nevim, jestli to uz nekdo zkousel. 0

Jindřich Lukeš

31 | 07 | 11 23:01
Zkoušel jsi telefon připojit k jinému PC? Jinak vyresetováním myslíš Hard reset? 0

jerdnok

31 | 07 | 11 22:42
HELP Hoj, mam trochu problem, delal jsem aktualizaci na Mango pro nonDEV, probihala celkem dobre, nainstaloval se prvni update a mela nasledovat samotna aktualizace na Mango, jenze ouha, po restartu mi Zune zahlasilo, ze není mozne se k telefonu pripojit, ze mam telefon restartovat a zkusit to znovu, to jsem udelal, ale bohuzel nic.... Vyzkousel jsem uplne vsechno, telefon jsem vyresetoval, zkusil i stare Zune, ale porad stejna hlaska, PC je naprosto v pohode, telefon taky funguje, ale proste ho za boha nepripojim, resp. nejak ho zrejme PC vidi, ale nemuzu v Zune nic... Mam HTC Trophy. PROSIM O RADU! 0

Jindřich Lukeš

30 | 07 | 11 00:30
to je v poradku, je třeba vypnout Zune. Soubory jsou obvykle přejmenované, je nutné je přejmenovat zase zpet, orientuj se podle velikosti souboru. 0

ferry156

29 | 07 | 11 21:19
ve složce 00 mám soubory úplně jiný než jsem tam dával. nějak mi to nefunguje ale v pc to tam je ale jen když vypnu zunu 0

Jindřich Lukeš

29 | 07 | 11 20:52
My Documents/Zune/Content/0400/00 Popř. jiný soubor ve složce 0400 0

ferry156

29 | 07 | 11 20:10
mohl by mi někdo dát radu,nemohu do telefonu před mangem dostat ten soubor CustClear.proxml. windows phone device manager mi nefunguje,a když připojím telefon přes ten program jako usb tak ten soubor v telefonu nenajdu abych ho vložil do windows.používám touchxplorer.jde to ještě jinak?děkuji 0

Jindřich Lukeš

28 | 07 | 11 19:35
Zda máte Mango odemčené poznáte jednoduše spuštěním jakékoliv neoficiální aplikace, pokud pujde, je odemčeno. Jinak instaluji normálně přes Tom Xap instaler. 0

evzik

28 | 07 | 11 17:36
Mám dojem, že Tom Xap installer pro Mango aktualizace nefunguje a aby to proběhlo přes aplikaci Application Deployment, tak tam musí být nahrána poslední verze Windows Phone Developer Tools. A ještě se zkus podívat, zda po instalaci Manga máš v tom posledním Zune ten telefon správně přihlášen. Už se mi stalo, že to vypadalo, že je telefon přihlášen a přitom nebyl správně nakonfigurován. Psalo to něco jako host sync. 0

DvMarcel

28 | 07 | 11 14:54
Mám stejný problém jako Kapuc.... když si chci nahrát aplikaci tak nelze ... mám v pc ještě ChevronWP7 kterým jsem telefon odemkl když připojím telefon k pc tak chevron ukazuje že telefon můžu z5 zamknout ale když chci nahrát aplikaci tak to prostě nejde a naskočí tam to stím Zune a lock screen 0

Kapuc

26 | 07 | 11 14:25
Jak už jsem psal moje aktualizace na Mango proběhla OK , ale chtěl jsem do telefonu nahrát (jako před Mangem) nějakou aplikaci, ale bohužel to nešlo nevite někdo co s tím ??? Samsung Omnia 7 zune zapnuté display odemčený http://www.q3.cz/images/79sshot_275.png http://www.q3.cz/images/74sshot_276.png z návodu na Mango se má potvrdit SAVE ale text se opakuje je to správně ? http://www.q3.cz/images/24P1230022.jpg diky za radu ... 0

