Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Novinky na WMManii – mobilní verze, nové zaměření a mnoho dalšího

Na WMManii se v posledních několika měsících odehrály významné změny, které budou i nadále pokračovat. Pokud vás zajímá více, v tomto článku vám nabídneme pohled do zákulisí našeho webu a zjistíte, co vše pro vás ještě chystáme.

Tento článek je určen pro všechny čtenáře, které kromě samotných informací ze světa Windows Phone zajímají i podrobnosti spojené s naším webem. Za posledních několik měsíců se totiž udála celá řada změn, které si nyní postupně představíme.

 

Zvyšující se návštěvnost a zájem o Windows Phone

Pokud se zajímáte o problematiku Windows Phone, jistě jste zaznamenali zvyšující se zájem a oblibu tohoto systému. Ačkoliv je tento trend dlouhodobě spíše pozvolný, v posledních několika měsících výrazně sílí a dá se předpokládat, že s příchodem Windows Phone 8.1 by se mobilní operační systém od Microsoftu mohl opět posunout do popředí zájmu široké veřejnosti. Zvyšující se zájem o Windows Phone samozřejmě znamená i příchod nových čtenářů na náš web, čehož si nesmírně vážíme a uděláme vše proto, aby zde každý nalezl ty nejkvalitnější informace. V této souvislosti jsme rozšířili náš redaktorský tým (více v dalších odstavcích) a zvýšili intenzitu vydávání článků. Každý pracovní den se tak můžete těšit na hned několik zajímavých článků. Nejedná se však pouze o klasické aktuální zpravodajství, které se na většině webů v podstatě stále jen opakuje, ale také o originální obsah složený z podrobných recenzí zařízení a příslušenství, tipů na zajímavé aplikace a podrobných článků věnovaných originálním tématům. V tomto směru stojí za vyzdvihnutí hned několik unikátních sekcí a článků.

  1. Recenze zařízení: Pokud se rozhodujete o nákupu nového zařízení, jistě jsou důležitým parametrem pro rozhodování odborné recenze. Jelikož jsme si této skutečnosti vědomi, snažíme se nabídnout originální recenze zaměřené nejen na obvyklé parametry a výbavu zařízení, ale také na ergonomii a další vlastnosti, které jsou mnohdy opomíjeny. Pokud se na trhu objeví dvě či více podobných zařízení, naleznete zde i podrobná srovnání, která vaše rozhodování opět trochu ulehčí. Díky našim dobrým kontaktům jsou všechny recenze navíc vydávány v těsném sledu po oficiálním zahájení prodeje a v mnoha případech dokonce i podstatně dříve.

  2. Recenze aplikací: Velký důraz klademe také na aplikace. Ačkoliv bylo prozatím naší prioritou upozorňovat čtenáře prostřednictvím krátkých článků na nové a užitečné aplikace, v budoucnu se zde setkáte i s podrobnými recenzemi především českých aplikací, které poslouží i jako propagace a zpětná vazba jejich autorům.

  3. Zajímavé seriály: V posledních několika týdnech jsme odstartovali dva zajímavé seriály, které jsou našimi čtenáři velmi kladně hodnoceny. Jedná se o Nejlepší aplikace pro Windows Phone a také Tipy a triky. Do budoucna plánujeme v těchto seriálech pokračovat a objeví se i některé nové.

  4. Přehledy nových funkcí: Když se objeví nové zařízení či aktualizace systému, vždy se snažíme všechny informace soustředit do jediného článku, který přináší souhrnný přehled o všem, co je k dispozici. V současnou chvíli stojí za zmínku rozhodně unikátní článek s přehledem všech nových funkcí ve Windows Phone 8.1: Windows Phone 8.1 (Blue) – Velký přehled novinek a vylepšení (aktualizováno) a ve Windows 8.1 Update1: Windows 8.1. Update 1 – Přehled novinek a vylepšení

 

Mobilní verze a nový web

Čas od času se samozřejmě objeví i nějaká ta kritika, která je ve většině případů směřována proti stávajícímu webu a jeho obtížné čitelnosti na mobilním zařízení. Vzhledem k rostoucí četnosti přístupu z mobilních zařízení nemůžeme tuto skutečnost opomíjet. Původním plánem bylo představení zcela nového responzivního webu, který uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších čtenářů. Bohužel z důvodů, které není možné veřejně odhalovat, se práce oproti předpokládaným termínům trochu opozdí a nový web bude oficiálně představen až v průběhu letošního léta. To nejdůležitější – mobilní verzi jsme však připravili již nyní. Pokud na WMManii přicházíte z mobilního prohlížeče, jistě jste si změn již všimli. Práce na mobilní verzi stále probíhají, tudíž není vše ještě dokonalé, ale rozhodně se již nedá říci, že by WMManiia byla na mobilu obtížně čitelná.

