Vážení čtenáři, na WMManii využíváme k personalizaci obsahu, analýze návštěvnosti, apod. cookies. Prohlížením těchto stránek tedy souhlasíte s jejich používáním. Děkujeme. Co jsou cookies?   Rozumím

Recenze: Originální hnědý kožený kryt pro Lumii 950 XL od společnosti Mozo Accessories

Podrobnější popis a praktické zkušenosti s originálním koženým krytem od společnosti Mozo, který promění vaši Lumii 950 (XL) v úplně jiné zařízení.

Pokud sledujete aktuálně dění kolem nových Lumií, jistě jste si všimli poměrně výrazné kritiky dopadající na design a dílenské zpracování. Na vlastní kůži jsme se o tom přesvědčili i my. Více postřehů naleznete v samotné recenzi:

Recenze: Microsoft Lumia 950 XL – Nová královna s Windows 10 Mobile

Ačkoliv Lumie 950 a 950 XL nevypadají vyloženě špatně, očekávání od široké veřejnosti byla i vzhledem k cenovce výrazně vyšší. Microsoft si byl této skutečnosti pravděpodobně vědom, a proto se rozhodl, že uživatelům nabídne alternativu v podobě originálních krytů od certifikovaných výrobců. Jedním z těchto výrobců je i společnost Mozo Accessories, jejíž jméno je v poslední době skloňováno ve všech médiích a chápáno snad i jako „spása“ nových topmodelů. Ačkoliv je možné na internetu najít nespočet reálných fotek a videí, nikdy nenahradí skutečné praktické zkušenosti. A právě ty jsme mohli konečně plnohodnotně načerpat, protože nám v minulém týdnu dorazil hnědý kožený kryt pro Lumii 950 XL na „testování“.

Základní informace

  • Hmotnost krytu pro Lumii 950 je 23 gramů (oproti 19 gramů u originálu)
  • Hmotnost krytu pro Lumii 950 XL je 26 gramů (oproti 24 gramů u originálu)
  • Dodání trvá 2-4 týdny
  • NFC a Qi bezdrátové nabíjení jsou podporovány
  • Pravá hovězí kůže
  • Obvodový rámeček vyroben z plastu (polykarbonátu), ale opatřen vakuovým pokovením na povrchu
 

 

Design a dílenské zpracování

Již samotné přepravní balení značí, že uvnitř se ukrývá něco speciálního. Kryt je kromě plastového obalu zabalen i do jemného papíru a umístěn do relativně velké černé krabice se stříbrným logem Mozo. Po vybalení a ještě několik dní poté ucítíte vůni kůže. Není tak pochyb o tom, že se skutečně jedná o pravou kůži, konkrétně hovězí. Nasazení na telefon probíhá hladce a po zacvaknutí všech stran vás ihned překvapí absolutní pevnost celého zařízení. Pryč je pocit z „laciného“ plastu, který na telefon přesně nedoléhá a při stisku v ruce povrzává. Vše pěkně drží a lícuje. Telefon okamžitě působí zcela rozdílným dojmem a vás jen napadá otázka, proč to takto nemohlo být již od výroby?

Co se samotného zpracování týče, u tohoto konkrétního modelu je třeba upozornit na fakt, že kůže nemá žádný jednotný barevný nástřik a šití je ruční práce, z čehož plynou i drobné nedokonalosti, které ale prostě k přírodě patří. Jedná se například o různé „barevné fleky“ a přechody, drobné optické vady a ne vždy zcela rovnoměrné a přesně rovnoběžné prošití po obvodu. Na první pohled si pravděpodobně těchto detailů ani nevšimnete, ale po detailnějším pohledu jistě na něco narazíte. Pokud tedy patříte mezi perfekcionisty, kteří musí mít vše dokonalé, a každá nepřesnost vás znervózňuje, doporučujeme spíše volit některou ze zbývajících barvených variant. Ostatní verze mají kůži povrchově barvenou, leštěnou a neobsahují žádný obvodový šev.

Naopak tento kryt je vhodný pro všechny, kteří preferují přirozený, přírodní vzhled a touží po jisté dávce originality, protože podobný kryt žádný jiný telefon na trhu nemá, i když kůže jako taková se již i do masové produkce např. telefonů od LG běžně dostává.