Jindřich Lukeš

23 | 07 | 11 00:32
s IE jsou na WMM bohužel problémy, ale již se řeší. Dvojité vložení nevadí, spíš jde o to nejdříve hledat a pak se teprve ptát, at se tu netopíme v opakovaných dotazech stale dokola. (někdy odpovídam několikrát denně na stejnou věc v jiných vlaknech) 0

junm

23 | 07 | 11 00:25
Omlouvam se za dvojite vlozeni. Snazil jsem se wmmanii otevrit v IE 9 a je s tim dost problem a prispevek se mi nepodarilo ulozit. Diskuzi samozrejme projdu a promin ze jsem se trochu blbe ptal dvakrat. Nebyl to umysl. Chrome otevira WM lepe. MIlos 0

Jindřich Lukeš

22 | 07 | 11 00:36
Řeší se to tu celý dnešní den v několika vlaknech, co kdyby si obětoval 2 minuty čtení? Hned by ti bylo vše jasné. Stačí nahrát starší ROM s WP7 verze 7004. Vše potřebné najdeš zde: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-prehrat-rom-na-htc-zarizeni-na-windows-phone-7/ 0

junm

21 | 07 | 11 23:44
Pristroj bych klidne odemkl, ale nahralo se mi tam NoDo v dobe kdy jsem to neresil a ten nevim jak udelat downgrade... 0

premikkoci

21 | 07 | 11 23:42
Jednoduše přehaj ROM na základní 7004... Příště zkus aj projít fórum... Ušetříš čas 0

junm

21 | 07 | 11 23:28
Ja bych ho i odemkl, ale kdyz jsem to jeste neresil tak jsem nahral NoDo a ted nevim jak to vratit aby odemceni bezelo... M 0

junm

21 | 07 | 11 22:45
Ja bych si WP7 i odemkl, ale nejak nevim jak. V dobe kdy jsem to jeste neresil jsem nahral NoDo a ted nevim jak ponizit verzi na puvodni abych mohl odemknuti aplikovat. M 0

Jindřich Lukeš

21 | 07 | 11 20:24
zdravim,odemkl jsem telefon,zabranu proti zamknutí aplikoval,mám dělat hard reset telefonu po aktualizacích no do a mango? a hlavně nezamkne se to po první aktualizaci? Nech to aktualizovat dle pokynu, tam o HR nic není....tzn odemčení ti zustane i v NoDu i Mangu. V Mangu je ale ještě třeba drobná uprava. 0

premikkoci

21 | 07 | 11 19:52
Jo musíš... Pokud teda chceš, abys měl zařízení opět zamknuté 0

ferry156

21 | 07 | 11 19:24
zdravim,odemkl jsem telefon,zabranu proti zamknutí aplikoval,mám dělat hard reset telefonu po aktualizacích no do a mango? a hlavně nezamkne se to po první aktualizaci? 0

Kapuc

21 | 07 | 11 18:28
Podle návodu vše funguje Mango Beta funkční , jen drobnost jak se píše že nefungují data , tak restart problém neřešil a psalo to chybu error code 80072FA8 pomohlo v nastavení sítě zadat do APN text : internet (mám O2 jako operátora) mám Samsung Omnia 7 16GB ( dovoz neměcko T-mobile) jinak díky adminovi za kvalitní návody ... 0

Jindřich Lukeš

21 | 07 | 11 08:58
Tento postup nemám ověřený, pochází z diskuze na XDA (můžeš se tam podívat najdeš určitě řadu alternativ), kde ho popisují jako funkční.. Každopádně doporučuji zařízení odemknout, má to řadu výhod. 0

junm

20 | 07 | 11 22:57
Ahoj, dostal jsem se k chybe: Error: Update device d294a3a1 - 9c20a03f - 11ffe7c4 - 86fb688a Complete with error code: 800704DD, error message: Doçlo k neoźek van‚ chybŘ. Nemá s tím již někdo zkušenost? Zařízení nemám odemčené, proto jsem použil Provosion, ale zálohu se mi nedaří provést Děkuji Miloš 0