Za první „ochutnávku“ nového webu můžete považovat nové logo, které jsme použili již nyní v hlavičce webu.

 

Noví redaktoři

Rostoucí množství článků vydávaných každý den s sebou přináší také větší časové nároky. Z tohoto důvodu jsme rozšířili náš tým externích redaktorů, s jejichž články jste se zde již určitě setkali. Je mi velkým potěšením a ctí vám představit:

Terezu Kratochvílovou – specialistku na aplikace
Stanislava Forejta – recenzenta zařízení a aplikací
Ladislava Štolfu – bleskového zpravodaje především na sociálních sítí

 

Windows 8

V uplynulých měsících jsme také navázali blízkou spolupráci s českým zastoupením Microsoftu a jednotlivých výrobců tabletů a notebooků s Windows 8. Ačkoliv jsme v této oblasti noví, rychle se učíme a kromě recenzí tabletů, které zde již pravidelně vychází, se můžete brzy těšit také na rozsáhlejší zpravodajství v podobě recenzí aplikací, návodů apod.

 

Podpora sociálních sítí

V oblasti mobilních zařízení se také často setkáváme s informacemi, které jsou důležité, avšak nemá smysl pro ně zpracovávat samostatné obsáhlé články. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli výrazně zvýšit podporu sociálních sítí a tyto informace na ně soustředit. Kromě běžného zpravodajství tak na našem Twitteru a Facebooku naleznete aktuální postřehy z testování, zajímavosti ze světa Windows, důležité zákulisní informace, spekulace a mnoho dalšího. Pokud nás zatím touto formou nesledujete, rozhodně doporučuji některý z těchto kanálů vyhledat.

 

Nové verze aplikací

Samotným webem však naše podpora komunity Windows Phone nekončí. Asi není třeba představovat naše dvě aplikace, které jsou na Windows Phone Storu velmi dobře hodnoceny. WMM Jízdní řády se dokonce dlouhodobě drží na předních příčkách v sekci českých placených aplikací. Obě tyto aplikace plánujeme i nadále rozvíjet. V případě WMM SMS Zdarma jsme již velkou aktualizaci s novou grafikou zveřejnili, na WMM Jízdních řádech prozatím pracujeme. Nová verze by měla být dokončena v následujících týdnech a je rozhodně nač se těšit.

Při pohledu na předchozí odstavce je zřejmé, že se toho za posledních několik měsíců odehrálo na WMManii skutečně hodně a doufáme, že jste s tímto vývojem spokojeni. Do budoucna rozhodně neplánujeme usnout na vavřínech. Aktuální největší prioritou je dokončení nového webu a rozšíření podpory ekosystému Windows 8 (zařízení, aplikace, návody apod.).

Děkujeme za vaši přízeň.

 

Komentáře (23)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

oversx

05 | 04 | 14 07:56
Např. http://89.29.66.22/standa/wmmania.png 0

Jindřich Lukeš

04 | 04 | 14 22:16
Ještě tam není, pouze sem se ptal, v jakém místě by se ti to tlačítko hodilo? 0

oversx

04 | 04 | 14 15:10
Já jsem to asi nepochopil, čumím na úvodní stránku a stránku fóra, ale tlačítko nikde nevidím? 0

Jindřich Lukeš

03 | 04 | 14 20:45
Ano, kdybych neměl v oblíbených onen zmíněný odkaz, tak tu ani nepříjdu, protože bych se tu neorientoval. Jak se dozvím, co přibylo za poslední dobu? Přece nebudu listovat podfórama a sledovat datumy, co je vlastně nové. Neznám fórum (u mě cca 30), které by tohle nemělo. Kde by se ti to tlačítko líbilo? uděláme "na zakázku" 0

Stanislav Forejt

03 | 04 | 14 19:15
Nevím jak vy, ale já na homepage wmmania.cz mám okno nazvané Témata ve fóru, kde je vše seřazeno od nejnovějších příspěvků v tématech. Toto okénko lze dále rozšířit. To jen tak mimochodem. Používám jej již delší dobu a mám tak přehled dokonalý. 0