Další barevné kombinace a videa: 

 

Obvodový rám a tlačítka

Na první pohled se zdá, že obvodový rám je kovový, bohužel tomu tak není, a pokud vezmete telefon do ruky, ihned to ucítíte. Rám je vyroben z polykarbonátu, který je pouze vakuově pokoven, tedy obsahuje tenoučký „kovový“ nástřik. Bohužel toto je daň za „vyměnitelnost“. Kdyby byl kryt kovový, bude také velice pevný a pravděpodobně by již nebylo možné jej na telefon takto jednoduše dostat („nacvaknout“), případně pak zase sundat. Ve většině případů však o této materiálové „záměně“ bude vědět pouze majitel telefonu, protože z vnějšího pohledu rám skutečně vypadá jako kovový.

Součástí rámu jsou také tlačítka, což je rozhodně pozitivní zpráva, protože ta původní originální jsou poměrně ostrá a ne zcela příjemná na ovládání. Nová tlačítka již tímto problémem netrpí, jsou příjemně zaoblené a zachována byla i dobrá hmatová rozlišitelnosti díky nižší výšce zapínacího tlačítka. Jedinou výhradu máme k jejich počáteční tuhosti, která je skutečně značná. Po pár dnech používání se ale naštěstí „rozhýbou“ a jejich stisk je již naprosto bezproblémový.

Ostatní

Jelikož je společnost Mozo oficiálním výrobcem certifikovaným Microsoftem, měla k dispozici kompletní dokumentaci k zařízením, a je tak možné očekávat vše, jako od originálního plastového krytu. V praxi to znamená, že zde naleznete všechny potřebné otvory pro mikrofony, reproduktor apod. a samozřejmostí je i cívka pro bezdrátové nabíjení a podpora NFC.

Cena a doprava

Pokud vás kryty zaujaly, je možné si je objednat i do ČR, a to přímo z oficiálního webu společnosti Mozo Accessories. Poštovně vyjde na €11.90 a samotný kryt na €48.50. Pokud ale nespěcháte, můžete počkat, máme potvrzeno, že budou dostupné i v ČR. Zatím však není známý konkrétní termín. Odhady distributorů hovoří o tom, že bychom měli do konce roku také dočkat.

 

Závěr

Kožené kryty od společnosti Mozo rozhodně nejsou levná záležitost. Na druhou stranu získáte velmi kvalitní výrobek, který je nejen velice originální, ale hlavně dodá vašemu přístroji vzhled, který doposud postrádal. Neméně důležitá je také vysoká kvalita dílenského zpracování, jinými slovy, vše drží, přesně lícuje a hlavně nevrže. Pokud tedy vašemu přístroji chcete skutečně dopřát prémiový vzhled a vašim rukám velmi příjemný pocit při držení, protože ten kůže skutečně zajistí, je tento kryt jedinou alternativou.

 

Komentáře (4)

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Přihlásit se

Jindřich Lukeš

03 | 01 | 16 18:56
Cena není nijak odlišná ve srovnání s jiným originálním (např. koženým) příslušenstvím ostatních výrobců. 0

KoumiCZ

02 | 01 | 16 12:42
Kryt za 1500 Kč? OMG 0

Jindřich Lukeš

22 | 12 | 15 09:06
Pokud máš nějaké pěkné fotky, rád přidám do článku. 0

Stevik

22 | 12 | 15 03:07
Cerny jsem objednal a dosel jeste nez dorazil XL. Kvalita je opravdu super a s telefonem vypada opravdu hogo-fogo. 0

Mohlo by vás zajímat

Jak automaticky synchronizovat obsah plochy, dokumentů a obrázků na Windows 10?

V tomto jednoduchém návodu si ukážeme, jak jednoduše synchronizovat nejfrekventovanější složky ve Windows 10 s OneDrive a umožnit přístup k nejdůležitějším souborům odkudkoliv.

Jindřich Lukeš | návody 11 | 01 | 18

AKCE: Bezdrátová nabíječka Nokia DT-910 za 299 Kč

Jindřich Lukeš | články 26 | 10 | 17

Akce: Microsoft Office 365 pro domácnosti na 1 rok za 899 Kč

Jindřich Lukeš | software 20 | 10 | 17

WMM Jízdní řády zpět na Storu

Jindřich Lukeš | software 27 | 09 | 17

Virtuální operátoři lákají na výhru 250 000 Kč a na data i volání zdarma

Co je to virtuální operátor? Proč využít služby právě od něj? A kteří virtuální operátoři jsou v Česku k mání?

Jindřich Lukeš | články 14 | 09 | 17