Jindřich Lukeš

20 | 07 | 11 18:29
V návodu máš stručný postup i pro neodemčená zařízení. V podstatě se jedná o totožný postup, pouze použiješ jeden jiný soubor. 0

ferry156

20 | 07 | 11 17:29
zdravím mám Mozarta s no-do ale není odemčený půjde tam mango? V návodu je i pro neodemčené ale když čtu níž tak zas ten unlock 0

premikkoci

19 | 07 | 11 17:43
Trošku nechápu, co máš za problém s tím kopírování? Normálně dáš copy a pak to vložíš, tam kde máš. Zkus to diagnosis odinstalovat a znovu nainstalovat. 0

sikicek

19 | 07 | 11 13:27
Chtěl bych se zeptat jak mám na omnii 7 zkopírovat v WP7 root tools unlock.xml jelikož v nabídce nemám nic pro kopírování. Dále bych se chtěl zeptat jak mám aktualizovat diagnosis? Mám verzi 0103. Děkuji. 0

ToPaS

14 | 07 | 11 01:11
super navody/clanky!....diky moc 0

Anachy

11 | 07 | 11 18:23
Ne-e ta mi tam chybela, kupoval jsem tlf z srn pro nemeckeho t-mobile. 0

premikkoci

11 | 07 | 11 18:05
Network Profile jsem měl v telefonu hned při prvním spuštění... Vy ne? 0

Anachy

11 | 07 | 11 17:52
Na data je dobra utilitka z "marketplacu" network profile. také jsem mel trochu problemy s daty napr. mms ale po naintaslovani teto utilitky a nastaveni prislusneho operatora vse OK 0

Anachy

11 | 07 | 11 17:50
Dekuji "Likimu" velice trefne osvetlil to co jsem mel na mysli. 0

Herbik

11 | 07 | 11 17:45
Tak jsem pořídil rozběhnout Mango na odemknuté Omnii 7,ale bohužel nejdou data,jen wifi. Máte radu kde co upravit? Edit: Tak už jsem na to přišel. Stačí vytvořit APN. A už to jde. 0

premikkoci

09 | 07 | 11 13:02
Na nějakém fóru jsem četl, že se nějaký borec ptal v prodejně HTC v praze, jak to bude s češtinou pro současné HTC zařízení. Dostal celkem kladnou odpověď, prej to tam bude stačit donést a oni mu přehrají ROM.... Bohužel to neni nijak potvrzené... 0

Jindřich Lukeš

08 | 07 | 11 23:18
no zatím je to ve hvězdách (50 na 50). Zaleží jak to bude Microsoft odlišovat (stará a nová zařízení) 0

LIKI

08 | 07 | 11 23:11
asi myslel to ze cz jazyk bude v novsich telefonoch a tu roomku ci bude mozne dat do telefonu.mango+cz jazyk 0

Jindřich Lukeš

08 | 07 | 11 13:53
ted nerozumim, k cemu by to bylo dobre. zkus trochu vysvetlit jak to myslíš. 0

Anachy

08 | 07 | 11 12:36
Děkuji za upřesnění. Třeba vyjde po oficiálním uvedení manga nová verze upgrade pro ROM. 0

Jindřich Lukeš

08 | 07 | 11 11:36
Pokud přehraješ ROM nějakou starší, která Mango nemá, tak o něj zase přijdeš 0

Anachy

08 | 07 | 11 09:55
Promiň asi jsem se špatně vyjádřil, zajimá mne když jsem nainstaloval aktualizaci mango a teď bych dle popisu , který je uveden na příslušném vláknu přehrál ROMku (verze z loňského roku Cetus_europe.....) co to provede s telefonem, ale asi by to nemělo mít žádnou souvislost ?? 0

Jindřich Lukeš

07 | 07 | 11 19:39
nerozumím otázce, co bys chtěl dělat po instalaci Manga? 0

Anachy

06 | 07 | 11 15:36
Sorry za muj predchozi dotaz ohledne cestiny, jiz jsem zde samozrejme nasel postup prehrati ROMky , jen by mne zajimalo kdyz bych to ted po instalaci Manga udelal co to provede? 0

Anachy

06 | 07 | 11 11:19
Co se tyce cestiny pro system, predpokladam ze neoficialni cestou nekdo flash pro ROMku urcite udela?? JInak moc dekuji za perfektni navod pro instalaci MANGA, 0

prorrokrakk

06 | 07 | 11 10:44
Tak nakoniec to preslo a ide to, dakujem Vam !! 0

Jindřich Lukeš

05 | 07 | 11 20:12
100% ANO 0

Anachy

05 | 07 | 11 19:59
Diky za upresneni neco takoveho jsem si myslel. Ale ty ostatni vylepseni stoji za tu aktualizaci. 0