Jindřich Lukeš

03 | 04 | 14 16:33
Souhlasím, toto by neměl být problém doplnit 0

oversx

03 | 04 | 14 14:25
Ano, kdybych neměl v oblíbených onen zmíněný odkaz, tak tu ani nepříjdu, protože bych se tu neorientoval. Jak se dozvím, co přibylo za poslední dobu? Přece nebudu listovat podfórama a sledovat datumy, co je vlastně nové. Neznám fórum (u mě cca 30), které by tohle nemělo. 0

Jindřich Lukeš

03 | 04 | 14 13:47
A tobě by se líbilo pouze přidat tlačítko s touto funkcí? http://wmmania.cz/hledat/?search_id=newposts 0

oversx

03 | 04 | 14 11:31
Ale to je furt dokola, to blbé tlačítko "Poslední nové příspěvky" tu nadhazuju taky poněkolikáté za mnoho let. 0

Jindřich Lukeš

03 | 04 | 14 10:36
Originálně řešené pozadí dlaždic - nejde (když kliknu na text nad obrázkem, rozjede se fotka na celou plochu) Nokia Lumia 630 - když kliknu přímo na odkaz nejde, když na text nad obrázkem, jde Reboot now - jde, ale to je odkaz na store Hardware test - když kliknu přímo na odkaz nejde, když na text nad obrázkem, jde TileNotes - nejde (když kliknu na text nad obrázkem, rozjede se fotka na celou plochu) Camera 360 - nejde (když kliknu na text nad obrázkem, rozjede se fotka na celou plochu) Srovnáni W4 vs Miix - nejde (když kliknu na text nad obrázkem, rozjede se fotka na celou plochu) Nokia Lumia 630 aktulizace 26.3. - ihned přechod na web jde, ale rozkliknutí na komentáře a následný přechod přes odkaz nejde Dočkáme se novinky HTC ... - ihned přechod na web jde, ale rozkliknutí na komentáře a následný přechod přes odkaz nejde Nové Nokie, WP8.1 .... - ihned přechod na web jde, ale rozkliknutí na komentáře a následný přechod přes odkaz nejde Dál zpět už koukat nebudu, jádro pudla je imho v kombinaci obrázku a odkazu. Všiml jsem si toho u Camera 360, protože žádným způsobem se nedostanu z hubu na odkaz. Jinde než na WMM jsem tuto neplechu nezaznamenal. Donutil jste mne udělat HR, abych vyloučil zběsilé chování/instalace majitele telefonu . toto je celkem zvláštní, ale nevím jak to řešit, odkazy si FB generuje sám. 0

Jindřich Lukeš

03 | 04 | 14 10:35
O problému s přihlašování víme, bohužel jej v současné době není možné řešit. Problém způsobuje současný způsob ověřování uživatelů v kombinaci s mobilním internetem. Přístroj se totiž nějak přihlásí a ve chvíli, kdy se připojil k jiné BTS ho systém ověřování rozpozná jako jiný přístroj a požaduje opětovné prověření. Problém bude odstraněn až s příchodem nového webu. Omlouváme se za komplikace, ale jinak to prost v současnou chvíli řešit nelze. Jinak ostré narážky na plácání se po ramenou jsou beru jako neopodstatněnou kritiku. Osobně se domnívám, že v posledních nekolika měsících se toho na WMM odehrálo skutečně hodně. Stále je třeba připomínat, že WMM děláme ve svém volném čase proto, že Windows Phone máme rádi. 0

oversx

03 | 04 | 14 10:18
Zaměřili jste se hezky, ale funkčnost fóra je stále mimo mísu. Neustálé přihlašování, které mě navíc přesměruje na úvodní stránku? Proč stále nejde dát nahoru prohlídnutí posledních témat viz. http://wmmania.cz/hledat/?search_id=newposts , vždyť kamkoliv příjdu, tak chci vidět, co se v poslední době diskutuje. Možná by se to plácání po ramenou mělo přetavit k rozumné funkčnosti. 0