Jindřich Lukeš

05 | 07 | 11 19:50
čeština zatím v systému není, bude až na podzim (navic pouze pro nová zařízení, která přijdou rovnou s Mangem) 0

Anachy

05 | 07 | 11 19:30
Jsme tak trochu zacatecnik, ale povedla se mi aktualizace WP7 na Mango v samsungu omnia 7 na prvni pokus. Jen tak trochu tape jak tam dostat cestinu? Kopnete do mne nekdo! Moc dekujie 0

premikkoci

05 | 07 | 11 18:11
Je potřeba mít zařízení odemčené a verzi OS 7392, dále nainstalovaný WP7 root tools v0.5., Diagnosis aplikace (verzi 1xxx, zjistíte vytočením čísla ##634#) Poté si stáhnete tento XAP: http://www.edisk.cz/stahni/38910/New_SMS_unlock.xap_41.01KB.html Jestli všechno máte, můžete se pustit do samotného zachování odemčení zařízení. 1. nainstalujete New_SMS_unlock.xap 2. otevřete WP7 root tools a vytvoříte novou složku provxml v rootu 3. jdete do Applications\Install a vyberete složku začínající D19A80F2-1717....., tam najdete soubor unlock.xml, ten zkopírujete do Vámi vytvořené složky provxml v rootu. 4. WP7 root tools ukončíte pomocí volby exit, jinak se nic neuloží! 5. otevřete aplikaci diagnosis a vytočíte GPRS settings (*#9908#), kde se ujistíte, že máte na výběr unlock.xml, ale NIC NEVYBÍRÁTE!, pak dáte save. Pokud nemáte možnost zvolit unlock.xml, NEDĚLEJTE UPDATE NA MANGO! 6. Proveďte update na Mango, pomocí: http://wmmania.cz/clanky/wp7/jak-nahrat-aktualizaci-mango-do-jakehokoliv-pristroje-s-wp7/ 7. Po úspěšné aktualizaci zapněte aplikaci Diagnosis, běžte do GPRS settings (*#9908#), vyberete unlock.xml a dáte Save. Restart neni nutný, ale mě nešlo datové spojení, po restartu vše fungovalo, jak má. Upozorňuji, že po aktualizaci nejde žádný registry editor, prohlížeč souborů, WP7 root tools. Takže pokud chcete používat Navigon, vše potřebné k jeho instalaci proveďte s aktualizací NoDo. 0

Jindřich Lukeš

05 | 07 | 11 17:25
přesně tak, návod je 100% funkční 0

premikkoci

05 | 07 | 11 15:41
určitě si něco udělal špaatně.. to je jasné... Udělej restore a pak si raději přečti dvakrát návod.. 0

prorrokrakk

05 | 07 | 11 12:26
ten system ... Jak nahrát Mango a zároveň zachovat odemčení zařízení ... mi nefunguje, skusil som to dvakrat presne podla navodu, nakopiroval som subor do windows, nainstaloval mango a po skonceni update som cez HTC connections obnovil siet a nic, aplikacie sa chcu same odinstalovat. co som zle urobil, mozte mi poradit ? 0

evzik

05 | 07 | 11 09:22
Jedna s možností jak vyřešit potíže s padáním B2-DevRetailUpdate.exe. Jelikož jsem si řádně nepřečetl a nebo spíš ignoroval radu s odinstalováním původního WPDTools, tak jsem si řekl, že potíž asi bude v tom. Odinstaloval jsem tudíž vše co jsem předpokládal, že má společného WPDTools a Zune. Restartoval PC a nainstaloval znova WPDT 7.1 Beta 2, Zune 4.8 a jako poslední jsem pustil znovu instalaci Mango-Update WP. Záloha MT po spuštění B2-DevRetailUpdate.exe a dání Agree proběhla tentokrát bez problémů 0

premikkoci

04 | 07 | 11 22:21
ne... jde odemknout jenom základní verze... nodo už nejde.. pouze ti zůstane, když máš odemčené zařízení před updatem na nodo... pak už pouze použí návod na update manga... 0

Tomin.Alin

04 | 07 | 11 21:44
Zatím jen čistě teoretická otázka, na Trophym mi jde unlock jen s původní verzí systému. Jakmile aktualizuji na NoDo, telefon unlocknout nejde. V návodu píšete, že pro unlock v Mangu musí být unlocklá poslední aktualizace s NoDem. Když náhodou budu mít chvíli čas a pustím se do toho, mám šanci mít unlocklé Mango? 0

premikkoci

04 | 07 | 11 19:06
ten návod, co jsem tady dával link funguje... takže své omnie můžete mít odemčené pokud chcete mango beta..... 0

Jindřich Lukeš

04 | 07 | 11 12:13
Nefunguje ani Advanced config, ani Registry Editor. V Mangu je totiž plánována možnost oficiálního odemčení zařízení pro vývojáře přes Chevron WP7 za drobný poplatek. Ovšem systém by měl být zabezpečen tak, aby nebylo možné instalovat aplikace s přístupem k systémovým součástem zařízení. To by v podstatě vysvětlovalo problém s těmito aplikacemi a možná i problémy s vyzváněním (to bude v budoucnu řešeno synchronizací se Zune) 0

mydyingbride

04 | 07 | 11 11:53
Mě se vše zadařilo, díky moc za návod a rady KESU.. Mám pár otázek pro vás, kdo už taky Mango máte: Zmizely mi vyzvánění, které jsem si do telefonu nahrál už v NoDo. Už se tam vůbec neobjevují. Jediná možnost je, přepsat stávající melodie, ale i tak mi fungují jen některé. Nefungují mi Quick settings - Zástupci na úvodní obrazovku na zapínání např. WIFI, Airplane mode a td.. Nejde mi spustit Advanced config. Jste na tom stejně? 0

prorrokrakk

04 | 07 | 11 11:13
tiez si myslim ze je to v pc 0

Jindřich Lukeš

04 | 07 | 11 11:11
jelikož mě i řadě ostatních to jde, zkusil bych hledat chybu sebe v PC 0

prorrokrakk

04 | 07 | 11 10:13
SPRAVIM VSETKO PRESNE PODL ANAVODU, odinstalujem zune, nainstalujem mangob2-update wp ide secko ok, ale akonahle zapnem B2-DevRetailUpdate.exe a dam i agree, okamzite mi to prestane pracovat a objavi sa tam ze ladit, alebo skoncit, ked dam ladit zapne visual studio 0

premikkoci

04 | 07 | 11 02:10
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1152422 návod pro zanechání unlocku Samsungu omnia 7 a focus ... no mám plán na zítřek Pak napíšu zda to funguje 0

twin3630

04 | 07 | 11 00:25
dakujem moc pekne za ten reupload ... mango ide perfektne 0

Jindřich Lukeš

03 | 07 | 11 23:56
WPDM mi bohužel také nefunguje, vidím také souvislost s instalací SDK a Zune (zejména Zune). Každopádně s aktualizací Mango jsem problémy neměl. 0

bedarose1

03 | 07 | 11 23:48
postupoval jsem presne podle navodu i sem zkousel kompatibilitu i admin jeste to zkusim na jinem PC. a taky mi prestal fungovat windows phone device manager (prestal fungovat po instalaci Windows Phone SDK 7.1 Beta 2 a specialni verzi zune) ale mozna to nema stim nic spolecnyho 0

Jindřich Lukeš

03 | 07 | 11 23:05
ja mam 64 bit 32bit Postupujete přesně dle návodu? Mě to funguje na 32 i 64 bit. zkoušeli jste jiné PC? Popř. si zkusit pohrát s nastavením kompatibility popř. spouštět jako administrátor. Ještě mě napadá zda soubor máte uložený někde na systémovém disku. Jak říkam mě to funguje zcela standardně ale můžete zkusit nějakou kombinaci co jsem popsal 0