Náhodnýkolemjdoucí

29 | 03 | 14 10:06
Originálně řešené pozadí dlaždic - nejde (když kliknu na text nad obrázkem, rozjede se fotka na celou plochu) Nokia Lumia 630 - když kliknu přímo na odkaz nejde, když na text nad obrázkem, jde Reboot now - jde, ale to je odkaz na store Hardware test - když kliknu přímo na odkaz nejde, když na text nad obrázkem, jde TileNotes - nejde (když kliknu na text nad obrázkem, rozjede se fotka na celou plochu) Camera 360 - nejde (když kliknu na text nad obrázkem, rozjede se fotka na celou plochu) Srovnáni W4 vs Miix - nejde (když kliknu na text nad obrázkem, rozjede se fotka na celou plochu) Nokia Lumia 630 aktulizace 26.3. - ihned přechod na web jde, ale rozkliknutí na komentáře a následný přechod přes odkaz nejde Dočkáme se novinky HTC ... - ihned přechod na web jde, ale rozkliknutí na komentáře a následný přechod přes odkaz nejde Nové Nokie, WP8.1 .... - ihned přechod na web jde, ale rozkliknutí na komentáře a následný přechod přes odkaz nejde Dál zpět už koukat nebudu, jádro pudla je imho v kombinaci obrázku a odkazu. Všiml jsem si toho u Camera 360, protože žádným způsobem se nedostanu z hubu na odkaz. Jinde než na WMM jsem tuto neplechu nezaznamenal. Donutil jste mne udělat HR, abych vyloučil zběsilé chování/instalace majitele telefonu . 0

Jindřich Lukeš

27 | 03 | 14 22:57
Ano, qr kódy u softwaru by zjednodušily instalaci ... Vsuvka : Když z hubu Lidé kliknu na odkaz z Facebooku Windowsmanie, tak tuto stránku nejde zobrazit. Odkaz je zřejmě špatný bo ve všech prohlížečích se nic nezobrazí. Jeden konkrétní odkaz, nebo všechny? 0

Jindřich Lukeš

27 | 03 | 14 22:56
Chválím a děkuji. mimochodem šlo by přidat qr kódy pod představované programy? (mám na mysli ve verzi pro pc) No šlo by to...uvidíme, co by se s tím dalo dělat 0

Náhodnýkolemjdoucí

27 | 03 | 14 22:22
Ano, qr kódy u softwaru by zjednodušily instalaci ... Vsuvka : Když z hubu Lidé kliknu na odkaz z Facebooku Windowsmanie, tak tuto stránku nejde zobrazit. Odkaz je zřejmě špatný bo ve všech prohlížečích se nic nezobrazí. 0

cipisek

27 | 03 | 14 11:56
Chválím a děkuji. mimochodem šlo by přidat qr kódy pod představované programy? (mám na mysli ve verzi pro pc) 0

Refael

27 | 03 | 14 02:46
Pro Jindricha Lukese: DEKUJEME ! ! ! 0

murder

26 | 03 | 14 09:19
Hurá, chválím zaměření na čtenáře. Po tomhle jsem stále volal, už konečně můžu číst články s odkazem na wmmanii. Opravdu spokojenost, práce na tom bude samozřejmě stále a hodně, ale je to významný krok. 0

Jindřich Lukeš

25 | 03 | 14 19:31
Dobře, díky za zpětnou vazbu, odedneška se budu snažit příslušné vlákno vytvářet ke každému novému článku. 0

Náhodnýkolemjdoucí

25 | 03 | 14 19:13
... kolikrat jsem mel chut napsat komentar ci dotaz k jednotlivym clankum, ale neni moznost.... Trefná připomínka, souhlas na sto procent. Založení nového tématu s odkazem na článek, je kvůli 5 slovům komentáře zbytečně překombinované. 0

Refael

25 | 03 | 14 01:31
Prizpusobeni vaseho portalu na displeje mobilu je opravdu chalyhodne. Jeste vsak prosim ke kazdemu clanku dejte moznost psat komentare. Vzdy se to hodi, kolikrat jsem mel chut napsat komentar ci dotaz k jednotlivym clankum, ale neni moznost. Prosim napravte to PROSIM. Toto mi osobne hodne chybi. Nemam potrebu psat komentar ke kazdemu vasemu clanku, ale hodi se to kolikrat. Vas portal se mi jinak moc libi. Pokud jde o recenze tabletu, velice by se mi hodila vase recenze Surface 2 RT/Pro. Premyslim o nem, avsak osobne zrejme pockat na verzi s LTE. 0

Jindřich Lukeš

24 | 03 | 14 13:28
Na WMManii se v posledních několika měsících odehrály významné změny, které budou i nadále pokračovat. Pokud vás zajímá více, v tomto článku vám nabídneme pohled do zákulisí našeho webu a zjistíte, co vše pro vás ještě chystáme. http://wmmania.cz/clanky/obecne/novinky-na-wmmanii-movilni-verze-nove-zamereni-a-mnoho-dalsiho/ 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17