Jindřich Lukeš

03 | 07 | 11 23:00
hosi prosim vas nemozete to zune upnut na daky iny server??... lebo na ulozto my to neustale vypadava.... uz to treti krat stahujem odznova co my vzdy za polkou padne stahovanie ( Zde je několik alternativ ke stažení: http://www.edisk.cz/stahni/74293/Mango_update_wmmania.cz.zip_260.23MB.html http://www.megaupload.com/?d=0YZV6FQA 0

bedarose1

03 | 07 | 11 22:55
ja mam 64 bit 0

prorrokrakk

03 | 07 | 11 22:46
32bit 0

Jindřich Lukeš

03 | 07 | 11 22:38
Jaky OS máte v PC? Na 32bit Windows7 to šlo bez problémů 0

pan.peta

03 | 07 | 11 20:12
A mně taky. 0

prorrokrakk

03 | 07 | 11 19:54
MNE TO UROBI TO ISTE, PRESTANE TO PRACOVAT A TAM MI TO SKONCI 0

bedarose1

03 | 07 | 11 19:18
udelal jsem vse az do toho spusteni B2-DevRetailUpdate.exe dal jsem I agree ale pak mi to vzdy napise program prestal pracovat , uz sem nekolikrat restartoval PC ale porad to nejde 0

premikkoci

03 | 07 | 11 18:49
na xda je link na megaupload, tak si to stáhni z tama... a nepiš mě prosim tě, že to nemůžeš najít.. 0

twin3630

03 | 07 | 11 17:01
hosi prosim vas nemozete to zune upnut na daky iny server??... lebo na ulozto my to neustale vypadava.... uz to treti krat stahujem odznova co my vzdy za polkou padne stahovanie ( 0

Jindřich Lukeš

03 | 07 | 11 02:00
Návod doplněn o postp pro nahrání bez nutnosti odemčení přístroje a také výše zmiňované odemčení přístroje i s Mangem. http://wmmania.cz/clanky/wp7/jak-nahrat-aktualizaci-mango-do-jakehokoliv-pristroje-s-wp7/ 0

premikkoci

02 | 07 | 11 17:12
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1150633 Tady je návod, jak nechat zařízení odemčené... Bohužel je potřeba HTC Connection Setup, takže nejspíš to bude fungovat jenom u HTC.. 0

premikkoci

02 | 07 | 11 15:56
No tak jedinej důvod, proč neinstalovat mango jsou neoficiální aplikace, jiný teda nevidím. Těm, kterým se povedlo přidat kreditku k live id můžou instalovat. Těm, kterým je líto utracet peníze za aplikace, ať nic neinstalují, protože by si už nic nenakradli. No pak někoho může mrzet navigace. Člověk si instalací Manga jistě nepohorší.. 0

jehnak

02 | 07 | 11 15:43
To jsem tady jedinej, kdo v telefonu Mango? Možná bych aj popsal pár poznatků, ale příjde mě, že by to bylo stejně zbytečné jo, si jedinej a možná i jedinečnej já na tom pracoval cely dopolko, ale někde sem něco posral a prostě mi to nenabídlo tu posledni aktualizaci, tajkže na to jdu znova a uvidíme. jináč postřehy myslím budou zajímat i ty, který to mango z nějakého důvodu zátím nechcou. 0

bagio

02 | 07 | 11 15:29
Nezkoušel,nepoužívám... Stačí mi jen FB ,chatovat na něm nemusím. 0

premikkoci

02 | 07 | 11 15:11
Konečně někdo... Zkoušel jsi zprovoznit facebook chat? Na XDA se to řeší a dočetl jsem, že to někteří zprovoznili. Mě se to zatím nedaří.. tady je linkk http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148928 0

bagio

02 | 07 | 11 15:08
čau,díky tobě i já mám Mango.Udělal jsem to podle tebe a tady toho návodu.Vše běhá skvěle.Pořád si hraju. 0

premikkoci

02 | 07 | 11 14:52
To jsem tady jedinej, kdo v telefonu Mango? Možná bych aj popsal pár poznatků, ale příjde mě, že by to bylo stejně zbytečné 0

Jindřich Lukeš

02 | 07 | 11 00:20
Vždyt přesně o tom mluvím 0

mydyingbride

02 | 07 | 11 00:15
Myslel jsem toto: http://www.wpcentral.com/microsoft-details-custom-ringers-wp7-mango 0

Jindřich Lukeš

01 | 07 | 11 23:52
Stručně řečeno: Rychlejší a obsahující většinu funkcí popsaných zde: http://pocketnow.com/windows-phone/the-ultimate-windows-phone-7-mango-preview A co nastavení melodií a zvuků. Je v beta verzi už to zmiňované možné posílání hudby a nastavení jako vyzvánění nebo něco podobného? Tuhle funkce v Zune zatím není. 0

Jindřich Lukeš

01 | 07 | 11 23:51
nešjde to. dal som to 7004, odblokoval, zamkol proti odblokovaniu, a postupne updateoval na tom upravenom zune 4.8 ale dojdem len po officialny update přestaň tady prosím spamovat a přečti si návod http://wmmania.cz/clanky/wp7/jak-nahrat-aktualizaci-mango-do-jakehokoliv-pristroje-s-wp7/ , další nesmyslné dotazy smažu. 0

premikkoci

01 | 07 | 11 23:41
Počkej a postupuješ podle návodu? Doufám, že nečekáš, že ti zune jen tak ze srandy nabídne mango beta? Přehrání fw jsem dělal jenom kvůli vytvoření nějaké zálohy.. Raději napiš, co ti vyhazuje za chyby ten program, který musíš použít! 0

prorrokrakk

01 | 07 | 11 23:30
nešjde to. dal som to 7004, odblokoval, zamkol proti odblokovaniu, a postupne updateoval na tom upravenom zune 4.8 ale dojdem len po officialny update 0

premikkoci

01 | 07 | 11 23:24
Chceš teda poradit? Tak to vyzkoušej.. 0

prorrokrakk

01 | 07 | 11 23:15
to ma nezaujima, pytam sa ci to funguje aj tak ze secko zmazem , downgradeem na 7004 a updatnem cez ten zvlastny zune, ale aj tak to nefunguje. cize tym som si aj sam odpovedal 0

premikkoci

01 | 07 | 11 18:29
přečti si návod... pokud ti nepůjde vytvořit záloha, tak musí být někde chyba... U mě byla chyba v tom, že jsem dělal update na pc, kde jsem neměl žádnou zálohu z předešlích updatů. To je ten důvod, proč jsem přehrával fw. 0

prorrokrakk

01 | 07 | 11 17:20
takze ked to downgradenem na 7004, tak potom to pojde updateovat na mango ? 0

premikkoci

01 | 07 | 11 17:04
už jsem přišel, proč mě to nešlo.... dělal jsem to na pc, kde jsem neměl žádnou zálohu... tak jsem přehrál fw na 7004, odemknul, a pak už jen aktualizoval... teď instaluji poslední aktualizaci.. 0

mydyingbride

01 | 07 | 11 16:50
Stručně řečeno: Rychlejší a obsahující většinu funkcí popsaných zde: http://pocketnow.com/windows-phone/the-ultimate-windows-phone-7-mango-preview A co nastavení melodií a zvuků. Je v beta verzi už to zmiňované možné posílání hudby a nastavení jako vyzvánění nebo něco podobného? 0

premikkoci

01 | 07 | 11 15:41
bohužel mě to vyhozuje chybu při vytváření zálohy, zhruba na 13 % Update device ca793de7 - 8c9058f1 - 3c75766e - 8201f7a4 Complete with error code: 801812DD, error message: Nelze vytvoýit z lohu. Failed with code: 801812DD 0

prorrokrakk

01 | 07 | 11 15:31
jeemine, toto bude o hubu, vyhadzuje mi to ze mi chyba service pack 1 stahnem ho sekne mi komp, no bomba DD 0

Jindřich Lukeš

01 | 07 | 11 15:00
Stručně řečeno: Rychlejší a obsahující většinu funkcí popsaných zde: http://pocketnow.com/windows-phone/the-ultimate-windows-phone-7-mango-preview 0

mydyingbride

01 | 07 | 11 14:48
Tak už jste to někdo naistaloval? Napiště postřehyz Manga, please.. Já bych rád, ale potřebuju jet zítra na dovolenou s navigací. Musím tedy ještě počkat. 0

Jindřich Lukeš

01 | 07 | 11 11:35
Jj 100%. Take jsem to tak delal. 0

jehnak

01 | 07 | 11 11:20
přidávám odkaz na stažení iso Windows Phone SDK 7.1 Beta 2., myslím že bude rychlejší stáhnout ten a pak instalovat z cd http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=220415 0

Jindřich Lukeš

01 | 07 | 11 02:05
Zde je slibovaný návod: http://wmmania.cz/clanky/wp7/jak-nahrat-aktualizaci-mango-do-jakehokoliv-pristroje-s-wp7/ 0

Jindřich Lukeš

01 | 07 | 11 01:08
Na HD2 to z podstaty věci fungovat nemůže. Ani teď nefungují žadné aktualizace. Bude třeba počkat až někdo připraví samostatnou ROM s Mangem, stejně tak jako tomu bylo u NoDo. 0

premikkoci

30 | 06 | 11 23:08
hodně naivní představa 0

RustyDC

30 | 06 | 11 22:48
Fungovalo by to aj na HD2? Vyskúša to niekto? 0

premikkoci

30 | 06 | 11 21:00
no to sdk se stahuje zhruba 230kb/s, takže to chvilku bude trvat... jenom přemýšlím, zda nezvolím hospodu než hrátky s telefonem 0

Jindřich Lukeš

30 | 06 | 11 20:48
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148123 já zatím postupuji podle toho návodu... Instaloval jsi windows phone developer tools 7.1 beta 2? Dělám to na macbooku a virtualizovaných windows, tak to chvilku trvá... Ale ten, co doporučuješ ty, je asi jednodušší Informuj nas pruběžně at vime, jakna to jsi 0

Jindřich Lukeš

30 | 06 | 11 20:23
budu doma až kolem desáte, pak se dotoho pustím 0

premikkoci

30 | 06 | 11 20:10
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148123 já zatím postupuji podle toho návodu... Instaloval jsi windows phone developer tools 7.1 beta 2? Dělám to na macbooku a virtualizovaných windows, tak to chvilku trvá... Ale ten, co doporučuješ ty, je asi jednodušší 0

Jindřich Lukeš

30 | 06 | 11 20:08
Jakmile se dostanu domu, postup otestuji a sepíšu návod. Pro nadšence doporučuji použít tento návod: http://www.wpsauce.com/2011/06/mango-is-for-almost-everone-after-all.html a potřebné soubory stahnout zde: 1 megaupload DOT COM/?d=WGHWO7DM 2 megaupload DOT COM/?d=PL7H6FKJ 3 megaupload DOT COM/?d=9Q3LBQ4J 4 megaupload DOT COM/?d=KY8J8SIY 5 megaupload DOT COM/?d=WNKD3G9U 0

Jindřich Lukeš

30 | 06 | 11 20:03
Tak postup je v podstatě velice primintivní. Stačí mít odemčené zařízení a staženou "speciální" verzi Zune 4.8, která zazalohuje aktuální stav telefonu a nabídne Mango update. 0

Jindřich Lukeš

30 | 06 | 11 19:44
Poslední betaverze připravované (přelomové) aktualizace Mango byla v minulých dnech uvolněna mezi registrované vývojáře. Jak se dalo čekat, netrvalo příliš dlouho a již existují dva postupy, jak tento update dostat do jakéhokoliv zařízení s Windows Phone 7. http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nahrat-aktualizaci-mango-do-jakehokoliv-pristroje-s-wp7 http://windowsphonehacker.com/articles/get_the_mango_update_now._without_being_a_developer.-06-30-11 http://www.wpsauce.com/2011/06/mango-is-for-almost-everone-after-all.html 0

Mohlo by vás zajímat

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Dnes končí oficiální podpora Windows Phone 8.1

Jindřich Lukeš | články 11 | 07 | 17

Fitbit – oficiální aplikace pro sportovní náramek (aktualizováno)

(30.3.) : Vylepšený monitoring spánku.// Oficiální aplikace umožňující ovládání a synchronizaci chytrých fitness náramků Fitbit s operačními systémy od Microsoftu.

Tereza Kratochvílová | software 30 | 03 | 17

Facebook ukončuje podporu pro starší verze svých aplikací na Windows a Windows Phone

Jindřich Lukeš | články 28 | 03 | 17